Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   177 / 607
(#) zsa válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Köszöntem a gyors tanácsot ki próbálom..


és még valami ( Uef ) a trafon melyik ? honét tudom meg?

vagy mindegy hogy melyiket kötöm a diódához ?
(#) DJ Szabcsa válasza zsa hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
A nulla megy a kondik közös pontjára és az lesz a GND, a 24volt a meg a diódákhoz és utána lesz + és - tápfeszed a GND-hez képest.
(#) 3653 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok. A kövi a problémám. Vettem 4db épitőkészletet 7294-el. Nem volt nagy kunszt összerakni.Tápot is csináltam hozzá.lehet eltuloztam mert a 4 modulhoz 4 Graetz-8 kondi 4700mikro63V.
Összeraktam de csak nem akar szolni. Olyan mintha a stand-By láb nem kapna 5V-ot mert amikor hozzáérek a bemeneti kondihoz akkor szépen szól , amugy meg recseg. Tipp? Ja és el van választva egymástol a bordán csillámal meg müa gyürüvel
(#) 3653 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Ja még anyit elfelejtettem.A +- tápomnál a + ágba 8V a -ágba 25V van a földhöz képest.Na de hogy miért azt nem tudom
(#) troby válasza 3653 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Helló!
Én leelenőrizném a táprészt először.
Kezde a trafóval, mérd meg a szekunder feszültségeket majd a puffer kondik lábán aztán ahol már nincs meg ott lehet a gond. Meg nem nagyon tenném rá az ic-t amit ilyen a tápfesz.

Üdv
(#) roland0327 válasza 3653 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Idézet:
„Ja még anyit elfelejtettem.A +- tápomnál a + ágba 8V a -ágba 25V van a földhöz képest.Na de hogy miért azt nem tudom”

Ez lesz a baja! Ez a transzformátor nem jó hozzá! Szimmetrikusnak kell lennie, +- 30V pl. Nagyon valószínű, hogy emiatt nem szól egyik modul se. Szerintem szerezz be egy normális trafót és próbáld ki, remélhetőleg jók még az IC-k.
Üdv. roland0327
(#) DJ Szabcsa válasza 3653 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Tedd fel a tápegységed kapcsolási rajzát. Valami ott a táppal nem fog stimmelni. Valamint érdekelne, hogy milyen trafód van? Közép megcsapolásos vagy dupla szekunderes?
(#) janimester hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok készvan a tda7294es sztereó erősítőm lm1039 es előerősítővel. Esküszöm simán beküldhetném diszkóba akkorát szól!! Brutális este mellékelek képeket most döngetem a házat egyelőre plusz finomítgatok rajta Jah és az előőtem levő 4ic -s nek üzenem én fordítva vasaltam mindkét tda nyákjját és értelemszerűen fordítva forrasztottam be őket és képzeld egyik ic sem halt meg . 2x40V egyenfesztől ez már valami tényleg nem egyszerű kinyírni szóval nyugodj meg valószínűleg semmi bajuk az icknek.
(#) 3653 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Időközben kierült a turpisság. Sima 1 szekunderes trafóm van. Vagy van még egy 10-0-10 és egy 30-0-30. viszont nekem +-33-35V kellene.
(#) petemazi válasza 3653 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A 30-0-30 trafódból egyenirányítás után körülbelül 42V egyen lesz.
(#) 3653 válasza petemazi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Az már sok nem? +-35V van szitázva a panelra.
(#) DJ Szabcsa válasza 3653 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Simán el kell viselni a +-42 voltot 8 omhra. Az terhelve lejjebb is esik majd.
(#) ptesza válasza zsa hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Az a trafó éppen pont szimetrikus.

A bal alsó sarokban levőt építsed meg. Kb +- 17 voltot fogsz így kapni, 10000 µF /25V elkókat használj és valami gaetz hidat mondjuk 8 amperest.
(#) ptesza válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
1. Ha a középsőt a világos színűt veszi nullának , akkor két 12 voltos tekercse van. A világos a középcsapolása.

2 Ha simán 2 diódával egyenirányítja akkora 50Hz-es brumm lesz benne , hogy utána egy hétig csak azt kérdezgeti , hogy miért.

3. Minek venne 63 voltos kondikat? +- 17V lesz a max tápfesz. 25 Voltos bőven elég oda.

Ha megjegyzésed van valakihez személyesen, akkor írj neki privátot. köb..
(#) ferike123 hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Sziasztok nemrég elromlott az erősítőm és mivel tanulok nem volt időm megcsinállltatni ezért elvittem egy barátomhoz.Eredetileg az erőlködő tranzisztoros volt és a haver 2 db tda 7294-et tett bele nem is baj de most az a gondom hogy még több erőt akarok.Félre ne értsetek így is erős,de mégis eljátszok a gondolattal,hogy milyen lehet a hidaltat hajtani.Úgyhogy azt szeretném kérdezni hogy kb,hány v-kell a hidaltnak és mekkora trafó,mert most nekem 2 elna kondi van benne ami 35 voltos és 4200 ľF-osak(Tudom hogy kicsi de ez van benne alapból) a trafó 300 w-os és 2 db ic van külön panelon az erősítő amibe bele lettek integrálva 1 kenwood kr 4200-as melynek még a régi tranyós vége is megvan és semmi baja csak a haverom nem ért a régi dolgokhoz és nem tudta hogy kiszáradt a hőveető zsír és ezért mindig lekapcsolt a végfok mert meleg volt ő pedig kicseréllte .Szóval elég lenne a hidaltnak a 300 watt és ezt a 2 panelt ami most van benne összetudom e hidalni mert találtam a neten olyat ami már 1 panelre van hidalva csak be kell kötni és mik kellhetnek még ehhez??? Bocsánat hogy eddig untattalak titeket és köszönöm előrre is!
(#) ferike123 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
A hangfalaimmal nincs gond tudod én régimódi vagyok van 2 db videoton dc 2050 -es hangfalpáram és egy BEAG hx 403 ládában és ezek kitünő hangot produkálnak plusz 2 Tesla hangfal 16-os méllyel szerelve és most épül 1 Sal 8 ohm-es 16 cm-es hangfalam is.Csak azért tudod milyen az ember ha már lehet próbáljuk ki!
(#) ZSozsóó válasza ferike123 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Szia!

Szerintem köbzoli arra célzott, hogy érzékenyebb dobozokkal próbáld. Egy 3dB el érzékenyebb doboz egyenértékű azzal, mintha 2X akkora teljesítményű erősítőt csinálnál. Ha jól tudom, majd kijavítanak, ha nem mondtam jól

Zsolti
(#) ferike123 hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Igen jól mondod és értettem mit szeretett volna kifejezni bocsánat ha rosszul fejeztem ki magam de ezek a hangfalak is elég érzékenyek én nem is igazán csak azt akarom hogy kiüsse az ajtót hanem ha egy kis kakaót
akarok ráadni akkor hadd menjen,hidaltat amúgy sem csináltam még és most van időm is hogy megcsináljam és 100 wattnál erősebb erősítőm még nem volt!
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
A két szimpla TDA, az pont optimális a felsorolt hangsugárzókhoz, a hidalt pedig erősen eltúlzott lenne és a 300VA-es táp is karcsú volna hozzá. Inkább csak hangosítási célból érdemes sztereó hidat építeni, de azt is minimum 600VA-es táppal és komoly hűtővel.
(#) ferike123 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
akkor szerintetek ne kezdjek bele?Mert csak úgy érdekesség képen szeretem volna megépíteni érdekel milyen lehet de ha nincs értelme akkor nem próbálkozom.
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Kipróbálhatod ha kiváncsi vagy rá, de ha csak otthoni zenehallgatásra kell, akkor nem látom sok értelmét.
Szobahangerőn nem hallani különbséget a híd és a szimpla között. Akkor kell hidat csinálni, ha az a célod hogy a 100W feletti csúcsokban is tisztán, dinamikusan szóljon. Ha olyan hangsugárzód van ami legalább 8 ohm-os, üzemszerűen és tartósan elviseli a 100W körüli terhelést, ahoz már érdemes lehet hidaltat építeni.
(#) ferike123 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
De akkor külön megkelene vennem a 600 VA-es trafót + a pufferkondit is?És az pedig elég drága lenne nemde?
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Ez nyilvánvaló. Egy 600VA-es toroid, minimum 15.000 Ft, hacsak nem fogsz ki egy olcsóbbat a vaterán. Ezért épitek szívesebben kapcsolótápokat az erősítőimhez.
Ebben is egy 600-as kapcsitáp van. Egy ilyen táp kijöhet akár 7.000-ből is, ha jól vásárolok :yes:
(#) ferike123 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
és mit gondolsz mennyi puffer kellhet mert most néztem a vaterát és találtam 1 olcsóbb toroidot? trafo
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Ez nem való a TDA 7294-hez. Olyat kell keresni, ami 2 x 28V AC szekunder feszültségű.
A puffert beszerezni nem nagy kunszt. panelenként 2 x 10.000 µF/50V kell neki.
(#) ferike123 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
és mit gondolsz magába a 2-ic-s -hez kb menyi puffer kell mert mint ahogy írtam az én erölködőmben 2 elna van de elég kicsik 35 voltos és 4200 ľF-os és azt gondoltam hogy ez maradna szobában a hidalt pedig menne a hangosításra ahogy mondtad.
(Jajj már megint olyan sokat írok mindig csak kérdezősködök bocsi és bocs köbzoli ha megsértettelek nem volt szándékos)
(#) zoli_cso hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Sziasztok szerintetek melyik toroid lenne jo a hidalt tda7294-hez 8ohm-ra?En erre gondoltam>300W/2X28V

toroid.txt
    
(#) janimester válasza zoli_cso hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Szia amit irtál az tökéletesen megfelelne a két ic nek, nekem 2x30V (2x42V +-) ról meg 250W EI trafóval mindkét ic dübörög csak most előfok nélkül mert füstté vált az ic-je.
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Egy szimpla modulhoz (mono) 2 x 4700 µF/50V elegendő, hidalthoz a duplája szükséges.
(#) ODU hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Hello!
Az alábbi kapcsolást az oldalon találtam (A-osztályú erősítő). És az vele a problémám hogy nem nagyon látom át a dolgokat, a minap megvásároltam 2darab DB244-es tranzisztort, előerősítőm még nincs, szóval csak a bekeretezett részt szeretném megépíteni (tehát előerősítő nélkül). És a baj az hogy nem tudom hogy hova kössem a táp GND-jét illetve a hangfal GND-jét és a bemenet GND jét. Ha valaki tudna nekem rajzolni egy áttekinthető egyértelmű rajzot azt nagyon megköszönném.

A osztaly.JPG
    
Következő: »»   177 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem