Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » SMD, mi a típusa?
Témaindító: Thomas10100, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Üdv. Segítséget kérnék egy SMD alkatrész : SOT-23 -A1AA és 2P függőlegesen a végén. Ez egy autós LCD monitorban van. Öreg T
Egyik panelomon A1A jelzéssel, ezzel a tokozással kettős diódák vannak, lehet, ez is az. A1-el kezdve a kódkönyv szerint is kettős diódák találhatók (1N4148 kategória).
Üdv! Nemtudom.Túrtam és találtam egy ugyanolyan monitort és működőt. Abban meg ugyan azon a helyen :A11B és keresztben 42 van. De ez nem tranzisztor az bisztos, sőt két láb között rövidzár van, viszont diódát sem tudok mérni. Hogy mia fejősszék ez a 3 láb?
Sziasztok!
Adott egy GPS PNA ami nem reagál a bekapcsolásra szétszedve ezt a két smd-t találtam hibásnak, de a típusukat nem sikerült meghatározni: egyikre ennyi van írva: "293" ezt talán lm293 komparátor lenne? A másikra pedig: 7601 007N van ráírva ez fogalmam sincs mi lehet? Szerintetek?
Sziasztok!
Az ST NE555-ös SO-8 tokozású IC-nek melyik az egyes lába? Mert pötty vagy kivágás nincs rajta sehol,de az egyik oldala kicsit döntöttebb... Előre is köszi.
Ha a döntött oldala van feléd akkor a bal szélső az 1-es.
Sziasztok!
Egy SOT23 tokozású FET típusa érdekelne, W02 kód van ráírva. MMBF170-et tettem a helyére, és így működik a panel, amiben volt, de szeretném tudni az eredeti típust. Eddigi guglizásaim nem jártak eredménnyel
Üdv. Mindenkinek !
Minimelf tokozású diódákat hogyan lehet beazonosítani, konkrétan egy sárga csík van talán a katód oldalán (zárlatos). Mást sajnos nem tudni róla. Köszönet a segítségért !
PDTC143ET
Nem FET, Tranzisztor
Sziasztok. A következő a problémám: van egy HP nx 9020 laptopom ami elromlott. Nem kapcsolt be, nem reagált semmire. Szervizben azt mondták, hogy tápáramköri hibája van és 20 ezer forintért megcsinálják ...
Ezért természetesen nem kértem a javítást, csak azt, hogy jelöljék be a hibás alkatrészeket. Mellékelek egy képet, amire lerajzoltam az állítólagos hibás alkatrészeket. Én nem tudom azonosítani, hogy milyen SMD cuccok lehetnek - kondi, ellenállás, stabilizátor ..... ...az egyiken semmilyen jelölés nincs, sem mellette a panelon...
Szia! Készíts egy nagy felbontású képet a táp részről és küld el a mailcímemre (ne ide tedd fel mert lekicsinyíti a szerver motorja) és talán tudok segíteni.
Hello!
Az első vélhetően egy fekete csodabogár, ami valójában egy dióda (pontos megfejtésem nincs) Az S72 az egy N-CH MOSFET, 2N7002 a típusa. A 26-os jelölés egy kettős schottky dióda MMBD2103 (100V 200mA) A 220 az egy 22ohmos ellenállás. Az utolsó nem tudom mi akar lenni.
A 150J46 az egy tantál kondi de nem tudok rájönni a pontos értékeire de van még a lapban olyan meg kell mérni hány µF-os.. Ha az a kérdőjeles mi a kettő ilyen közt van az meg egy kis kerámiakondi mi valószínű 100 vagy 220 nF-os hidegítő de az szerintem nem ment tönkre..A többit előttem leírták.
Biztos nem kondi, mert van itthon egy 150J09 és egy 150J05 is és kimérve ezeket bizony egy dióda. 1,2Vos nyitóval mindkettő.
Biztos,hogy kondi! (kaptam képet a nyákról) mellette egyértelműen ott a Cxxx jelölés! Van rajt egy + jelzés is ami ugye a diódán nincs!
Pedig ez egyik irányba zár, a másikba meg vezet. Egyébként már annyira megindult a kíváncsiságom, hogy széttörtem az egyiket. Szilícium van benne ez biztos, és a nyitófesz is nagyon mászkál, úgyhogy szerintem ez egy egy varicap.
Egyébként ide a HE-re is fel lehet tölteni bármekkora képet, csak figyelni kell a küldés művelet előtt, be kell állítani, hogy egyáltalán ne legyen átméretezés. S akkor egy hangyányit sem kicsinyíti le a képet a rendszer.
Csak egy naív kérdés a részemről, s nem is láttam annyira túl sok laptop-táprészt, de: tápáramköri részben van esélye varikap használatának?
Ebben tökéletesen igazad van... ez viszont egy alkatrész ami egyik irányba vezet, a másikban nem, szilícium van benne és mindennek tetejébe a nyitófeszültség változik, ha sokáig rajta tartom a műszert.
Szóval várom a tippeket nagyon! Persze gondolom én hülye fejemmel, hogy egy ide feltöltött (nem emailban küldözgetett) kép is rendkívül sokat segíthetne
Egyébként lehet, hogy varikap lenne, nekem halvány fogalmam sincs erről, csak a táprész-beli használatával nem tudnék megbékélni lelkileg hirtelen.
Még az is lehet, feltalált valaki valami nagyot, a tudomásunkon kívül, a varikappal kapcsolatban.
Köszi!
Már csak azt nem értem miért nem találni erről a dologról semmi infót a netten. Amúgy vicc, hogy amikor SMD panelokat hőlégfúvóval takarítottam le, ezt az alkatrészt méretlenül is a bontott kondik közé dobtam. Norberto: attól félek én is
Ezek 150 µF -os SMD tantálok.
A feszültségüket nem tudom, de 10 V-ra tippelnék, bár jobb lenne berakni inkább 16V-osat. És ha lehet, a fekete színűeket tilos alkalmazni, helyette inkább homokszínűt célszerű beültetni. Lomex-beli értékekkel lehet helyettesíteni: 92-01-05 100µF ˝D˝ 16V 10% TAJD107K016R (AVX) Igaz, hogy ez csak 100 uF, de jónak kell lennie a 150-es kondik helyett.
Kár hogy nem tudok makrót csinálni ilyen felbontásban.
Itt van előttem kinyitva egy tantál smd és az emlegetett fekete "izé". Teljesen különbözőek... a fekete izé elég egyértelműen diófa. Mivel adatot nem találok, így azt hiszem kiszállok ebből a "vitából". Műszerrel nézve és szétbontva dióda, a józan ész szerint kondi...
Én a következőkből gondolva írtam a kondit:
- méret alapján a képek szerint pont megfelel a D kategóriának - értékileg pont beleesik a szabvány szerinti halmazba, illetve sorba, tehát 1, 1.5, 2.2, 3.3, stb. és ezek 10-zel szorzott többszörösei - a lapon ugyanígy vannak, amint láthatóak, 220 µF-os példányok, ez is kondi értékre vall - az áramköri elhelyezkedése, mármint nagyobb fóliafelületek közelében található - diódánál eddig még nem találkoztam a plusz oldal csíkozásával, illetve bármilyen megjelölésével, hanem csak a katód jelölését tapasztaltam
Én hiszek neked és el is fogadom (bár a tapasztaltak mást mutatnak), de attól ez még nagy bizonytalanság. Ráadásul túrtam itthon egy noti alaplapot és ezek a proci tápkörében vannak nagy valószínűséggel.
Egy rossz tanáccsal pedig sajnos több kárt okozhat szegény kérdező, mintha nem mondanánk semmit. Azért, ha már előttem egy ilyen lap, megpróbálok rájönni. Egyébként ezen 33 alatta A0O jelölés van, tulajdonságait tekintve azonos a 150J09-el.
Természetesen, nyilván fontos megbeszélni.
Ezért kérdeznék is egyet: a "nyitófeszültség" változása milyen jellegű? Fel-le mászkál, összevissza ugrándozik? Vagy csak növekedik, vagy épp csökken az érték, amiket mértél? Ha belegondolunk egyébként, a mezei alaplapokon is a táprészen, és / vagy a proci körül a kondiból van több. Csak ott elférnek az ELKO-k, laptopban meg a helyszűke miatt inkább a tantál a nyerő.
Köszi a segítséget. Megpróbálom beszerezni az alkatrészeket és csere után remélem működni fog ...
... a kondik értékénél az biztos, hogy 150 ľF ?
Van abban az alaplapban még ilyen alkatrész ki kell egyet venni és megmérni a helyzet tisztázása érdekében..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |