Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   77 / 399
(#) hitter.zoltan hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
üdv mindenkinek
olyan kérdésem lenne hogy üzemel quad 2 végfok
táp:2x35V / 2X4.12A
2x 27 000 uF
erről.
ha jot tudom akkor egy végfok kihajtásához kb 4 amper kell.Mennyire lenne megterhelő a tápnak vagy valami másnak ha rákötnék még 2 ugyanilyen végfokot
ergo a fent emlitett tápról 4 végfok menne?
(#) válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Szia!

Ez többek közt attól függ, hogy mekkora teljesítményűek a Quadjaid. Ha mondjuk 100W-osak per darab, akkor ez a táp két végfoknak pont kényelmesen elég. Négynek biztosan nem.
Oda ennek a tápnak teljesítményben a dupláját tenném, ugyanis nem valószínű, hogy nagyon zenei élményt nyújtana, ha a mélyek állandóan befulladnának
(#) hitter.zoltan válasza hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
hy
igen 100Wosakrol van szó de pont emiatt irtam h 2db 27ezer mikrós kondi van puffernek ugy tudtam h ez lényegesen számít a mély befulladásánál
szóval mindenképpen kéne még 1 trafó vagy megoldható ez valamiféle más okossággal is?
(#) válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
A pufferkapacitás nem arra való, hogy pótolja a tápból kispórolt teljesítményt.
Egyébként abban igazad van, hogy a nagyértékű puffer valóban számít a mélyeknél, de akárhogy is nézzük, a 300VA-es trafód 400W-ot biztosan nem fog tartósan leadni - inkább csak olyan 290W körül. Ez három Quadnak jó sok pufferrel még éppen elég lehet (bár már így is szűkös lenne), de négyet nem bírna.
Szóval kellene bele egy másik trafó ami legalább 500VA, vagy pedig a jelenlegi mellé még egy ugyanekkora (tehát 300VA, és megjegyzem, hogy szerintem ez lenne a legtisztább megoldás).
(#) hitter.zoltan válasza hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
oks ugyis most vettek fel az epcos-ba tanulói szerződéssel lesz rá pénzem akk veszek
addig jo ez a 2 is
egyébként köszi a válaszokat
(#) válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Idézet:
„köszi a válaszokat”

Örülök hogy segíthettem!
(#) hitter.zoltan hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
esetleg még annyi ha sporolni szeretnék:
található vmiben ilyen trafó amiről elmegy a quad? mer én netről rendeltem még régebben 17ezerér
(#) válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Huh, most pillanatnyilag nincs rá ötletem, hogy miben találsz megfelelő trafót. De szerintem nézz szét vaterán, vagy itt HE-n az apróhirdetések között, mert szoktak lenni trafók. 3-4000Ft-ért már kapsz egy 300VA-eset használtan.
Egyébként ha megkérdezhetem, mit tud az a trafó, hogy tizenhétezerbe került? Mert a leírásod alapján 300VA, de még ha árnyékolt + ki van öntve műgyantával, az se nagyon indokolja ezt az elég magas árat.
(#) Alkotó válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Elbeszéltek egymás mellett Gé-vel.
1. Nem derült ki hogy a 2x35V az AC vagy DC. Ha már az egyenirányított feszültséged ennyi, akkor az nem elég 100w-hoz.
2. Nem tudjuk mit jelent a 2x4,12A. Esetleg a trafó adattáblájáról egy információ? Vagy valamilyen számított érték?
3. Mivel a két fenti adat bizonytalan, továbbá fogalmunk sincs a trafó teljesítményéről, így elég merész bármiféle következtetést is levonni.

Az összes hasznos teljesítményhez képest 50-100% tartalékot szokás normál kialakítású erősítőknél betervezni trafó oldalról.
(#) válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Jogos a két pont! Én személy szerint AC feszültségre és adattábla szerinti 4.12A-re gondoltam, de igaz ami igaz, rákérdezhettem volna.
(#) Moszkvai válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
És ha ő kifejezetten ezeket szeretné használni?
(#) hitter.zoltan válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
A TRAFÓ 2x36V 300VA RÁ VAN IRVA Hogy OLDALANKÉNT 4.12 AMPERT TUD
egyenirányítva,pufferelve 2x50V
bocs hogy nem érthetően irtam
Gé irta hogy hasonló trafó kéne még 2 oldalhoz ezért kérdem hogy miben találhatok hasonló teljesítményűt?
(#) Moszkvai válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Én nem erre értettem, de küldök neked egy címet, kérdezd meg mennyiért tud neked megfelelőt.
(#) hitter.zoltan válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
oké köszi
tanárom szerint inkább próbálkozzak valamilyen kapcsoló üzemű táppal
elméletileg olcsóbb és nem lesz tőle sokkal nehezebb az erősítő
de nem fogok vele dobálózni úgyhogy ez annyira nem hat meg
(#) hapro válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Csak az egy külön tudomány ám, egy olyat tudni építeni.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Üdv!

Ez a kapcsi rajz jólesz nekem +-50V tápfeszre?
Ugy értem, hogy ezek az értékek amik benne vannak jók lesznek e?
(#) ekkold válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Nem.
(#) Robi85 válasza ekkold hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
A meghajtó tranyók és a végek nem ezek lesznek. Meghajtók BD244C a végek meg 2SC5200.
(#) water válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Láttam már 2x300W-os végfokot is a Skori féle táppal hajtva. Árban is kb. a fele, súlyban pedig a töredéke a toroidnak és egy kezdő számára is könnyen megépíthető.
(#) Alkotó válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Ha meglévő panelhez keresel rajzot, úgymond dokumentalista szándékkal, akkor próbálj eredetit találni.
Viszont ha esetleg építeni akarsz Quadot, akkor azt javaslom mindenképpen az R.Ludwig által módosított kapcsolásból indulj ki. Az több ponton is nagyon hatékonyan javítja az eredeti rajz kisebb nagyobb hiányosságait. (talán nem lényegtelen, hogy "saját tollamból" találsz hozzá nyáktervet is, méghozzá többféle tokozású végtranyóhoz is)
(#) Robi85 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Ez amúgy innen való. Itt van hozzá egy nyákterv is. Na azt már csinálják nekem. A kérdésem az maradt ugyanaz. És még annyi, hogy a Te hangszóró védelmed lesz hozzá amit a Majki féléből módositottál.
(#) Alkotó válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Idézet:
„Na azt már csinálják nekem.”

Ez nem szép dolog. Magadnak kéne bajlódni vele.
továbbra is azt javaslom ne az eredeti rajzot részesítsd előnyben, hanem az R.Ludwigos módosítást. itt foglaltam össze az én nyákterveimet
(#) Robi85 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Sajna nincsen hozzá semmim amivel megtudnám csinálni a nyákot.

Köszi a linket.
(#) hitter.zoltan válasza water hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
köszi water ránézek
konkrétan melyik skorys tápra gondoltál?
(#) water válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Erre. Olvasd el a hozzá tartozó leírást is. A 8-10mm-es ferritgyűrűt kompaktcsőből lehet bontani, vagy vácon Taliéknál lehet venni 10x6x5 mm-es M2TNB anyagú gyűrűt kb. 40-50Ft darabja. Előbbivel kb. 85kHz utóbbival 75kHz körül lesz a freki.

tap.jpg
    
(#) Bencze.k hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Sziasztok.Szerintetek ez melyik verzió??

Köszönöm a választ előre.

quad.jpg
    
(#) Alkotó válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Az alapkapcsolás, rádiótechnikás panelterve.
(#) Bencze.k válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
szerinted ez fejleszthető? Gondolok to3 tokos tranyokra..
Ill ez már ment 57v egyenáramról +-ágban.Kicsit melegedtek az alkatrészek.Szóval a kérdésem még mindig az,hogy ez az alap kapcsolás kibírná-e a nagyobb tápfeszkót.Ill hogy járnék jobban,másik trafót venni,és kicserélni a viharvert tranyókat,ellenállatokat. Vagy maradjon a táp + - 57 volt egyenáram és kerítsek az urbánéktól valami frissebb átagyalt verziót? Sem rajzolgatni,sem vasalni,sem maratni nincs módom,(sem kedvem).
(#) hitter.zoltan válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
nekem +-50ről megy ugyanez a típus úgy tudom ez a max fesz amiről hosszútávon biztonságosan működtethető magasabbon "melegszenek az alkatrészek".van egykét alkatrész aminek alapból ez a feladata vagyis bekötését tekintve mindenképpen melegedne (amiket bekarikáztál)
tranyók,ellenállások cseréje biztos nem baj ha annyira viharvertek meg a gatyád se megy rá
a TO3as tokozású tranyóval (2N3442)működik az enyém is a panelterv eleve ahhoz van viszont a hűtőbordától elszigetelni nehézkesebb
(ha egyáltalán kell)azt a 7V-ot megpróbálhatod valamilyen nagyobb teljesítményű ellenállással lehúzni de ezt inkább mondja meg valaki aki jobban ért hozzá
(#) hitter.zoltan válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
mondjuk a fejlesztés most vettem észre bocs
mit értesz fejlesztés alatt nagyobb teljesítményt?
mer akkor valószínű az új panel
Következő: »»   77 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem