Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   800 / 3975
(#) loldma válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szóval tegyük fel hogy a kombinált kapcsolásban ugye az egyedülálló aksi lemerül, ekkor leákk az áramkör, de ha ilyenkor kiveszem a lemerült aksit, és zárom az áramkört akkor a két másik párhuzamosan lead még 2200-t 1,2V-on. Ha jól értem
(#) elektro777 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogylehet 1 audio jelet 2 mono erősítőre kötni? Tehát hgy van egy mono jel, és mindkét erősítő ugyanazt a teljesítményű jelet kapja?
(Egyik egy sima hangfalre, másik egy mélyládához kellene ugyanazzal a zenével)
Köszi!
(#) Tribor hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne 2db. kb.20-25cm-es olyan vezetékre aminek mind a két végén 25polusú d-sub papa csatlakozó van.
Az építőelemek akár biztosítom is, csak az hiányzik aki ezt eltudná készíteni nekem. Az árban megegyezünk.

Üdv.: Tibi
(#) martongamer hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Nem tudja valaki,hogy hogyan lehet az USB-re valamit is cstlakoztatni?Vgay ha lehe-e egyáltalán valamit egyszerűen?Mondjuk kezdetnek csak egyszerűen egy kis motrot,úgy,hogy ha mondjuk klikkelek,induljon a motor.És ha lehet valahogy úgy,hogy ne kelljen használni százlábút...mert azokhoz nem igen értek...
(#) edison14 válasza martongamer hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Mindenképpen kell valami processzor ami feldolgozza az USB adatvonalain érkező adatokat és átalakítja őket.
(#) pumoka válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 7, 2010 / 1
 
A mono jelet ketté választod és rá dugod a stereo erősítő két csatornájára de ez nem lesz stereo mert mind két csatornán ugyan az a jel lesz!
(#) toth552 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok. Nem tudom jó helyre írok e, de nekem van egy olyan problémám,hogy...:
Van egy MNC innocd fejegységem, ez már egyszer (astra f) be vlt kötve kocsiba, csak ilyen olyan okok miatt ki lett szedve két hónapja és vissza lett rakva gyári. Na most én be akartam rakni a napokba ujra. Látni lehetett mi volt elvágva, tehát elvágtam ujra összekötöttem, forrasztottam stb.
Sárgát sárgával, feketét feketével, pirosat pirossal, így már elvileg be kellet volna kapcsolnia. De nem kapcsolt be, hanem először pattant egyet a rádióba valami.. jó azt hittem elromlott. de be raktuk másik kocsiba, rádugtuk, müködött. Jó megnéztük jol van e összekapcsolva, semmi hiba. ujra, rádug, gyujtás. paff. levágta biztot kocsiba. Többet már nem mertem próbálkozni.
Tehát mi lehet a hiba, ha egyszer mindent mindennel összekötöttünk?
(#) zolika60 válasza toth552 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Azt innen nehéz lesz kitalálni. Valami zárlatot csináltál, az biztos.
(#) tarini hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
azt szeretném kérdezni,hogy mi a legoptimálisabb áramforrás elektrolízishez.
ami nem csapja le a biztosítékot,nem üt agyon az áram,és minél több ampert tud,és kevés voltot.
nekem a 300wattos számítógép tápomon feltünt hogy az orange vezeték a felirat szerint 30A t tud.több szin is van ,mellettük az A és a V.
a számtógép táp megfelel ilyen célra?vennék külön egy tápot erre a célra.
vagy egyébb eszköz?
a másik fórumban írták,hogy a számítógép tápok,érzékelik ha valamelyik,,águk,, nincs leterhelve és lekapcsolnak.vajon régebbiek nem?vagy milyen tipusok?
köszönöm
(#) loldma válasza pumoka hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
nem is kell neki, mivel egyik egy hangszóró, másik egy mélynyomó lesz
(#) toth552 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
de hogy, mit? mindent mindennel összektöttünk, ezt nem értem
(#) zolika60 válasza toth552 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Nem lehet ezt látatlanban megválaszolni. Ellenőrizd a kötéseket, nem nem követtél-e el hibát. Nem zárlatos-e valamelyik hangszóró, vagy vezeték. Csak valami ilyesmi történhetett, mert csodák nem igen vannak.
(#) toth552 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
kötéseket 5en is átnéztük. abbol 2 autószerelő féleség...
nem volt hiba
hangszórók jók, mert a régit visszadobva az működik...
(#) mate_x hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy ha egy akkutöltőre az van ráírva, hogy output: DC 7,2V 350 mA, akkor az azt jelenti, hogy 300 mA-rel tölt és a maximum 7,2 V jön ki rajta? A választ előre is kösz.

Üdv.:
mate_x
(#) zolika60 válasza toth552 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Például a motoros antenna vezérlő szála sincs zárlatban? Az meg, hogy valaki autószerelő féleség, még nem garantálja a szakértelmet. Természetesen nem akarok senkit ezzel megbántani. :yes:
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia Zoli!
Idézet:
„ha birkára vagy kíváncsi, akkor azt írd a keresőjébe..”

Tegnap nagyon spiccen voltál...
Üdv.: Macsek
(#) wolverine14 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
hello az lenne a kérdésem, ha egy kvarc kristályt sorba kötök egy hangszóróval, és úgy a tápra, akkor a hangszóróban megszólal a kvarc frekvenciája?
(#) wolverine14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
kösz a választ, ez csak úgy eszembe jutott
(#) vaszil29 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy a leddiódának honnét lehet felismerni a +oldalát?
(#) edison14 válasza vaszil29 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
A + oldalon hosszabb a lábuk,a másik módszer az hogy egyik lábánál le van reszelve egy kicsit az a láb a - a másik a + láb. Valamint a kép alapján tudod beazonosítani a lábakat.
(#) vaszil29 válasza edison14 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
köszi!
(#) peti13 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok! Csak azt szeretném megkérdezni, hogy az ilyen próbapanelekben a lukak hogy vannak összekötve? Vagy fajtája válogatja? Köszi, üdv!
(#) elektro777 válasza pumoka hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia!
Tehát hogyha a mono jelet simán párhuzamosan elosztom, akkor mindkét ezköz ugyanolyan hangosan fog szólni?
Köszi!
(#) gg630504 válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Csak ha a két hangfalnak ugyanolyan a hatásfoka és a frekvenciamenete ( azonos típusúak ).
Ha nem azonosak, a kiegyenlítéshez külön kell tudni szabályozni a két csatorna hangerejét.
Precízhez a fekvenciamenetet is ki kell egyenlíteni.
(( Stereo erősítők azonos típusúak szoktak lenni. ))
(#) gg630504 válasza peti13 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ha jól látom, a két hosszabbik oldalán végig (?) 3-3 lyuksor van összekötve, a tápfeszültségnek célszerűen.
A közepén a rövidebbik oldallal párhuzamosan 5-5. Hogy középre beszúrhass egy IC-t hosszában és hozzáférj a kivezetésehez.
(#) peti13 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Okkés köszi A tápra a szélein mondjuk én is gondoltam de középen nem tudtam, hogy vannak, de így már logikus Azt hiszem szert teszek egyre.
(#) pista87 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Nagyméretű fémdobozt hol lehet normális áron venni?
(#) zolika60 válasza pista87 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Milyen nagyot szeretnél?
(#) vaszil29 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Üdv, Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Pic klón Pic nélkül letudom e ellenőrizn. Mondjuk, ha a foglalatban áthidalásokat raknék, hogy le ellenőrizzem a kapcsolást áram alatt, de még nem a számitógéphez kapcsolva.

üdv szabolcs
(#) jdani hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Hali. frekimérőbe a BF961 helyett mi más népszerűbb alkatrészt tudok tenni, helyettesíteni?
Következő: »»   800 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem