Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   112 / 399
(#) djgombi válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
(#) potenciameter hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok.
Bocsánat, hogy beleszólok, azt szeretném kérdezni, hogy mivel jobb az MJE, 2SD tranyókkal a Quad, mint a BD kel? Az én Quadomban BD van, de eddig még nem volt bajom vele és a hangja is szép.
(#) djgombi válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Azokat még nem hamisítják és strapabíróbbak is. Nekem is bd végek vannak benne és még nem volt javítva. Pedig 4 ohm-ra dolgozik
(#) szokola válasza djgombi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
köszönöm!
(#) szokola válasza djgombi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A BD 249-es tranyóm mind a 4 döglött. Az újabb erősítőben.
A BC 242 viszont mind jó.

A régebbi erősítőmben viszont azon az oldalon is jó a BD 249, ahol nem szól. A BC 242 is jó.

Mit kellene még megnézni benne?
(#) potenciameter válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nézd meg a rossz oldalon az IC-t lehet az öregedett el az évek alatt.
(#) CIROKL válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Pár sorral imént írtam , minden félvezetőt !
(#) djgombi válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ahogy CIROKL írta:
Idézet:
„minden félvezetőt !”
(#) szokola válasza djgombi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
ok
nekikezdek
(#) subi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszönöm Köbzolinak a moderátori segítséget. Bobika, a PIC16F887 -re épülő bemenetválasztó és kivezérlésjelző a fentebb levő topikban és linken, a 6. oldalon.
Üdv.
Subi
(#) szokola válasza szokola hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Itt Egerben csak BD 249-et tudtak adni, a további típust, csak rendelésre hozzák.

Viszont az újabb Quadban szétégett mindkét oldalon az R38, 10 ohmos ellenállás a végtranyók mellett.

Van még Urbán féle hangfal védelem is.
Ennek működnie kellene akkor is, ha ráadom a tápfeszt?
Nem tudom, hogy lehet ezt is megnézni, hogy jó e?

A.
(#) cicoka válasza szokola hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia. Ha a védelemre rákötöd a tápot pár másodperc múlva a relének meg kell húznia. A nullpont figyelést úgy tudod a legegyszerűbben ellenőrizni, hogy az ic pozitív lábára ráforrasztasz 1 vezeték darabot és bekapcsolt állapotban megérinted vele a védelem bemenetét. Ekkor a relének azonnal el kell engednie. Az ic negatív lábával ugyan így. Ha így megvan minden akkor működőképes.

sok sikert.
(#) szokola válasza cicoka hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Köszönöm a választ,
nekem is úgy rémlett, hogy be kell húznia a relének. De nem teszi. Itt is a félvezetőket kell átnézni, hogy rátaláljak a hibára?

üdv a.
(#) cicoka válasza szokola hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Igen. az ic-t se hagyd ki. Ha kell elküldöm a kapcsi rajzát és a részletes leírását e-mail-ban, vagy ha a moderátorok nem bánják ide is.
(#) szokola válasza cicoka hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
köszönöm ,ha ellküldöd a rajzát, mert már nincs meg.
***

üdv A

A fórumon értekezünk, ha privát az ügy akkor privátban és az A betűt nem kérjük két enter után .. köszi ! .köb ..
(#) cicoka válasza szokola hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Itt a rajz.
(#) Pioneer hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Már majdnem elkészültem a végfokokkal. A tekercsek elkészítése a következő lépés. Egy kép róluk.

DSC_2223.jpg
    
(#) Alkotó válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
A két bizosíték foglalat jó közel került egymáshoz. Azért ott 100V potenciálkülönbség van, ezért talán jobb lett volna a "házas" biztosíték foglalat, amire még ha akarod egy kupak is elleszkedik. Esetleg tegyél közéjük egy kis szigetelő lapocskát.
(#) Pioneer válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nem én terveztem ilyen közelre.
(#) CIROKL válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nincs azzal semmi gond ha még nem kap műanyag kupakot akkor sem , anno legyártottam sok példányt és még ebből a közelségből nem volt soha gond , de ha gondolod akkor még tehetsz rá műanyag kupakot is !
(#) uriboyka hozzászólása Jan 9, 2011 1 /
 
sziasztok ***
köszönöm megértéseteket kérésre privben küldök képet.am 2x100watt 8ohm 2x200watt 4ohm.
(#) zoly15 válasza uriboyka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szép-szép de a belseje? (a lényeg?)
(#) uriboyka hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
hát jó akkor pár dolgot irok.
Van benne két nagy 40voltos 47000µF kondi
2N3055végtranyóval BD242meghajtóval
a trafó az egy kocka trafó teljesitményt nem tok róla hogy hány wattos de 2x25voltos körüli
meg van hozzá egy ilyen nyák trafó féleség arra két 12voltos venti megy az hűti de majd ez a képen látszik jó részt ennyi
(#) zoly15 válasza uriboyka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Észrevételek: Nincs hangfal védelem. Az a venti mit hűt ott? A másik oldalt kéne neki lennie. (A bordán)
(#) uriboyka hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
azt én se tudom mérrt van ott igy kaptam kicseréltem a végtranyókat benne meg minen és kész ezért adom el mert nem használom meg nagyon kéne a pénz:S
mért neked kellene??
(#) zoly15 válasza uriboyka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nekem sajnos nem kell. Csak érdekelt a megoldás, no meg ha valaki meg akarná venni jobb ha több kép van. Én a mult hónapban készítettem egy 2X200W-ost Most is muzsikál!
(#) uriboyka hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
oké értem azért köszi
am gratt hozzá nagyon szép lett
jól néz ki
(#) zoly15 válasza uriboyka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi! Ütős is lett!
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Az előlapon a 4 csavart belehetett volna süllyeszteni, ha már olyan vastag a fa.
(#) zoly15 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nekem tetszik az imbusz csavar feje.. Ezért van így Egyébként a fába kb 3mm-t belehúztam
Következő: »»   112 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem