Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   129 / 316
(#) Bassmester válasza kefe13 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ja ja, ennyiért jó gityó ez... nem ismered véletlenül az alább mellékelt Regent hsz-kat? Ha jó lenne az épülő fullcsöves gitárkombómhoz, akkor óccsón kijönnék a hangszórókkal
(#) Longa György válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali. Nekem is ilyen hangszóróim vannak.Sajnos leégve kaptam őket, az eredeti hangját csak sejteni lehet.Áttekertem 4 ohmosra .A mágnest szétszedve nagyobbra csiszoltam-políroztam a rést. Vastagabb huzalt kapott. Így közel 100w-ot tud egyenként.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali!

Nekem van RFT hangszóróm ,teljesen korrekt NDK-s cuccok ezek, ha tényleg jó áron jutsz hozzá, vedd meg őket, elég érzékenyek és tényleg nagyon szép hangjuk van. Hallottam már párat. Szerintem ha 7-8ezret kér érte a tulaj a kettőért max, akkor érdemes megvenni, de még akár 10 ért is. Szerény véleményem szerint.
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali!

Én most bele szeretnék merülni, a 412-m bőrözésre került, már nagyon nagyon közel a kész állapot. Addigra jó lenne, ha meg lenne a móka és akkor kíváncsi leszek mit lehet kihozni. A helység, na igen, az komoly probléma, de szerintem közeli mikrofonozásnál annyira nem téma a terem akusztikája, csak ne visszhangozzon annyira. Bár nem nagyon értek hozzá, csak amennyit leszűrtem magamnak.
Gitár felvételhez meg nem tudom mennyire kell kompresszor, inkább vokálra, énekre alkalmazzák úgy tudom, de lehet applikálok azt is, de egyelőre elégedett vagyok a szoftveressel is. Sajnos a rendszerem gyenge pontjai a számítógép csatlakozóitól indulnak (na meg a kutyaütő-ségem ), ezen kéne javítani.
A rendőr téma nem egyszerű, mert már nincs időhöz kötve a csendháborítás, jó szomszédok meg nem neked szólnak először, hanem a sünöknek...ez ilyen világ...
A tyúbszkrímer is szerintem egy tipikus csövet túlhajtani való dolog, de persze jól szólhat magában is.
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Köszi a bíztató infót
(#) virtualvt válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Helló!

És nemtudod hogy honnan lehetne ilyet szerezni?
(#) ZSozsóó válasza virtualvt hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali!

Vaterát érdemes nézegetni, elég sok ilyen cucc van kis hazánkban, mert akkoriban nem nagyon lehetett marshallhoz és társaihoz hozzájutni, maradtak ezek a kiváló ndk-s gyártmányok!
(#) juicecooler válasza Longa György hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
ohhhh.......
na akkor ment el az érzékenysége..
most akkor 100W-on adja ugyanazt a hangerőt, kevesebb magasakkal...
kár...
(#) juicecooler válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
ezek tényleg jó hangszórók, de nem metálkodni!
és csínján kell bánni a teljesítménnyel, mert úgy ég le, hogy nem is hallod torzítani..
ez még 12,5 w-os, és a gyári erősítőik sem tudtak sokkal többet..
hangszórónként...
a peremeit érdemes impregnáltatni, hiszen nem újak, és ha hajtod könnyen megtörik a bordázatnál..
Kristály hangja miatt, inkább elektroakusztikus gityóhoz használnám, vagy csakis tiszta hangszínben..
torzítottnál már zavaróak a magasai.. sajna ezt ahogy hangosítod, úgy erősödik a magasa is, nem tűnik el..
(#) csoka69 hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Üdv!

Egy gitárban lehetséges , hogy egy aktív és egy passzív hangszedő legyen?
(#) juicecooler válasza juicecooler hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
és még valami!!
anno volt egy ndk-s bassreflex láda, azt hiszem az mv3-as erősítőhöz árulták..
abban elvileg 1db volt, de nem ez, hanem a lemezkosaras, L3402- L3401.
Na az akkorát szólt, még mélyben is, hogy halál...
imádtam.
Ha azt meg tudod hozzá építeni, valahonnan tudsz terveket mérreteket, akkor csinálj 2db-os, leesik az állad!!
(#) Bassmester válasza juicecooler hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Tegnapelőtt megnéztem ezeket az RFT L3060PB-ket. Nagyon lelakott darabok, csak a kosár és a mágnes eredeti rajtuk, zörögnek, korcognak tehát nem jók, javíttatni nekem nem érné meg, talán csak ha ingyen adnák
(#) juicecooler válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
ez is előfordul manapság!!
(#) Bassmester válasza juicecooler hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Szerintem majd Celestion seventy80-at, vagy esetleg Eminence Wizard-ot rendelek majd, egy 2x12-es ládához, bár utóbbi jóval drágább, de érzékeny és szépen szól.
(#) ZSozsóó válasza juicecooler hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Hali!

Igen, ez teljesen így van, ahogy írod! nem való valóban metálkodni, nagyon lágy torzításhoz használom, keményebb gainen már zizisedik. De tisztán zseniális, kristály tiszta az átvitele. Gyönyörű, de tényleg. Ésszel hajtom, nem kell aggódni, nagyon szolíd hangerőn, csak pötyörgésre!

Zsolti
(#) Bassmester hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Nekiálltam ma a fullcsöves fejemnek.
Gondoltam egy nagyot és úgy döntöttem, hogy nem lesz benne semilyen félvezető, még LED sem. A tápja is trafós lesz, 2db EZ 81-gyel és fojtóval.
Mit szóltok az elrendezéshez? 18x50 cm-es a lap, jobb oldalon lesz a táptrafó amin még dolgozik Fleta mester.
Íme:
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Jól néz ki ,nagyon szép lesz, az biztos!
Én is szerettem volna egyet építeni, de majd csak télen, de az lesz majd az igazi őrület
Tényleg nagyon klasszul néz ki, gondolom klasszikusabb hangzás lesz, 2db kettős trióda elő fokozattal. A fojtó meg kifejezetten jó szerintem a tápba, az nagyon kell oda! Én is akarok majd tenni, sok egyéb mellett
Grat, ha van kedved, írj pár szösszenetet a cuccról ,felépítés stb...
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Hali!
Tegnap döntöttem el, hogy fej lesz és nem kombó.
Soldano féle vége lesz, 6P3SZ-E csövekkel, és valószínű hogy az eleje is SLO lesz, torz csatorna nélkül. De az is lehet, hogy valami egyszerű Marshall eleje lesz, majd az még eldől. Egyszerű, letisztult cucc lesz, félvezetők nélkül (ez az agyament ötlet ma jött...)
A fojtót is Fleta csinálta, egy pici hiperszil magra.
Elő és hátlapnak, majd 40x40-es alu L-idom lesz rajta.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
A slo tisztája/kráncs csatornájában az a jó, hogy eléggé visszafogott valami ,szóval egyszerűen lehet tisztítani, kráncsosítani a "van-tól nem kell félni" alapon. Félvezetőt nem is kell bele tenni, ennyi csőből lehet nagyon durvát is csinálni, de én valahogy az egyenirányító miatt inkább egy amolyan bluesosabb, soft rock-osabb cuccot csinálnék,ahol jócskán dominál a vég torzítása és akkor a táp "sag"-ja, "drop"-ja is kíméletlen nagy hangzást tesz be az összképbe, de persze ehhez meg kell hajtani keményen, ilyen vég mellett nem lesz egyszerű feladat, elég komoly hangnyomás lehet egy jó dobozzal
Enyém sajnos egyszerű nem lesz, amolyan minden marshall mítoszok gyűjteménye, még azt nem tudom, hogy 6L6GC, 5881 vagy KT66 legyen a vége...
Csak így tovább, remélem nagyon szupi lesz, ha haladsz vele, dobj fel képeket!!! Mindenkinek tanulsággal szolgálnak a munkáid, sokat lehet belőlük tanulni, igényességet, pontosságot, precízséget
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Hali Zsozsó!
Ha van 6L6GC csöved (pl: Tungsol), megmérnéd hogy hány mm hosszú? Az a gyanúm, hogy hosszabb mint a 6P3SZ-E...
A doboz tervezéséhez kéne ez a paraméter, nehogy alacsonyra sikerüljön
(#) Bassmester hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Időközben találtam adatlapokat, különböző 6L6 GC
gyártóktól is. Minimális méretbeli különbségek lehetnek csak, úgyhogy nem lesz gond vele.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Hali!

Sajnos csak egy 6P3Sz-t találtam itthon, nincs semmi nagy végcsövem
A méretezésnél figyelj azért arra, hogy hely legyen bőven, érdemes "megálmodni" egy "szabvány" méretet és a későbbiekben már nem nagyon kell agyalni, csak levágni a lapokat és dolgozni vele A hőtermelés sem kicsi, érdemes szellős cuccokat építeni!
Hogy haladsz vele Mester?
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Hali!

Az alaplap elkészítése óta nem csináltam vele semmit, a nyákot ma terveztem meg, talán a hét végére már üzemképes lehet, aztán már csak a neheze lesz vissza. Az elején expandált lemez lesz, ehez hasonlóan.
A hátulja zárt lesz és valamivel alacsonyabbra fogom csinálni. Az alaplap szélessége is kisebb mint az eredeti SLO-n. Remélhetőleg így is megfelelő lesz majd a szellőzése.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hali!

Nyák? Jáááj nem gondolkoztál valami turret boardos vagy csőszegecses dolgon? Mióta arra szereltem, biztos nem fogok többé nyákozni, pedig elég komplex lesz a következő, de van benne valami jópofa, meg az alkatrész lábak vannak csak a jelútban vezetőként, amik meg amúgy is benn vannak...nem tudom, valahogy szerintem jobb, úgysem csillagászati bonyolultságú a dolog.
De ettől függetlenül biztos nagyon faja lesz. A föld vezetékre majd figyelj ónozd át keményen, nálam voltak problémák az elsőnél, hogy kicsit brummogott a vége. Dróttal rövidre csuktuk a föld vezetékét és elhallgatott, nosza pár db pár négyzet milis derótot lefektetem a végfokozat föld track-jére és meg is szűnt a probléma
Biztos fain lesz! Várjuk az eredményeket!!
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hali!

Hogyha lenne sok régimódi axiális alkatrészem (kondik), akkor talán megpróbálkoznék a csőszegecses panellel, de nekem egyszerűbb nyákot csinálni és szeretem minimalizálni a drótozást a dobozon belül.
Köszi a földeléses tippet... lehet hogy teleföldesre csinálom, az elő és végfokot elválasztva, amit aztán majd össze lehet kötni, akár rövidre, akár pár Ohm-mal. Az előcsövek fűtése is külön lesz, középleággal a GND-re, az EZ81-ek és a végcsők fűtése is ilyen lesz, úgyhogy lehet majd mit variálni ha kitör a "medvevész".
Már a feliratozáson gondolkozom... az eddig alkalmazott nyomtatott matrica helyett, inkább szálra csiszolt natúr, esetleg feketére festett fémfelületre, fogok szitázni temperával. Van jó kis molnárszitám az tuti jó lesz. Emulziónak kipróbálom a pozitív 20 fotolakkot, hátha jó lesz az is.
Van esetleg jobb ötleted szitaszövetre, emulzióra, előhívora, festékre, stb-re vonatkozóan? (csak azt ne mondd, hogy macerás és hagyjam a fenébe)

Szeretnék nekiállni majd egy kombónak is, EL84 végekkel, mert van belőlük egy marék és hasznosítani kéne valahogyan. Ebben már kapcsolótáp lesz.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hali!

Tippet sajna nem tudok én gravírozok mesterrel...Kipróbálnám ezt a szitázást, csak nincs eszközöm, eddig bevállt a gravír is.
Földelés úgy fasza lesz, nem kell szerintem eltúlozni tele földdel, sőt én nem tenném, de az is lehet, hogy jó lesz. Nálam most vezetékkel van összekötve az adott szegecs, semmi anomália nincs. A nagyáramú meg az előfokozat föld elkülönítése nagyon helyes, pontosan így van nekem is az első full csövesben(nyákos sajnos ), van egy nagy föld pacám, abból jön ki egy hosszú föld (előfokozat), meg alatta egy másik (végfokozat, nagy áramú dolgok), mindez a panel közepén, felül vannak az előfokozat alkatrészei, alul meg a végé...Ez nekem így bevált, csak vezetéket kellett a vég földjére leforrasztani, úgy lett az igazi.
Fűtést sem kell nagyon túlreagálni, a full csőben DC fűtést alkalmaztam, a hibridben kipróbáltam az AC-t, először zajgenerátornak nagyon alkalmas lett volna, mert lehagytam a 2db 100ohmos "közepelő" ellenállást, de aztán letettem a fűtés vezetékeket a sasszéra az ellenállaton keresztül és én állítom, a DC -vel vetekszik a csendessége brumm szempontból. Szkópon néztem, szinte semmi 50Hz-es komponens, ami innen jönne. Ezután is AC-t fogok használni, az ziher. Pedig gainom is van bőven, szinte több is, mint a fullcsőben (pedig abban sincs kevés) ,de zaj a fűtésből semmi nem játszik.
EL84- ekből nagyon brutál cuccot lehet csinálni, mesterem "új" cucca 4db el84 véggel megy, nagyon metál Nincs szégyenkezni valója, vetekszik az 50W os cuccokkal, főleg, ha torzra szeretné az ember
(#) kefe13 hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok !
Nagy a csent itt a topikban, bizonyára, nyaralás, foci VB, vagy valami rettentő dolog építése az oka .
Remélem nem halunk ki, és mindenki élezi, feni, zsírral keni a motyóját ! Ezúton kívánok mindenkinek kellemes nyaralást , pihenést, ki minek hívja. Közeleg az ősz vészesen és akkor uccu neki az építésnek !
Még egyszer jó pihenést, standolást, fesztiválozást, adott esetben melót mindenkinek.
:gumicsirke:
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hali!

Valóban nagy a csend, jövök egy mintával, végre lett egy kis időm foglalkozni egy régi elképzelésemmel, egy amolyan vintage tónusú jfet motyóval...Ezután jön majd a "kimenő" torzításba vitelével meg a csöves egyenirányító SAG-jával történő kísérletezés. Egyelőre itt tartok, mi a véleményetek róla?
Gitár - jfetes motyó - line in - grig (4X12 greenback).
Az egész motyó cranck-elve, ahogy illik, full tilt-on A gaint visszahúzva meg a gitáron a volt nagyon szép tisztát lehet kihozni. Sajnos húrok kopottak, ezt hozzá kell mérni a hanghoz Gitár hangerő potijával szabályozva a torzítás.
Bővebben: Link
Próbálom majd kicsit jobban kitisztítani, van erre ötletem, az első fokozat helyére j202 pl., esetleg kapcsolhatóan..
Vélemény?
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hali!
Királyul szól, totál AC-DC, csak nálam sajnos elég halkan szól... de ami hallatszik belőle, az alapján nagyon tetszik :yes:
(#) darknbass hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Halihó!
Megépítettem egy EA Tremolót az alábbi rajzok alapján. Találtam egy videót youtube-on, ahol egy srác modolva megépítette. Megkérdeztem miket csinált, de nem tudom megfejteni a válaszát, szóval kérnék egy kis segítséget.
Idézem:

"The FAST/SLOW switch is a 3PDT on/on switch, and it switches in capacitors in parallel with each of the .47uf capacitors in the LFO (or .68uf, depending on which value you used). I just made an update to the board, so I have settled on an exactly value for these 3 capacitors, but I will likely use 1uf.

The M/V knob is in series with the resistor that goes from the 2N5088 (NOT the one in the LFO) to ground. Adding extra resistance here makes the circuit rely more heavily on the LFO, and produces a choppier sounding tremolo with less headroom and added distortion."


A három 474-es kondi szerintem ebben a verzióban pont 1-es. Szóval akkor azokat kéne kapcsolóval 474 és 1 között váltani a fast/slow modhoz, ha jól értem.

Melyik az LFO szekció? :\ Ebben a verzióban Q3 lenne a 2n5088-as tranyó a többi más, viszont annak az emittere és a föld között nemigazán találok 1k körüli ellenállást.

Leginkább az 1:15-nél hallható hangzás körüli dolgok érdekelnének, azért lenne jó ez a mod nekemis..

Köszi a segítséget! Üdv!
Következő: »»   129 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem