Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   49 / 211
(#) Peti.Janka válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szia! A Q1 és aQ6 volt rossz, És igen most hibátlanul müködik!
(#) watt válasza Peti.Janka hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Q6 zárlatát okozhatta a dióda, ha átjött rajta a váltófesz. A Q1 is meghalhatott, a visszarúgásoktól. Az érdekes, hogy a Q5 kibírta...
De az is lehet, hogy volt két rossz a csomagban, vagy a forrasztásnál kapott egy kis túlfeszt a "pulóveredtől".
(#) Peti.Janka válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Mindeggy lényeg, hogy jó lett! Köszi a válaszokat!
(#) Hp41C hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkészült a Programmer-To-Go funkciót is tartalmazó, majdnem teljesen furatszerelt PicKit2 klón nyákterve. Egy kis korrektúrára szeretném megkérni a hozzáértőket.

Sziasztok

PicKit2.pdf
    
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia! Ennek aztán fognak örülni kik most építik a klónt és nem bírnak az SMD-vel!
(#) zzz hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Sikerült megépíteni a Watt féle PICKit2 klónt. Elsőre sikerült minden, ahhoz képest hogy ez az első SMD panelom.
(#) watt válasza zzz hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nagyon szép munka, gratulálok(szebb, mint az enyém!)! Jó égetést!
(#) cNobody válasza zzz hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szép lett nagyon.
Egy észrevételem van csak: az USB csatlakozó alatt van egy 100n és közvetlen alatta egy 1k ellenállás,
viszont Te 2k2-t raktál.

(csak azért vettem észre mert én is éppen csinálom az égetőt, és feltűnt a szokatlan érték )
(#) zsoltee0001 válasza zzz hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Profi munka
(#) zzz válasza cNobody hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Helló!

Köszönöm az elismeréseket meg az észrevételt!
(#) BlackStar hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék PicKit2 klón programozót építeni.
Egy picit megkeveredtem, hogy pontosan melyiket is építsem meg. Először watt féle klón programozón gondolkodtam. Olvastam Hp41C PicKit Serial Analyzer írását. Ha jól gondolom ez két külön hardver? Mi a különbség a két hardver között? Elnézést ha hülyeséget kérdezek. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) watt válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nem, ezt a funkciót a PICKit2 tudja.
(#) Hp41C válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia!

A PicKit2 Programmer elsősorban a pic kontrollerek programozására, debuggolására készült eszköz, de tudja programozni a soros EEPromokat is. Ezenkívül használható még UART aszinkron kommunikációra és logikai analizátorként.

A Serial analyzer nem tud programozni kontrollereket. A készülék célja a különböző soros kommunikációk (I2C master, I2C slave, SPI, UART aszinkron, UART szinkron, LIN, Microwire) megvalósításának ellenőrzése, mérése.

Szia
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Akkor én félreértettem a dolgot, azt hittem a logikai analizátorról van szó, elnézést!
(#) BlackStar válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a válaszod.
Nem voltam biztos benne azért kérdeztem. A PicKit2 programozó és az analyzer-hez nincs esetleg kapcsolási rajzod? Illetve programozóhoz watt kapcsolást néztem ki igaz nincs bent Programmer-To-Go funkció. Nem tudom, hogy kihasználnám e valaha. Viszont klón analyzer-hez nem láttam kapcsolási rajzot.
(#) Collector hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Másik topikban watt említette, hogy ez a kapcsolás Bővebben: Link csak 5V-os piceket tud égetni. Ez jelent valami hátrányt?
(#) watt válasza Collector hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ha nem akarsz dsPIC-et, vagy 24H, PIC-eket programozni, akkor nem. Az összes PIC-et a 18F családig bezáróan tudja égetni.
(#) Collector válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Mivel azt sem tudom mi a dsPIC, nem valószínű hogy kell nekem . Akkor egy darabig ez biztosan jó lesz nekem.
(#) watt válasza Collector hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Úgy van, kezdésnek tökéletes! Sok sikert!
(#) roland79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Végig olvastam a topikot... (3napig tartott )
Belevágnék én is a PICKit2 klón épitésbe. Hp41C által tervezett verziót épiteném meg. Csak az az egy gondom van, hogy nem tudok beszerezni MCP6002P-öt (tudom chipcad-nél van, de csak ez az egy alkatrész hiányzik). Egy régebbi hozzászólásban Szilva emlitette, hogy lehetne helyette LM393-at használni. Azt szeretnem kérdezni, hogy az LM393 egy az egyben beépithető-e az MCP6002P helyett, vagy kell valamit modositani a kapcsoláson? A helyetesitésből származik-e majd valamilyen hátrány?
(#) BlackStar válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!

Az oldaladon lévő PicKit2 klón tudja a 3.3V PIC programozását?
(#) watt válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Igen, de ez a cikkből egyértelműen kiderül, már a címből is.
(#) szilva válasza roland79 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
A gyakorlatban még nem próbáltam ki, de azt gondolom, az LM393-mal mennie kell. Viszont az LM393 kimenetei nyitott kollektorosak, ezért egy kb. 2kohm ellenállást be kell építeni a műveleti erősítő(k) kimenete(i) és a +5V közé (most hirtelen nem tudom, a Hp41C féle konstrukcióban mindkét OPA ki van-e használva a tokban).
(#) BlackStar válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Köszönöm.
Még régebben olvastam a cikket. Nem emlékeztem rá hogy tudja a 3.3V PIC programozását. A lényeg hogy tudja.
(#) Hp41C válasza szilva hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!

- A MCP6002-nek csak a fele van kihasználva, de pont a második (5.6.7 lábakhoz csatlakozó). Helyettesítésére inkább real-to-real erősítőt használnék, a lábkiosztás szabványos (MCP602, LM358, TLC072, ). A típus kiválasztásánál ügyeljünk, hogy egytápos kapcsolásban kell 5V-ról üzemelnie. (Az LM393 komparátor - használatával nem állna be a stabil táp.)
- Az erősítő kimenete és a FET gate-ja és s geta és a táp között is van ellenállás, az értékeit az adott erősítőhöz lehet igazítani.
- Más klónokba való MCP6001 és a 18F2550 is csak a ChipCad-nál szereztehő be.

(#) Hp41C válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!

A kapcsolási rajzok megegyeznek az eredeti dokumentációban megjelent rajzokkal, ahogy azt a leírásban is megemlítettem. Itt megadott oldalakról letölthető User's Guide-ok mellékletében megtalálhatók. A nyákterven a rajzokon szereplő pozíciószámokat használtam fel (tettem föl még kondenzátorokat, amit nem szerepőelnek az eredeti rajzon).

PicKit2 Programmer User's Guide 77-78. lap.
PicKit Serial Analyser User's Guide 131-132. lap.

Mindenképen olyan klón építését ajánlom, amiben a tápfeszültség állítható - már a 16F sorozatban (16F1xxx) is megjelentek a nem 5V-os kontrollerek.

Szia
(#) szilva válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Tisztában vagyok vele, hogy az LM393 komparátor, de úgy emlékszem, használták ezt lineáris áramkörökben is. A bemeneti- és kimeneti feszültségtartománya (kimeneten felhúzó ellenállással) pedig pont a célnak megfelelő lenne, a tápfeszültségtűrése is pont jó erre a helyre. Ezért is írtam, hogy szerintem mennie kellene, de ki kell előbb próbálni.

Ha jól emlékszem, az LM358 vérzett el nemrég azon, hogy nem tudottt eléggé felmenni a kimenete, így nem zárt eléggé le az általa vezérelt P-FET. Úgy, ahogy a többi, "kommersz" OPA is ilyesmiken fog elvérezni, ha egyáltalán hajlandó egyetlen +5V-tal működni. Kétségtelen, hogy legjobb beszerezni egy igazán oda illő OPA-t, és az említett MCP-k pont ilyenek.

Egyébként 18F2550-et lehet viszonylag sok helyen kapni, MCP műveleti erősítőket sokkal kevésbé. Ámbár a HQ-ban is van párféle MCP OPA is, ha esetleg onnan akar valaki a PK2 építéséhez vásárolni alkatrészeket, akkor érdemes körülnézni, mert csak a PIC-ért és az OPA-ért kicaplatni a Chipcad-hez vagy futárral megrendelni tőlük nem biztos, hogy megéri.
(#) Hp41C válasza szilva hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!

MCP602 I/P kapható a HQ Videoban is...

Szia
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ez tökéletes a feladatra.
(#) cNobody válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
602 is megfelel?
6002 van írva a helyettesítőnek a pdf-ben.

szerk.:
Mondjuk ahogy nézem a 602 az 2.8MHz, a 6002 meg 1MHz.
Szóval akkor fölösleges volt a kérdésem
Következő: »»   49 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem