Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   44 / 199
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
... Igen már megtaláltam. TDA2005 datasheet 3. oldal (Bővebben: Link).
Az alkatrészek optimális elhelyezésével a huzalozás is letisztulna.
Javaslom, hogy az IC-hez menő tápvezetékeket és a (nagy áramú) hangszóró vezetékeket is amennyire lehet vastagítsd meg.
Az áramkör csatlakozásait érdemes feliratozni. Ez nem csak a bekötést segíti... :yes:
Durva kötéshibát én nem találtam! De szerintem kicsit még lehetne dolgozni a külalakon.
(#) fantom45 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Igen onnan csináltam. Még csak most kezdtem el használni az Eagle-t és nemigazán tudom úgy használni mind a SL-t, de idővel megtanulom. Megvastagítom a vonalakat, és ugye akkor működő képes az áramkör?
(#) fantom45 válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Igen most látom én is.. Az R2, R4, R5, C6 az belemegy a 8-as ba is? Ha igen akkor ezt már csak átkötéssel fogom javítani..
(#) _JANI_ válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Jó a nyákterv. Lásd ezt a TDA2005-ös elvi rajzot. (Bővebben: Link) Csak csinosítani kell rajta kicsit.
Ha segítség kell az EAGLE-hez, akkor van pár téma. (Bővebben: Link) Persze ha tudok segítek én is...
(#) fantom45 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget! De én úgy látom hogy a 8as lábbal össze vannak kötve azok amiket fölsoroltam. Már kiis javítottam ezt.

TDA2005.brd
    
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Üdvözletem!
Készítettel egy tervet ehhez a kapcsoláshoz.Az lenne a kérésem,ha nem nagy fáradság,ellenőrizzétek le,nézzétek át nincs-e hiba benne.
Köszönettel:Máté.
(#) _JANI_ válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
A linkelt elvi rajzon határozottan látszik, hogy nincs összekötve az R2-C6-R4-R5 a 8-as kimenettel! Igaz a linkelt rajz kicsit mást de a visszacsatolás majdnem ugyanaz...
(#) _JANI_ válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
:yes: Csak a nyák(-terv) is kellene ahhoz!
(#) MaTe193 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Hopp!
Azt hittem mellékeltem!
Máté.

S6304606.JPG
    
(#) _JANI_ válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Jó a nyákterv. Ha a forrasztási oldallal dolgozol akkor érdemes mellé írni, hogy forrasztási oldal. Mert később esetleg megtévesztő lehet, hogy a tranzisztor AN vagy FN nézetben van-e. Még egy ennyire egyszerű áramkörnél is előfordulhat keveredés a nézetek között!... ( Szerencsére ez nem annyira bonyolult áramkör, hogy ne lehetne gyorsan átfordítani a tranzisztorokat AN-ből FN-be. ) A LED-ekhez közelebbi kondenzátor el fog férni?

[off]( Elég lett volna a LINK is! Mert a két LED-es villogónál már megtetted. :dumcsi: )
(#) Dayday válasza bgsf hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
koszi szepen
(#) MaTe193 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Köszönöm!
Mindenképp el fog férni,mivel az elhelyezéssel variálta még.
Máté.
(#) tomsimatyi hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Üdv!
Lenne egy nagyon fontos kérésem,de előre is elnézést ha nem ide kellett volna írnom.
Van egy kapcsolási rajz amit át kellene tervezni úgy hogy a ledek is a nyákon legyen ,ne pedig külön.De ami a legfontosabb hogy a két ic és a diódák között kicsitt nagyobb legyen a hely.Megcsinálnám én is, de fogalmam sincs hogy hogyan kell használni az eagle-t.
Ha lenne valaki olyan rendes és megcsinálná vagy valahogy segítene benne annak nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm

róla lenne szó
(#) J-O-E válasza tomsimatyi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Ez nyák készítés topic, nem nyák tervezés de biztos találsz fórumot ahhoz is. Kezdetnek használj Sprint Layout-ot az 5.verziót magyarul is megtalálod, gugli a barátod!
(#) fantom45 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Valaki tudna nekem segíteni, csináltam egy 7812&7912es tápot de akárhányszor bedugom mások a feszültségek a 7912esnél pedig jól van bekötve és a 100nf os kondi is a lehető legközelebb van az IChez( a lábain) Mi lehet a baj?
(#) proli007 válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hello!
A stabi bemeneti oldalára is kell 100nF. Főleg a 7912-nél, az gerjedékenyebb. Van mikor kis alapterhelés kell neki. (Pld. egy soros ellenállás meg egy Led is megfelel a -12V oldalán, és egyben jelzi is a hálózat bekapcsolását.)
üdv! proli007
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Üdvözletem!
Fabrikáltam egy NyÁK-ot ehhez a kapcsoláshoz.Az lenne a kérésem,hogy nézzétek át,nem-e láttok benne hibát.Az ellenállások állítva lennének.Azért terveztem csak az IC szélességében,mivel egy ilyen szélességű panelmaradékom van és sajnálnám kidobni.
Köszönettel:Máté.

S6304618.JPG
    
(#) niedziela válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Szép dolog a retro, de 2010-ben már nyúlhatnál valami tervezőprogramhoz. A feltételek adottak
(#) MaTe193 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Köszönöm!
Olyan egyszerű,meg aztán tanulok is belőle.Akkor jó lesz?Lehet rajzolni?
Máté.
(#) SzT3 hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Sziasztok egy nyáktervet szeretnék ellenőriztetni illetve tanácsot kérni.
Noss az áramköröm eddig így néz ki.
2 dolog amit nem tudok az egyik hogy milyen tarnzisztorokat válasszak a könyvtárből / már csak azért is hogy stimmeljen majd a furat az alkatrészhez?
Válasszam a BC517-est és a BD682-est?
Illetve hogy milyen PIC legyen benne?
Van javaslatotok?
Ja és persze a feszstabilizátor köré. . .
Köszönöm.
(#) leocska66 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem 1 olyan kérdésem/kérésem lenne , hogy szeretnék csinálni 1 ilyen órát(mellékletben a képek) csak a meghajtó része érdekelne mert a kijelző részét azt külön panelra szeretném rakni , de nem sikerült megrajzolnom sehogy sem a panelrajzot mert mindig keresztezték egymást a vonalak ,Sprint layout 5 el szerettem volna , de nem sikerült . Ha valakinek lenne hozzá 1 rajza vagy eltudná nekem készíteni azt megköszönném. Mert már teljesen tanácstalan vagyok.
Köszi
Tibi
(#) SzT3 válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Továbbá ami még kérdésem lenne hogy minden pic RB portjában van beépített felhuzó ellenállás?
Tehát hogy jó e igy a gombok kialakítása/ mint ahogy az előző hozzászolásomban látszik/
Vagy pedig inkább Így kéne mint ahogy itt a képen?
Úgy olvastam egy oldalon hogy ez a "bolondbiztos " kivitel
én elég bolond vagyok lehet hogy nálam kellene!

nyomogomb.png
    
(#) _JANI_ válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia! Még csak a tervezés elején tartasz! Ezért amíg nincs kész nyákterved a témát ( ha lehet ) megfelelő helyen tárgyaljuk ki! Válasz a "LED mátrixos kijelző"-ben.
(#) SzT3 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Ok. Jogos.
(#) Tomi94 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Helló mindenkinek!
Találtam egy régi erősítő kapcsolást, TBA810-zel, amit meg is építettem, meg volt hozzá minden alkatrészem. A nyákrajzot többször átnéztem, ellenőriztem, de úgy gondolom, hogy valami hiba mégis lehet benne, mert amikor bekapcsolom, kattan a hangszóró, de semmilyen hangot nem ad ki, a bemeneti csatlakozón viszont megjelenik egy 4.3 V körüli feszültség, amiről nem tudom, hogyan kerül oda, de gondolom nem kellene ott lennie. Úgy vettem észre, hogy egy CS-M02-es Akai magnó vonalkimenetét kötöttem rá, és közben a fülhallgató kimeneten is hallgattam, és észrevettem hogy amint áram alá kerül az erősítő, a fülhallgatóban elkezd torzítani a hang. Szerencsére úgy tűnik a magnó túlélte a dolgot, de az erősítő továbbra sem szól, és úgy tűnik, nem is vesz fel áramot - mi lehet a hiba? A nyáktervem rossz, vagy esetleg az IC?
(#) _JANI_ válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
A bemenetet kondenzátorral. le kellene választani.
A bemeneten megjelenő feszültség az elvi kapcsolásból kiderül.
Ajánlott lenne hűtőfüllel is ellátni az IC-t. PL: a TBA810S-AS adatlapjában.
A nyák elvileg üzemképes. Persze még egy alapos tesztelés nem árthat.
(#) Tomi94 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Tehát a kapcsolási rajzban volt hiba? Ezt a kondenzátort mindenesetre megpróbálom. Az IC-re teszek majd hűtőt is, csak az első rövid próba erejéig kapcsoltam volna be anélkül. Az első linken a bemenetnél 1 MOhm-os potméter van, ha a hangerőt a magnó előlapján levő kimeneti hangerő potméterrel állítottam, akkor a fix ellenállás maradhat?
(#) _JANI_ válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Mindenképp ajánlott az erősítő bemenetére egy trimer potenciométert tenni. Egyszerűbb lenne összehangolni a jelszinteket.
(#) niedziela válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Miért nem próbálsz ki egy egyszerű szerkesztőt a papír helyett ?

tba.gif
    
(#) zotya94 hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok! MEgterveztem első nyákom Sprint-Layout 4-el, s mivel első nyákom azért kérném segítségeteket. Ha megtenné valaki hozzáértő ember (mindenki rajtam kívül), akkor átnézné hogy működőképes-e? Nagyon megköszönném.
Egy NE555-ös + néhány alkatrész van benne. Ablak köré leszen belőle díszvi(llogó)világítás, azért nincs rajta A ledek előtt ellenállás+LED. Van rajta egy kédőjeles LED amit nemértek ott
Mellékelek kapcsolást is.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.
Üdv.: Zotya
Következő: »»   44 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem