Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   10 / 145
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Elnézést rosszul számoltam , nem vettem figyelembe , hogy mind két áramgenerátor táplálja a fűtést , így 200-270 ohm között lehet jó a párhuzamos ellenállás .
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Ki birod, hogy nem próbálod ki fejhallgatóval? Nálam ez pont forditva van. Elsőként meghallgatom majd ha valami nem tetszik végigmérem. Volt olyan is , hogy nem mertem megmérni mert annyira jó volt. ( igaz ez még csak egyszer fordult elő)
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Én mérések nélkül nem hallgatom meg soha , ha ott elvérzik , akkor nem is fejezem be , nem kap dobozt .
Csak labortápról próbáltam eddig , most csináltam hozzá tápegységet és így már lehet majd dobozt is tervezni hozzá . Felület szerelt lett , hogy magassága minimalizálható legyen .
Boríték megérkezett már ?

TÁP.jpg
    
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
FET kapacitásainak mérésére , jól használható az LCM3 , válogatni is lehet ..
(#) mogkiraly hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok,

Tud valaki kapcsolást a következő feltételekhhez?

- 32 Ohm-os fejhallgatóhoz kellene erősítő ami 3V-ról működik.
- Hangerő szabályozható legyen.
- Cél, hogy keveset fogyasszon (sokáig bírják az elemek).
- Minnél kevesebb alkatrészből álljon.
- Nem cél a nagy hangerő.
- Nem cél a studió minőség.

(Elképzelhető olyan megoldás, hogy a tápot egy elektretmikrofon előfeszítő tápjáról "lopni"?)

Köszönöm.

üdv.
(#) belganarancs válasza mogkiraly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Én tudok egyet ajánlani,ami egész korrekt,csak az a gond,hogy minimum 1db 9V elem kell hozzá.Maga az áramkör miniatűr(3,5cmx2,5cm a nyák,poti,jack aljzat nélkül),kis hangerőn nem zabál sokat,jó a hangja,szabályozni lehet a hangerőt...OPA2134-re épül.
(#) mogkiraly válasza belganarancs hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Kérlek, küldd el a kapcsolási rajzot.

Köszönöm.
(#) belganarancs válasza mogkiraly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Az első az eredeti,elég jó leírás van hozzá.A második egy egyszerű példa a megvalósításra,van pdf-es segítség is,szóval elég egyszerű megépíteni.Én is megépítettem kíváncsiságból,szerintem hallgatható.(azért az a pár alkatrész,ami kell bele-low esr kondi,ellenállások,fóliakondi legyenek jó minőségűek)
(#) lpcollector hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Egy csővel lett ez is összerakva, de a kimenőtrafót itt nem lehetett megúszni.
6E5P triódába kötve, 5K/32 ohmra illesztve...
Maradék anyagokból ilyenre sikeredett...
(#) CIROKL válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Tipikusan Ipcollector-os a dizájn
Nagyon szép gratulációm hozzá , gondolom a hangzásvilága is elnyerte a tetszésed ha be is dobozoltad ilyen nagyszerűen !
(#) lpcollector válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
És néhány jelalak...
(#) lpcollector válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Köszönöm az elismerést! Azért ez még nagyon amatőr a Te munkáidhoz képest...
Valóban jól szól, ha az ember "megadja ennek a csőnek ami jár" (ahogyan Sturbi mester mondta).
(#) bereczk.jans válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Köszöntelek! Egész jó a design, biztosan szépen is szól.
A doboz alulnézetében a képen egy TO220-s tokot is látok hűtőbordával megfejelve. Az mi lehet? Esetleg a tápegységről többet elárulnál nekünk. Milyen kimenő trafót használsz? ECC85, PCC, PCL85/86 csővel is működtethető lenne?
(#) Bassmester válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Gyönyörű munka. Grat
Nem is gondoltam volna, hogy ez a cső ennyire univerzális. Te tervezted a kapcsolást?
Milyen kimenőtrafóval megy? Azt is magad csináltad?
Biztos nagyon jól szól...szívesen összehasonlítanám a 6N13SZ OTL -emmel
(#) lpcollector válasza bereczk.jans hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Idézet:
„..egy TO220-s tokot is látok hűtőbordával megfejelve.”

A kép csalóka, az a tranyó egy kicsit nagyobb tokban van mint a TO220, az egy BU508A.
A tápegység és a kimenő rajza a csatolt képeken...
(#) lpcollector válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Köszönöm! Ezt a kapcsolást nem igazán kellett tervezni, ez a cső alapbeállítása triódás kötésben.
Az illesztés kiszámításában Sturbi és CHZ mester segített segített. A kimenők Fleta mester műhelyében készültek.
Azok a 6E5P-k kerültek bele (jó közelítéssel párbaválogatva) amik a 6C33C-ket 2Veff-el a bemenetükön nem hajtották ki legalább 10Veff-ig 8 ohmos terhelésre.
(#) katona.t hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Üdv,

Nagypapának kellene fülhallgató erősítőt építenem.
2 szempont van hangos és olcsó.
Olyan megoldást keresek aminek elég 5V 300-400mA (régi telefontöltő) és jó hangos. Torzítás, frekiátvitel nem szempont, híradóhallgatásra legyen jó.
lm386 vagy tea2025 jó lesz?
(#) bereczk.jans válasza katona.t hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
A nagypapánál a TV RCA kimenetére lenne rákötve a hallgatóerősítő? Mono vagy sztereo változatban? A TV-n nincs hallgatócsatlakozó? (Ha van akkor ahhoz közvetlenül csatlakoztatható a hallgató). Az LM386 4,5-5V-ról már biztosan működik. Az 1. vagy 2. oldalon linkben megtalálható az adatlapja PDF formátumban. A kapcsolásokból válaszd a legkisebb erősítésűt (25-30 szoros) Így alig kell hozzá valami. 1db bemeneti 470-680nF csatolókondi, 100K-270K-s "B" hangerőszabályozó poti és 470-1000µF-s hallgatókicsatoló elektrolit kondi. Esetleg egy bugás csökkentő 100µF-s komdi. Valamikor készítettem ilyet hangkártyához. (Nem is annyira rossz. Persze vannak sokkal jobbak is.)
(#) katona.t válasza bereczk.jans hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
RCA-ra vagy Scart-ra igen. Van jack kimenet a tv-n, de az némítja a tv hangszóróit.
Tehát úgy kellene megoldanom, hogy az ő fülébe üvölt a füles, a tv hangszórója viszont normálisan szól nagymamámnak. Mono bőven elég, szerintem a tv is az. Hmmm. LM386 legkisebb erősítésen. Ez tuti elég lesz? Csak mert közel hajolva is kiabálni kell, hogy harmadszorra megértse. Az olcsót úgy értettem, hogy nem akarok 5-10 ezer ft-os fejhallgató erősítőt venni, azért pár kondi meg ellenállás belefér, + szívesen barkácsolok.
lm386-al én is csináltam régen "erősítőt" de már nem emlékszem a hangerejére.
Meg az a 1,5-2W-os táp elég lesz? Esetleg csináljak 2-őt a jobb és bal oldalnak? Azt még elbírná a táp?
(#) lorylaci válasza katona.t hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szia!
Azt is megpróbálhatod, hogy megbuherálod a füllhalgató jack-et. Általában úgy működk, hogy kapcsolós, és a bedugáskor megszakítja a továbbítást. Átkötöd fixre, és akkor mindig fog szólni. Én is ezt csináltam, mert szintén nagyfater süket, nagymuter még jól hall.
(#) katona.t válasza lorylaci hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Első ötletem ez volt, de náluk minden szent és érinthetetlen. Nem szabad semmit szétszedni, babrálni... Nem kivitelezhető.
(#) bereczk.jans válasza katona.t hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szerintem az LM386 minimál erősítése elég, bár lehetséges a TV-ből harmada jelszint jön ki mint a hangkártyából. Az első hangkártyánkban ezek az IC-k voltak. Elég jól szólt papírmembrános hangszóróval amíg tönkre nem ment. Fiam 2. hangkártyája csak jelszintet adott végfok nélkül. Minimál erősítéssel megfejeltem az előző kártya végerősítőjével és bömbölt. Egy füleshez így is elégnek kell lennie. Ha véletlenül mégsem, akkor azt hiszem az 1 és 8 láb között lehet az esősítést beállítani egy 10µF-s kondival és soros ellenállással. (Megértem az idős embereket hogy nem engedik a belepiszkálást a TV-be) A tea2025 is jó, de annak az erősítését ha jól emlékszem nem lehet állítani és az sztereo (tea.. IC-k egyébként -e tipus kivételével nem olcsóak. Torzítási paraméterek hasonlóak, de szebben szólnak -e nem tudom. Monoban csak a füles két tekercsét kell sorbakötni.
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Egyenirányítva(Greatz kapcsolás) és 1000µF-el pufferolva mérd meg a feszültséget. Amennyiben eléri a 7-8V-t, akkor érdemes egy 7805-s 5V-s stabilizátort rákötni brummszűrés végett. Ha nincs földhurok, akkor szükségtelen.
(#) kadarist válasza bereczk.jans hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia!
A földhurok miatt keletkező brumm és a szűretlenség miatti brumm két különböző jelenség. A földhurkot tápszűréssel nem igazán lehet befolyásolni.
(#) mp3maker válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nagyon jó lett Gratulálok.
(#) mp3maker hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Én is építettem egy fejhallgató erősítőt.(köszönet a nyák-tervért hapro-nak )

102_2896.JPG
    
(#) mogkiraly hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok,

Adott egy mono kimenet. Ha a füles egyik hangszórójára kötöm rá, akkor kétszer olyan hangos lesz mind ha mindkét hangszóróra rákötném? Ilyenkor mi határozza meg a hangerőt?
A hangszóró impedanciája, hogyan befolyásolja a hangerőt?

Köszönöm.
(#) Bassmester válasza mogkiraly hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A megfelezett terhelő impedancia ülteti le a kimenetet.
Milyen erősítőről van szó? Hány Ohm-os a fülesed?
(#) mogkiraly válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A kimenet egy asztali telefon(ISDN).
Ezt szerentém fülessel hallgatni, és erősítő nélkül megúszni a dolgot.

32 ohmos fülessel próbálkoztam eddig, úgy hogy mind a két fülhallgató szólt.
Ha csak az egyiket kötöm rá, akkor az elméletileg hangosbb lesz?
(#) Bassmester válasza mogkiraly hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Az nem fog menni :no:
Valamilyen módon illeszteni kell 32 Ohm-ra, de szerintem csak erősítővel lesz jó. Esetleg érzékenyebb, nagyobb impedanciájú fülessel megfelelően működhetne...
Következő: »»   10 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem