Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon kihangosító
Lapozás: OK   1 / 1
(#) csikosgabi hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
Sziasztok.Na 3-szor is rákerestem de ilyen jellegű témát nem találtam.
Szeretnék egy kihangosítót építeni egy vezetékes készülékre.Lenne egy kapcsoló a készülék előlapján ha ezt bekapcsolnám egy külső hangszórón ki lenne hangosítva.Ezt valami erősítővel kéne megoldani ami kb.9voltos ellemről működik.
köszi
csikosgabi
(#) Balu válasza csikosgabi hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Szia!
Mondjuk ha csak próbaképp rákötnél egy erősítőt a telefon kagyló hangszórójára? Mondjuk amit mellékelek az lehet picit erős lesz... Meg ez kb 14 voltos , de szerintem egy 12-es adapterrel tovább bírnád, mint egy 9 voltos elemmel..

üdv Bali

TDA2030.zip
    
(#) ndavid87 válasza Balu hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Vagy egy lm386-os.
Nekem sztereóban sokáig elhúzta egy 9v-os elemről...
(#) Balu válasza ndavid87 hozzászólására (») Jan 29, 2007 / 4
 
Ilyenre gondolsz igaz?
Kép: Hivatkozás

illetve szerintem ennek a minősége/erőssége bőven elég egy telefonhoz
(#) ndavid87 válasza Balu hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Igen!
Szerintem is!
(#) Remci válasza csikosgabi hozzászólására (») Jan 29, 2007 / 1
 
Én ezt találtam direkt vezetékes telefonra.
(#) Sebi válasza Remci hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Ez jó... A végén ott van, hogy "postai" (matáv,T-com) vonalra nem szabad kötni (persze ettől még lehet). Azért ha 6V-ot elemészt a kb 12V-ból, ami a felvett készülék kapcsain kellene hogy megjelenjen, az elég durva. Viszont nem kell külön tápfesz - ez előny. Valamit valamiért. A másik averzióm a motyóval kapcsolatban: a saját hang erősebb, mint a távoli, pont nem ez kellene nekünk... Azért én a külön tápfeszes, hallgatóról levett jellel vezérelt kivitelt preferálnám, mert akkor a hibrid áldásos hatása a kihangosítóra is érvényesül. (kisebb önhang, kisebb gerjedési hajlam).
(#) csikosgabi válasza Balu hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
valaki meg építette már tuti műgszik???
(#) Balu válasza csikosgabi hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Mivel nekem szegezted a kérdést, így válaszolok. A pdf-jébe is http://www.hobbielektronika.hu/katalogus/files/lm386.pdf

hasonló kapcs van. De szerintem ez egy olyasmi alap kapcs mint a két ledes villogó! Úgyhogy szerintem működik.
(#) csikosgabi válasza Balu hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
oké.megépítem kipróbálom és aztán írok
(#) Remci válasza csikosgabi hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Hali! Találtam még 2 rajzot, ezek közül hátha jó lessz valamelyik.
(#) Sebi válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Az első rajz leírásában ugyanazt írják, mint én .
A másodiknál macerás az 5000menetes tekercs, és ennél is nagy az önhang.
Szóval maradnék az LM386-nál, a bemenetet az első rajz alapján alakítsd ki (telefon.jpg) TDA2003 felesleges, nem a szomszédba kell átordítania
(#) csikosgabi válasza Balu hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
kösz bevált
(#) Balu válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
ohhh, köszi a pontot
üdv Balu
(#) mezei dávid hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
szia mindenkinek! tudnátok segíteni egy vezetékes telefon probléma a következő híváskor nem csenget ki a központ beleszól ,hogy a hívott fél nem kapcsolható.
bekötve egy másik telefont renben van minden.
tehát a telefonnal van a probléma.
üdv
dava
(#) satlokk válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Mi a tipusa a készülékednek?Mert lehet,hogy az automataátkapcsolód hibás.Vagy csak agyszerüen megvan hajolva a" karja.",villája.ÜDV!
(#) hottaborg hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Sziasztok. Vodafon routerbe csatlakoztatott vezetékes telefon hallgatója halkabb a kelleténél. Lehet-e ezen erősíteni? A telefonon egy kapcsolóval csak a csengetés hangereje kapcsolható halk/hangos között. Arra gondoltam, hogy a hangszóróba menő 2 vezetékre egy erősítőt lehetne csinálni és azt kapcsolni a hangszóróra. Igaz, ez külső tápot igényelne, de hátha elférne valami kis akkumulátor a kézibeszélőben. Valami kis energiaigényű és egyszerű erősítőt tudnátok ajánlani? (rajzzal).
(#) Gafly válasza hottaborg hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Amióta digitális világ van, azóta gyakorlatilag nincsen gond a vezetékes telefonnál a kezdő és végpont közötti csillapítással. Az annyi amennyit beállítunk.
Milyen a telefon, ami halk? Mert ott például simán lehet beállítási, és hiba lehetőség is...
(#) mikrodigit válasza hottaborg hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Nekem is Vodafone van, semmi gond a hangerővel.
Szerintem ez nem az az eset, amikor erősítőt kellene eszkábálni.
1. Sok telefonnál lehet állítani a hangerőt. Ha van rajta pl. le-fel gomb, akkor beszélgetés közben (!) nyomkodd a "fel" gombot és felhangosodik.
2. Próbáld ki egy másik telefonnal, lehet hogy a tiéd áramkörileg hibás.
(#) hottaborg válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Ehhez hasonló. Ez volt eredetileg, de meghalt. Amit vettünk helyette, azon még kevesebb gomb van, mert az alsó két sor gombból csak a "REDIAL" és a "FLASH" van meg rajta. Mint írtam csak egy kapcsoló van az oldalán, ami a csengetés hangerejét állítja halk/hangos lehetőséggel. A tulajdonos kissé nagyothalló. Ezen szerinted hogy lehet növelni a hangerőt? Semmi más állítási lehetőség nincs rajta, a kezelési leírás szerint is. Ja, és ezt nem a Vodafone adja, meg kellett venni a villanyos boltban. A Vodafon azt mondta, a készülékhez semmi közük, olyat dugunk a routerra, amilyet akarunk. Ez volt a legolcsóbb, a tulaj árérzékeny, idős ember.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) hottaborg válasza hottaborg hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Ilyen van most. Rosszul írtam, mert "FLASH" nincs is rajta. Az a kettős nyíl-as gomb a redial. A szám gombok feletti a Tone/pulse átkapcsoló, a hasonló a redial mellett a csengetés hangerő. más nincs.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem