Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   15 / 138
(#) 6C4C hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy az EL90 cső valóban megegyezik-e a 6AQ5-el? Én triódába kötve szeretném használni, 6AQ5 akad egy-kettő a fiókban, de az EL90 triódakarakterisztikája (Lorenz) jobban tetszene... Vagy ez csak "optikai csalódás"???

Köszönettel:
6C4C
(#) kadarist válasza 6C4C hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szia!
Valóban megegyezik a kettő. Több forrás is megerősíti ezt a tényt.
(#) 6C4C válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, akkor csak optikai csalódás lehet az eltérőnek látszó triódakarakterisztika, bátran próbálkozok a 6AQ5-el
(#) Bassmester hozzászólása Aug 6, 2010 /
 
Valaki meg tudná mondani, hogy az EC 360 csőnél, a 6,3V fűtés párhuzamosra kötött fűtőszálakra vonatkozik, vagy sorosra? Jelenleg sorosan van rajta a 6,3V, szól így is, de csak halványan izzik. Ha kipróbálom párhuzamosan akkor nem fog kiégni a fűtése?
(#) Action2K válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Parallel: 6,3V / 1,9A Serial: 12,6V / 0,95A.
(#) Bassmester válasza Action2K hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Oké, köszi szépen
Akkor 12V-os fűtést csinálok neki.
(#) kadarist válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Szia!
Kösd össze az f-el jelzett 12,6V-os kivezetéseket, és akkor 6,3V-ról is táplálhatod a csöved a közös "f" és az "fm" lábakon keresztül. Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Igen, köszi az ötletet, mindenképpen kipróbálom. Jelenleg a két "f" lábon van a 6,3V. Kapcsolótápot csináltam hozzá, a fűtéstekercsem az 1 menet 0,2x12 mm-es szalaghuzal. Szerintem csinálok a trafóra (ETD42) egy 2 menetes fűtőtekercset is, a 12 V nak, aztán majd azt használom amelyik jobb lesz. Egy kicsit macerás volt eltalálni az áttételt, mert stabilizálatlan DC-ről megy a fűtés és az anód is, de harmadik nekifutásra sikerült
(#) hockf hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Sziasztok,
öreg rádió restaurálásához keresek EM4 varázsszemet. Nem tudtok eladót, esetleg nincs valakinek?
köszönöm
f
(#) klemo86 válasza hockf hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
De van! Kellene valami hasonló cucc cserébe, mert nincs sok sajnos Nem kell működőképesnek lennie, de valaminek pótolni kell a lyukat
(#) pozsarzs válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok Fórumozók!

Abban a reményben, hogy hogy valakinek még hasznos lehet, ajánlom magamat:

Elektroncső katalógus:
- infó és letöltés: http://www.pozsarzs.hu/tubes/tubes.html
- képernyőfotó: kép

Elektroncső lábkiosztás kereső: http://labkiosztas.pozsarzs.hu

Webshop, folyamatosan bővülő kínálattal: http://webshop.pozsarzs.hu
Elektroncsövek, régi, de nem használt potik, kondik stb.

Esetleg bannercsere: http://www.pozsarzs.hu/link.html
(#) Jackass hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni 1 cső beazonosításában.
Szerintem egy pentóda. Nagyon hasonlít a PL500-ra csak egy kicsit vastagabb és nagyobb. Sajnos semmi
felirat nincs rajt.
Képet csatoltam. Jobbról PY500A, balról TAF3 és TAF7. A másik kérdés ezekkel kapcsolatos. Tungsram gyártotta bárium csövek. Ezek mire szolgálnak? Jó réginek tűnnek. Elvileg a fűtésük jó. A TAF 7 elég zörgős mintha szét lenne hullva a belseje és a műanyag foglalat féle amibe van az is elég szépen lafog rajt. Vajon mit érnek ezek a csövek? Szüksége van valakinek ilyenre?
Tudok építeni velük valamit?

Szép napot!
(#) rockersrac válasza Jackass hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A PY500A mellett az valószínű hogy PL509-es cső!
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia!
A vékony kalapos cső PY83 lesz, a vastagabb PL500 vagy PL504.
TAF7 TAF3
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Üdv!

Valószínű hogy rockersracnak van igaza és PL509 a vastag cső típusa. Az nem PY83!!! hanem PY500A ami a vastag cső mellett van. Akkora mint a PL500. Kicsit kavarodást okozott gondolom hogy PY500A van a képen és a PL500 hoz hasonlítottam a nagy csövet. De ha jól emlékszem a PL500 és a PY500A ugyan akkora.
Azt tudtam hogy öregek a TAF ok de hogy ennyire
Ha valakinek kellenek a TAF-ok akkor eladóak!!!
Köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Igen, jobban megnézve valóban 500-as és 509-es. A felirat is látszódik. Bocs. A Munkácsy Color-ban voltak ilyen csövek.
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Tudom őket használni valamire?
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A PL-t nagyfeszültségű generátorhoz (Tesla-tekercs) vagy ha még lenne egy, akkor csöves erősítőben is lehetne használni.
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A TAF-okat mire tudnám?
(#) pucuka válasza Jackass hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Mindkét cső, egy nem túl meredek, kiskapacitásokkal rendelkezik, RF, KF célokra készítették, a TAF (AF) 3 szabályozható erősítőként, TAF (AF) 7 lineáris erösítőnek. Ezek, a régi nagyszuper készülékek RF előerősítő, és AGC vel szabályzott KF csövei voltak.
Lehetne használni esetleg egy hangerősítő középső fokozataiként, ALC szabályozással, mikrofonerősítőben.
(#) varttina hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Van egy 5S045T típusú elektroncsövem, de nem találok hozzá sehol adatlapot. Annyit tudok róla, hogy közvetlen fűtésű pentóda. SE monoblokkban akarom felhasználni.

A jelenlevők közül ismeri valaki ezt a csövet?
(#) klemo86 válasza varttina hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nagy vonalakban: GU81. Kontrasztosabban meg mindjárt előszedjük a kisokost!
(#) pucuka válasza varttina hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nem biztos, hogy jó ötlet, C osztályú adótetróda 60 MHz ig.
1 - g1, 2 - g3, 3 - f, 4 - g2, 5 - fm, 6 - f, 7 - a, (csúcs bal), 8 - g2 (csúcs jobb)
f - 12V 8.5 A, S - 5.5 mA/V, Ic - 3.5 A,
Max adatok: f - 60 MHz, Ua 3 kV, Na 450 W
Typ: 10 MHz ig, Ua - 3 kV, Ug2 - 500 V, -Ug1 - 300 V, Ia 450 mA, Ig2 - 200 mA, Ig1 - 20 mA, Ni - 9 W, No - 950 W
Ezt találtam.
(#) klemo86 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nálam a kisokos elsunnyogott a hűvös oldalon
(#) pucuka válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
78 as kis tungsram katalógus, sajnos elég szűkszavú.
A GU81, 81M az 5S045T-1 re hasonlít, legalábbis bekötés szerint.
(#) klemo86 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Máshol is kompatibilisnek emlegetik őket, lehet benne akkor valami…
(#) varttina válasza pucuka hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) varttina válasza hockf hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Neked egy kisjelű pentódára van szükséged. Könnyen beszerezhető típusok többek között az EF83, az E180F, valamint az 1Ж24Ь.

Az E betűs csövek 6,3V fűtőfeszültséget és pár száz mA-nyi fűtőáramot igényelnek. Az F betű a kis jelű pentódára utal. Viszonylag alacsony anódfeszültség (15-30V) mellett is szépen "szólnak".

Az 1Ж24Ь telepes rádiókba lett kifejlesztve. Mindössze 12mA fűtőáramot igényel 1,2V-on, úgyhogy egy ceruzaakksival fűtve napokig hallgathatod. Hátránya viszont, hogy 50V-nál kezd éledni, így ha telepes táplálást akarsz min. 6db sorbakötött 9V-os elemre lesz szükséged. (A régi időkben erre 67,5V-os anódtelepeket használtak.)
(#) 6C4C válasza varttina hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Küldtem Neked valamit a mail-címedre
(#) pucuka válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
A különbözőséget csak a foglalatra értettem. más a foglalata az 5S045T nek, és az 5S045T-1 nek. Az utóbbi foglalata egyezik meg a GU81 és 81 M -el.
Az adatok is egy kissé eltérnek, de ezek olyan robosztus csövek, hogy nem igazán számítanak, bőven beleférnek a gyártási szórásba.
Következő: »»   15 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem