Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1048 / 2208
(#) sturbi válasza moltam hozzászólására (») Aug 23, 2010
Problémás a kapcsolásod. Vonali szintre nem csinálunk indulóáramos rácselőfeszt, csak csatolókondival lehet az elejére hangerő potit kötni, mert különben a poti megakadályozza a rácselőfesz kialakulását (kell a 10 Mohm rácslevezető, mert ezen alakul ki a rácselőfesz, a rajta meginduló rácsáram (indulóáram) hatására, és az így kialakuló rácselőfesz kevés egy mai vonali szintű bemenőjelhez (értelemszerűen itt nem teszi a rácslevezető testre a rácsot, azért ilyen nagy értékű, hanem éppen ellenkezőleg, a rajta folyó picike áram hatására alakul ki a negatív rácselőfesz). Egy kimenőről akkor is lehet visszacsatolni, ha nincs erre külön tekercs (primerről is, szekunderről is). Alakítsd át a "cuccot" automatikus rácselőfeszesre, és akkor a szekunderről tudsz visszacsatolni az első trióda megosztott katódellenállásra (megosztás nélkül is lehet, de akkor könnyebben összeszedi a brummot).
Ez
a kapcsolás pl. jó. A bemeneti csatoló elmaradhat, a pentóda rácsára valószínűleg elég 1 Kohm soros ellenállás is, a pentóda segédrácsa mehet 100-220 ohmmal a 3,3 K másik felére is, ha túl nagy lenne az anódáram (ha még így is, akkor a 3,3 K helyett 10 K mehet, valamint a katódellenállás lehet 180 ohm (vagy 220 ohm is, ha nagy az anódfesz). A trióda anódellenállása lehet 100-150 Kohm is, katódellenállása 1,5-2,2 K is (ami kéznél van). A hurok visszacsatolást majd szkóppal szépen be lehet lőni négyszögjellel a kimenőtrafóhoz (indulásnak maradj a megadott értékek közelében, ha nincs szkóp, füllel is megoldható, csak keservesebb).
(#) moltam válasza sturbi hozzászólására (») Aug 23, 2010
Csatolókondi van a trióda rácsán, (47n) a poti nem "húzza fel" a negatív rácselőfeszültséget. A kapcsolás valamelyik csöves rádió végfokozata. A Szimfónia de Luxeomat alakítottam át így, mert nem tudtam vcs tekercses kimenőt szerezni.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 23, 2010
Szerintem 2. Az ECL86 SE nem olyan kicsi. Én azt tekintem Piccolonak amiben csak 2db E/PCL86 van és nagyon kicsi a doboza.
(#) djhans hozzászólása Aug 23, 2010
Le lettek festve a trafók. Lesz majd egy trafó takaró négyzetrácsos perforált lemezből ami a 3 trafót fogja takarni de be lehet majd látni.

kép 021.jpg
    
(#) varttina válasza djhans hozzászólására (») Aug 23, 2010
A szín megválasztásától kezdve, a kapcsolón át egészen a csatlakozóig nagyon el lett találva ez a készülék.
(#) varttina hozzászólása Aug 23, 2010
Végre megkaptam következő erősítőm csőkészletét.
Az egyenirányítók 5Ц3S, meghajtók: 6H9C, míg a végcsövek 6H5C típusúak.
A kérdésem, hogy mekkora anódfeszültséget, ill. nyugalmi áramot érdemes beállítani a 6H5C-nek? Az adatlapján szereplő 90V-ot kevésnek gondolom, inkább 200V környékére szándékszom beállítani. Szerintetek jó lesz?
Nem a kihozható maximális teljesítmény az elsődleges szempont, hanem az elérhető legjobb hangminőség.
Szerintetek SE-ben, vagy PP-ben "szól" jobban ez a cső?

dscf0038.jpg
    
(#) djhans válasza varttina hozzászólására (») Aug 23, 2010
Köszi szépen!
(#) szbalint25 hozzászólása Aug 23, 2010
Valaki tudna segíteni? #781367
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2010
Köszi Zolikám! Valószínű, hogy majd ez is eladó lesz ha elkészül a Piccolo 2.
(#) fleta válasza szbalint25 hozzászólására (») Aug 23, 2010
Ezt csináld meg, jó gitárerősítő, érdemes az előfokot is, de ha Marshallod jó akkor az is jó. De Kocos szavaival élve, itt nem szivesen látják a gitárerősítős témát. :hide: :nemtudom:

2022.png
    
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2010
Lehet rosszul keresem de hol van az OTL -es topik ?
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Aug 23, 2010
Nekem is tetszik Janikám. Gratulálok.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Aug 23, 2010
Köszi!
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Aug 23, 2010
Gondolom olyan szóba sem jöhet, hogy az asszonynak azt mondod: ez van és kész!
(#) szbalint25 válasza fleta hozzászólására (») Aug 24, 2010
Koszi h legalább te segítettél , de már tegnap kinéztem magamnak egy másikat. és akkor ez lesz teljesen . Jah amúgy ha az első csovet ECC82-esre cserélem akkor nemfog annyira torzítani, ugye?
(#) jampi válasza szbalint25 hozzászólására (») Aug 24, 2010
Van itt számodra egy torzítós, ez is Marshal a 18Watt com oldalról, de oda csak úgy tudsz belépni, ha regisztrálsz. Az ecc82-es előfokcső gitárhoz nem jó.
(#) fleta válasza szbalint25 hozzászólására (») Aug 24, 2010
ECC83 helyett 6n2p is megteszi, hasonlóak a paraméterei, de a 82-es már nem jó.
(#) magitor válasza jampi hozzászólására (») Aug 24, 2010
Ez így szerintem nem igaz, mert én építettem 82-sel előfokot, és klasszúl működött, végig kitekerve 1 csöves real mctube II féle kapcsolásban épphogy trotyogott, mindent összevetve szerintem egy jó kis kezdő clean kapcsolás így.
(#) pucuka válasza magitor hozzászólására (») Aug 24, 2010
Az ECC 83 -at kifejezetten kisjelű, hangfrekvenciás fokozatokhoz tervezték. Kicsi a zaja, nagy az erősítése, viszonylag érzéketlen a mikrofóniára. Az ECC 82 -t általános célokra tervezték, leginkább impulzustechnikai felhasználásokra, multivibrátorokhoz, így más területre nem igazán jó. De a nagy kivezérelhetősége, viszonylag kis belsőellenállása miatt, meghajtófokozatokba elmegy.
Bár szerintem torzítóba tökmindegy.
(#) varttina válasza varttina hozzászólására (») Aug 24, 2010
Senki sem épített még erősítőt 6H5C (6N5Sz, 6080) csővel?
(#) Action2K válasza varttina hozzászólására (») Aug 24, 2010
De, az oroszok , meg a japánok vagy kínaiak.

6as7pp[1].gif
    
(#) moltam hozzászólása Aug 24, 2010
Helosztok.
Kaptam egy EAG av760c erősítőt. A hangszórókimeneten 5,6 ohm ot mérek. Lehet, hogy át van tekerve a kimenő?
(#) 6C4C válasza Action2K hozzászólására (») Aug 24, 2010
Egy kis hazai... Ellenütemű katódkövető, meghajtást építeni hozzá nem kis feladat, de sokáig hallgattam egy ilyen erősítőt :yes: 170V anódfeszültséggel, és csőfelenként 65mA anódárammal működtek a végcsövek. A meghajtás 2db E88CC-vel, Willyamson kapcsolásban dolgozott, 400V tápfeszültséggel

6AS7PP11.jpg
    
(#) varttina válasza Action2K hozzászólására (») Aug 24, 2010
Köszönöm a rajzot! Érdekes egy kapcsolás, lehet, hogy ez lesz megépítve.
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Aug 25, 2010
Az csak a tekercs ellenállása amit mérsz. Szerintem 100V os kimenete van még.
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Aug 25, 2010
Helo.
Van 2 bekötetlen tekercs, aminek 80ohm az ellenállása. Át lehetne váltani 100V osról 4ohm os hangszóróra?
(#) EcoPityu válasza varttina hozzászólására (») Aug 25, 2010
Szia!

6H5C, 6H13C, 6AS7G, 6080... ugyanaz!

Én SE-t építettem vele "A KÖR" néven megtalálod az e---cső.hu-n. 150V-ról megy, és SRPP hajtja 6H8C-vel. Így tud 800 ohm/8 ohm-os trafóval 5W-ot, torzításhatáron 7W-ot úgy , hogy a két csőfél párhuzamba van kötve. A párhuzamos katódáram 80 mA körül van, vittem fel 100-ra, de semmivel sem volt jobb. Max teljesítmény 250V-ról 600 ohm-os kimenőn érhető el vele SE-ben.
1 csővel PP-ben 18-20W, 2 csővel párhuzamban PP-ben 40W-os erősítő építhető. nekem most 4-4 db 6H13C fog PPP-ben dolgozni , csövenként lepárhuzamosítva, és 80W-ot várok el tőle!

De a te csőkészleteddel az SE-t ajánlanám mindenképp!
(#) varttina válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 25, 2010
Köszönöm a tippet!
(#) heinrik endre válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 25, 2010
Szia majd kűldjél fótót kiváncsivá tettél
(#) marone hozzászólása Aug 25, 2010
Helló !
Valaki nem tudná Henry-ben megmondani, hogy mekkora induktivitás kimenőtrafó kell a 20 Hz átviteléhez ?
Ill. hogy hány cm2 vas kell egy 5W-os, hogy ne telítőtjék túl, mágnesesen ?
Kösz !
Következő: »»   1048 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem