Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   5 / 2500
(#) fureszk válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
24VDC-vel ~5-10W a táptól függ...
Én 80VA-es toroidot adok neki, amiről vígan le fog adni 2*10W-ot. Ez egy A-osztályú.
(#) szabi83 válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
4 millió ft?

aranyozott lesz?
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
és mi lesz, az 1-3A-es nyugalmi val?
(#) fureszk válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
1-1,2A nyugalmi lesz. A hűtés nem probléma, elég lesz bőven. Két oldal lesz ráakasztva a trafóra, így 40-40VA jut egy-egy oldalra. Elvileg 10-et lead, tehát max 30W-ot tud eldisszipálni. Két 600Ft(már 800Ft)-os incompos borda lesz összekapcsolva szabadon(free air) a hűtése.
(#) isamisa válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
Hi
maTaKee: Inenen lenne amúgy a kapcsi.
http://zsoti.myip.hu/?Elektronika:V%26eacute%3Bgfokozatok:FT-1_alfa
Konzol tervezte át a redcircuit kapcsolását, és egy kicsit Fureszkék is alakítgattak rajta Lamalasal a DIY audió fórumon.
Üdv
(#) hili13éves hozzászólása Ápr 19, 2007 /
 
Sziasztok!

Kéne egy kis segitség!!Van 7db tda....tipusu ic-m kéne hozzályuk erösitö rajz, bármien csak az ic tda legyen a kapcsolásban!!ÉS 20watt körüli legyen+12voltrol menyen(egyszerüek) !!előre is kősz
(#) Gery válasza hili13éves hozzászólására (») Ápr 19, 2007 /
 
De mien TDA????
20W-ra a tda 2030-as jó
(amúgy olvasgass a forumban van vagy 200kapcs tda-ról!!!)
(#) djloui válasza hili13éves hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
Nem tom milyen IC-id vannak. ha ilyen akkor sok sikert hozzá.
(#) d9thc hozzászólása Ápr 20, 2007 /
 
Sziasztok
Köszi a sok segitséget, tippeket, nomeg rendesen körülnéztem itt a forumokon is, sokat tanultam.
Egy kérdésem lenne még, szerintetek hol vegyem meg az egységcsomagot Pesten (Quad 405)??? Az urbán féle csomag milyen? Esetleg más ajánlat? Jó lenne, ha legalább a végtranyók válogatottak lennének, nincs sok kedvem azzal külön xarakodni.
Köszi előre is
(#) Müszi válasza d9thc hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
(#) djloui hozzászólása Ápr 20, 2007 /
 
Nincs valakinek felesleges +-12V-os toroid vagy sima trafója de inkább toroid kéne, ja és legalább 400W. (230V 2-3A) cserébe adnék valami jo dolgot. KÖSZIII
(#) szabi83 válasza djloui hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
mihez kell?
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
Micsoda kérdés.... Természetesen egy VF3-as 5.1-es mozierősítőt akar
(#) fureszk válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
szvsz ilyen toroid nekem is jöhetne.
(#) sardna00 hozzászólása Ápr 20, 2007 /
 
Sziasztok! Havertól szereztem egy erősítőt! Namost ez egy stk végfokkal dolgozik... és az a problémám hogy stk 040 végfok van benne! És az egyik fele el van szállva... És szétnéztem a hqvideon és már nem szállítanak ilyet! De máshol sem találok! Valaki tudna segíteni?
(#) fureszk válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
(#) sardna00 válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
Köszi a linket de..... ez nem stk0040 hanem stk040 és ebből már nem szállítanak többet!
(#) Istike88 válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
ez az ötlet nekem is kipattant a fejemből de nem baj, nekem van bele egy extra tervem amivel tök egyedi lesz nem kímélek majd senkit a képekkel ha kész lesz csak legyen meg az anyagi keret
(#) fureszk válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
igazad van.
(#) huhuu válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
A meg muködö stk-val gy szubot muködtess es epits bele ket ugyanolyan uj erölködöt, amivel a sztereo hangfalakat tudod meghajtani, vagy akar negy csatit is tehetsz bele....
egy szubszurö az stk-nak es kesz a hazimozi erösitö
(#) dinci hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
sziasztok tudna nekem valaki segítení?
Építettem erősítőt +- 35v-osat és beszeretném kötni autóba , nemtudna adni valaki egy kapcsolásí rajzot ehez .kb 3-6A -erre volna szükségem.

előre is köszi.
(#) szabi83 válasza dinci hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
dc-dc konverter neked akkor, van pár téma erre, kereső
(#) djloui válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Építettem egy invertert, ahoz kéne mert nekem csak egy 30W-os próba trafom van ami +-12V. Ha tudnál nekem szerválni egy jópofa toroid trafót, adnék érte két db STK4048V IC-t. Nézd meg!
(#) sardna00 válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
remek! Kitaláltad a gondolatomat! Én is mélyládát akarok vele hajtani! Csak annyi a probléma hogy a mélyláda 200w-os És ha dobok rá egy állatnagy hűtést akkor el fogja az bírni? Így most mono elég is lenne, mert felkötöm az egyik oldalra és már jó is Majd 2ventilátorral fogom hűteni az egész rendszert Ez végül is egy régi panasonic tunerból barmoltam ki Már rajta vagyok a doboz terven is, valami frankót akarok csinálni neki
(#) Parázs Gábor válasza djloui hozzászólására (») Ápr 22, 2007 /
 
Szia djloui.
Aszem mi jo komák leszünk!Énis mindig épitek erősítőket máramikor van pénzem,király dolog erősítőt épiteni!!!!Álandoan agyalok a jobnál jobb konstrukcioknál,vagy paneleket tervezek. Már 5éves koromtol érdekel a dolog.Énis tranyo,fet,cső párti vagyok.Most ép egy QUAD-405-öt épitek, már felcsavartam hozzá a trafot.A vállalkozásra még visszatérhetünk, hogy kiéljük magunkat.Bármiben tudok szivesen segitek.Egyszer beszélgetnünk kéne egy jót.Jó épitgetést!Itt a címem :pgaudio@freemail.hu
(#) Robi85 hozzászólása Ápr 24, 2007 /
 
Sziasztok! Van nekem 2 Videoton erősitőm! Egy Ea-6383-S és egy EA-7386-S!! Az utobibba kellene nekem tápegység! Azt szeretném megtudni h az EA6383S-nek a trafoja jo lenne e hozzá?? Mindkettönek 160Wattos tápja van! Előre is köszi!
(#) derno válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 / 1
 
Szia!

A 6383-as trafója elvileg jó a 7386-ba, kb. ugyanolyan paraméterei vannak.
A probléma szerintem azzal lesz, hogy a 7386-ost toroid trafóval szerelték, a 6383-ast pedig jókora lemezmagossal. Ezért - ha jól emlékszem - nem fog beleférni a dobozába .
Az erősítőnek (EA7386S) amúgy +-30V kell, továbbá +-15V az előerősítő résznek. A 6383-nak pedig +25V kell az előerősítő részhez (meg mindkettőnek kell 3,1V váltó a kijelző fűtéséhez).
Sajna most hirtelen csak a 6383-as rajzát találtam meg, azt csatolom. Talán valakinek megvan a 7386 rajza is (nekem csak papíron van valahol).
(#) sixtek hozzászólása Ápr 25, 2007 /
 
ime

ea7386s_1.ZIP
    
(#) sixtek hozzászólása Ápr 25, 2007 /
 
ime 2

ea7386s_2.ZIP
    
(#) Robi85 válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Köszi a kapcsolási rajzot! Nagyon jol jött!
Következő: »»   5 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem