Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   646 / 2499
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Igen, valahogy így van. Arra azonban számíts, hogyha digitális multiméterrel mérsz, akkor abban az esetben is kaphatsz viszonylag nagyobb kijelzett feszültségértéket, ha nem összetartozó tekercsvégek között mérsz feszültséget. Ezért célszerű előbb ohm-méréssel megkeresni a tekercseket és úgy mérni feszültséget rajtuk.
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szóval közvetlenül a transzformátoron mérjem inkább a feszültségeket?
Vagy ha a kimeneteknél mérem, akkor az ac gnd, vagy a sima gnd legyen a testpont?
Valamint ha mérek ellenálásokat, akkor a nagyobb vagy a kisebb értékek lehetne amegfelelő szekunderek?
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Csinálj már egy normális közeli képet a trafóról (forrasztási oldal), amin látszik a csatlakozó és a feliratok. A primer oldal csatlakozásai egyértelműek, a biztosíték, relé arra csatlakozik.
(#) Peter911 válasza hedo hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
"Csipkerózsika" ébredj fel!
Szerintem nem "szívózott", veled senki.
No és ezt a kicsit is elkerülhetted volna, ha idejében észreveszed, hogy itt magyar nyelven és azon belül is " "classic" stílusban írnak az emberek ügyelve a helyesírásra. (pl.: "olyant" nem írnak)
Ha te is így tennél, akkor talán eredményesebb is lennél...
Ugyan nem az én tisztem erre figyelmeztetni, de már ezt az illetékestől úgy látom megkaptad...
Úgyhogy csak egy jó tanács: Próbálj meg megsértődés helyett "felzárkózni"!
Addig itt ne is remélj segítséget! De csak szerintem.
Mindenkitől elnézést a "kitérőért" !
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
A telómon nincs auto focus, de azért remélem a lényeg látszik:
A feliratok nem tiszták, de fentről le a kijövő kábelnél :
AC_GND; S1; S1.;S2;S2.;_VP_AC; FL1; FL2; GND; SYS6V; BU_AC; BU_AS.
Ahol pontot irtam ott a pont nem alul hanem középen van a betű után, csak a billentyűzeten ilyen nincs.
Köszi, sokat segitessz
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Berajzoltam 230V-os csatlakozás helyét. Célszerű a biztosít sorba kötni a ezzel a csatéakozással. A szekunder feltérképezését pedig kezdd ellenállásméréssel. Lehet-e tudni a hifi típusát, mert rajz alapján gyerekjáték lenne meghatározni a bekötést.
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Az megvan, hogy a 230 hol csatlakozik be, van dugója is.
Az egykori hifi tipusa: Panasonic SA-AK300
A nyák ra ez van irva a legnagyobb betűkkel: RJBX0290A
A trafóra: ETP76VQT61LA
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 / 1
 
A teljes rajz: Get Manual Az AC GND, és a két S1 pont tartozik az erősítőhöz. Rajzold vissza ezt a részt !
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Köszi, megvan akkor hogy melyikekre gondolsz
De még van ami nem világos.
Berajzoltam, hogy én hogyan képzeltem el. Megvan a +- kimenet, de az AC GND-vel mit csináljak? VAgy azt sima GND-nek is lehet venni?
Valamint az e melett lévő hidba ahova az 5-6. pontból megy az áram azis egy ugyanolyan feszültséget adna? A NYÁK-on ezek S2-vel vannak jelölve. Az erősitő panelen két IC volt ha ez számit..

s111.jpg
    
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Jó a rajzod, és itt a GND valóban azonos az AC GND-vel. Az 5-6 pontoknak nem lehet köze a végerősítőkhöz. A motorokat meg egyebeket szolgálhatta ki.
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Bocsi Mágusok de lenne két láma kérdésem :

Hogy is van ? "Nagy" erősítő + "kis" hangfal = valószínű megpurcanás
"kis" erősítő + "nagy" hangfal = küszködés ?

Van egy kb. 2-3 W erősítőcském, hozzájutottam (ingyé') egy pár Vidi ~ 50 W dobozhoz. Életképes a konfiguráció ?

Itt jön a 2. kérdés : A Vidi dobozokban sajna kicsit elporladt a mélynyomó gumipereme. Szabad-e a fent említett kicsi erősítővel kipróbálni (pár percet járatni )?

Nem tudom érdemes-e megjavíttatnom* a dobozokat (tetszene a hangja a szobában)**, vagy ajándékozzam tovább ?

* minden ismerősöm a javíttatást javasolja.
** nem tudom nem-e lesz "sok" a hang egy 10 m2 szobába ...
(#) hangszoros válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Hát egy érdemi tanácshoz kellenne tudni, melyik Vidi modelről van szó.
2-3 út, mekkora a mély ? stb
(#) Mayan válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Nagy erősítőt is lehet kis hangfallal járatni, de csak a hangfal teljesítményéig. Illetve kis erősítőről is mehet nagy hangfal, az erősítő teljesítményéig, nem probléma.
(#) Macsek71 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
A Vidi DC2050E jelű dobozairól van szó.
Az erősítő egy '70 évekből származó UNITRA tranzisztoros panelecske, 12V-ról ~500mA kér ( a mostani 8ohm 2W tv hangszóróival)
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Köszi szépen a sok segitséget , nemsokára nekilátok megcsinálni a tápot.
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Csak ügyesen!
(#) gesa hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Szaisztok !

Lenne egy olyan kérdésem, hogy megépítettem a Pa300-at és olyan problémám van vele, hogy a relé nem húz meg. Lehet az a baja hogy csak +- 50 V-al hajtom?
Az AC rá van kötve.
(#) CIROKL válasza gesa hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Maga az erősítő az már élesztett működőképes ?
(#) gesa válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Nem ma raktam össze. Mind a 2 led világít rajta.
(#) CIROKL válasza gesa hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Most akkor mit szeretnél , egy még nem üzemelő erősítőt azt nem tudni még egyenlőre mi lehet vele így láthatatlanban nincs olyan aki segíteni tudna .
Ilyen erősítőnél azért nem úgy működik hogy beforrasztom a panelt és rákapcsolom a feszültséget !
ITT azért már körülményesnek kell lenni az erősítő élesztésénél , ha ezt elhanyagoljuk jönnek a gondok .
Főleg ilyen panelnél ahol maga a panelon a védelem is helyet kapott azért már némi hozzáértés kell az élesztéshez !
Első lépésként maga az erősítőt kéne föléleszteni , majd ha ez rendben működőképes akkor rálehetne térni a védelmi részére .
(#) gesa válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Megcsináltam az erősítő beállítását.Az R25-28-as ellenállásokon megvan a 27mV. A gyári leírás is ennyi beállítást ír.
(#) gesa hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Esetleg megírhatnád hogy lehetne feléleszteni.
(#) janika002 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a 2db Pa-300 as végfokommal és trafórendelés előtt állok! Én egy 1000Wattosra gondoltam az ELEKTRIS-től de Szamóca panaszkodott
,hogy hangosak a trafók! A kiöntött az megfizethetetlen viszont +5% az alulgerjesztett?Szerintetek elég hozzá egy alulgerjesztett 1000wattos!
Ha valakit érdekel csatolom az árlistájukat!
(#) CIROKL válasza janika002 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Ezek horror árak !
(#) janika002 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia!
Akkor hol a fenébe csináltassak trafót! A Quad405-ömbe a giantsoundnál csináltattam de már nem csinálnak trafót!Ötletek?
(#) CIROKL válasza gesa hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Személy szerint PA300 -at még nem építettem ,de az élesztése gyakorlatilag ugyan az mint bármi egyéb erősítő élesztése .
Ha nekem kellene ezt beüzemelni akkor a védelmi részét azt kiiktatnám addig még maga az erősítő nem üzembiztos , ha már ez 100% -ban rendben van akkor éleszteném a védelmi részét .
A végfok paneleket azokat természetesen labortápról , ha ez nincs ennek hiányában a táp ágakkal soros izzókkal amik ide a tápfeszültséghez igazodnak így indítanám el .
A tápfeszültség ellenőrzése után a feszültség szintek ellenőrzése kimeneti ofszet ha rendben és a nyugalmi áram is akkor már mehet akár a hangszóró is rá ,
viszont nem érdemes még a védelem nem működik .
(#) CIROKL válasza janika002 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Bővebben: Link
Egy ötlet anno innen rendeltem és korrekt és tökéletes munka ja és sokkal olcsóbb mint az iménti. Keresd itt a fórumon fleta -át
(#) janika002 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget megpróbálk ezen a vonalon elindulni!
Üdv:Janika!
(#) saraha válasza gesa hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia.
Alaphelyzetben a D13-nak világítania kell a D14-nek nem az a hővédelemé.Ráadod a késleltetett jelet az AC-ra és behúz a relé.Kis gondom nekem is volt a védelem részével de Szamóca segített kideríteni a hiba okát.Amúgy a végfok része elsőre indult.Nálad is a védelemmel lehet valami,ha a nyugalmit sikerült beállítanod,+-50V-ról is megy.Elküldöm pü-ben a védelem működését,hátha segít.
(#) neptunes4you hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Üdv Srácok!
Megépítettem az első sztereó erősítőmet TDA7265 végfok IC-ből, és mit mondjak *** jól szól, a hangerő elegendő egy szilveszteri partira (ó bőven), a Thomson DPL-660HT tranyós erősítőmmel egyforma hangereje van. Telt, gyönyörű hangok, olyan mikor bekapcsolom, mintha a falról szólna a zene. A két hangfal egy Daewoo AMI-310 MINI Hi-Fi toronyé, melyekben megtalálható egy szubcső, egy mélyközépsugárzó és egy magassugárzó, igazi papírmembrános hangszórók ezek még a régi korszakból vannak, ebből adódóan az érzékenység 94dB! Megzavarodnék, ha tönkremennének!
De egy bajom van a végfokkal, mégpedig ha nagyon meghajtom akkor leáll, és az 50Hz-es hálózati brumm kijön belőle, ami gyilkolja a hangszórót , és nem akarom lefőzni őket. Szerintetek az lenne a baj, hogy kicsi a hűtőborda, és a hővédelem bekapcsol?
Következő: »»   646 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem