Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   136 / 1131
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
na lefotoztam minden alpontot a bioszban es csatoltam.

Jo lenne ha valaki megtudna mondani h lehete tuningolni a procit vagy nem, es ha igen akkor hol?

csatoltam egy kepet az alaplapomrol is. elore is koszonom
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
itt a tobbi kep is.
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
es az utolso is itt van

es koszonom ha valaki tudna segiteni.

DSC00146.jpg
    
(#) KTobi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
CPU PnP SETUP itt lehet állítani az órajelet és a szorzót is, ha engedi.
(#) abcdabcd válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az a CPU frequency ahol 100MHz van az az FSB vélhetően! Annál a gépnél amiről írtam ezt 100 ról 135 re fel lehet vinni... Az adódó cpu órajelet pedig a szorzó*FSB kiszámításával kapod itt pl 14*100=1400MHz...
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
a cpu ratio-rol nem lehet elmozditani a valaszto savot csak a page down vagy up billentyukkel a ratiot lehet magasabb vagy alacsonyabb ertekre allitani. ennyi amit lehet
levihetem 800 mhz-ig vagy felvbihetem 2,4 ghz-ig
ennyi amit lehet csinalni.

az alaplapon meg van egy jumper amivel 100 mghz-rol 133 mhz-re lehet allotani a kulso orajelt, de ha atvaltom 133 mhz-re akkor a gep nem indul.

ennyi amit lehet csinalni.
(#) abcdabcd válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Azt kéne megtudnod, hogy a gépben lévő memóriamodulok támogatják-e a 133Mhz-es működést, pl a CPU-Z nevű kis program ezt az adott fül alatt kiírja... persze az itt lévő adatoktól eltérően is működhet a memória ilyen frekvencián de ha ott az SPD-nél kiírja a program az azt jeletni hogy a gyártó is 133Mhz re (is) gyártotta a modult...

Aztán próbálkozhatsz azzal hogy esetleg a szorzót 14 ről előbb lejjebb veszed bebootolsz, és ha jó akkor aztán átállítod 133Mhz-re a memóriát...

Viszont, ha nem nagyon értessz ehez akkor lehet, hogy ne próbálkozz vele csak használd a gépet és örülj neki vagy szerezz egy gyorsabb procit ha a gép támogatja... párezer forint mostanában a különbség, nem akár több10ezer mint amikor ezek újak voltak
(#) belfi2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Hali!
Idézet:
„párezer forint mostanában a különbség, nem akár több10ezer mint amikor ezek újak voltak”


Ez így igaz.Lehet emlékszetek rá én is feltettem ezt a kérdés hogy "melyiket vegyem", Nálam bejött a dolog és mindössze 1260 FT került egy 2GHz 512Kb 400MHz proci.
és eszem ágában sincs húzatni ,amit egyébként nem tartok idevaló témának.
(#) sardi_hunor válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
a memorik kozul az egyik 166 mhz-en mukodik a masik pedig 133 mhz-en. kepet is csatoltam

cpu-z.JPG
    
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
nagyon koszonom az eddigi segitsegeteket, es a tanacsokat gondolom h nem nagyon lehet ezt a procit felhuzni ha nem lehet modositani az ertekeket.
Az a helyzet h ez az alaplap SDR RAM-ot is tamogat es a ram -ra vonatkozo bioszbeallitas csak akkor mukodik ha SD RAM-van benne. Lehet h ez is kozrejatszik.
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A képen csak az látszik, hogy a memória milyen időzítéseket használ, ha 133, és milyet, ha 166 MHz a sebessége...
Ez a modul egy DDR1 333 MHz-es modul, ami természetesen tud menni kisebb sebességen is, jobb időzítésekkel.
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az "Advanced" beállításokban szerepel az, hogy "BIOS cached = enabled", nos ezt nyugodtan állítsd "disabled"-re, semmilyen haszna nincs, csak a cache fogy tőle
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A "ratio"-t milyen lépésekben tudod állítani?
Mi az 1400 MHz-et követő lépcsőfok?
(#) abcdabcd válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Ahogy coyote55 is írta, ez csak ennek az egy modulnak a lehetőségeit mutatja, a SLOT#1-et lenyitva és másik slotot kiválasztva nézheted meg, ha van még ezen kívül másik modul is a gépben, hogy az milyen sebességeket támogat gyárilag...
(#) didyman válasza coyote55 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A cache nem, legfeljebb a RAM-ból néhány 16k-s blokk. De valóban nincs értelme manapság, érdemes tiltani.
(#) didyman válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Ez nem forró pixel (az tök más), hanem interferencia: A CFL üzemi frekvenciája és a kamera mintavételezése találkozik össze. Talán emiatt volt a jelenség.
(#) didyman válasza hege88 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Miről? A Bootvisről?
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A Willamette magos P4 és a tuning két, egymástól nagyon távoli fogalmak.
(#) belfi2 válasza didyman hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Nem hiszem hogy interferencia lett volna , mert akkor valószínűleg semmit nem látunk a képből ,és ha tovább olvasod, akkor látni fogod hogy hagyományos izzónál is jelentkezett a dolog ha kevés volt a fény.
(#) sardi_hunor válasza coyote55 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
udv!

a ratio-t 100 mhz-enkent lehet valtoztatni, tehat 1400 mhjz utan 1500 mhz jon es utana 1600 mhz es igy tovabb egeszen 2400 mhz-ig.Ugyanigy vihetem lefele egeszen 800 mhz-ig.De ennyi semmi egyebet nem lehet allitani ezen kivul.

csatoltam meg kepeket a memoriakrol.

a gepben 2 db memoria modul van egyDDR PC2700 512 mb ami az elozo kepen volt es van egy DDR PC2100 256 mb amit most csatoltam.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
megerösitem a tapasztalatot , ha elég nagy a fény akkor gyönyörüen megy a kamera , nappali világosba szintén nincs probléma , de ha csökken a fényerö azonnal becsikosodik , ugyhogy rivaldafényben beszélgetünk a skype-n este. .Mi az a CFL üzemi freki? tényleg olyan a jelenség mint egy interferencia , mint egy sugárzásugy mozognak ezek a csikok, mint az észeki fény ,az aurora
köszi az agyalást Feri
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Az első képen látszik, hol van az a bizonyos eb elhantolva...
Ha a memória sebessége FSB+33 Mhz, akkor a 256 MB-os modul, amennyiben az alaplapot átjumpereled 133 MHz-re, akkor már 166 MHz-et kap, és ott már nem képes dolgozni, ezért áll le a gép - illetve be sem bootol.
Vedd ki azt a modult, ha FSB-t akarsz emelni.
Most számoltam, ha átjumpereled az alaplapot, akkor a procid sebessége - feltéve, hogy elindul! - 1862 MHz lesz.
Az már elég szép tuningolás ennél a procinál...
(#) sardi_hunor válasza coyote55 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
ezt a modult nemreg raktam be es meg a berakasa elott probalkoztam az fsb 100-rol 133-ra valo novelesevel es akkor sem ment pedig a PC 2700-as modul volt benne akkor csak.
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
azert ha hazaertem kiprobalom
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
A rizikó benne van a dologban, hogy alapfeszen el sem indul a procid!
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
ha a atjumperolom a proci megy? vagy o sem birja a nagyobb mhz-et?

ezekre a jumperokra azt irja az alaplap konyve h ezzel lehet 100-rol 133 mhz-re valtoztatni az EXTERNAL CLOCK SPEED-et.

gondolom tudjatok h ez mi.
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Írtam, hogy előfordulhat, a procid alapfeszen el sem indul!
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
lefotoztam amit ir az alaplap kezikonyve ezekrol a jumperekrol hatha ti jobban tudjatok ez mit valtoztat

DSC00151.jpg
    
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ez az a bizonyos FSB (Front Side Bus)
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
es ha nem indul alapfeszultsegen, azt hogy lehet novelni?
gondolom a bioszban de ott hol?
es hogy noveljem ha elsem indul a gep
Következő: »»   136 / 1131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem