Fórum témák
» Több friss téma |
Rendben.... akkor megnézetem egy guruval.. de fázok sokszor ezektől a szakzseniktől, mert némelyik nagyon Mekk Elek!
Tapasztalatból
mondjuk a segédfázis tekercs az induláskor játszik úgyhogy ha cseréltél kondit és akkor is bénázik akkor biztosan szakadt a segfázis tekercs úgyhogy tekercselés kb10k
hogyhogy mit? elcibálod tekercselőemberhez és ha mosolyogsz megúszod 8k-ból
Nem röhögni...megint egy laikus kérdés. A kettőből nem lehet összekukázni egyet?
Sziasztok. Tegnap este szenvedtem itt egy szivatyú forgásirányával, ami mindkét irányba elindult. Tekercselni kell... Közben előkapartam a garázsból mégegyet, ez csak rásegítéssel indul és lassan forog. Van valami tippetek miért?
Üdvözlök Mindenkit! Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem, ha nem akkor lehet abban is tudtok segíteni, hogy hová forduljak válaszért. Nos, jelenleg egy 1200w-os fúróval dolgozom és ezen a fúrón van irányváltó. A munkámhoz elengedhetetlen a jobb-bal forgásirány. Kiszemeltem egy erősebb gépet, egy ragasztó-habarcs keverőt, de ezeken a géptípusokon csak egy forgásirány van. Az a kérdésem a gyári alapforgást milyen módon lehet jobb-bal irányúra megváltoztatni. Ha van megoldás az sem szükséges, hogy a motor közelében legyen a váltó szerkezet, jelenleg is 4m távolságból kezelem a fúrót. Nagyon nem értek az elektromos dolgokhoz, elvekhez, csak felhasználó vagyok A segítség is azért kell, hogy egyáltalán lehet-e megoldás és tudjak keresni szakembert. Persze az sem elhanyagolandó, hogy feleslegesen ne vegyek meg egy drága gépet.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia kútfúró!
Több infó kellene a motorról, 1 vagy 3 fázis netán soros motor (ez utóbbi nem valószínű). Természetesen meg lehet csinálni.
Vélhetően kefés motorról van szó. Ha ez a helyzet, akkor ennek a forgásirányát úgy tudod változtatni, hogy felcseréled a gerjesztőtekercs két végét. Tehát azt a végét, ami jelenleg össze van kötve az egyik szénkefével, lekötöd és a továbbiakban ezt a véget használod, mint a hálózati csatlakozást, a tekercs másik végét, ami alaphelyzetben az egyik hálózati csatlakozópont, hozzáköd a megbontott szénkefe ponthoz, és így használod. A forgásirány megváltozik.
Mechanikai kialakítástól függően ez járhat a szénkefék erőteljesebb kopásával. Ha szimmetrikus a kefék elhelyezkedése, akkor jó eséllyel így 100%-os megoldáshoz jutsz.
Egyszerűbb a keféket felcserélni, általában a gerjesztőtekercs két félből áll, ezért ennek 4 vége van, míg a kefék csak ketten vannak.
Ha valaki nem elektronyos ember (pl. kútfúró), akkor száz százalékig igazat adok. Négy dróttal jobban meggyűlik a baja
Elektronyos ember meg ránéz, tudja mit csinál és azt cseréli, amihez jobban hozzáfér. Igazából nekem egyszer volt rá eddig szükségem, akkor ez volt az egyszerűbb. De, ha belőled a tapasztalat beszél akkor megjegyzem magamnak. Abban a "kivételes" helyzetben vagyok, hogy mindent, amit tudok, másoktól tanultam és cseppet sem szégyellem
Azért javasoltam, mert a "topográfia" úgy szokott kinézni, hogy:
Jön a 230V, bele az egyik állórész tekercsbe, kijön, rá a kefére, majd a másik keféről bele a szemközti állórész tekercsbe. Ennek a túlsó vége megy a 230V másik pontjára. Ezért egyszerűbb általában a kefék cseréje. Idézet: „Abban a "kivételes" helyzetben vagyok, hogy mindent, amit tudok, másoktól tanultam és cseppet sem szégyellem” Ezzel szerintem mindegyikünk így van.
Köszönöm a válaszokat ott előttem és utánam is!
Valóban én csak a kutakhoz értek a sok drót már gond! De az egyszerű forgásirányváltással nem oldódna meg minden, hiszen nekem folyamatosan kell váltanom. Jobbra fúrok, balra szerszámot bontok, meneteket csavarok szét. Ha jól olvasom, akkor a keféket kellene mindig cserélnem s az ebben az esetben megoldhatatlan. Nem rendelkezem még a kiszemelt géppel, addig nem invesztálok be, amíg nem hallok biztosat az alakíthatóságról. (Erről van szó:GÜDE GRW1800 keverő Feszültség: 230 Volt / 50 Hz, Teljesítmény: 1800 W Fordulatszám (1): 110 - 450 min -1.Fordulatszám (2): 200 - 700 min -1,Kábel hossza:1,80 m, vagy pedig ez: Ferm FPM-1600) Mivel még nem vásároltam meg egyiket sem, többet nem tudok a műszaki adatokról. Üdv: K.
Ha kivezeted a keféket és a kefékre menő vezetékeket a motorból, akkor kívülről bármikor át tudod kapcsolni az egészet pl. két mágneskapcsolóval. Egyik a jobb irányt kapcsolja, a másik a bal irányt.
Egy dupla váltókapcsolóval megoldható az egész. Csak olyat kell választani ami elbírja a motor áramát, valamint megfelelően szigetelni a dolgokat, mivel víz mellett dolgozik.
Üdv mindenkinek!
Abban szeretném a segíségeteket kérni, hogy építek 1 faesztergát és a motorának a bekötéséhez kellene tanács. Akkor elmondanám az elképzelésemet, van 1 750W- os 1 fázisú villanymotorom és ennek szeretném a forgásirányát válltoztatni, ezután szeretnék 1 ki be kapcsolo nyomógombot és 1 vészleállító gombot belekötni az áramkörbe. A forgásirány válltoztatásánál gongoltam 1 irányválltó kapcslóra, de sajnos az elektronikai ismeteim eddig tarottak, a vassal és a fával jobb a viszonyunk. Előre is köszönök miden választ.
A motorodban van munkatekercs meg indítótekercs? Mert akkor egyszerű. Az indítótekercsnek csak az indításban van szerepe, a munkatekercs pedig maga a meghajtó tekercs ami az erőt fejti ki. Tehát az indítótekercsnek ha megfordítod a fázisát, tehát fordítva kötöd be, akkor a másik irányba fogja elfordítani a rotort. A munkatekercsnek mindegy a forgásirány.
Persze ez csak arra az esetre érvényes, hogy ha külön van indítótekercs.
Ezeket a képeket tudtam csinálni, ha jólnéztem akkor 4 kábel jön ki a házból 2 sárga és 2 fekete. remélem használható információ a kép
|
Bejelentkezés
Hirdetés |