Fórum témák
» Több friss téma |
sya
megépítettem de nem működik. Fogtam újraforrasztottam a jack csatlakozó kábeleit de nem müködikk. Vadi új friss elemek használok de semmi4 Telefonról max hangerőn próbáltam. Mi lehet a baj? Talán az hogy 150 ohmos ellenállást raktam be, mert a boltban nem tudtak és itthon sem volt olyan. Dani
kereken 9v. Hifim van még annak nem lesz baja?
nem megy de felcserélem a jack csatlakozó két vezetékét megnézem úgy
nem is pislákol semmit nem csinál telefonról
A ledek helyükön vannak de nézegetem a ledeket felvillannakk égnek! HA megfogom a jack csatlakozót kigyulladnak a ledek
Az előbb a jack csatlakozót fogtam világított most már az ellenállás és az elemcsatlakozónál is fognom kell
NA kutatok ellenállás után
Sajnos nincs most kéznél akkora ellenállás. Holnap veszek a boltba beforrasztom aztán meglátom mi lesz. elviekben akkor telefonról működnie kell?
Segítőkészségedet köszönöm Dani
MŰKÖDIK!!!
Telefonról megy és működik! Egy 620 Ohmos ellenállást raktam be. Nagyon köszi a kapcsolást és a segítséget. Tudsz írni linkeket ahol már nem csak "demok" vannak? Dani
Üdv! A lehető legolcsóbban, legkevesebb alkatrészt tartalmazó 6v-ot kibíró kapcsolási rajzra lenne szükségem. Sem a villogási frekvenciát sem a kitöltési tényezőt nem szeretném változtatni. Másodpercenként egy elemes kerékpárvillogóhoz hasonlóan kellene villognia a lednek. A választ előre köszönöm.
A magától villogót ismerem, de nekem ennél "bonyolultabb" kellene, de azért köszönöm.
Íme itt a bonyolultabb. Remélem ennél nem szeretnél egyszerűbbet.Bővebben: Link
Csak három hozzászólást kellett volna vissza olvasnod. :wink:
üdv mindenkinek
Itt a világ legegyszerübb villogója,9 és 14 volt között kiválóan müködik,a villogás sebességét az ellenállás vagy a kondenzátor értékével lehet megváltoztatni.
Hát egy darabig nem tudok építgetni mert kifogytam az alkatrészekből, bontani sem tudok.
SYa!
Megcsináltam nyákra a kapcsolást. Az lenen a kérdésem hogyha kicserélem a kondenzátort akkor változik valami? Most némelyik számra nem villog, esetleg csere után működne? A ledeket lehet cserélni? Például hideg fehérre, vagy annak a típusnak nagyobb áramra van szüksége? HA elkészítenem egy nyákon kétszeresen tehát mindenből kettő ledekből 6 db akkor már kevés a 9V? Ha igen, hogy lehetne megoldani ezt a kapcsolást 9 V ról de 6 vagy több leddel viszont ic és alkatrész tenger nélkül?
A ledeket lehet cserélni? Például hideg fehérre, vagy annak a típusnak nagyobb áramra van szüksége? HA elkészítenem egy nyákon kétszeresen tehát mindenből kettő ledekből 6 db akkor már kevés a 9V? Ha igen, hogy lehetne megoldani ezt a kapcsolást 9 V ról de 6 vagy több leddel viszont ic és alkatrész tenger nélkül?
Az hogy hány LED-et tudsz a tápfeszültségre kötni az az alkalmazott tápfeszültségtől, a LED-ek számától és a LED-ek nyitófeszültségétől függ. ( Soros kapcsolás. ) S bizonyos esetekben a tranzisztoron eső feszültséget is figyelembe kell venni... Jellemzően 3V közül van a fehér LED-eknek a nyitó feszültsége. Viszont 5V-os példányok sem ritkák már. Ezért a kiválasztott típus paramétereit érdemes még a vásárlás előtt ellenőrizni. ( Nyitófeszültség. Nyitóáram... PL: Az alkatrész adatlapjából. )
Párhuzamosan kapcsolt LED-eknél csak az áramforrás kimenő árama szab határt a LED-ek számának...
Hát boltban veszem a ledeket és így nem tudom megtudják e mondani a nevét gyártóját stb.., ezért ara gondoltam hogy az alábbi kapcsolásokból melyik állná meg a helyét?
Alacsony tápfeszültségnél célszerűbb párhuzamosan kapcsolni a LED-eket.
Üdv.
Az mitől lehet, hogy LED-es fejlámpákban, vagy bármilyen kisebb fehér LED-del zsúfolt, kínai panelokon párhuzamosan kötnek több darab LED-et? Őket nem érdekli az, hogy nem mindegyik led egyforma,és lehet az egyiken több áram folyik párhuzamos körben,még a másikon kevesebb?(így előfordulhat, hogy nem mindegyik világít, mint ahogy tapasztaltam is) Vagy csak spórolni akarnak az ellenálással,és amíg eladják, addig világítson? (Természetesen vannak kivételek,de legtöbb esetben így van,ahogy írtam.) Épp a hétvégén ütyködtem a led-es mágneses kerékpárlámpával(nem értem, hogy azok az elemes sz*rok miért jobbak.Én még nem láttam más biciglijén ilyen fajta lámpát, pedig ez kereskedelemben kapható)(küllőkön mágnes,ahogy forog a kerék,úgy a mágnesek közelébe felszerelt tekercsben fesz indukálódik,és villog a beépített led,no elemcsere .) Erre párh. rákötöttem a hátsó világítást is, de előtét ellenállással,mert csak a piros színű led villogott (ellenállat nélkül). Ezt a jelenséget úgy fogtam fel,mint egy párh. körben elhelyezett 2 ellenállás,a kisebb ellenálláson folyik a fesz. többsége,még a nagyobb ellenálláson nem olyan sok. Bejött az elméletem (mert a piros ledek elé előtétet tettem,így azokon a ledeken nem folyt el az áram többsége, mint elötte,és maradt a fehér eredeti led-ek nek is) így villog az első és hátsó lámpa is.
Üdvözlet!
A következő lenne a kérdésem: Van 200 darab zöld-piros háromlábú duo ledem. Ebből egy kisebb képet "pixelgrafikáztam össze", azaz bizonyos ledeket fordítva kötök be, és akkor az zöld alapon pirosan világít, vagy fordítva. 5 sor lenne, soronként 22-25 leddel. Az elképzelés a következő: Eredetileg egy valamilyen pingpong villogót akartam volna csinálni, de aztán gondoltam, hogy úgyis most kezdek AVR-ezni, fogok valami 10+ lábú avr-t, és kisebb animációkat csinálok, azaz mittomén fentről beúszik a zöld alapon piros, aztán lentről "ráúszik" a piros alapon zöld, stb. A kialakítás úgy lenne szerintem a legegyszerűbb, ha a sorokat párhuzamosan kötném, és így kezelném őket. A kérdés pedig az lenne, hogy milyen tranzisztort rakjak a sorok végére, amit az avr 5 voltjával tudok vezérelni? (sajnos jelenleg nem tudom megmondani hogy a led mennyit fogyaszt, egy sima kis 3 mm-es led, de ha kell, megmérem a hétvégén) Azt kihagytam, hogy közös anódúak a ledek.
Én most az IRLML2502 Fetet céloztam meg ,igaz 7-szegmenses kijelzőhöz. SMD de elvileg tud 3A -t igaz csak 20 voltos.
Hát ha megnézem, akkor olyan max 25x20 = 500 mAh fog átfolyni rajta, viszont furat szerelt jobb lenne, mert elég egyszerű az áramkör, próbapanelon fogom összerakni, valamint smd alkatrészekkel még nem foglalkoztam, és úgy érzem, hogy egyelőre kívül esik a hatókörömön.
Ezek közül is keresgélhetsz.
Esetleg ZTX 653/753 párosból valamelyik.
Válaszod és az oldal linket köszönöm.
Dani
Szia! Ezt csak a gyártó vagy a tervező tudná megmondani. De talán az egy ellenállásos párhuzamosításnál a beépített LED-ek szórása nem túl nagy és így meg merik kockáztatni, hogy csak egy ellenállásra bízzák az összes LED áramkorlátozását. Na meg a gyártónak nem is célja az, hogy a LED-es lámpáik "örökké" világítsanak. Az ilyen párhuzamosítással szerintem a LED-ek természetes elhasználódásának utolsó szakaszát mintegy meggyorsítják. Mert mindég lesz egy LED ami kicsit hamarabb megy tönkre és az árama a többi LED-re jut ( Mivel csak egy áramkorlátozó ellenállás van az eredő áramra méretezve amit a LED-eken szeretne átereszteni. ) aminek következtében azok is túl lesznek hatva. Egyre több lesz a túlhajtott LED és egyre nagyobb áram jut a még működő példányokra. S egyszer csak a túlhajtott LED-ek is felmondják a szolgálatot...
Szia! Nagy fába vágtad a fejszédet. De ha megvalósítod az áramkört egy igen látványos lesz! A 25 oszlop * ( 2*5 ) 10 soros LED mátrixban már van lehetőség. S a kétszínű LED-del így már nem csak két színt tudsz előállítani. Innen már nem nagy ugrás az RGB-LED-es verzió. "Csak" a 3. szín vezérlését kell megoldani...
A LED-mátrixot úgy képzeld mintha lenne egy piros és egy zöld LED-mátrixos kijelző, s a két kijelző egymásba lenne építve. A Két színt egymástól függetlenül is kezelheted. Ezek lesznek az alapszínek. S Az átfedéseknél fog a kevert 3. szín megjelenni. Remélem sikerül elkébzelni. Tudom nem egészen ez az eredeti koncepció. De a 200DB duó LED-ben és az AVR-ben sokkal több lehetőség van mint egy statikus kép megjelenítése! S referenciaként itt egy elvi AVR-es LED-mátrix kapcsolás. (Bővebben: Link) ( Az egyedi ellenállások kiválthatók ha a katód kivezetésekre vannak kötve. Lásd a mellékelt képen. ) S egy másik példakapcsolás a 37x7-es LED-mátrix vezérlésre. (Bővebben: Link) |
Bejelentkezés
Hirdetés |