Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1138 / 2208
(#) mayky válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2010
Annak mekkora lehet a vaskeresztmetszete ? Négyszög átvitel ?
(#) Bassmester válasza mayky hozzászólására (») Dec 17, 2010
Hát azt nem tudom, de megkérdezhetem tőle... én csak leadtam a rendelést, Strubi instrukciói alapján. Mivel ez egy gitárerősítő, így nem nagyon kell 60 Hz-alatti átvitel, úgyhogy biztos nincs akkora amekkorát egy 20-20kHz-es hifi cucc megkívánna.
Átkapcsoltam négyszögre is, de akkor olyan fűrész jellegű jelet adott a terhelt kimenet és a kimenőtrafó is "szólt", ezért nem is erőltettem sokáig.
(#) mayky válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2010
Ja hogy gitárerősítő Ott valóban elég 60 Hz-.től átvinni, és valszeg egy gitár nem fog négyszögjelet produkálni
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2010
10 cm2 a toroid keresztmetszete, és jófajta vas.
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Dec 17, 2010
Aha **... köszi Mester! végre ezt is tudom
(#) mayky hozzászólása Dec 17, 2010
Ja még egy érdekes dolog, azért egy bemutatott négyszögjelet lehet egy kicsit kozmetikázni a jel nagyságával és szkóp beállításával.
ugyanaz a jel mint az előbb kb 9 V eff.
(#) zoliee válasza zoliee hozzászólására (») Dec 17, 2010
Sziasztok!
Megoldódott!
(#) lpcollector hozzászólása Dec 17, 2010
Azért néha szerencsésen is alakulnak a dolgok... Ma megérkeztek a egy majdani MC előerősítő csövei

E810F.JPG
    
(#) mayky válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 17, 2010
Milyen kapcsolást néztél ki ezekhez a csövekhez ?
Gondolom egy vagyonba került
Nekem is volt ilyen csövem, de eladtam, meg az ECC86-osokat is, Nem szeretek ilyen kultikus csövekből építeni, de nagyon pöpecen néznek ki.
(#) joco63 hozzászólása Dec 17, 2010
A csöves erősítőmet átkábeleztem jó minőségű oxigénmentes kábellel, hát döbbenetes változásokat tud produkálni egy ilyen "apró" kis módosítás. Abszolút nem mindegy a felhasznált vezetékek kábelek minősége. Ég és föld a hangban. Az eddigi sem volt egy rossz minőségű de ezzel sokkal jobban szól.
(#) Bassmester válasza joco63 hozzászólására (») Dec 17, 2010
Konkrétan milyen drótot használsz ilyen célra? Én kibelezett CAT kábellel csináltam az enyémet, a rácsbekötéseket pedig SAL és Tasker árnyékolttal.
(#) lpcollector válasza mayky hozzászólására (») Dec 17, 2010
CHZ mester vázolt fel nekem korábban egy szimmetrikus bemenetű kapcsolást, kiindulásnak erre gondoltam.
Nem volt vészes az ára...
Nem nagyon bíztam benne, hogy hozzájutok idehaza, ezért még korábban beszereztem az orosz megfelelőjét (a 6ZS52P-t), de az rettentő mikrofóniásnak bizonyult.
Meredekségben és alacsony zajellenállásban is felülmúlja a D3a-t, kár volt tőle "megszabadulnod"...
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Dec 17, 2010
A 4,2k-s kocka kimenőm mennyire passzolna szerinted EL 84, PL82, 6P15P csövekhez? Érdemes próbálkozni ezekkel? A 6P3SZ-ekhez használom majd fel a trafót, csak próbaképpen hallgatnám meg vele a felsorolt kisebb csöveket... van értelme időt szánni rájuk?
(#) djhans válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2010
Szerintem PL82.
(#) Bassmester válasza djhans hozzászólására (») Dec 17, 2010
Igen? Na majd kipróbálom. Az Raa is stimmel? Szerinted mekkora anódfeszt kérne a cucc?
(#) joco63 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2010
Hát ez egy kicsit drága mulatság, mert minőségi rca-ból bontok vezeték ereket és ebből készítem a belső kábelezést. Biztos van olcsóbb megoldás is csak még nem találtam meg. De a hangminőségnél bőven behozza, a ráfordítást, mert az a tapasztalatom, hogy hiába építesz egy jó kapcsolást megfelelő minőségű kábelek nélkül nem lesz meg az elvárt eredmény. Persze ez nem csak a kábelekre igaz. Árnyékolt vezetékeket nem szoktam használni sehová.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 17, 2010
Idézet:
„....ehhez képest a mérési eredmények kicsit alulmúlják a várakozásaimat....

Csak ez nem a dc csatolás miatt van (az miatt minden fokozat lehetne hibátlan), látod, már a kaszkód lelassítja a négyszöget (várható volt 500 K anódellenállásnál, ha oda beraksz 6N6P-t 5-10 mA-el, 40-20 K anódellenállással mindjárt kinégyszögesedik). Nem véletlenül ilyenek a jelalakok, a fül az igazi műszer, ez egy ilyen erősítő (biztos lehetsz, hogy nem visz át a CD hibáit, és nagyon szép énekhangja van. Kondenzátorcsatoltan is ugyanilyen jelalakok lennének (próbáld csak ki). Jó a végső négyszöged, hallgatózni kell.
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2010
Ennyi körül számoltunk előzetesen is, természetesen nem a drótoktól változott a teljesítmény, hanem a nagyobb disszipációtól (ami a nagyobb nyugalmi áramból jön).
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Dec 17, 2010
Nekem is csak azon a képen "pupos" (megtetszett), egyébként kb. ugyanígy néz ki.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 17, 2010
Csatlakozva mayky-hoz, szerintem is meg kell nézni alaposabban azt a kimenőt, azért 100 Hz színuszt mindenhogyan lazán vinni kellene (hacsak nem valami nagyon elszúrt, alig trafóról van szó, 300 menet primerrel). Mérjél áttátelt hirtelen. :yes:
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 18, 2010
Azért annál valamivel több van rajta. Holnap előkeresem a tervét is a kimenőnek. Érdekes, hogy triódába kötve sokat javult a helyzet.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 18, 2010
Nincsrn abban semmi érdekes, triódának kötve sokkal kisebb a cső belső ellenállása, ezért kisebb impedanciát is meg tud hajtani. Áttételt kell mérni, hiába veszed elő a papírt, ha elkötés van.
(#) sturbi hozzászólása Dec 18, 2010
Én meg most az erősítő "Nemiroff faktor"-át próbálom beállítani a kisházban. 1,5 kW szabályozott fűtőteljesítménye van, de négyzetesen javuló hangminőség érhető el a "kütyü" szakszerű álkálmazásásval.
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Dec 18, 2010
Hát ez király
Mi jön ki belőle?
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 18, 2010
Ezt is lehet "közöshallgatni"
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 18, 2010
Megmértem a kimenőt, 8,65V-ot kötöttem a szekunderre és 265V jött ki a primeren.
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2010
Akkora a "disszipációja", hogy hűteni kell a csövet. Nagyon pöpec, így "automatizálva", csak kicsit hosszadalmas. Nem offolok tovább.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 18, 2010
Hát az több mint 7K-s kimenő (8 ohmon), nem szabadna esni semmit a 100 Hz-nek pentódásan sem. Nem valami mérési figyelmetlenségbe estél ?
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 18, 2010
Még csak ezt igazán.
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 18, 2010
Biztos nem mérési hiba, mivel szkópon nézve 300Hz fölött a jel nagysága szinte semmit nem változott, alatta pedig rohamosan csökkent. A hangján is lehetett hallani, hogy mélyhanghiányos. Triódás kötésben ugyanezt a mérést elvégezve 100Hz alatt kezd csökkenni a jelszint, de ott sincs akkora, mint pentódás kötésben.
Következő: »»   1138 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem