Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   657 / 1683
(#) nikolatesla válasza Panhard hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Gratula! Nagyon szép lett az egész főleg a nyákok
Kék kijelzővel lenne a legszebb!

UI.: Hol lehet ilyen szép nagy kijelzőt kapni?
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szerintem meg fehérrel lenne a legszebb, de szerinted ilyen méretben hol kapna?
(#) Ricsi89 válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Én először sima ledekből akartam csinálni ilyen nagy kijelzőt, de hamar letettem róla.
Én annó a HQ-ban vettem, kb 1k volt darabja.
(#) Auf válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Van dip kapcsoló ott is. port c-n. a kijelzőt meg megcsínáltam így. (Kép) Tehát, dughatom máshova is...
Ahogy látom, (merthát ránéztem azért..) a felhúzó ellenállások hiányoznak a vonalakról.
(#) Attila86 válasza Panhard hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Igényes, átgondolt, profi kivitelezés. :yes:
(#) Auf hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Kész lett az ál-fólia billenytyűs szerkentyűm.
Egy víz tisztítós berendezés home kivitelben. Csapvizet szűr 4 mikronig. A szűrő az aktívszén, 8ezer volt plusz van egy mágnes szelep. ami a vizet engedi, plusz két ulka pumpa a szörpnek. Plusz az "agy" meg a csap, hála apu-nak. Pár kép.
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Itt van még egy két kép. És az uraság elfoglalta a helyét.(a macska)
És a tisztított víz gombnyomásra, illetve a szörpök.
(#) Panhard válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszi, de van pár hiba amire utólag jöttem rá. A -5V-ot előállító áramkört rátervezhettem volna a nyákra, így csak pozitiv táp kellene neki.
A tizedespontal utólag sorba kellett kötnöm még 3 ledet, hogy a fényerőszabályozáskor egyformán változzon a fényerő a szegmensekkel,mert ott 4 led van. A tüskesor beforrasztása sem volt egyszerű.
(#) atiati100 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szép
Jól is szól ?
(#) vicsys válasza atiati100 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Hajjaj! De még milyen jól! (Mielőtt még valaki megkérdezné: Nem, nem mutatja az időt!)
Az érdeklődőknek: A kapcsrajz és hex hamarosan elérhető lesz a weboldalamon. Mostanában nincs túl sok időm, de igyekszem...
(#) Rumcájsz válasza Auf hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Nagyon szuper lett, de én azt hittem a macsekot ragasztottad szilóval bele a mosogatóba...
(#) kaqkk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Pedig megérdemelné !!! Ha beleül a mosogatóba !
(#) klemo86 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Állatkínzók… Mondjuk én se bírnám ki, hogy ne nyissam rá a csapot
(#) storm válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
[OFF]Vagy egy kis málnaszörpöt
(#) Auf válasza storm hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
é n sem bírtam ki... Szereti az új dolgokat.
A vizet azt viszont nem.[/color]
(#) gg630504 válasza Auf hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Van a macsban RFID cimke? Mert akkor lehetne automatizálni.
Na jó, legyen tej.

A bal hátsó vékony csövön jön a szörp? Tömény szörp, vagy készre kevert?

Jutott eszembe: Darázs Endre – Vércsap
(#) Auf válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Még nincs a macsekban RFID. A bal hátsó csapon jön az ivásra alkalma cucc. Gomb szerinti választék. A szörp, vagy a víz. A szörp is vízzel keverve jön, úgy van értelme.
De ez a kifolyás közben keveredik a friss vízzel. A szörp tömény. Kannás.
Még van hátra egy feladatom vele, mellékesen jegyzem meg. A szörp után marad egy kis szörpös víz a szelep és a csap kifolyóJa közt, a következő kérésnél, az jön elsőre. Ez elenyésző, de arra gondoltam, hogy a gomb elengedése után nyomjon még egy kis vizet.
Mellékeltem egy képet, a jobb érthetőségért.

viz.jpg
    
(#) fantom45 válasza Auf hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Naggyon kemény ez a szörp csap Nagy ötlet
(#) bbalazs_ válasza Auf hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Minek kell ket magnesszelep?
(#) Action2K válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Kannás bor, és elmondhatja, hogy náluk még a csapból is bor folyik.
(#) MolnarG válasza Action2K hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
A vízbe meg belenyomatni a szénsavpatront, és akkor bor vagy fröccs.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 24, 2010
 
Uraim! Kezd a téma erősen OFF-ba menni!
(#) suhanc hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok.
Szeretném veletek is megosztani a 10w-os kapcsoló üzemű tápegységem.Kicsit minden túl méretezett mert sok minden volt itthon pl a primer kondik cserére kerülnek kisebbre. ÉS a szekunder oldalon is kicsit nagyobb a puffer de mivel ez nem "gáz" így az marad csak egy 105°C kicserélve az összes kondi.
Kimenő feszültségek: 14v és két stab kocka 12v, 5v. A zöld filc festés tudom sokaknak nem tetszik nekem igen így egyedi. Mellesleg ez az első kapcsoló üzemű tápom. Remélem tetszik
(#) t0bi hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Készítettem egy kis zenegépet. Alapvetően egy PIC-ből és egy hangszóróból áll és egy előre beprogramozott dallamot tud lejátszani. :whistle: A "zene" tartalma, hossza szabadon változtatható. Ha még egy tranyót és egy potit is beleteszel, az már luxuskivitel. Kicsit hamis, kicsit torz, de a mienk. Akinek van hallása, csiszolhat rajta, tőlem ennyi tellett.(vagy még a freki is kiszámolható) A többi részletet és a forrást felteszem a "Hangtechnika PIC-kel" topikba.
Szerintem bárki meg tudja csinálni, akinek van égetője. Úgyis itt a karácsony, büszkélkedhetsz a saját kreativitásoddal.
(#) pixels válasza t0bi hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
frekvencia számolása: 'A' hang 440Hz
- egy oktáv lépés felfele f' = f * 2,
- egy oktáv lépés lefele: f' = f / 2,
- egy félhang lépés felfele: f * 2 ^ (1/12)
- egy félhang lépés lefele: f / 2 ^ (1/12)

Ha tudsz kottát olvasni, meg tudod határozni a frekvenciát.

Egy táblázat a frekvenciákra

(#) t0bi válasza pixels hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Köszönöm a táblát, ez nekem is megvan
Inkább a bevitt hangkódok alapján a PIC frekvenciáját és annak állíthatóságát voltam lusta kiszámítgatni. Persze találgatással és egy frekimérővel meg lehet csinálni, de a korrekt módszer a pontos számítás, ez viszont nagyon sok mindentől függhet: pl hány műveleti ciklus lesz a hangelőállítás során, stb.
(#) zsoltee0001 válasza t0bi hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
direktbe hajtod a hangszórót a PIC-el?
Nem lesz ebből baj?
(#) tanci hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Szevasztok!
Elkészült az első működő A osztályú erősítőm. 5 watt 4 ohm-on, 3watt 8 ohm-on. A kapcsolásban szereplő BD439-es tranzisztorokat BD243-al helyettesítettem. A kapcsolás áramfelvétele 0,27A.
Köszönet kokmate-nak a kapcsolásért.
(#) t0bi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Kösz, hogy szóltál, ez csak demó! Más ne csinálja ezt!
A másik topikon van egy fénykép, már rendesen, tranyóval erősítve.
(#) CIROKL válasza tanci hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
SziA , látom szép a panel !
Egy kis olvasmány az osztályba sorolásról !

Bármilyen erősitőelemnek, legyen az elektroncső, vagy félvezető, meghatározható az az "osztály", amelyben dolgozik. Az "osztály"-ba sorolás attól függ, hogy az erősítőelemen folyik-e állandóan áram, vagy bizonyos esetekben lezár. Az első esetet nevezzük A-osztálynak, ilyenkor egy erősítőelem is elegendő az erősítésre. A második eset a B-osztály, ilyenkor két erősítőelemre van szükségünk, amelyek egymástól átveszik a vezérlést. A vezérlés átvétele tiszta B-osztályban a színuszhullám nullátmeneti pontjában történik, vagyis vagy az egyik erősítőelem vezet, vagy a másik. A két szélső beállítás között lehetséges átmeneti beállítás, ilyenkor van egy olyan állapot, mikor mindkét erősítőelem vezet, és a vezérlés átvétele folyamatosan történik. Ezt nevezzük AB-osztályú beállításnak. Ez utóbbinál megadható, hogy a vezérlés átvétele mekkora áram leadásánál történik, vagyis hogy adott terhelés mellett az erősítőelemek mekkora teljesítmény leadásáig maradnak A-osztályban. Az audiógyakorlatban a döntő a nyugalmi áram mértéke: 50-200mA között AB-osztályról, 200-700mA között nagyáramú AB-osztályról, 700mA felett A-osztályról beszélünk. Ez utóbbinak oka az, hogy 700mA-nál nagyobb nyugalmi áram esetén a szobahangerőn hallgatott erősítő gyakorlatilag nem lép ki az A-osztályból. Amennyiben egy erősítőelemet használunk, és tiszta A-osztályban működtetjük azt, hatásfokunk gyenge, kis teljesítményű erősítő esetén is nagy a disszipáció, vagyis az erősítőelemen disszipált ("elherdált") teljesítmény. A B-osztályú beállítás lehetővé teszi "hűvösebb" erősítők gyártását. A jelerősítő fokozatokat mindig A-osztályban működtetjük.
Következő: »»   657 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem