Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 83
(#) (Felhasználó 4577) válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 11, 2010 / 1
 
Idézet:
„Akkor valamit rosszul néztél.”

Bizony Te néztél valamit rosszul. Írtam, hogy nagyon egyszerűt szeretnék, mert 10-et kell belőle építenem.


A probléma már megoldódott köszönet érte DuMatyinak, illetve mindenki másnak, aki segíteni akart.
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
S melyik változatot készíted el?
(#) (Felhasználó 4577) válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Őt fogom elkészíteni. A 10µF-os kondenzátort elhagyva, a frekvenciát pedig a mikrokontrollerrel fogom kiszűrni. DuMatyi adta az ötletet, hogy hogyan lehet megoldani szoftveresen.

Leírom, remélem nem haragszik meg érte, hátha másnak is hasznos lesz:
Az AVR-ben bekapcsolom a felhúzóellenállást, az optó tranzisztora mindig a testre húzza a lábat.
A végtelenciklusban folyamatosan csökkentünk egy változót egy megadott értéktől, amit ki kell kísérletezni, de kb. 100-200 lehet ez az érték.
Ha az adott láb testre került, akkor ezt az értéket adjuk annak a változónak, amit csökkentünk. Teszünk egy feltételt, hogy ez a változó nem lehet 0-nál kisebb, de nulla lehet. Ha a változó értéke 0, akkor elment az áram.
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Júl 12, 2010 / 1
 
Az a gond azzal a kapcsolással, hogy a LED záró irányában is dolgoztatva van az ellenállás, s így akár graetz-hidat is tehetnél az ellenállás és az optocsatoló közé. A soros (D1) diódával tényleg csak a "fele" áram fogja terhelni az ellenállást. A LED-del párhuzamosan kapcsolt (D2) diódának inkább védelmi szerepe van, ha a soros (D1) dióda valamiért zárlatos lenne. Lásd F-mellék.
(#) (Felhasználó 4577) válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Nincsmit!
(#) Thowra hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Szétszedtem egy régi aksis lámpát és a töltőről szeretnék egy ledet üzemeltetni. A kék kereten belül van az eredeti gyári kapcsolás. Mi a véleményetek a kapcsolásról?
Előre is köszönöm.

led.png
    
(#) _JANI_ válasza Thowra hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Kimenő áramod ( Xc ) KB 30mA...
Az R2 (470 OHM -os) ellenállás legalább 0.6W-os legyen! :yes:
Vagyis így működőképes a kapcsolásod!
(#) Thowra válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Üdv!
Ráakasztottam egy ledet, eddig minden ok, nem melegszik semmi. Az elején lévő 220K volt a fura azokhoz a rajzokhoz képest amik itt voltak.
(#) _JANI_ válasza Thowra hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
A kisütő ellenállás úgy is ellátja a feladatát.
De ha üzem közben megszakad a LED áramköre akkor kellemetlen meglepetés érhet,
még áramtalanított áramkörnél is.
( Természetesen csak áram alá helyezett és onnan leválasztott kondenzátoros tápegység esetén áll fent a feltöltött Xc ( C1) esete, amikor a kimenetén a terhelés üzem közben megszakad. Ezért is javasoljuk, hogy soros előtét-( Xc ( C1) )-kondenzátorral párhuzamosan legyen a kisütő ellenállás és ne terhelésen keresztül legyen kisütve. )
(#) inf3rno hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Szerintetek mennyire esélyes egy ilyet e27-es foglalatra tenni és hálózati áramról működtetni?
(#) Stewe válasza inf3rno hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Fizikailag nem lehetetlen, de biztosan nem éri meg, foglalatba csavarható kivitelben is létezik ilyen LED-es cucc, készen, garanciával, és nem kell a hűtés és tápáram problémájával kockázatot vállalnod.
(#) tiggersoft válasza inf3rno hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ez is "csak" led és ezt is 230-ra akarod...
Akkor miét nem jó ez?
(#) Stewe válasza inf3rno hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ha itt megnézed mekkora hűtés kell egy 20 wattos sugárzónak + az elek...ikának akkor láthatod, hogy házilag nem érdemes hozzáfogni. A nagy felületű fémlemez csak hőátadásra szolgál, elégséges hűtést biztosan nem ad.
(#) inf3rno válasza Stewe hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Okés, köszi.
Még nem láttam 2000 lumenes ledes izzót e27-re, lehet, hogy nem kerestem elég alaposan..
(#) Stewe válasza inf3rno hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Itt is egy. Igaz, hogy megrendelésnél 10 db a minimális mennyiség, de létezik, tehát kiskereskedelmi forgalomban is lehet valahol.
(#) yello hozzászólása Okt 11, 2010 /
 
Hali!
Lenne egy olyan problémám, hogy készítettem itthonra egy 8 ledből álló lámpát, irányfényt, amit 230 rol táplálok.
Minden tökéletes, működik szépen világit, csak miután lekapcsolom, a kondi kisülése után is "világít" dereng, éppen hogy, de én azt nem szeretném.
Kérdezem itt a nagy érdeműt hogy mitől van ez, és hogy mit lehet ellene csinálni???
A kapcsoló a fázist szakítja, viszont lehet hogy az zavar be, hogy van vele párhuzamos kötve egy neon, afféle egyszerű teszkós 230 ról működő neoncsöves steaklámpa.
Egy sima diódás fesznövelő van benne.
Üdv Gábor!
(#) Haszuboy válasza yello hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szerintem a kondival köss párhuzamosan egy 1Mohm-os ellenállást, ami kisülti az elkót (ha arról van szó).
(#) qvasz2 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Idézet:
„a kondi kisülése után is "világít" dereng,”

Szerinted?
(#) qvasz2 válasza yello hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Esetleg kétáramkörös kapcsolóval szakítsd meg, hátha attól elhallgat. (a fázist is és a nullát is bontsd)
(#) _JANI_ válasza yello hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Lehet csak én nem értem!
Idézet:
„A kapcsoló a fázist szakítja, viszont lehet hogy az zavar be, hogy van vele párhuzamos kötve egy neon, afféle egyszerű teszkós 230 ról működő neoncsöves steaklámpa.”

Újrafogalmaznád a mondatot!
Van egy kapcsoló ami a fáziszt szakítja meg. Az irányfény és a steklámpa van egymással párhuzamosan kötve?
(#) kadarist válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Jelzőfényes (glimmlámpás) kapcsolója van.
(#) _JANI_ válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Megtévesztett az ''afféle egyszerű teszkós 230 ról működő neoncsöves steaklámpa."

(#814852) yello
Ha glimmlámpás a kapcsoló akkor a kapcsolóba épített glimmlámpa okozza a gondot. (#814929) Haszuboy ötlete nem rossz, de jobb eredményt érsz el ha a LED-es áramkör 230V-os kivezetései közé (Pl: Linkben az R1 ellenállás) kötsz egy 100K-1M ohm -os ellenállást. A tesztet az 1M ohm -os ellenállással ajánlott kezdeni. S ha a derengés nem szűnik meg akkor annyi 1M ohm -ost köss párhuzamosan amíg a LED derengése meg nem szűnik.
(#) kadarist válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
[OFF]Meg persze nem steak-lámpa, hanem steklámpa[OFF].
(#) _JANI_ válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Köszönöm...
(#) Haszuboy válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Nem értettem a steklámpát, meg nekem nem vált világossá, hogy irányfényes kapcsoló van.
(#) h.kos hozzászólása Okt 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Az nem hagy nyugodni a soros kondenzátoros kapcsolásnál, hogy ha a kondenzátor a fázis ágon van, annak esetleg lehet pozitív érintésvédelmi hatása?
( a kondival práhuzamba kötött 470K-ós ellenállás talán elég nagy, hogy a kondenzátoros leválasztást ne nagyon rongálja)
(#) _JANI_ válasza h.kos hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Igen! Számít az, hogy a soros kondenzátor a fázis ágban van rendszerint ábrázolva. A kondenzátorral párhuzamosan kötött ellenállás a kikapcsolt előtét kondenzátort süti ki. Ha a kondenzátoros tápegység terhelt, akkor a kisütő ellenállás hatása elhanyagolható.
(#) ekkold válasza h.kos hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Ha az áramkorlátozó a fázisba van bekötve, akkor az áramkör feszültségpotenciája a nullához lesz közelebb, tehát érintésvédelmileg mindenképpen jobb, mintha fordítva lenne bekötve. Természetesen ennek ellenére is hálózati fesz. alatt állónak kel tekinteni az egész áramkört, és érintésvédelmileg ennek megfelelően felépíteni (pl. kettős szigetelés, szigetelő anyagú, jól záró készülékház, stb...).
(#) h.kos válasza ekkold hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Köszi!
Igazából arra gondoltam, hogy ha mindkét bemeneten volna kondenzátor, nem kellene foglalkozni, hogy melyik lesz a végén a fázis.
Persze ez már kevésbé gazdaságos kondenzátorhasználat, mvel nem elég, hogy duplán kell, még az összkapacitást is 4-szerezi, most jól elképzelem trafó méretű fóliakondikkal
Következő: »»   27 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem