Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   65 / 1681
(#) csakip válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Igen, tudom, de az egész nem ér annyit. Egy egyszerű távirányító-érzéeklőnek indult, a kártya áráért meg már kapok USB-s IRDA-t, ami oda-vissza kommunikál...
(#) gtk hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
Sziasztok.

Vegre elkeszult a NIXIe csoves oram Sajat tervezes
Keszitettem nehany kepet; sajnos eros volt a kulso feny es igy nem latsszanak a szamjegyek valami jol,meg a mux miatt mindig lemaradt egy szamjegy..
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Link lemaradt.
nixie-clock
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Nagyon klassz !
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
A DC-DC kapcsolási rajza nagyon érdekel. Felteszed ? Főleg a tekercsadatok érdekelnek.
(#) Norberto válasza gtk hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Idézet:
„sajnos eros volt a kulso feny es igy nem latsszanak a szamjegyek valami jol,meg a mux miatt mindig lemaradt egy szamjegy..”


Ezt a dolgot úgy lehet legegyszerűbben kiküszöbölni, hogy fénnyel szemben (magyarul az ablak felé) nem fényképezel :yes:
(#) sardna00 hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
Sziasztok! Készen lettem életem első 2x50w erősítőjével! A trafót én tekercseltem hozzá, és a doboza egy műholdvevő doboza! Véleményeket szívesen várok!
(#) tbence3 válasza sardna00 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
A belsejéről nem nagyon raktál fel képet. Kívénycsi lennék rá A tetején az a CD mi célt szolgál?
(#) Slope válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Gondolom a toroid nem fért el másképp
(#) tbence3 válasza Slope hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Jah most látom, hogy kicsit feljebb is van.
(#) sardna00 válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Amint bátyám hazaér már csinálok is képet a belsejéről! Mert az ő telefonjával tudok képet csinálni. A tetején a cd azért van mert síma trafó van benne amit én tekercseltem át és a trafó magasabb volt mint a doboz magassága! Ezért kivágtam a trafónak a helyet hogy ki jutdjon lógni a dobozból és azért van odaragasztva a cd hogy ne csunyálkodjon a trafó teteje!
(#) tbence3 válasza sardna00 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Értem! Várom a képeket!
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Koszonom

A dc-dc kapcs rajzot es nehany adatot rola felteszem v. elkuldom menetkozben.Most nem az en gepemrol irok..
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Köszi. Szerintem amilyen minőségben megcsináltad az megérne egy cikket.
(#) sardna00 hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
nah itt vannak a képek a belsejéről!
(#) tbence3 válasza sardna00 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Látom van egy kupi benne De amúgy tetszik. Csak így tovább!!
(#) Benkutya válasza sardna00 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Hű, milyen hűtőborda van az STK hátán, nem rossz
Nem mondhatok semmit a belsejéről, az én szobám is hasonlóképp szokott knézni
De kezdésnek nem rossz
(#) vanzerr hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
Sziasztok!

Egyenlőre csak próbapanelon, de megépítettem az itt található kapcsolást egy Nokia 3310-s LCD-ből.

1.JPG

2.JPG
   
(#) maTaKee válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
a fekete hátteres jobb!
(#) tbence3 válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Nayon jó! Én is megszerettem volna építeni csak elrontottam a kijelzőmet, mert rosszúl szedtem szét a 3410-est. Mennyiért vetted a kijelzőt? vagy a telót?
(#) isamisa hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
A sima hátteres jobb!

Grat hozzá! ügyes!

[off] Bocsi Norbertó :miaz:
MasterFoxx jol mondta a kis Sonyban is kapcsitáp van. EISA díjat nyert. De ez nem tesz semmit. A JLH méretes trafóval jobban szól.

Amugy én a világ minden kincsért nem csinálnék PC-tápból erősítőtápot. Ha valaki kapcsitápot akar, az vegyen rendesen méretezet, készített gyártó általi profi tápot. Ami bírja is ami rá van írva. Az ismerősöm pl egy A-osztályúhoz olyat használ. Természetesen itt nem kell számítani a nagyobb rángásokra.
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 

En is gondolkodom rajta..
(#) JZoli válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Te ez tényleg nagyon jó lett. Rajzot esetleg teljes dokumentációt lehetne kapni?Nekem nagyon tetszik.
(#) Isti válasza isamisa hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Ha lenne JLH erősítőm én is vennék bele sima trafót...
De B osztályúnak, megfelel, ha PC-tápokat alakítok át. Meg messze lakok Pesttől, postán rázós 2-3KG-okat szállítani..
Azért akarok én is PC-tápot alakítani
(#) vanzerr válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Szia!

A telefon volt nekem régről, nem használtam, megtaláltam hozzá a kapcsolást , kiszedtem a kijelzőt és megépítettem próbaképp, próbapanelon. Mostmár valami végleges formán gondolkozom, csak nem nagyon van rá időm, hogy kivitelezzem.
(#) tbence3 válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Értem. Nem kell ilsietni Majd Mutesd meg hogy milyen lett!
(#) vanzerr válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Ok.
(#) pontiak válasza isamisa hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Szeva az én elsö erösitöm egy urbán féle 2 db 14 w os végfokbol készült tda s elöfokkal FA dobozba az egyetlen minta vagy diszités valamien dezodor papir ráragasztva
(#) tbence3 válasza pontiak hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Nincs képed róla?
(#) lithium válasza (») Máj 20, 2007 /
 
Szevasztok!!
Ez az a topik ahol ahol a "nagyérdemű" elé tárhatjuk hobbiból épített dolgainkat?(offolás helyett!) ..ugye jó helyen járok?..
Nem rég óta vok itt tag és jó ideje nem is foglalkoztam az elektronikával( így jár aki megnősül... ), de rátaláltam erre a lapra és újra feltámadt bennem az építgetés iránti "vágy"! Nagyon jóóóó ez a lap Gratula a szerzőknek. Szal ezt az erősítőt már vagy 10 nehány éve építettem, de még mindíg remekül műxik. Quad 405 2N3055 el,Revox A 78 korr. fokozat . Kis orionból koppintott hangszínszab.Egy egyszerű koppanásgátló, egy szintemelő, egy vidi fluoreszensz kijelző... A tápot külön dobozba tettem,a két toroid nem fért el....úgytünik akkortájt nagyon ráértem,mert a kapcsolást is megrajzoltam.. :lookaround: Szal ezt követtem el......
Következő: »»   65 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem