Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Apropó...az a fotós cikk már elkészült, és csak én nem találom, vagy még várjunk türelemmel holnapig?
Egem kimondottan érdekelne egy kép (az se baj ha nem ilyen tökéletes) magáról a "fotósarokról".
Magam is küzdök a fényekkel, és sokat segítene ha látnék egy-két bevált világítási megoldást. Továbbá a sterilen fehér alap és háttér is érdekelne, mert nekem ennek megoldása sem egyértelmű.
Értettem. Újra nekiállok a cikknek.
Nincs nagy trükk a steril háttérre. Mikor TV stúdióban dolgoztam mint vágó egyetlen egy világítási titkot kaptam / kaptunk. Ha árnyéka van, világítsd meg a másik oldalról amíg ki nem oltotta. Ha annak is árnyéka van, akkor újra szembe világítsd. És ezt addig folytasd, amíg 1. Van egyforma színhőmérsékletű lámpád, 2. Van egyáltalán lámpád, 3. Bírja a biztosíték Ugyan ezt az árnyék kioltási "titkot" írtam le a legelső fotós cikkben is. Szóval mindennek a titka, az ezer oldalról érkező homogén fények. Én ezt megfelelően elosztott 150 db nagy fényerejű fehér leddel oldottam meg. Derítésnek meg zsírpapír. Összeszednék előzetesnek inkább pár aranyszabályt: - Legyen nagyon sok, szigorúan egy színhőmérsékletű fényforrásod. - Egyik fényforrás se legyen pontszerű. - Növeld meg a világító test felületét akkorára amekkorára csak lehet. Nagyjából 4-5-ször akkora legyen a világító felület, mint a fotózott tárgy. Ez nem jelent mást, mint ha 10 centis a nyák amit fotózol, akkor legalább 40 centis homogén világítást kapjon. - Világítás irányait úgy kell beállítani, hogy minden fénnyel szemben, található legyen ugyan olyan erősséggel - és távolságban - ellenfény. - Mindig vegyél fel színhőmérsékletet! Soha ne dolgozz AWB-vel (Auto white balance) - Kamerázásnál soha ne használj autoirist vagy autogain-t. Fotózásnál szigorúan kézi rekesz és kézi záridő. - Tedd be a tárgyat és kalibrálj fényerőt. - Ezután futózz úgy, olyan záridővel, hogy beégjen a fehér. - Fehér háttérnek én fehér A4-es papírt használok, legalább 2 rétegben (egyébként látszódnak az egymásra rakott rétegek vonalai) Szóval összességében három fő szabály van. 1. Oltsd ki az árnyékokat 2. Állítsd kézzel fehéregyensúlyt 3. Égesd be a fehér hátteret.
Köszi...azt már olvastam, azt hittem azon kívül van másik. Valamit félre érthettem anno, hogy lesz egy (még egy) cikk, vagy még tényleg nem készült el.
Nekem egy se túl jó, se túl rossz gépem van. Viszont be lehet rajta állítani annyi mindent, aminek a felét se értem. Még leírás is vagy 100 oldal hozzá, igaz egy kisméretű füzetecskére értelmezve. Csakhogy nem azt írja le mit hová kell beállítani ilyen, vagy olyan esetben, hanem csak annyit, hogy ezt így, azt meg úgy tudod állítani a határértékek között. Eddig eszembe nem jutott volna a fehéregyensúlynak egyáltalán csak utána is nézni.
A több lámpa rendben van, azon nem is csodálkozom, de még mindig ott van a csillogó felületek fotózásának problémája, mert nekem a nyákok mindkét oldala becsillan egy kicsit.
A megoldás lehet a hosszabb záridő, vaku nélkül, jól megvilágítva, állványról.
Vagy távolabbról fotózod, a tényleges fényképezendő tárgyat a kép sarkába helyezed, majd a vakus fényes rész úgyis jórészt a kép közepén fog elhelyezkedni, majd képszerkesztővel kivágod a nagy képből a kívánt részt, amin már nincs rajta a fényesség. Idézet: „még mindig ott van a csillogó felületek fotózásának problémája” Erre a megoldást tulajdonképpen leírta Topi: Idézet: „- Egyik fényforrás se legyen pontszerű. - Növeld meg a világító test felületét akkorára amekkorára csak lehet. Nagyjából 4-5-ször akkora legyen a világító felület, mint a fotózott tárgy. Ez nem jelent mást, mint ha 10 centis a nyák amit fotózol, akkor legalább 40 centis homogén világítást kapjon.” Tehát a kulcs: lehetőleg erőteljes, de szórt és egyenletes, homogén megvilágítás legyen alkalmazva fotózáskor.
Hát igen, lehet választani, hogy használsz sok lámpát, vagy megelégszel kevesebb lámpával, és egy kis utófeldolgozással helyrepofozod a képet.
Szerintem nem szükséges hobbi fotózáshoz 100+ fényforrást bevetni. Elég 1-2 fényforrás, ha úgy világítjuk meg a témát hogy az árnyék a tárgy mögé kerüljön. És a lámpa (vagy vaku) se tükröződjön vissza róla. Kell még egy fehér háttér, pl A3 rajzlap, amin rajta van a tárgy, és mögötte pedig szépen ívesen felhajlik. Ezután egy normális gép automatikusan is beállítja helyesen a fehér egyensúlyt. Majd a képet PS -ben alakítjuk kedvünkre, eltüntetve pl a nem teljesen fehér hátteret.
Üdv! Nekem is volt ebből a SXA-3050-ből egy pár. Nagyon szól küldték a mély hangokat. Én egy végfokról hajtottam őket, Sub-szűrve 80hz körül...dörrent mint disznó!!!
Az eredeti hozzászólás ideje: Máj 7, 2006
Fényképet teszel be a disznóról?
Nem tudom mire jó, de nagyon profi kinézete van, jó cucc lehet, gratula!
USB-s hangkártya. Nekem is nagyon tetszik amúgy.
Üdv! A helyzet az hogy már eladtam a cuccot...
Üdv! Építettem 2 mélyládát. A hangszóró az JBL GT5-15 300w/1200w, 4Ohm, 91 dB, 25hz-400hz, 38cm. A doboz az dupla bútorlap ragasztva csavarozva.110es subcső, 27 cm hosszan.Az erölködö az egy végfok 2X230w 4Ohm(voice kraft s-600). Ezután veszek sub hangváltót aktívat. (low pass filter) A végfok meghajtása az egy épített előerősítő, ami még félkész.
A front hangfalam az egy Marantz DMS-350 (igazi ritkaság... ezeket egy JVC RX-888R erölködővel hajtom meg....
http://kephost.hu/image-FBED_4B842412.jpg
http://kephost.hu/image-65CB_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-BC53_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-5F4C_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-5840_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-5BB0_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-7D49_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-CAE6_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-210C_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-3128_4B842412.jpg http://kephost.hu/image-583D_4B842412.jpg
Elkészült az elektromos hőmérőm! Tökéletesen működik is. A műszert egy Fiat-ból bányásztam hozzá termisztorral együtt.
Azért kell mert a garázsba fűtést kéne készítenem így szükség van rá. A bolti meg nekem drága. A fűtőszálak bemérésére lesz.
Ha beépítenél még egy kapcsolót, és a termisztorral párhuzamosan kapcsolható, megfelelően méretezett ellenállást, kiterjeszthetnéd a méréshatárt lefelé akár a minusz fokok tartományába is.
Elkészült a 4040-es IC köré épülő frekvenciaosztóm. A multiméterem csak 300kHz-ig mér, így viszont 8MHz-ig tudok frekvenciát mérni. Az előlapon található RCA csatlakozó hangszóró kimenet.
Egész pofás kis doboz lett, bár én még valamilyen festékkel átfesteném a panel széleit, akkor szerintem nagyon ütős lenne.
Jó lett.
Üdv mindenkinek!
Készülgetek a labortápom dobozával,de igen lassan halad,eddig jutottam ma.Még lesz egy kijelző rajta,kapcsoló,led, ha valakinek lenne javaslata elrendezéssel kapcsolatban,vagy esetleg tanácsa,szívesen veszem.Pl kijelző befogatást még nem tudom hogy oldjam meg,előlapot kellene tervezni....
Sziasztok!
Ezen a héten fejlesztettem tovább a KR-5 Ethernet Repeater házba épített erősítőmet a következőképpen: Nem volt benne előfok. Az egész átalakítás hülyéskedésnek indult. Cső + TDA? ki hallott már ekkora marhaságot? Aztán szépen lassan, a tesztelések során rájöttem, hogy nem is rossz ötlet. Egész jó hangja van a kis erősítőnek. Elkezdtem rajta gőzerővel dolgozni, és a hét közepére kész is lett a KR-5 Ethernet Repeater erősítő V2.0 Hangerejét tekintve elegendő szobai gyakorlásra. Kezelő szervei a következők: -Mély hangszín -Magas Hangszín -Gain (ezzel szabályozható az érzékenysége az előfoknak és ezzel állítható a torzítás) -Hangerő -Overdrive/Clean és Distortion kapcsoló Alapjáraton az erősítő tisztán szól. A gain feltekerésével lehet Overdrive üzemmódba helyezni. Ha ez nem ad elég torzítást valakinek, akkor a Boost kapcsolót felkapcsolva Distortion-ra változtathatja az erősítő hagnzását. A teszt folyamán ECC82-őt használtam ECC83 hiányában, de ez is tökéletesen megfelelt, csak kevesebb volt a gain. A hangminták: -Clean Tiszta üzemmód -Overdrive Túlvezérelt üzemmód -Distortion Negatív viszacsatolás LED-ekkel -Boss MT2 Metalzone Pedál Töltöttem fel róla néhány képet + a hangfaláról, és a Youtube linkeken is lehet látni hogy miből lett milyen.
Hűűűhaaa!
Ez a hangfal gyári? Nekem ilyen hangszóró párom van, de olyan szinten új hogy csak 40 percet hajtottam (én nyitottam ki a gyári csomit) Én is fel szeretném használni... Csak dobozméretek sajna nincsenek -- Javítva. Topi |
Bejelentkezés
Hirdetés |