Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   894 / 3972
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Köszi!
(#) braviklacy válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
bocsi hogy csak most irik de a 17Vdc=>12VDC témához anyit tudok hozzá füzni hogy már 2db 7812-est durrantot fel ez a trafó és nem tudom mi a baj vele mert helyesen kötötem be:S

a kapcsolás amivel dolgoztam itt meg található:

12V táp
(#) David.zsombor hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Nem mintha nagy csöves lennék de nixie csövet hol lehet venni?A hestorén nincs legalábbis én nem találtam.
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hestore-on? 60-70-es évektől nem gyártják inkább vaterán vegyél! vannak nagyon kicsi,aranyosak 800FT/darab és lehet alkudni is a 800FT a legkisebb orosz de van 450 ft ért is én is akartam de aztán lebeszéltem magam,órát akartam de milliónyi tranzisztor és 74141-es ic vagy K155ID1 mondjuk van vaterán helyettesítő hatezer Ft IC+cső és a többi még nincs is benne......
(#) David.zsombor válasza pcroland hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szóval nincs utángyártás?
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Gondolom nincs! De ha van azt is csak amerikában gyárthatják de mondom vaterán pc-network-nek van vagy 5 féle összesen szerintem 200csője lehet!
ami azért nagy szám!LINK
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
4 féléje van és össz:231 cső,100-150ezer forint
(#) proli007 válasza mrobi hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hello!
Gondolom, a három párhuzamosan kapcsolt Led kapná összesen, a 80mA áramot. Lehet, hogy a három Led soros kapcsolásával, és a Skory honlapján található, feszültség növelő kapcsolással, többre ennél.
üdv! proli007
(#) vladcepes hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok.

Adott egy kicsi villanymotor 5V-os(cd olvasóból lett kiszedve).
Milyen kapcsolási rajz kellene hozzá ahhoz hogy adok neki 5V-ot és a forgását tudjam lelassítani majdnem teljesen.
Gondolom valami potméter meg hasonló.
Egy kicsi szélmalom lapátjainak meghajtására kellene.
Vagy van még a telefonokban az a kicsi motor amitől rezeg csak az nem tudom mekkora áramot kell adni neki.
Valaki ebben tudna segíteni.
Mondjuk az első megoldásra mit kellene összerakni.
Előre is köszöntem.

Üdv.
(#) David.zsombor válasza pcroland hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Azokat néztem én is
(#) kormoran hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok! Egy LED adatlapján találtam olyan angol nyelvű adatokat, hogy Max Continuous Forward Current, Max Peak Forward Current, és Reverse Voltage. Az első a max. áramot jelöli? A másik kettőt nem tudtam lefordítani.
(#) kadarist válasza kormoran hozzászólására (») Jún 6, 2010 / 1
 
Szia!
Az első a folyamatos, maximális nyitóirányú áram értékét adja meg. A második a nem folyamatos, kis ideig tartó nyitóirányú maximális áramot jelzi. Ez impulzusüzemű meghajtásnál lehet fontos.
A harmadik a maximális záróirányú feszültség értéke.
(#) kormoran válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget .
(#) peter1995 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Hy.Van egy bringás km órám.Tud hőmérsékletet is mérni.A fényképezett hengeres alkatrész méri a hőmérsékletet?

IMG0113A.jpg
    
(#) Hp41C válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szia!

A hengeres alkatrész egy quartz, rendszer alapórajelének előállítására kell...
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Vagy magyarul: kvarc.
(#) totti94 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy Generic Ideo 50-es robogóm. Az a baj, hogy csak 45-tel tok vele max menni. Légyszii írja már meg vki, hogy hol MILYEN FOLYTÁS VAN BENNE, HA VAN EGYÁLTALÁN.
Előre is kösszi
(#) Bulldog1796 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy működik-e ez a kapcsolás, ha igen milyen minőségű.(a QUAD 405-ömhöz szeretném ha működik) Előre is köszönöm!

hangszin_.gif
    
(#) Akashi válasza totti94 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Van benne, de ha nem vagy szerelő ne is próbálkozz vele.
Azért annyit elárulok, hogy meg kell piszkálni ill. cserélni :
- elektronika
- karburátor
- kipufogó
- variátor
- szívórendszer
(#) Krisz03 válasza totti94 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Bőven elég. KRESZ szerint a segédmotor max 40km/h-val közlekedhet. Ezzel legalább kíméled a motort, és a rendőri intézkedést is megúszod.
(#) Clavia hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy 7 db, egyenként 50 candellás, 65 mA-t felvevő LED-et egy 9 V-os elemről megfelelő előtét ellenállással, vagy pedig 3 db 1,5 V-os, AA-s ceruzaelemről lenne érdemesebb járatni? Természetesen előtét az utóbbi esetben is lenne.

Köszi!
(#) Action2K válasza Bulldog1796 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ha jól látom, passzív lepkeszűrő. Milyen minőségű Az attól függ, hogy milyen minőségű alkatrészekből, milyen minőségben építed meg.
Mivel passzív, ezért lesz tőle jelszintveszteséged. Viszont, ha elég nagy a forrásod jele, vagy még sok is, akkor nincs vele gond, akár még a potikra is rászerelhető légszereléssel.
(#) bbalazs_ válasza Clavia hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Minekutana semmi mast nem irtal a cuccrol (milyen szinu ledek, milyen kapcsolasban, stb) en a 9V-ost ellenzem, csupan a meret, ami mellette szol - szinte minden mas ellene (ar, kapacitas, beszerezhetoseg).
NiMH akkukkra nem gondoltal?
(#) mgabesz válasza omikron hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Tökéletesen megfelel.

Üdv.
(#) Becsey hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Zsozsókám.-nak.
(#) ISF79 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Sziasztok!

5V-ra lenne szükségem a próbapanelen az elektronikához.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek az USB-n levő 5V megfelelő lenne "labortápnak" a tesztelésre?
(#) qvasz2 válasza ISF79 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Ha nem baj, hogy nem 5V, hanem csak pl. 4,5V , vagy hasonló, és nem is terhelhető csak kb. 500mA-el, vagy még annyival sem.
(#) ISF79 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Topi féle vezeték nélküli kapcsoláshoz kellene.
link
(#) slave557 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném, szlovákiába szeretnék olcsóbban telefonálni, van egy szlovák t-mobilos telefonom, ehhez szeretnék készíteni egy antennát, nagyjából mekkorára lenne szükségem?
Az antennának 2 "szálas" kimenet van ( 1 csatlakozó), olyan, mint ezen a képen a középső

Ötleteket előre is köszönöm.
(#) peter1995 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
És akkor mi méri a hőmérsékletet?Mert más ilyen alkatrészt nem találtam.
Következő: »»   894 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem