Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   515 / 1385
(#) raw válasza Emberke hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Nincs erre egzakt válasz szerintem, ki kell próbálni. Ha nem tetszik, Tescóban 3 napig visszaveszik általában minden probléma nélkül (de azért kérdezz rá).
Én pl. Samsung ML 1640-es vettem ott (~20e HUF), az nekem hullámosan nyomtatott (hardveresen) visszavették. Vettem másikat máshonnan az is ezt produkálta (persze Samsung szerint nem típushiba), így becseréltem egy Kyocera FS1100-ra (~40e HUF) ami meg "koszol", tonerpor kerül a papírra a vezetők között.

így vettem laminálót meg riston fóliát ... maszkot meg csinál a nyomda, nekem meg van egy új, szuper, strapabíró irodai lézernyomtatóm havi 2 oldal terheléssel kb. életem végéig.
(#) emmzolee válasza raw hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Nekem is Samsung ML 1640 nyomtatóm van. Nincs semmi hullámosság, csak kezd már kifogyni a por belőle.

Tényleg. Toner por ügyben ki mit használ utántöltésre? Ami jól takar.. stb.
(#) Dániel X válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Köszi!
(#) Zoli_bácsi válasza Peppe hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Na én meg most nem kapok sehol. (Karcag, Hajdúszoboszló, Debrecen, Püspökladány, Budapesten két tecsóban)
(#) Dániel X hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Milyen papír kell tintasugaras nyomtatóba hogy a vasalásos technikát végrehajtsam?
(#) vilmosd válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Hali
Munyomo "tojas" papir kell a laser nyomtatohoz. A tintakopkodosnel mindegy milyet hasznalsz, mert nem jo a vasalashoz egyaltalan.
(#) Dániel X válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
És a levilágításhoz sem jó?
(#) Ricsi89 válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Amilyet akarsz, mert TINTASUGARAS NYOMTATÓVAL NEM LEHET VASALÁSOS NYÁKOT CSINÁLNI!!
Bocsánat, de ez már nem az első ilyen kérdés és nem értem miért nem tudnak olvasni. Mindenhol ki van hangsúlyozva, hogy NEM lehetséges tintással vasalni. Mivel ebben tinta van és nem festék por, amit át lehet melegíteni a nyákra.
(#) Dániel X válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Na oké! Csak a Rajzgép házilag.. című topikban azt írták lehet tintasugarassal is!
(#) Ricsi89 válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Én nem találom most hirtelen azt a hozzászólást.
(#) gulasoft válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Nem lehet hogy ott magát nyákod köpködték le tintával? Más megoldást nem tudok elképzelni.
(#) gulasoft válasza raw hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Hol csináltatod a maszkot?
(#) Rumcájsz válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Az amatőrök felvásárolták a készleteket...
(#) slogan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Budaörs ?
(#) mtommy001 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni rajzoláshoz:

Megtudná valaki mondani, hogy alkatrészeknél mit milyen réteggel kell rajzolni?

Tehát ilyenre gondolok:

Az alkatrészek megfogási pontját xy réteggel kell megrajzolni.
Az alkatrészt xy réteggel kell megrajzolni.
Az alkatrész nevét tnames réteggel kell, értékét pedig tvalues réteggel...

Bottom és top rétegek egyértelműek, nekem csak a következőek lennének fontosak:

Alkatrészt mivel kell megrajzolni,
A kész panel méretes körvonalát, milyen réteggel kell körbehúzni,
Az alkatrészek megfogási pontja (kereszt) milyen réteg?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Zoli_bácsi válasza mtommy001 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia

Én az erre a célra létrehozott réteget, a silk réteget használom. Az alkatrészek nevét ide írom fel, a panel körvonalát IS ezen a rétegen húzom körbe. Valamint magát az alkatrészt is ezen a layeren rajzolom meg. Az alkatrész megfogási pontja. Ez fogalmam sincs mi ez. (?)
(#) mtommy001 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm az infót, viszont nekem ez nem lesz jó, mert a gerber fájlok létrehozása után ha ezt egy nyák maró robottal akarom megcsináltatni, akkor nem lesz jó, mert minden rétegnek meg van a saját funkciója.

Ha nem lenne fontos, akkor nem érdekelne, megrajzolnám egy réteggel az egészet és kész..

Viszont úgy emlékszem és nem vagyok biztos benne, hogy a Dimension réteg szolgál arra, hogy az alkatrészeket meg tudd fogni (mozgatás során)
A tplace réteg meg talán a panel levágása során használt körvonal lehet, a torigins meg az alkatrészek körvonala?? Lehet, hogy hülyeséget írtam most, nem vagyok biztos benne, ezért is kérdeztem rá itt a fórumon.. Ha valaki meg tudna erősíteni ebben, vagy tudja hogy melyik réteg melyik célra szolgál, kérem segítsen...

Köszi
(#) mtommy001 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Igaz, elfelejtettem megírni, bocsi..

Eagle 5.10.0 a progi..
(#) gulasoft válasza mtommy001 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Erre van saját topic ott keresgélj, illetve a cikkek között komplett leírás van hogyan kell egy új alkatrészt létrehozni.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Kaptam egy tippet egy ismerőstől üvegfesték mint solder mask.
Van ötletetek mitől jön le ott ahol a tonerpor fedi a pad-eket?
Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Azt nem tudom, de nagyon régen olvastam ebben a topicban is ezt a módszert. Voltak is róla képek. Aki csinálta, tőle kéne meg kérdezni.
(#) Zsika válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Keresd Imao-t őt csinálta, ennél a hozzászólásnál(#412890) vannak képek. Bővebben: Link
A belinkelt üvegfesték, vélemény paraméter előnyeinél említik hogy kiégethető.
(#) gulasoft válasza Zsika hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nincs új a nap alatt. Már emlékszem, csak a 24 órás sáradás, meg az átforraszthatósága volt gáz. Csak még mindig nem tudom, hogy sütés után miért jön le ott ahol volt rajta tonerpor.
Egyébként meg ha sok színben kapható feliratra jó lehet.
Most rendeltünk ebay-en festéket. 380 forintért vettem pont olyan hengert és festéklehúzót amit sok 10.000-es áron árul egy cég. Ha megjött a festék referálok.
Ja maratás.
Miután a sok hidrogénperoxid kevés sósav lemarta a panelomat, a dobozt kint hagytam az udvaron.
Sajnos eső is volt, az is beleesett, de 3 nap múlva beraktam egy panel, és pezsgett mint állat, és mart.
Majd holnap újra belerakom, ha az effekt ugyan ez, akkor egész jó hír, mert nem bomlik le egy hét alatt sem, nem úgy mint a fordított arányú.
(Mondjuk ma hó esett bele, ami elpárolog csapadék formájában visszakerül)
(#) gulasoft válasza Zsika hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nézegettem de nem láttam hozzászólást, végül is forrasztásálló lett az üvegfestékes megoldás. A fóliás igen, de az meg drága. (persze egy cégnél csináltatottnál azért sokkal olcsóbb)
(#) albinolynx válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Külföldi oldalról tudom linkelni, nem tudom regisztráció nélkül megjelennek-e a képek:

http://www.diyaudio.com/forums/parts/58229-diy-solder-mask-5.html#p...797527

Kerestem privátban, azóta még nem volt aktív az oldalon.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Most rendeltünk ebay-en festéket. 380 forintért vettem pont olyan hengert és festéklehúzót amit sok 10.000-es áron árul egy cég. Ha megjött a festék referálok.

Milyen festéket rendeltél? Mivel kísérletezel?
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Uv-ra keményedő rendes lötstop festék.
Volt ilyenem régen, csak az volt a rettenet, hogy szitával vittem fel. Irtó macerás volt a szitát lemaszkolni egy négyszögletes darabon (amekkora a nyák) utána az egész nyákot átfesteni zöldre már csak egy perc volt, de utána fél órát mosogatni a szitából a festéket.....
Aztán láttam ezt a videót, utánakérdeztem és dobtam egy hátast mert valami 100dollár körüli összeget kérnek a csomagért.
A napokban jártam egy barkácsárugázban, és szinte egy az egyben ugyan ezt a kicsi szivacs kicsi edénykés kiszerelés volt, csak nem kék volt hanem piros, és nem 100 dollár, hanem 380 forint.

Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ezt az alapján találtad, amit én belinkeltem?
Bővebben: Link

Én is meg találtam már ezt a videot. Már meg is rendelted? Mesélj mindent, ha kipróbálod. Az Octamexes nekem nem bírja olyan jól a hőt. Tehát ha van jobb, akkor áttérnék az új módszerre.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Olyan de nem Én rendeltem hanem albinolynx. Tőled függetlenül Ő is megtalálta.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Olvastam h van celulóz meg epoxi alapú nyák stb... tök mind1 hogy melyiket veszem, a lényeg a réz réteg, nem?
Következő: »»   515 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem