Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 28
(#) loldma válasza titi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ühüm, köszi De azzal hogy nagyságrendekkel nagyobb teljesítményű hangfalat kötök rá, azzal nem lehet kinyírni, csak halkabb lesz? (erősítő 10 W hangfal 100W)
(#) titi válasza loldma hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Kinyírni nem fogod, csak az előbb említettre vigyázz...
(#) loldma válasza titi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Rendben, nagyon sok megválaszolatlan kérdésre kaptam választ, köszönöm szépen!
(#) Elektronboy hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Hali !
Elkezdtem megépíteni a titi féle quadrót,hogy lehetne
szabályoznia hangerejét?
Ha a bemeneti jel szintet szabályzom potival az elég?
(#) titi válasza Elektronboy hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Igen!
(#) gaboca323f hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Üdv!

Egy kis segítség kellene nekem, meg lehetne azt oldani hogy 2.1 rendszerben menjen az erősítő, a mélyre csak mélyet adjon és a hangerőt közösen, lehessen állítani, de ha akarom akkor a mélyet lejjebb tudjam venni?

Sajnos nem értek hozzá ennyire, összerakni még összetudom, de a nyáktervezés, számolgatás nem az én világom.

Előre is köszi, ha valaki tudna segíteni.
MG
(#) Elektronboy hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Köszi titi
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Szia! Kellene építened egy előfokot amin a fő hangerőt állítanád és egy subb filtert amin külön tudnád a a subb csatornát álítani. Mivel a másik fórumban írtad hogy 1558-al akarsz kapcsolást, 1 ilyen ic-ből megépítheted a 2.1 -es rendszert mert négy független erősítőt tartalmaz. a jobb balnak használnál 1-1 csatornát és a mélynek pedig a maradék 2 csatornát hídbakapcsolva (igy növelve a basszus erejét).
(#) gaboca323f válasza skero hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Köszi a választ, a kapcsolásokat ismerem, csak az a baj, hogy fogalmam sincs hogyan kell előfokot, meg subfiltert építeni. Találtam kapcsolásokat de valahogy nekem ez túl bonyolult, nem látom át mit hova miért kell kötni.
Ha esetleg tudnál mutatni példát, hogy ezt a szűrőt így használd, ezt az előfokot építsd meg így, az nagy segítség lenne, mert sajnos így elveszek a sok lehetséges megoldásban, és nem szeretném végigjárni azt az utat, hogy az X edik megépített áramkör sem működik rendesen, és csak kidobott pénz és idő.

Nem azt várom el, hogy valaki megtzervezze helyettem a komplett nyákot, csak ezen a téren nem vagyok igazán otthon.

Előre is köszönöm!
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ha az azonos szineket összekötöd működnie kellene! El küldök két linket ahol fellelheted a vázlaton lévő kapcsolásokat. A subb filter kettős tápot igényel de találsz könnyen olyat ami egytápos ha egy kicsit szétnézel. Előerősítőt is kereshetsz más kapcsolást ha ez nem szimpi (esetleg hangszínszabályzósat) akkor is hasonlóan kell bekötni. Remélem érthető a vázlatom ,de sajna nem sok időm van ilyesmire. Direkt olyan kapcsolásokat választottam amihez van nyákterv ,remélem igy sikerül megoldani és átlátni.Bővebben: LinkBővebben: Link

12.JPG
    
(#) gaboca323f válasza skero hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Üdv!

Nagyon köszi a kimerítő választ, így már menni fog szerintem. Összeírkélom az alkatrészeket, és hozá is fogok szerintem még a hétvégén.

Remélem működni fog.

Mégegyszer köszi a segítséget!

Üdv!
MG
(#) gaboca323f válasza skero hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Mégegy utolsó amatőr kérdés:

A szintillesztőnél, a 2db 100K kis poti helyére ha bekötök egy normális sztereó potit, akkor azzal a hangerőt tudon normálisan szabályozni?

Ha igen akkor A vagy B poti kell oda?
(#) ferike123 hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok szerintetek nem baj hogy véletlenül az 1n 4148-as dioda helyett véletlenül 1n 5402-t vettem vegyek újat?Köszi
(#) titi válasza ferike123 hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Hali! Ha nem építed be, akkor se fog különösebb problémát okozni. Csak a be-, ill. kikapcsolási késleltetés miatt van így kialakítva...
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Egyszer már sikerült pontatlan választ adnom erre a kérdésre. Erősítést szabályoz a két poti. Én ennek ellenére kivezettem egy stereo potira és gain -ként használtam ,teljesen jó volz úgy B -s potival. Utolsó hozzászólást a linken a tervező írta.Bővebben: Link
(#) DJmike hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Üdv!

Segítséget kérnék, ez egy hidalt panel, de valahogy zavarosan szól és szerintem valamilyen átkötést kihagytam, ha valaki látja a hibát akkor kérem jelezze!
Előre is köszönöm
(#) titi válasza DJmike hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem inkább a másik oldalról akartál felrakni képet?
(#) DJmike válasza titi hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
De sorry!
(#) titi válasza DJmike hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Jónak tűnik, már amennyire látszik. Esetleg nézd át a forrasztásokat, és hogy jó alkatrészek és jó polaritással kerültek-e be.
Nem otthonról írok, így nem tudom alaposabban megvizsgálni.
(#) DJmike válasza titi hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Okés!

Viszont jelöltem 2-2 pontot azokat nem kell összekötni?

u.jpg
    
(#) titi válasza DJmike hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Nem! Hacsak nem akarod tönkre vágni az IC-t...
(#) ferike123 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
sziasztok!Én megépítettem az erősítőt dióda néllkül de a hangszórón csak búgást lehet hallani mit gondoltok mi lehet a probléma mondtak nekem olyat ha az ellenállást fordítva kötöm be ezt csinálja de én nemhiszem hogy emiatt ja és 25 voltos kondikat használok! Köszönöm
(#) titi válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
A dióda hiánya ilyen jelenséget nem okoz! Azt meg ki mondta, hogy ha egy ellenállást fordítva kötsz be, akkor ezt okozza?
Inkább tegyél fel jó minőségű képet a műről.
(#) ferike123 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Igen énis ezt mondtam egy barátom mondta de enyhén lehülyéztem
Nem éppen jó képek de ha kell még megpróbálok jobbat csinálni valahogy
(#) ferike123 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
itt van még
és köszi
(#) titi válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ne haragudj, de azok a forrasztások nem túl szépek! Márpedig az okozhat bajt!
Másrészt azért tegyél rá hűtőbordát, még ha csak próbálgatod is! Akár egy darab alulemez is megteszi.
(#) ferike123 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
igen tudom hogy nem a legszebbek mert kicsit sietve készítettem de hűtőbordát és pasztát is tettem rá és úgy is esetleg az nem lehet gond hogy valamit rosszul kötöttem be?A forrasztásokat is átnéztem! Ajjjjj pedig azt hittem hogy elsőre menni fog most úgy elcsüggedtem pedig nem ez az első erősítőm :no:
(#) titi válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 18, 2010 / 1
 
A képekből elég nehéz megállapítani, hogy mindent jól csináltál-e, de ha mindent a leírás alapján csináltál, és figyeltél az elkók polaritására akkor már csak a forrasztás lehet a hibás.
Azért ne csüggedj, a problémák azért vannak, hogy elhárítsuk őket!
(#) ferike123 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
igen elvileg jól kötöttem be mert akkor zúgást sem kellene hallanom a zúgást a hangszórókon érdekes pedig jónak kellene kelnie akkor szerinted a forrasztás a hibás háááát köszi szépen tehát én rontottam el!
(#) titi válasza ferike123 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Azt ugye leellenőrizted, főleg az IC lábainál, hogy az egymás melletti forrasztások között nincs-e zárlat?
Milyen pákával készült?
Következő: »»   7 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem