Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   176 / 607
(#) villkisz hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
A tápról tud valaki küldeni?

Bocsi elirtam
(#) janimester hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Igen egy pillanat és mellékelem az általam tervezett tápkapcsolást. Megtervezem neked 2Graetz híddal mert feltétlezem hogy nics akkora egyenirányítóhidad ami akkora terhelést bír mint az enyém. De a méretarányokat elhagyom azt majd átszerkesztgeted sorry.
(#) villkisz válasza janimester hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ok.Köszi


üdv.:laci
(#) janimester válasza villkisz hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ez még egy kis alakítgatásra szorul ha vasalni szeretnéd ,de a lényeg tömören benne van. Ha szeretnél zárlatvédelmet a betáp pont elé kiszámított teheléstől függő értékű biztosítékot tegyél a 29v os jelöléssel megjelölt pontokba sorosan a GND re nem szükséges szerény véleményem szerint.
(#) petemazi válasza janimester hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ez mihez tápegység, ledes villogó?
(#) hapro válasza janimester hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A trafó GND-t nem kötném össze ha már két dióda hidad van.
Lásd :Bővebben: Link
U.i.: elég kutya egy rajz ez...
(#) DJ Szabcsa válasza janimester hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nem vékonyak kicsit a vonalak? Csatolok én is egy táp tervet. Az alsó rész az stabil 12voltot állít elő, de ha nem használsz olyan áramkört aminek ez kell akkor elhagyható.

tap.LAY
    
(#) janimester válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia ! mint írtam ez csak egy elméleti síkban készített kapcsolás ,de ő ezt át fogja szerkeszteni vastagabb vezetőerekre. Ez csak egy olyan rajz hogy tudja mi hova mennyen azt kész. Aki akar még kákán is csomót kereshet
(#) villkisz válasza janimester hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Helló.Köszönöm hogy elküldted.

üdv
(#) janimester válasza villkisz hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Nincs mit.Viszont most én kerültem zsákutcába építettem egy lm3915 ic vel kivezérlésmérőt gyári kapcsi alapján és nem működik , azt szeretném kérni valamelyikőtöktől hogy akinek megvan működőkéspesen az tudna pár fotót vagy nyákrajzot küldeni a dologról mert én hibáztam valahol szerintem.
(#) caruso7294 hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok.Egy kérdés: egy 350 wattos számítógép táppal meg lehetne hajtani egy hidalt TDA7294 est?
(#) fleta válasza caruso7294 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
A teljesítmény elég lenne, de a feszültség nem.
(#) petemazi válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szerintem még az is nagyon vékony, kivéve, ha vastagon teleónozod!
Csatolom az enyémet. Még nincs kész, de majd ha elszánom magam egy lomex túrára, akkor megcsinálhatom a dual-mono tápot a végfokomhoz, (nem 7294, csak idetévedtem) és ahhoz jó szolgálatot fog tenni.

táp2.lay
    
(#) DJ Szabcsa válasza petemazi hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Le szoktam ónozni a paneleket. Még a gyakorlati tanárom tanította hogy kell szépen pákával ónozni
(#) Battila hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy szimmetrikus trafóm, pont passzolna ehhez az erkőhöz. Hát mérete alapján (van egy 14V/3,5A-esem, annál picit kisebb, az meg ugye elvileg 49VA-es.(14*3,5).
+/- 10V-os, 8 Ohmon a pdf szerint valahol 40W körül adna le. Nekem ez már bőven jó lenne, de mennyire elég valójában a kb 40VA-ja?

Érdemesebb inkább egy TDA2030-at építenem hozzá?
(ahhoz már lenne egy 20W/4Ohm-os hangszóró, de minél többet szeretnék a trafóból kihozni ha már van. Később legfejlebb egy erősebbre cserélem.)

A trafóról még annyit hogy három 2W-os, és egy TDA2030-as erkőt hajtott, vagyis kb 20-at adott le max teljesítményben. Ha le tud adni 8 ohm-on 20W-ot, szerintem hosszútávon már megéri, nem?

Mekkora a különbség 4Ohm és 8Ohm között, 15W-20W körül hangzásban? Tegyük fel, hasonló minőségű és adatokkal rendelkező hangszórókkal, impedencia más csak.

Előre is köszi.
(#) DJ Szabcsa válasza Battila hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szerintem ilyen kis feszültségre inkább a TDA2030 lenne jó...
(#) peter1995 válasza caruso7294 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
De ha áttekered a trafóját a tápnak.Én is foglalkoztam a témával ha visszakeresel a "pc táp átalakításban"megtalálod.Csak nekem meghaladja a tudásom
(#) ptesza válasza Battila hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
TDA 2030-ból is van hidalt verzió , sőt van olyan is ami megvan 'fejelve egy végtranyó-párral. Tda 7294 - kb +-30 volttól egészen +-43 voltig érzi jól magát , kifejezetten 8 ohm-ra , de megfelelő hűtés esetén megy 4 ohm -ról is.
(#) Battila válasza ptesza hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Akkor mindenképp TDA lesz, köszönöm a segítő hsz-kat.
(#) Alkotó válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Idézet:
„a gyakorlati tanárom tanította hogy kell szépen pákával ónozni”

Mond el nekünk is, miként célszerű az ilyesmit csinálni. Amit én eddig kipróbáltam, az mind sikeres volt, de egyenletességet még sosem tudtam elérni, esetleg csak nagyjából.
Egy-két fotót is mutathatnál a Te módszered hatékonyságáról.
(#) DJ Szabcsa válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Sajnos fotóm nincs. Szép tisztára lepucolom a kimart nyákot, vékonyan bekenem forrasztó krémmel és pákával leónozom ennyi. Nem használok sok ónt így szép, de persze ez sem lesz annyira egyenletes.
(#) Bassmester válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Régen én is csináltam ilyeneket
Jó nagy "lapát" pákaheggyel, egyébként szépen meg lehet csinálni :yes:
(#) Alkotó válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Csalódást okozol. Valamilyen "okosságot" vártam volna, valami olyan többletinformációt, ami valóban segíthet a kézi ónozásban.
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Jó meleg páka, zsírtalan felület, és ne sajnáljuk adagolni a forrasztóónt, ennél több okosságot én sem tudok erről. Nem baj ha jó minőségű ónt használunk.
(#) Bassmester válasza hapro hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Én csináltam folyasztó filcet is :yes:
Egy kifogyott világos sárga filctollat kibeleztem és tettem bele forrasztóvízzel átitatott filcbetétet. Forrszemekhez, smd-hez nagyon jól használható, nagyon megkönnyíti a munkát.
(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Ha csak simán az a célod, hogy megóvjad az oxidációtól , akkor a van valami kémiai eljárás , ami nagyon vékony fémes réteget visz rá. Azt hiszem vegyi ónozásnak mondják.

mod:

Bővebben: Link

itt éppen erről van szó
(#) zsa hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Sziasztok!


építettem egy tda 7294 ic-vel erősítőt .

Sajnos szimetrikus trafóm nincs hozzá és nem is tudok szerezni. (GND) hiányzik

Leltem kapcsolási elvet sima trafóhoz (csatolom a képet) de nem tudom mekkora teljesítményű alkatrészeket tegyek bele.

Légyszíves segítsetek ha tudtok egy kapcsolási rajz alkatrész jelöléssel megteszi vagy ha van köztetek olyan aki már üzemelt 7294 erősítőt szimetrikus trafó nélkül irjon pár sort hogyan oldotta meg.

(Ja nem vagyok műszerész!) csak építeni tudok kicsit !

köszönöm.
(#) Robi85 válasza zsa hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Szia.

Ez középcsapolásos trafónak látszik. Próbáld meg a középső vezetékhez tenni a multi fekete kábelét, és ugy mérj feszültséget. De a képed szerint ez egy 2*12Voltos trafó lehet. Aztán lehet, hogy tévedek.
(#) zsa válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
12v / 24v a kimenet van rajta 24v-ot használnám..


ehez kellen komplet kapcsolási rajz hogy GND is legyen
(#) DJ Szabcsa válasza zsa hozzászólására (») Jún 8, 2010 / 1
 
Ha a nullához képest van 12 és 24 voltod is akkor neked csak a 24voltos és a nulla kell. A rajzodról a One-way symmetric kapcsolás kell. Szerintem két MBR10100T dióda megtenné oda bőven, és 2x10000µF 63voltos elektrolit kondenzátor.
Következő: »»   176 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem