Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   17 / 25
(#) Zoli_bácsi válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
4017-es villogó, teljesítmény LED-el. Jó szórakozást.

A kapcsolást az új Splan7.0-val készítettem, gyakorlásképpen.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Köszönjük! Valóban, a KRESZ nem enged meg szinte semmi változtatás a gépjármű jelző-, és biztonsági berendezései terén.
(#) pe.ti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Videót tudnál feltenni róla működés közbe?
(#) Zoli_bácsi válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Helló.

Persze, holnap teszek fel videót. A 4017-es része próbapanelen össze van rakva, de nincs rajta a végfok, meg a 4060-as órajel generátor. Csak magát a logikát próbáltam ki. Egyébként tuti biztos működik a kapcsolás, mert az egyes kapcsolási rajz részeket máshol, már használtam.
(#) pe.ti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Rendbe. Csak kíváncsi vagyok, mert ahogy látom 3 led van rajta meg 3 mód és kíváncsi vagyok, hogy villog.
Köszi!
Helló!
(#) Zoli_bácsi válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Csak értelmezés képpen.

A LED1 amolyan visszajelző, hogy működik az oszcillátor. Egyáltalán nem szükséges beépíteni az áramkörbe, mert ha villog, a LED2 és LED3 led csoport, vagy led, akkor nyilván működik az oszcillátor. A 3 mód az a LED2 és LED3 ledekre vonatkozik.
(#) pe.ti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Értem,de azért a vidit kérném ha lehet.
(#) Fonyod21 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
megcsináltam a kapcsolást.
Igazad lett a jelszint tekintetében.
Sajnos a BD 139 tranzisztorral fordítva működik a kapcsolás. Csakorlatilag amikor nem kéne világítania akkor világít és fordítva. Be kellene iktani valami invertálót.
(#) Joohhnyyxx19 válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Üdv akk át tudod küldeni nekem a javított kapcsolást ?és alkatrészlistát mindennel együtt?
(#) Zoli_bácsi válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Itt a videó a működésről:

video
(#) Joohhnyyxx19 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
A videón 1 IC látszik a másik hova tünt mert a rajzon rajt van?
(#) Zoli_bácsi válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
A videón csak a 4017-es logika van megépítve. Az órajelet a próbapanel felett látható oszcillátorról kapja.
(#) _JANI_ válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Csak egészítsd ki egy NPN teljesítménytranzisztorral, ahogy én is megoldottam. Még a nyákon sem kell változtatnod. Igaz ekkor a teljesítmény tranzisztorokat vezetékkel kell bekötni a nyákba. Viszont amúgy is illene hűtőbordára tenni őket ha ki vannak terhelve.
A kiegészítés egy OC ( nyitott kollektoros ) kimenetet alkot. Ezért a terhelés sokkal nagyobb tápfeszültségről is üzemeltethető, ami kisebb áramot jelent a tranzisztorokon.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Van más lehetőség is a kimenet invertálására.

1: A 4093-as ( IC1 ) D, B, kapuját a kimenet invertálására is fel lehet használni. Az A, C, kapu kimenetén digitális jelszint van. S képes a 4011-es logika meghajtására. Sajnos a nyákot kicsit át kell alakítani.

2: Ki kell cserélni az IC2-őt 4001 NOR IC-re. A 4001 láb kompatibilis a 4011-el! Így a meglévő kész áramkörön semmit nem kell módisítani. Illetve. Csak a kimeneti tranzisztort kell NPN-s darlingtonra cserélni. Vagy az mellékelt PNP-s kapcsolást kipróbálni amennyiben már megvannak a PNP-s teljesítmény tranzisztorok.
(#) _JANI_ válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Olvass kicsit figyelmesebben! (#883944)-es hozzászólás...
(#) _JANI_ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nagyom látványos a bemutató!
Utólagos engedelmeddel felteszem az áramkört JPG-ként is, hogy a képek között könnyebben megtalálhassuk a kapcsolást. Köszönöm.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Csak most vettem észre, hogy a T2, T4, (BD242) tranzisztor EC-kivezetései fel vannak cserélve a rajzon.
S már nem tudtam javítani a feltett képet.
Mellékelem a javított rajzot...
(#) csibai hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Üdvözlet minden fórumozó társamnak!

Bár nem szorosan ide való, de nem akarok több témát nyitni, hátha itt is tudtok segíteni.
1., Azt szeretném kérdezni, véleményetek szerint a mellékelt képeken lévő vakut hogy tudnám úgy működtetni, hogy a feltöltődés után automatikusan elvillanjon. És ha valaki megmondaná melyik lehet a betáp pont azt is megköszönném.
2., A képen látható fényképezőt használom évek óta, de ahogy az lenni szokott akkor merül ki az akku mikor nem kellene. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne erről a zselés akkuról üzemeltetni. Bár elég kényelmetlen lenne, de legalább nem a pl. ballagás legfontosabb részénél kellene akkukat cserélgetnem.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
További képek a következő hozzászólásnál, mert nem tudtam feltölteni. Köszönöm.
(#) csibai hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Az előző kérés folytatása.
Köszi mindenki segítségét!
(#) Zoli_bácsi válasza csibai hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Bár szorosan nem ide való...nem. Egyáltalán nem ide való. Keress vakus témát és kérlek ott tárgyaljátok a témát. Ennek a topiknak a címe: Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)

Üdv!
(#) _JANI_ válasza csibai hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia! Valóban. Az egyik fényképezőgépes, villanócsöves vagy _vakus_ témába jobban illett volna.
1: Ha az akkumulátortöltőn van feltöltést jelző LED. akkor egyszerűen meg lehet oldani a VAKU vezérlését. Ha nincs a töltőn visszajelzés, akkor az ólomakkumulátor kapocsfeszültsége és töltő árama alapján kell meghatározni a töltöttség fokát és vezérelni a jelzőfényt ( vakut ).
A vaku hány voltról üzemelt? A típusai sokat segítene.
2: 12/5V-os DC-DC tápegység kellene, lehetőleg kapcsoló üzemű. Mert az áteresztő tranzisztoros, mint PL a 7805-nek rossz a hatásfoka. Egy kapcsolóüzemű kisebb veszteséggel dolgozik, de kicsit több alkatrész kell hozzá ha magad építed meg. PL:_12_>_5V_DC/DC_konverter_. De lehet kész modulokat is venni.
Vagy lehet gyári 12/5V-os konvertert is választani a gép paramétereit figyelembe véve.
(#) csibai válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Köszönöm a választ, és elnézést, hogy kicsit belekutyultam a témába.
Mégegyszer kösz.
(#) pe.ti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Köszi a videót!!! Nagyon tetszik! Maximum hány ledet lehet(esetleg átalakítással) működtetni?
(#) _JANI_ válasza csibai hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szívesen. S ha eddig nem lett áthelyezve más témába akkor szerintem itt fogunk megoldást keresni a problémádra.
Volt két kérdésem. De nem kaptam rá választ...
A bontott vaku tápfeszültsége és típusa sokat segítene.
Valamint az akkumulátor töltéssel illetve visszajelzéssel kapcsolatban is jó lenne pár infó.
(#) Zoli_bácsi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia!

Nagyon köszönöm az észrevételt, teljesen igaz, felcseréltem, nem ellenőriztem. Így pontos a kapcsolás.
(#) Zoli_bácsi válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia!

Annyi ledet köthetsz a LED2;LED3 helyére, amannyit a BD242-es tranzisztor elbír. Ez pedig 3A. Ha a LED áramfelvétele darabonként 20mA, akkor kb 140db-ot tranzisztoronként.
(#) pe.ti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Értem.Köszönöm!
(#) Joohhnyyxx19 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
És azt honnan tudom hogy egy led mennyi áramot használ pontosan?
(#) Zoli_bácsi válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Kiválasztassz egy LED tipust, majd annak megkeresed az adatlapját. Abban megtalálod a nyitófeszt és az áramfelvételt. Mert ugye előtét számoláshoz a LED-en eső feszültséget is figyelembe kell venni.

Szerintem valami egyszerűbb áramkört építs először.
(#) Joohhnyyxx19 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Köszi a választ és szerintem menni fog már a nyákterve 3/4 része kész van. és ne nézz ...... nek .
köszi
üdv Jani
Következő: »»   17 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem