Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   934 / 2208
(#) ticseboy válasza kocos hozzászólására (») Márc 23, 2010
Ez a szóvicc szerüség ugy látszik meghaladta képességeimet, bár igazábolol nem az én hozzászolásomhoz, nekem cimezve jött! Végülis teljesen mindegy. De ha már igy szóba jött, egy hibrid Pacsirta bálba készülök 2 db kimenőben, egyikben elhagyom a laktanyát a másikba visszamegyek!!!
(#) ferencferenc hozzászólása Márc 23, 2010
Sziasztok!
Tudja valaki, Pesten hol lehet venni olcsón kerámia,nyákos novál foglalatot!
(#) (Felhasználó 1947) válasza ferencferenc hozzászólására (») Márc 23, 2010
http://www.radiovilag.hu/csovek.htm

Itt van, 790 pénzért.....
(#) (Felhasználó 1947) válasza ferencferenc hozzászólására (») Márc 23, 2010
De megmondom őszintén, ha nem sürgős inkább innen rendeld:

http://www.etronic-parts.com/

Én is náluk szoktam vásárolni...
(#) ferencferenc válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Köszi, pont ezt néztem én is, de ha rendelek 4 db-ot, többe kerül a posta, mint a termék
(#) (Felhasználó 1947) válasza ferencferenc hozzászólására (») Márc 23, 2010
Hát igen,valamit valamiért.
Én megvárom amig több dologra lesz szükségem Tőlük,és egyben megrendelem, meg még ráteszek tartalék mennyiséget is.
Ha pár darab kell akkor rádióvilág, de őket nem igen kedvelem...nemcsak a 600%-os árrés miatt, de ez nem ide tartozik
(#) ticseboy válasza ferencferenc hozzászólására (») Márc 23, 2010
Szia. Ha rendelés elött, irsz nekik egy emailt hogy neked levélként küldjék el,amit majd szeretnél akkor ezt megoldják neked. Csak majd utalás után postázzák. De letudjátok pontosan levelezni!
(#) bakos13gab válasza ferencferenc hozzászólására (») Márc 23, 2010
Szia!

Ahogy ticseboy írta, nyugodtan írj nekik, mert elküldik levélben (nekem a Posta 500Ft volt 10 foglalatra és hát nem lakhatsz messze tőlem...). Sőt!!! most jut eszembe, nekem szükségem lenne még 2-3 oktál foglalatra, ha netán rendelnél, akkor osztozhatunk a posta költségen is...
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Márc 23, 2010
Rajtam sajnos volt ilyen ruha. De szerencsére akkor már csak 6 hónap volt a szolgálati idő.
(#) ferencferenc hozzászólása Márc 23, 2010
Sziasztok!
Tud valaki segíteni SP5 nyáktervező "megjavításában"?
üdv.
(#) hangszoros válasza hgy hozzászólására (») Márc 23, 2010
Belekukantottam a listába. Veszetül tetszik ha lesz több idöm alaposabban megnézem. föleg, hogy mi nem tetszik
Ez okostojáskodásnak tetszik, de bejön.
Kösz a sok info
(#) hangszoros válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Nem néztem, mit mennyiért de tetszik a Kinálat
kösz
(#) djhans válasza hgy hozzászólására (») Márc 23, 2010
Akkor nem alkalmazom hangfrekis cuccban. Régen a nagy TTL IC temető paneleken láttam sokat. Minden IC mellett volt egy.
(#) (Felhasználó 1947) válasza djhans hozzászólására (») Márc 23, 2010
A tantál nem való csövesbe.
Csak digitális "vackokban" divatos használni, mert nem fárad olyan hamar mint az elektrolit, viszont nagyobb a szivárgási árama.
Eleve, ha van rá módod, használt kondit, a régi polypropilén,papir/olaj és polisztirol kondikat kivéve ne használj.Főleg elektrolitot ne...
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Mihez képest....
Naponta cserélek rossz tantálkondikat autoelektronikákban, ahol fontos a sleep current.
Még a "márkás" KEMET kondik is szivárognak,és a tűrésből is kilógnak szépen.
Ez persze csak az én véleményem.Mindenki azt használ amit akar, én nem tennék tantált csövesbe.
Éppúgy nem illik oda mint a kék led meg a többi cullang.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Zolikám! Ilyen kéne akkor 100µF 25V-ban és akkor nyugodtan mehetne az EL84 vagy a PCL86 katódjára. Soha nem száradna ki és nem kellene cserélni mint az elektrolitot. Azért ki fogom próbálni egyszer.
(#) djhans válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Kipróbálom egyszer majd, hogyan viselkedik.
(#) (Felhasználó 1947) válasza djhans hozzászólására (») Márc 23, 2010
Ez a korrekt, aztán eldöntöd milyen.
A tévedés joga nekem is kijár.
A használt elkóból viszont nem enegedek,kész vagyok tőle mikor valaki több tizezret belefeccöl egy csövesbe,és ott virit benne egy '72-es mm elkó.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Idézet:
„a "márkás" KEMET kondik is szivárognak,és a tűrésből is kilógnak szépen.
Ez persze csak az én véleményem”


Ezt inkább mérésekre lehetne alapozni,- nem?
(#) (Felhasználó 1947) válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 23, 2010
Mérések is alátámasztják, hidd el...
Pl: 100u +/-20% os kondi 72u nagy átlagban.
(tavaly gyártott) szivárgási árama 2-3mA!
És ez automotive cuccokba való....
De nem akarok offolni....
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Ja, hülye vagyok, kisebb a szivárgásija mint az elkónak,
De még igy is sok, ahhoz képest hogy általában hová teszik.
(mindegy, amig tudok röhögni magamon,addig nincs baj.)
Nem szeretem a régi MM elkókat, ahhoz túl sokat cseréltem.(Nemrég segitettem EMG szkópok felújitásában, szinte mindegyiket cserélni kellett bennük.
Ez szkóponként 5 kondi.40 db szkóp volt...
Rubycont, és Nichicont épitettünk be, egy darabig jók lesznek.
(#) 6C4C válasza Action2K hozzászólására (») Márc 23, 2010
Érdekes egy rajz, nem tudom, hogy dolgozik a Q1 katódköri áramgenerátor tranzisztor a fázisfordító fokozatban... Ha jFET lenne, akkor OK, de a bipoláris nem tudom mitől nyit ki ebben a kapcsolásban...
(#) hgy válasza djhans hozzászólására (») Márc 23, 2010
Sok a tévedés.
A tantál pontos, és gyors is, nem is szivárog. Viszont nem tűri a túlfeszültséget, még impulzusszerűen sem.(autó)
A probéma vele, hogy félvezető szerű tulajdonságokat mutat, audióra ezért nem jó, főleg csövesbe..
100u/35 V, 22u/70 V -osom stb. is van. De csak tápegységbe tettem...
(#) hgy válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 23, 2010
Kérdés hogy mikori gyártású az a KEMET tantál.
Szerintem minnél régebbi, annál jobb.
Mint a jóöreg HFM idézte Svejket:
A kutya nem borjú. Minnél kisebb annál drágább.
(#) Moszkvai hozzászólása Márc 23, 2010
Ez milyen fajta kondi lehet?

remix.jpg
    
(#) Action2K válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 23, 2010
Olajpapír.
(#) Moszkvai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 23, 2010
Akkor jól mondták! Köszi!
(#) Action2K válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 23, 2010
Nekem is van pár darabom, 1db 2 µF-os, meg 7 db 500 nF-os, mind 400V-os, 10%-os. Csak arra nem jöttem még rá, hogy ezek polaritásosak-e. A fesz. V-je utáni "-" jel egyenáramra utal, de akkor hol a polár jelzés a kondin? Bár szerintem polár függetlenek. Azaz váltóáramra, csatolásnak jók. csak a mérete nem nagy kicsit? 100-200 nF a jobb, nem?
(#) cruisher válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 24, 2010
Nekem pont hogy jo tapasztalataim vannak az MM elkokkal. Szerintem nagyon megbizhato darabok, 40 evet is siman elmennek, es meg tudja a gyari kapacitas erteket. Ezert en inkabb teszek egy uj erositobe is 72es (NOS) MM elkot, mint egy mai darabot.
(#) (Felhasználó 1947) válasza cruisher hozzászólására (») Márc 24, 2010
A kapacitás másodlagos.
Az ESR fontosabb.
Kinek a pap,kinek a papné.
Én általában japán kondikat használok, de a JJ elkói sem rosszak,és elérhető belőle több értékű 500V-os tipus.
Általában új, minőségi alkatrészekkel dolgozom, de néha előfordul hogy bontott, használt alkatrészt épitek be, de ezek általában ellenállások. A divatos szóval "NOS" cuccok is általában rendben vannak.
Nemrég vettem ezeket a Wimákat, nincs velük semmi gond.

Wima 100n.JPG
    
Következő: »»   934 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem