Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   573 / 1679
(#) tatabike válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Értsd jól...persze, hogy nagy értékű ez is, én olyanra gondoltam, aminek pl. van párja, és sokba kerülne cserélni...
(#) tatabike válasza yello hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Nagyon pöpec... és jó dolog hallani és olvasni, hogy ilyen tudáshoz is hozzá tudja segíteni ez az oldal az embereket...gratula.
(#) tatabike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Tudom, hogy az a test, de szerintem nem jó ötlet, ha az IC onnan is kap testet, meg a csillagpontból is. Nem fűtenek ezek akkorát, hogy ne bírnának el egy szilikonlapot/csillámot...én mindig minden bordára rakandó kacatot szigetelten rakok fel, még akkor is, ha egyedül van a bordán. Még a stabkockát is. Persze, önmagában nem szűnik meg a baj, ha csak leszigeteli, azért írtam a tápszűrést meg a csillagpontos földelést is, Zoli bácsi... :hide:
(#) Electricboy válasza tatabike hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Hol tudnék ennek a csillagpontos földelésnek utána olvasni mert most hallottam először, a tápot hogy szűrjem meg milyen kondival a topicjában nem találtam.
(#) tatabike válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
(#) zoly15 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
gy már értem hogy mire gondoltál
(#) Abukodonozo válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Hát, itt: Bővebben: Link!
(#) David.zsombor válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Az ESD s ben olvasottra gondoltál?
(#) BZoli94 hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Sziasztok! Egy LED-es stroboszkópot építettem. Mutatok pár képet. Itt van még több is. Üdv! Milyen lett?
(#) Medve válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Nagyon korrekt...a potit beskáláztad? Hogyan hitelesítetted? Vagy az csak a világitás "hosszát" állítja?
(#) AMD hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült a labortápom. 1 éven keresztül építgettem. Nem úgy sikerült ahogy elterveztem, de nekem tetszik.
(#) Electricboy válasza AMD hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Üdv! Nekem nagyon tetszik láttam már sok előlapot de rovásírásosat még sosem! A kijelző feszt és áramot egyszerre írja ki vagy át lehet váltani a második képen látszik valami de nem jól kivehető.
Grat hozzá!
(#) slogan válasza AMD hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Jó lett az előlap ,mivel tervezted ?
(#) Attila86 válasza AMD hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia!

A sok identitás-zavaros "power supply" és hasonló feliratok után végre valami üdítő színfolt. Nyomtatni is lehetett volna az előlapot egyébként.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Érdekes a feliratok mellett a magyar kokárda, de azért nem rossz.
AMD- belsőről kapunk képet?
(#) gg630504 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Valóban, ha jobbról balra van az írás, akkor a kokárdát is kívülről befelé kell olvasni?
Mindenesetre fejszabadító ötlet, gratulálok!
(#) AMD hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Köszönöm a dicsérő szavakat! A kijelzőn egyszerre jelenik meg a feszültség és az áramerősség. Eredetileg úgy terveztem, hogy kinyomtatom az előlapot magyar feliratokkal, de kevés tinta miatt csíkolt így csak egy sima fehér matricát ragasztottam rá. Úgy volt, hogy nem lesz rajta felirat de aztán jött egy ötlet, hogy feliratozom rovásírással. Az előlapon a jobb felső sarokban a lemezen van egy lyuk, beindította a fantáziámat. Rajzoltam rá egy kokárdát. Belülről nem lett túl fényes, és nem szeretném szétbontani egy képért. Ha nem baj.
(#) BZoli94 válasza Medve hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia! Kösz! A potméterrel a LED felvillanásának a hosszát állítom be, persze keretek között... A kapcsolásért köszönet watt mesternek! Üdv!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Idézet:
„A sok identitás-zavaros "power supply"”

Kár ilyet irkálni..... Magyarkodni máshol kell, a műszaki életben vezető szerepe van az angol nyelvnek,akár tetszik, akár nem.
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Akkor máris átállítom a gépemen a billentyűzetkiosztást meg a telefonom nyelvét angolra!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Elvakult vagy, nem ezt várják Tőled. Nem szabad a politikai meggyőződést belekeverni a műszaki életbe,ezt mint jóval több tapasztalattal rendelkező ember mondom (márcsak az életkoromat tekintve is).
Részemről ennyi.
(#) Moderátor hozzászólása mex hozzászólására (») Máj 6, 2010
 
Kérem, hogy ezt a vitát ne (itt) folytassátok!
Köszönöm.
(#) Roy Jones válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Közzé teszed a a strobit működtető kapcsolást?
Az enyém is most készül de nekem ne555 a lelke 200 leddel.
(#) BZoli94 válasza Roy Jones hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia! A hozzászólásomban ott a kapcsolás. Én annyit változtattam, hogy a tranzisztornak én BC639-et raktam, hogy nagyobb/több LED kapcsolgatását bírja, és még nekem 9Vos elem hajtja. Ja és a LEDek ellenállását is átszámoltam. Bővebben. Egyébként innen van a kapcsolás watt mellékelte. Üdv! Neked is gyújtáshoz kell?
(#) Roy Jones válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
[OFF]Köszi a választ! Tegnap láttam,hogy ott a kapcsolás,magam sem tudom mért kérdeztem meg
Az enyém normálisan villog,bár van még mit finomítani rajta(ha a gyújtást a led villogtatásra érted)[OFF]
(#) joko1313 válasza AMD hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia!
Nagyon brutál!
A kijelzo lelke egy atmega8+LCD?
(#) AMD válasza joko1313 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Igen.
(#) MolnarG válasza AMD hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Az szép, hogy tudsz rovásírással írni, de akkor legalább magyar kokárdát pingálhattál volna oda. Mellesleg funkcionálisan nem látom sok értelmét, hogy rovásírással van feliratozva... esetleg ha valaki más is használni szeretné, nem biztos, hogy elsőre a jó potmétert találja meg áram/fesz és kész is a baj.
Tegyél fel képet inkább a belsejéről, az többet mond!
(#) zoly15 válasza AMD hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Hali!
Gratulálok, jó lett!
A "mérőműszer" kapcsolását megosztanád velünk?
Engem érdekelne!
(#) AMD válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Kösz! Itt van a kapcsolás.
Következő: »»   573 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem