Fórum témák
» Több friss téma |
Akkor azokat tedd fel, mert én meg már akkor nem leszek.
Hali!
Idézet: „Lenne még 1 kérdésem az elektromosság befolyásolja a mágnesességet?” Ezek nagyon alapvető kérdések (egyébként igen, bár kicsit máshogy fogalmazva...). Ilyen fiatalon nem lehet egyszerűen a semmiből építeni egy repülő helikoptert. Látom lelkes vagy, én annó mindig vezetéknélküli távirányítós autót akartam csinálni De hidd el, előbb az alapokat kell elsajátítani. Nem akarom elvenni a kedved, de ezt a témát most még hanyagold, illetve nem kell róla lemondani, csak nézz utána az elektromos fogalmaknak, jelenségeknek, építgess egyszerű áramköröket.
Azt írtad, hogy programozol is....akkor miért kérdezed, hogy mi az a "C"?
Ha Te bármilyen formában is kapcsolatba kerültél már programozással, akár haverok révén, akár suliban, akár csak autodidakta módon, azt már minimum illene tudnod, hogy a "C" az egy programozási nyelv. A helikopter kapcsán pedig annyit, hogy ezt a projected nyugodtan tedd be egyenlőre a fiókba, ez nem egy hétvégi "összedobom" akció, ehhez azért elég mély ismeretekre van szükség. Alaposan ismerni kell az aerodinamikát, ami a repülés egyik legfontosabb eleme. Aztán ismerni kell a heli tipusokat is, és azok mélyreható működési elvét, mert nem csak olyan helik vannak, amikben a motorok egyszerű műanyag vagy gumilapátokat forgatnak, és aztán vagy felrepül vagy sem, hanem olyanok is, amik igazán repülésképesek, és persze a repülés örömével is szolgálnak, azoknál bizony nagyon komoly CNC gépi munka is van bőven, hogy a rotorok mechanikáját már ne is említsem, ami már önmagában is egy külön "tudományág". A kézileg történő terelgetést illetően pedig a lehető legjobban szeretnélek lebeszélni, mert bármilyen szerkezetet is építesz, azért azt ne felejts el, hogy a testi épségeddel játszol!!! A boltban megvásárolható normálisabb (most nem a szobai bóvli helikre gondolok), helikopterek már nagyon súlyos sérüléseket okozhatnak, ilyen elrettentő videót a neten is lehet találni, ahol bizony a helivel történő "randizás" a kórházban folytatódik. De nyilván egy mezei kis játék nem fogja az ujjaidat csonkolni, vagy éppen a lábszáradból a húst kiszakítani, de a szemedre ezek is komoly veszélyt jelentenek, ezért még véletlenül se nyúlkálj egy ilyen esetlegesen lebegő szerkezethez, hogy azt kézzel irányítgasd, mert egy rossz bemozdulás, és a gép rotorja a szemedet is kiverheti. Szóval azért az ilyen buta ötletekkel csínján kell bánni! Szerintem is inkább kezdj egy kisautóval, vagy robottal, abból nem lehet semmi baj, és ha már távvezérlős, akkor az irányításból is szerezhetsz is tapasztalatot.
Ha minden áron olyan szerkezetet akarsz építeni, ami a levegőbe emelkedik, ajánlom ezt. Nincs benne mozgó alkatrész mégis repül. Hátránya, hogy külső tápegységről vékony huzalokon keresztül kapja az áramot.
Egyszer én is megépítettem, és működött. A következő lépés az lett volna, hogy építek egy nagyobb méretű változatot, amely saját áramforrásával emelkedett volna a levegőbe. Sajnos nem tudtam olyan nagyfesz trafót tekerni, ami elég könnyű, ugyanakkor elég jó hatásfokú lett volna, így tervem meghiúsult.
Jó de én még csak Free Pascallal programoztam.
Na jó erre ténleg nem gondoltam és van egy elég erős villanymotorom meg 1 trafóm amit apukámtól kaptam és rászoktam kötni egyszer véletlenül ott hagytam és belefúrta magát a propellerbe olyan erős volt 220-volton
A szerkezet működési elve, hogy a felső huzalból töltések lépnek ki, amely a levegő részecskéihez kapcsolódva ionokat hoznak létre. Ezek az ionok, más levegőrészecskéket is magukkal sodorva elindulnak az ellentétes töltésű alumínium fólia irányába. Az így kialakuló ionszél emeli föl a "járművet".
Igazán nem bonyolult. Egy fél maroknyi alkatrészből összehozható az elektronikája. Amit talán nehéz beszerezni az a sorkimenő trafó. Itt találsz hozzá néhány rajzot. Azért vigyázz vele, mert néhány tíz kilovoltnyi feszültség egyenirányítva igen csak meg tud csapni. A keretet annak idején szívószálakból, és műanyag fogpiszkálókból készítettem el, de szinte bármi megfelel a célnak ami szigetel, és elég könnyű. A felső huzal minnél vékonyabb, annál jobb, hiszen annál könyebben lépnek ki belőle a töltések.
Most nem azért, de x kV-al játszani nem egy 10 évesnek való project
oké köszi és nem gond az a 10000 volt
Szerinted van 1 trafóm nem tudom milyen, de ha ráraktam a villanymotoromra elég erőtelejesen kéken világított.
Szerinted elég???
Villanymotor kéken világított? :eek2:
Ha érdekel a nagy fesz építs SSTC-t Az menő dolog és jó nyári project
Klassz!!!De én csak azért akarok nagyfesz mer kell az egyik ''mozgóalkatrész nélküli'' projectemhez.
Már csak találnom kell valamit amivel rögzítenui tudom a villanymotoromat és akkor repül!!!
Egy mozgó alkatrész nélküli projektbe mi szerepe van a villanymotornak?
Egyébként kábelkötegelőt tudok ajánlani a rögzítéshez. Könnyen beszerezhető, viszonylag olcsó, mégis elég strapabíró.
Most mi van???
Én arról a lifter ötletedről beszélek amit mutattál!!!
Abban nincs se motor, se fogaskerék, se légcsavar. Az egyetlen mozgó "alkatrész" a körülötte lévő levegő.
Én 2 projektet csinálok a helit meg a liftert!!!
Tomi szerintem inkább maradj a helikopteres dolognál. Ha nem is jársz egyből sikerrel sokat tanulhatsz. Először ne bonyolítsd túl, azt ajánlom próbálkozz 2 ellentétesen forgó "propellerrel", sikerül e valami emelkedést produkálnod. Stabilizálással, irányítással, majd utána próbálkozz.
Vagy építs girokoptert. Egy motor hajtja az egészet és nincs túlbonyolítva! Ez a link nagyon tetszik!
Ez engem is érdekelne, bár egyenlőre csak elméletben. Gondolom, hátul egy közönséges tolólégcsavar forog. De milyen a rotor kiképzése? Dönthetőek a rotorlapátok, vagy fix dőlésszörűek? Milyen a rotorlapátok profilja? Hogyan történik az irányítás? (le, föl, jobbra, balra... mi mozog, ha a kormányt mozgatom...)
Gondolom kevesebb energiát igényel mint egy hagyományos helikopter, és kisebb tempónál kezd emelkedni, mint egy merevszárnyú repülőgép.
Volt egy időszakom amikor fejembe vettem a "levegő meghódítását". A tervem az volt hogy építek egy kezdetleges léghajót.
Néhány héliummal töltött léggömb szolgáltatta volna az emelőerőt, a meghajtásról pedig 3 db kisteljesítményű villanymotor gondoskodott volna. A szerkezet úgy lett volna kiegyensúlyozva, hogy átlagos sűrűsége közel azonos legyen a levegőével. Így a lebegtetése nem, csupán a mozgatása igényelt volna energiát. Legfőbb hátránya az lett volna, hogy a léggömbök nagy légellenállása miatt csak zárt helyen, ill. teljes szélcsönben lehetett volna irányítani.
Ez engem is érdekel. Tök jó lenne otthon ilyennel röpködni. (eltudom képzelni milyen hülyén néznének ha ilyennel mennék boltba) Nincs róla valami konkrét tervrajz vagy valami?(nem akarom megismételni azt amit varttina írt)
Valaki azt mondta hogy sosem fog repülni amit építek!
Hát nagyot tévedett!!! Nemsokára kész a repülő szerkezetem!!
Várj, ha még nincs kész akkor még nem repül. Viszont sok sikert ! Hajrá!!
Szabad megkérdeznem,hogy a motort hálózatról vagy elemről viszed?
Csak mert ha hálózatról akkor nem repül messze a heli,de ha elemről akkor törekedj minél jobb teljesítményű és könnyebb elemre. Sok sikert az építéshez Tudsz képet adni arról,hogy hogyan áll jelenleg?(csak mert már én is kíváncsi vagyok )
Ide nem jó sem a mobiltelefonakkumulátor, sem az alkáli elem. Vannak direkt ilyen célra tervezett kis méretű, nagy áramú akkumulátorok, amelyek simán elviselnek 30-40A folyamatos terhelést, impulzus üzemmódban pedig még többet.
Lítiumos akkuval próbálkozz. Annak nagy az energiasűrűsége főleg a Li-Po akkuknak.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |