Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   643 / 1682
(#) sooty válasza interferi hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
A szerelőmikroszkóp nagy királyság, zsenge gyerekkoromban 10 filléresek vonalaira irkáltam gombostűvel üzeneteket alatta passzióból. Mostanában inkább kitapogatom :hawaii: pici ic
(#) dizi válasza interferi hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Hát, nem nagy ez egy kicsit?
Ötforintoson???
A mai világban.
(#) interferi válasza dizi hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Egyforintos nem volt kéznél, de az is itt ott kilog alolla.
(#) Action2K válasza interferi hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Idézet:
„de az is itt ott kilog alolla.”

Micsoda pazarlás.

Gratulálok! Látom, Te sem vagy remegő kezű.
(#) dizi hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Hi
Ritkán szoktam feltenni az agymenéseim termékét,de már régóta szerettem volna építeni egy VÁNDOR tápegységet.
Íme elkészült,amit tud fix 12volt DC 10 amperen illetve egy 6 amperes 0...12 voltig szabályozható táp és végül egy 220 inverter ami 200 wattot bír némi DIZÁJNNAL fűszerezve, és amit két 5,5 Ah zselés etet,ami persze helyet kapott a dobozba, nehezen bár de belefért.
Teljesen praktikus olyan helyeken ahol nincs áram és forrasztani kell és esetleg más tápfeszültségre is szükség lehet.
(#) dizi válasza interferi hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Amúgy nagyon szuper,de én már nem fognék bele ilyenekbe,mert 14 éves korom óta foglalkozom az elekt..val most vagyok 37 és az utóbbi időben sokat romlott a látásom,ezért az SMD-t is csak módjával fogyasztom. :gumicsirke:
Tudom ez szívás,pedig még annyi ötletem lenne....
(#) borvendeg válasza dizi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Hello!
Grat hozzá szép munka
A 220V-os inverter kapcsirajzát el tudnád küldeni?
KÖSZ.:b.m.
(#) nikolatesla válasza dizi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A nyákot veted vagy te csináltad?
Egyébként jó kis cucc.
(#) enree válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Csatlakozom, nekem is nekem is

Szép munka
(#) CIROKL hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Elkészült nagy nehezen a VFD kijelzős egy szemes órám amiben egy IV12 cső tesz szolgálatot .
Mivel csak 1 darab ilyen csövem van jelen pillanatban ezért a dobozolást is úgy terveztem hogy belekerült egy mozgás érzékelő .
Erre azért esett a döntésem hogy a cső élet tartamát növeljem , fölöslegesen nem menjen a cső fűtése , ezért még kapott egy kis időzítőt amit 10 percre állítottam alapból .
A külsőséget ehhez a mozgás érzékelőhöz igazitottam , ezért olyan majdnem mint egy mozgás érzékelő gyárilag csak megfejelve egy VFD csővel ami mutassa a pontos időt .
Még több kép
Köszönet mindenkinek aki segédkezett alkatrészileg ,meg a beszerzésben is .
(#) JZoli válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Lacikám ez szintén profi kinézetű lett! Csak gratulálni tudok hozzá!
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Lacikém, ez aztán ütös lett! Közben az én órám is müködőképessé avanzsálódott, tehát pont egyidöben lettünk kész vele

Egyszóval nagyon baba lett :kalap:
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
VFD csőnél élettartamról beszélni ? Hát, nem tudom van-e értelme. Ez ugyanis eléggé alul van fűtve, nem is piroslik a fűtőszál ha jól van beállítva. Szerintem többet árt neki a ki-be kapcsolgatás. Gyári VFD órák sem kapcsolgatnak ki, és elmennek jó sok évig.
(#) CIROKL válasza lidi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Biztos így van ahogyan mondod ! Valahol titkon számítottam erre a válaszra hoppá így lenne 5-ös a lottón !
Nézd ha többet ártok a csőnek akkor hajrá , ha meg mégsem akkor így jártam . Viszont akkor azt mondom nem a cső élet tartamát szeretném növelni csak csupán nem szeretném ha mindig fölöslegesen menne , mondjuk éjszaka .
Igen az izzószál az éppen izzik és a cső élet tartama az 10E üzem óra az jó sok mintegy 4-500 nap folyamatos üzemet feltételezve , de igy meg ennek a sokszorosa ha nem tévedek ?
Miért ártana a csőnek a ki és a bekapcsolás , főleg hogy lágy inditással van ellátva .
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Videókban, stb, huzamosan mennek, több éven át, és mondjuk 15 év múlva kicsit megfakul, de lehet hogy csak beporosodik. Szóval nem 10e óra az élettartama. Ettől függetlenül, maradjunk annyiban hogy én nem vacakoltam volna a ki-be kapcsolgatással, te viszont nagyon szépre megcsináltad.
(#) Ricsi89 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Nekem egy nem rég épített vfd-s órám van, a kijelző egy orosz órából származik, ott is ment folyamatosan, szerintem 10 évet legalább tuti. És még mindig tökéletes.
(#) CIROKL válasza lidi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Igen ezt én is tudom hogy a gyári készülékekben mennek éjjel nappal és sokáig mennek , de ennek a csőnek 10 E órát irtak , végül is tök mindegy mert nem összeg az ára csupán pár százas csak . /Alkalom adtán kell szereznem belőle tartalékot hogy legyen az unokámnak belőle ha majd cserélni kell neki !/
No jó felejtsük el az élet tartamot ez ilyen mozgás érzékelős és kész nekem így kellett , így tetszik ahogyan van !
Idézet:
„em vacakoltam volna a ki-be kapcsolgatással”
Igen ezzel volt némi pici vacakolás mert riasztós mozgás érzékelőt tetem bele
/ez volt itthon / és annál alapból zárt érintkező van ami akkor nyit ha mozgást érzékel . Így kellett egy kis kiegészítés ami megfordítja ezt , meg akkor már egy úttal oda variáltam bele az időzítést is , ami lágy indítással kapcsolja a cső fűtését .
(#) Elod1999 válasza dizi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ez nagyon szupi!

Kár, hogy ilyet nem tudok csinálni
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Hali!
Elkészült a darlington tranyós 100W-os sub erősítő.
A kapcsolás "kapcsolások" közt lehet meg találni mint 80W-os HF erősítő.
A táp az még hagy némi kivetni valót mert 400V 300µF-os kondik vannak benne amit ki kellene cserélni 50v-osra.
Jó kis cucc lett.
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ne hallgass senkire. Ez olyan mint az overkill órám. Kell az a mozgásérzékelő bele és kész! Jó lett és különleges. Gratula! :kalap:
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Nekem dedikált kéne!
(#) zolee1209 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A kék trimmer bal alsó sarkánál lévő elkóval meg mi történt? :eek2:
(#) Ricsi89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szerintem az csak egy radiális elkó(vagy hogy nevezik). Magyarul a két végén van a kivezetése.
(#) zolee1209 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Jéé, így jobban megnézve tényleg az! Először úgy tűnt, hogy a kondi teteje meg van fúrva... Amire te gondolsz, az az axiális.
(#) dizi válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Na ez benne a turpisság, minek építeni mikor a szutyipiacon 500Ft-ért a fejedhez vágnak egy ilyet
ennek belsejét felhasználva és pár extrával meg fűszerezve ilyen szupi cuccot rak össze az ember.
Ma volt a premier az inverter 4 óráig bírta igaz csak olyan 50 watt volt rajta.

Inverter.jpg
    
(#) nagy hoho válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Gratulálok! Nekem tetszik a mozgás érzékelős megoldás. És az egyedi csomagolás miatt különleges. Csak azt nem tudom hány óra van.
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szép és ötletes. Gratulálok hozzá. Bár igazság szerint az volna a meglepő, ha gyengébb volna.
(#) zolika60 válasza dizi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ez is szép munka. Gondolom ugyanolyan jó is.
(#) MaTe193 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Üdvözletem!
Lehet kicsit későn írok.Egy kapcsolási rajzot láthatnánk?
Köszönettel:Máté.
(#) radocziandras válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Következő: »»   643 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem