Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   802 / 3967
(#) pumoka válasza nagygabor679 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Hello!
Egyáltalán hová rakod a relét?
Próbáld meg párhuzamosan rakni mind két fogyasztót.
Az sem mindegy, hogy a relének mekkora az ellenállása. Ezt azért hozzá kellene adni és máris ki jön az ami náléad van , hogy nem működik a reléd. Azért rajzold már le hogy te hogyan kötötted össze őket!
(#) gg630504 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Természetesen az abszolútértéket kell venni, |U(t)| integráljáról van szó.
(#) vaszil29 hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok!
valaki esetleg tudna segiteni PicKit2 Klón élesztésben???
üdv szabolcs
(#) djyuri válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Igen ez alap.
(#) zoly15 válasza lapose hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
Üdv!
(#) nagygabor679 válasza pumoka hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Mellékletben láthatod, hogy milyen ötleteim voltak. Az 1.-es tranzisztoros nem jó, mert R1 ellenállás és tranzisztror miatt is nagy a feszültség esés. A 2.-es relés sem az igazi, mert ott meg a relé miatt (167 ohm ellánállás) nem jut elég áram a 4W-os fogyasztóra. 3. ötlet sorbakötés sem működik a szimulátor szerint.

otletek.jpg
    
(#) fg válasza djyuri hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Hát egyik válasz sem nyert. Amire ti gondoltok, az az abszolút középérték. ( |U(t)| integráljának átlagos értéke).
Az effektív érték a jel négyzetének középértéke, azaz periodikus jel esetén a jel négyzetét integrálod egy periódusra, majd osztod a periódusidővel.

A jel teljesítménye egyébként is a jel négyzetével arányos. Gondoljatok bele. Egy ellenállás teljesítménye mekkora, ha U a feszültség? P=(1/R)*U^2.
De áramra is igaz. P=R*I^2.

Cserébe az én hozzászólásomra is reagálhatna valaki. Nagyon alap kérdést tettem fel (#656239)
(#) vaszil29 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Thanx
(#) kendre256 válasza fg hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Szerintem jó a kapcsolás. A FET mellé nem kell más, a FET gate-jét közvetlenül lehet egy 3-5V-ról működő mikrokontrollerről vezérelni. A Hestore választékából én a BS 107-es típust használnám, az jónak tűnik erre a feladatra. A mikrokontroller földjét is be kell kötni természetesen. (Ha galvanikus leválasztás is kellene, akkor valami FET kimenetű optocsatolót kellene keresni.)
Az adott FET-tel nagyobb áramokat is lehet kapcsolni, de akkor kell hozzá elegendő Uds és Ugs feszültség.
BS107 adatlapja
(#) fg válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszi!

Akkor ezt ki fogom próbálni.
(#) gg630504 válasza fg hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Teljesítmény: 2 pont oda.
(#) _JANI_ válasza fg hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Fet helyett használhatnál DIL tokos mini REEED relét, PL: HE722A05.
(#) gabesz86 hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Vettem egy 32 Ohmos fülest, de kiba hangosan szól pedig csak 2-esen van a lejátszón. Az eddigi írások alapján ha csinálnék egy 20 cm-es jack toldó kábelt, amiben a test szálra vagy a két jel szálra kötnék 1-2 db 30-40 Ohmos ellenállást akkor ezzel tudnék halkítani a cuccon?
Más verzió?
(#) tatabike válasza gabesz86 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Hát, ha tényleges halkulást akarsz, akkor inkább fesz-osztó kellene, vagyis egy potméter. Szerintem hiába teszel be sorosan a jelágakba ellenállásokat, nem fog nagyságrendekkel halkulni. Milyen lejátszó ez? Ilyen kis mp3-as kütyü?
(#) Patesz hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Hello,vettem egy fahrenheit 2820-as forrasztóállomást. A benne lévő pákahegy és fütőbetét kb. mennyi ideig bírja?
(#) drauthev hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Üdv!

Az 1 fázisú motoroknál a főtekercsnek, vagy a segédtekercsnek nagyobb az induktivitása?
Kaptam most egy villanymotort, hogy nézzem meg, és nagy böszmeséget sejtek a háttérben...
(#) Baxi hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Hi Mesterek.
Kellene egy kis segítség. Szóval van egy teszkos féle 10e Ft -os hegesztőm s nincs benne ventilátor a helye az megvan.
Nagyából fél pálca után leold a trafó és 5 perc szünet.
Arra gondoltam hogy van nekem egy méretre bele való (pc táp) ventilátor, de az 12v-ról megy.
Mivel nincs benne sok hely nem lehetne ezt pár diódával meg egy kondenzátorral meghajtani hogy 12V kapjon?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) peter1995 válasza Baxi hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Az hogy fél elektróda után leold az nagyon nem oké.Apámnak is volt egy ilyesmi(T.I.P)De azzal lehetett 3,2-es elektródával hegeszteni akár fél órán keresztül is.Venti nélkül.a PC venti olyan keveset fúj hogy meg se érezné a trafó(SZERINTEM)
(#) Patesz hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Sziasztok egy tranzisztornál pl.BC 547-es mit jelent az,hogy BC547 B vagy 547 C?Ja és BD 249es tranzisztorra kell hütőborda?Köszi
(#) gg630504 válasza Patesz hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Az áramerősítési tényezőt mérik meg a gyárban és aszerint válogatják. majd feliratozzák. A BC547 adatlapja 1. oldal alja szerint
-A: hFE = 100 .. 220
-B: 200 .. 450
-C: 420 .. 800.

Egy alkatrészre akkor kell hűtőborda, ha egyébként túlmelegedne. Ha ki akarod használni a BD249 lehetőségeit, akkor kell.
(#) Patesz hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Szia hát ezt a kapcsolást szeretném megépíteni és ehhez kell ez a tranzisztor.Nemtudom,hogy ide kell e hütőborda rá.És szerintetek itt a ledek vajon milyen ütemben villanhatnak fel?
(#) vilmosd válasza Patesz hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Hali
Haat. Ez a kapcsolas nem teljesen jo. Tobb hiba van. 1.: a BD249 meghajtasa igy nem jo. Esetleg darlingtonkent elmenne. 2.: a Ledekhez kellene valami aramkorlatozo ellenallas.
Ha rendes meghajtasa van a BD-nek nem szukseges hutes. A villogas frekvenciajat a R5 potmeter allitja. Esetleg nezz szet a 555-os topikban, vagy keress kapcsolasokat a neten (van boven).
Udv Vili
(#) B.I hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy ha egy diódahiddal egyenirányitom a váltóáramot és egy kondenzátorral pufferelem miért nől meg a feszültség. És ez a feszültség megmarad vagy terhelés hatására visszaesik az eredeti feszültségre?
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Szia!
Mert a szinuszhullám csúcsának feszültségére töltődik fel a kondenzátorod. Amikor fogyasztót kötsz a kondenzátorral ellátott diódahidadra, akkor szépen leszipkázod ezt a feszültséget.
A műszered váltakozófeszültség-állásban az 50 Hz-es szinusfeszültség effektív értékét méri, ami kisebb, mint a csúcsérték, ezért is mérsz más értéket egyen és mást váltakozófeszültség állásban.
Egyenirányítók: Bővebben: Link
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ. Evvel is okosabb lettem.
(#) gabesz86 válasza tatabike hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Vaterán vettem még, ilyen mp4-es lejátszó kamerával: LINK

Kipróbálom azért a soros ellenállást, hátha, aztán majd látom. Potit nem akarok tenni rá, mert az elég nagy darabka...
(#) kadarist válasza gabesz86 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Van ilyen hangerőszabályozó gyári kütyü is:Bővebben: Link
(#) MaTe193 hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehetne oszcilloszkóppal különböző érdekes jeleket rajzolni?Egy nagyon régi,orosz oszcilloszkópról van szó(nincs rajta sok extra).Kezdetnek beérném négyszög,sinus,fűrész jellel.Ezek várnék ötletet,kapcsolási rajzot stb.

Előre is köszönöm:Máté
(#) gabesz86 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Jópofa tényleg, de a füles is ennyibe került
Ártani gondolom az nem árt ha sorosan beteszek egy ellenállást?!? Most simán a hangkártyámmal néztem, így meglepően sok, 470 Ohmos ellenállás tűnik megfelelőnek, de ez a lejátszónál más lehet, csak az most nincs nálam, hogy teszteljem.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Szia!
Itt találsz olyan kapcsolásokat, amelyekkel mindenféle alakú vonalakat tudsz a képernyődre varázsolni.
Következő: »»   802 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem