Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   285 / 1271
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
De nekem nem!
Én nem tudok kiigazodni a rajzon, még egyszerűbb cuccok rajzán úgy-ahogy de ezen... Melyik részen keressem, leírod? vagy tegyek fel képet róla?
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Kár, hogy nem tudsz rajzot olvasni... Mi a készülék típusa?
(#) zsombi97 hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a gondom hogy van egy SONY TV-m és a távirányítója nem működik cseréltem benne elemet de nem működik így se nem tudjátok mi lehet a baja?
Előre is köszi: Zsombor
(#) zolika60 válasza zsombi97 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szedd szét. Nézd meg nem koszolódott-e el a gombok alatt. Elem csatakozó nincs kitörve? Polaritás helyesen vannak bent az elemek?
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Grundig M70-781 idtv
CUC 1821
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Az IC555-öt keresd meg(típus:TDA8145). Mérd át a környékén a diódákat, kondenzátorokat, ellenállásokat. Végső esetben cseréld az IC-t.
Rajz:Bővebben: Link
(#) zsombi97 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Rendben viszont ha semmi csavar nincs rajta akkor hogy szedjem szét és az elemek helyesen voltak benne, egész pontosan ilyen távirányíto SONY RM-836 http://www.emerx.cz/zbozi/SONY-RM836.jpg
Előre is köszi: Zsombor
(#) zolika60 válasza zsombi97 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Össze van pattintva. Nincs csavar. Egy alkalmas szerszámmal feszegesd szét. Nem folyt bele a régi elem? Az újon mértél feszültséget? Nem lehet, hogy selejteset vettél?
(#) zsombi97 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Rendben mindjárt szétpattintom egy lapos csavarhúzóval .Nem hiszem mert akku volt és frissen töltöttem de azért rámérek
(#) zsombi97 válasza zsombi97 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
1.16-18 felé mozog mind kettő
(#) kadarist válasza zsombi97 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Elemet tegyél bele, ne akkut. Az akkunak kicsi a feszültsége.
(#) zsombi97 hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Kipucoltam hát mit ne mondjak elég sok kosz jött ki belőle(mellékelt képek)de megérte mert működik. Köszönöm a segítséget.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Hali az r 571-es ellenállásnak mennyi az értéke? Nem tudom leolvasni..
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
4 ohm 7, azaz 4,7 ohm.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Csáo ki cseréltem egy csomó kondit benne a 110 volt amit írtál az meg van nem találtam benne dióda sem ellenállás problémát Amit tudtam kondit kicseréltem vadi újra amit nem azt kimértem.Most azt kell hogy mondjam működik tökéletesen most már kb 2 órája megy de még nem kezdte el azt amit tegnap de mondhatom hogy most is elég meleg a tranyó.Annak különben mennyi az üzemi hőfoka?
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Eredetileg BUH515D járna bele. Azzal csak éppen langyos szokott lenni. Rakj a hűtőlemezre kiegészítő hűtőbordát, ha sütős a tranzisztor. A hővezető pasztát nem felejtetted ki a tranzisztor alól?
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ja igen ezt pont akartam mondani hogy azért nem egészen igaz hogy 90 % azé a rajz mert ellenállás értékek nem minden egyezik meg a diódák száma sem Úgy hogy ez nem biztos hogy az kell bele eredetileg hanem amit tegnap írtam D2578.Pasztát tettem egyértelmű.
(#) stevepapa hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Hali valami gond van ,mert az acdc-nek cimzett válaszok nálam landolnak. Stevepapa
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ezt hogy érted?
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Hali kösz az eddigi segitséget,közben kiderült,hogy ez a rajz nem az a rajz. Tegnap éjjel kaptam és sajnos nem néztem meg csak ma reggel.Bocsi A tv tipusa:BLAUfm132 32 ,még nem találtam doksit.Homokvárat énis kerestem de nem volt rajzom,és igen keservesen lehet hozzá férni.A szin panel egyébként olyan mint a másik rajzon amire te is utaltál.Müszereim vannak meg némi gyakorlatom is.már25éve javitok mindenféle műszaki borzalmat,de ez nagyon kiagyalt Stevepapa
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ugy hogy az emlitett névre küldött válaszokról én kapok visszajelzést a fiókomba hI...HI (FM312 32)
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
szia kadarist!

Megpróbáltam taníthatóval. Bekapcsol, de csak a nyelv beállítás jön elő, és hiába okézom, nem reagál. Vagyis reagál, mert a led vibrál, de nem történik semmi. Elképzelhető, hogy a gyári távval menni fog?
(#) elliotcastro hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
[Sziasztok
Tudom, nem ez a fórum témája, de az ezzel foglalkozó topikokban sajnos rég nem volt aktivitás
Tehát:
adott egy GeForce FX 5200 es videokártyám egy RCA és egy S-Video kimenettel
Fel van telepítve a szükséges driver is (kép mellékelve)
Összekötöttem először RCA val a TV vevő egységével (kiss dp-558 dvd lejátszó) inputnál átállítottam minde variációra, de az istenért sem teszi ki a monitor képet a TV re aztán közvetlen a TV re kötöttem végigpróbáltam az AV-kat, de semmi
Utána ugyanezt megcsináltam S-videoval, szintén semmi
Mi lehet a gond? hogy kell képet vinni a tv re?
(#) szabózoli11 hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Sziasztok, örököltem egy Samsung CK-5361típusú tv-t, ami teljesenjó, de nincs meg hozzá a kezelési utasítás és a távszab. gombjai is elég kopottak.
Alapvetően csak a menübe való belépés, a csat. programozás (az automatikus csatornakeresőt már megtaláltam, de nem memorizálja a talált csatornákat), a csatorna sorrend beállítás és az esetleges finomhangolás
(ha van neki olyan) érdekel.
Minden segítséget előre is köszönök, itt vagy
******@********.hu-n.

szabozoli
(#) elliotcastro hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
ja és még 1 kép

kép3.jpg
    
(#) eklair válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Köszönöm szépen
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Köszönöm segítsédet tegnap kb 8 órán keresztül néztem a tv és nem volt semmi baja remélhetőleg már nem is lesz.
(#) reddot válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Vedd kisebbre a képfelbontást és úgy próbáld meg ismét! Ha az azonosítás gombra kattintasz, akkor egy egyest és egy kettest ír fel az adott megjelenítőkre, ha jók lettek a beállítások.
(#) pagonyinhu hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Szüleimnek van egy Videoton TS 3353-as készüléke és szeretném beállítani (visszaállítani) az élességét, mert szemüveges TV szerelőnk kicsit elnézte a dolgokat. Van egy újabb modelljük (TS 3361) is, azon a trafón van két potméter és azokkal (asszem' screen és focus) lehet állítani az élességet.
Viszont ezen a TV-n ilyet nem találok. Hol lehet állítani ennél az élességet?
Az alapon csak három tájoló állítgató van, semmi más. Köszönöm előre is, üdv!
(#) pagonyinhu hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Szüleimnek van egy Videoton TS 3353-as készüléke és szeretném beállítani (visszaállítani) az élességét, mert szemüveges TV szerelőnk kicsit elnézte a dolgokat. Van egy újabb modelljük (TS 3361) is, azon a trafón van két potméter és azokkal (asszem' screen és focus) lehet állítani az élességet.
Viszont ezen a TV-n ilyet nem találok. Hol lehet állítani ennél az élességet?
Az alapon csak három tájoló állítgató van, semmi más.

Köszönöm előre is, üdv!
Következő: »»   285 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem