Fórum témák
» Több friss téma |
Hello!!!!
Szeretnék építeni egy olyan áramkört amibe van 1 pic. És ez azt csinálja hogy a 10 kimenetére mindíg más variációt ad ki. Szerintem nem is a hardver részével lenne baj hanem a pic-be égetendő programmal. Előre is köszöm a segítségeteket. ![]()
kell egy 10 bites szám, és egyet hozzáadsz mindig:
0b0000000000 0b0000000001 0b0000000010 0b0000000011 0b0000000100 0b0000000101 0b0000000110 0b0000000111 0b0000001000 ... 0b1111111111
kössz!!!!
szerintetek milyen fajta pic-et használjak? ![]()
pl. 18F8720 megfelelőnek tűnik
![]()
Én általában imádom a pic-es dolgokat, de erre talán elég lenne egy TTL áramkör is ... nem?
Ha tudsz segíteni a TTL áramkörben akkor nekem mind1
(amúgy ha valaki tudna nekem segíteni megírni a PIC-hez a programot nagyon hálás lennék neki)
ezek a PIC-ek menyibe kerülnek? és egyáltalán hol lehet kapni őket?
![]()
Szia!
A "mindíg más variáció" alatt egy periodikusan ismétlődő sorozatot, vagy véletlen kombinációkat értesz? Ha az utóbbi, akkor szükséged lesz egy random-szám generátorra, amit ha CCS-ben programozol, így érsz el: szam = random(); ![]() Ezen feladatra minden PIC megfelel, ha nincs más kritérium. Mihez lenne? Mit kell még tudni az áramkörnek?
Ha tényleg random számok kellenek, itt a CCS rand függvénye.
long rand(void){ De ha jobban megy, természetesen lehet programozni ASM-ben is.
Hogy szemléltessem a random generátor működését, egy fél órás Excel használat után összeállt a C-program megfelelője, egy pseudo random generator.
Aki véletlen számokat szeretne, csak használja ![]()
Köszönöm amiket eddig írtatok
![]() Mellékelek egy képet amin ajta van amit én szeretnék
és valaki tudna segíteni az MPLAB7.50 es verziójában
mert régebbit nem találok ![]()
PL a parancsok vagy hogy kezdjem el a PIC-be égetendő program írását stb...
![]()
van itt valaki?
![]() ![]() ![]()
Kezdd úgy, hogy áttanulmányozol egy jól kommentezett programot.
Az MPLAB-ban használt utasítások nem az MPLAB-tól függenek, hanem a felhasznált kontrollertől: annak az adatlapjában van benne.
Nem kell türelmetlennek lenni, és nem szabad 1,6 Megabájtos BMP képeket feltölteni!
De szívesen segítek. Viszont ajánlom én is, hogy kész programokat, pl. cikkeket olvasgass, és tanulj belőlük. A programozást viszont nem lehet úgy megtanulni, mint a bukfencezést, hogy megnézi az ember, párszor kipróbálja, és már megy is. Csak saját próbálkozásokból lehet tanulni, ha egy kis hibára rájön az ember akár fél óra próbálgatás után, nah, azt biztos nem felejti el! Persze tök alapnak ott van csomó jó szakirodalom, nézz be pl. egy könyvkereskedésbe, Kónyai könyvek, vagy Hobbielektronika újságok, össze lehet vadászni a szükséges tudást... A Microchip oldalán marha sok ASM példaprogram van, igaz némelyik hagy kivetni valót maga után, de többségük tök jó, és sokat lehet belőlük tanulni... Én személy szerint azt ajánlom, hogy ismerkedj meg az assembly nyelv alapjaival, ehhez tök jó egy PIC adatlapja, pl. a 16F818-asé, ahol minden ASM parancs nagyon jól le van írva, és elmagyarázva. Egyébként a programod ASM-ben talán 15, C-ben 3 sor, szóval pont jó, hogy ezen tanuld meg a programozást! Soha nem késő elkezdeni! És ha valaki meg is csinálná ezt most Neked, nem lehet arra számítani, hogy minden az égből pottyan, és mindig lesz "valaki", tessék csak foglalkozni a témával, ezt csak így lehet elsajátítani. Még csekény angol-nyelvismerettel is egy PIC adatlap többszöri átolvasásra megérthető, ha hiszed nekem, ha nem... Minden jót! Ha nem jutnál azért semmire, tessék csak írni!
Ajánlom figyelmendbe : Bővebben: Link
Itt mindent megtalálsz a PIC assembly-ben történő programozásával kapcsolatban...
Előtte ismerkedjél meg a PICek működésével , alapjaival ....stb ..stb ...
De PIC nélkül is mehetne a dolog ... csak 1 CD4060 ic kell neked meg 1 kapcsoló ami engeélyez és tilt. Milyen esemény által kell bekövetkeznie a véletlen jelnek ?
Sziasztok!
Engem is érdekelne ez a téma PIC-el,pontosabban engem inkább véletlenszerű rutinok meghívása érdekelne. Szóval ha valaki tudna ebben valami segítséget nyújtani vagy egy link....stb .azt megköszönöm. ![]()
Google: Pic random generator
Bővebben: Link
Egyenlőre nem nagyon sikerült megértenem ezt a RENDOM megoldást,de írtam egy kis progit ami majdnem leszimulálja nekem ezt az Ra 0-ra szerelt gomb segítségével.Mivel midig más más ideig tudom megnyomni a gombot.
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |