Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   629 / 2501
(#) dollerakos válasza lapose hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia!

A tuner-probléma valószínűleg így marad, de nem is nagy gond, a lényeg, hogyha az STP1 van rákötve, akkor nem lehet más erősítőt még utána kötni. Ehhez már az kellene, hogy elvágjam a kimeneti tranzisztor előtt, rátegyek egy generátort, a végén pedig szkóppal figyelgessem, de most erre most tutira nem lesz időm... De ki az a bolond, aki egy tunert egyszerre 2 erősítővel is akar hallgatni?? Csak én
Más. Biztos, ami biztos, inkább megkérdezem, ugye, jól csináltam ezt a korábban is emlegetett műtétet a Telefunken STM1-gyel? A mellékleteket csatoltam. A lényeg, hogy a védő Shottky-diódákat és az ellenállást úgy helyeztem a kapcsolásba, hogy nem közvetlenül az LM391-es IC 9-es pontjára, hanem a védelem és a visszacsatolás köreit is védi, de a 470 ohm-ok (R415 és 417) már a 82 ohm után után. Amit nem jelöltem, az értelemszerűen változatlan maradt. Szerencsére sikerült mindent úgy megoldani, hogy a panelen semmit nem kellet vágni, csak a 470 ohm-okat odébbtenni és a panelra menő vezetékeket vagdosni, variálni. Shottky diódaként BU4007-eseket használtam, ezek gyorsak, kis kapacitásúak és erre a feszre bőven elegendőek....
(#) Alkotó válasza Kiril19 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Kaptál már itt néhány ötletet, de mind abból indult ki, hogy túlmelegedett. Ez gyári erősítőkben nem túl valószínű, és ha bekapcsolás után azonnal is képes tiltani, akkor meg egyenesen kizárható a hibaokok közül (bekeverted magad is és másokat is a melegedés elleni védelem emlegetésével.
Én nem tudom milyen védelem van a Te konkrét erősítődben, de jó lenne azt kideríteni. Ezek a védelmek csak egészen kivételes esetekben védik az erősítőt, sokkal inkább a hangszórókat szokták. A melegedés elleni védelem csak azért keveredett ide, mert a hangszóró leválasztása erre is orvosság lehet. Tehát ezek a védelmek (általában) bekapcsolási késleltetést tudnak és kimeneti egyenfeszültség figyelést. Szerintem ez utóbbi lesz a gond nálad. Nagyobb kivezérlésnél, kialakul egy olyan jelalak, amit a védelem "hibának" érzékel, és ezért lekapcsolja a hangszórókat. De persze most jön csak a java, mert pontosan be kell határolni, hogy a védelem küszöbszintje rossz, vagy pedig nagyon is jól működik, mert a végfok kimenetén igenis megjelenik a "hibajel", tehát neki le kell választania a hangszórót. Ez utóbbi esetben a végfokot kell átnézni.
Első lépésként válaszd le a védelmet a végfok kimeneteiről (mindkettőről), és mérd meg van-e egyenfeszültség a két modul kimenetein, először kivezérlés nélkül, utána kivezérelve is. Az eredményből már ki lehet indulni.
(#) vallasovits hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni mert van egy Giant GPA 100-M -es (quad 405) végerősitőm és müködik is csak búg és kicsit torzit!

mivel nem vagyok benne biztos hogy jó méretü a puffer kondi meg a diódahíd stb. minden ötlet segítség jól jön!

Elöre is köszi
(#) J-O-E válasza Kiril19 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Így igaz Alkotó jól mondja, miután kideríted hogy nem az először említett melegedés a felelős, akkor jöhet a további lehetőségek átvizsgálása és javítása!
(#) Dániel X hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Hali!

Adott az alábbi erősítőkapcsolás.Az lenne a kérdésem hogy az IC 6 os lábára milyen feszültséget kötünk pozitív vagy negatív? Lehetséges e a hangszóró előtt beiktatnom egy 3.5 mm jack csatlakozót a képen látható módon vayg a kondenzátor elé kössem? Ha lehetséges valamely módon akkor kell bele rakni kapcsolót vagy nem muszáj?
JA, leírás alapján lehet napelemről is táplálni igaz ez?



lm 386 erősítő
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A hatos lábon pozitívnak kell lenni. Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Az is működőképes amit én találtam? A jack kimenetet meglehet csinálni?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Működőképes, de mit szeretnél a jack-re kötni?
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Fejhallgatót! Most az hogy amit te adtál kapcsolást abban több az alkatrész az mit jelent? Jobban szól, szebben?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Köthetsz rá fejhallgatót, de akkor a hangszórót ne kösd rá, csak a fülest. Az általam linkelt kapcsolás is lényegében ugyanaz, csak még két szűrőkondenzátorral ki van egészítve a kapcsolás. Ez az erősítő elemes táplálásra van kitalálva, de hálózatról is működik, ha jól meg van szűrve a tápfeszültsége.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Úgyis csak elemről használnám nem pedig hálózatról. Azt mondod vagy jack vagy hangszóró. Ahogy rajzoltam nem jó: Tegyek be kapcsolót?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Annak mi értelme van, hogy a hangszóró egyszerre szóljon a fejhallgatóval? Használj inkább kapcsolós jack-et. Ez automatikusan leválasztja a hangszórót, ha beledugod a füles dugóját. De persze egy kapcsolóval is lekapcsolhatod a hangszórót, ha fülhallgatót használsz, csak ilyenkor mindig kapcsolgatnod kell.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A kapcsolós jack kb mennyibe kerül? Tudsz adni linket megköszönném.
Válaszod köszönöm
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Itt középtájon találsz kapcsolós aljzatokat.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Megvannak! Nagyon köszi a segítséget.
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szívesen!
(#) Hurkafej1 válasza potenciameter hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Értem, köszi a választ!
Egyenlőre legyek kész a kis erősitőmmel, aztán majd később esetleg megépitem a TDA7924-et.
(#) lapose válasza dollerakos hozzászólására (») Okt 28, 2010 / 1
 
Szia!
Jó lesz!
(#) dollerakos válasza lapose hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Köszi szépen, és a korábbi segítségeket is! Üdv.
(#) petemazi hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Tud valaki ebben segíteni?
Bővebben: Link
(#) Frenki007 hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Hali
Olyat lehet csinálni ami tud olyat, hogy ami jel kijön az erősítőből szétválasztja a magasat meg a mélyet??
(#) Doncso válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Aktiv Crossovernek hívják, lehet csinálni igen. Itt egy egyszerűbb. Bővebben: Link vagy egy mégegyszerűbb. Bővebben: Link
(#) Frenki007 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia
Kösz a gyors választ. Egy kérdés. A bekeretezett rész az mi??
(#) Frenki007 válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Ha az előzőt nem tudnád megnyitni.
(#) skero válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Az műveleti erősítő.
(#) Dániel X hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Hali!

Lehet hogy nagyon baromságot fogok kérdezni előre is bocsánat ha ez így van. Van vagyis lesz nekem egy erősítőm lm386 al. Az lenne a kérdésem hogyan lehet megbűvölni a kapcsolást vagy valamit csinálni vele hogy jobb legyen a basszus? Esetleg olyan hangszóró kell bele?

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia!
Itt felfedik a háromszög titkát.
(#) Frenki007 válasza skero hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
És ennek nincs valami száma?
(#) elektrorudi válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
C5-öt cseréld ki 2200µF/16V-ra vagy 4700µF/16V-ra.
Ha a képen látható NYÁK-ot csináltad meg, akkor sajnálatosan ezek a méretű kondik nem fognak ráférni, tehát improvizálni kell.
Ja... és persze a hangszórónak sem Sokol rádió hangszóróját kell használni.
(#) Dániel X válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Hát igazából még nincs összerakva meg az első linkes változatnál tartottam eddig. Megépítem azt aztán majd veszek megint alkatrészeket és összedobom úgy ahogy írtad! Eredetileg rádióból kiszedett hangszórót akasztottam volna rá de most nem tudom mit tegyek rá föl!
Következő: »»   629 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem