Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   289 / 1159
(#) vilmosd válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Biztos hogy az a rossz? Kiforrasztas utan ki lehetne probalni, hogy a LDR oldalra rakotsz egy ellenallasmerot, es a LED-et meghajtod egy par mA arammal. Igy csokkenni kell az LDR ellenallasanak. Szerintem nem fogysz kapni ilyet legfeljebb az Alibabanal ezres darabszamban.
(#) nikolatesla válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem azért kel mert rossz.Hanem mert egyik ismerősöm után építeni azt az erősítőt és nem nagyon tudtuk,hogy mi is az. Bontani meg miből lehet?
(#) yohnsee hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok! Egy kicsit megakadtam... a következő alkatrészt nem tudom beazonosítani: DIP16 a tokozása, fentről lefele ez olvasható rajta:
TFK
U4614B
45 A 509

és a jobb oldalán függőlegesen ez van írva: 22439
Ez egy VHS kapcsolóüzemű tápjában van, és nem akar beindulni az oszcilláció, nagyon halk kattogást hallani, próbál elindulni, de nem tud. Köszi a segítséget!
(#) kadarist válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
A környező elkókat cserélted? Alkatrészforrás: Bővebben: Link
(#) yohnsee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi a tippet, hq-nál nem néztem, először a datasheetcatalogon meg a google-n próbálkoztam, de ott valahogy nem jutottam sikerre.
Egyelőre nem ez a legelső amit javítanom kell, félre is raktam kicsit, amint visszatérek rá, jövök még szerintem segítséget kérni.
Üdv

Szerk.: az előző hsz-ben elírtam, DIP14 a tokozás, de a lényegen nem változtat semmit.
(#) guliver83 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok.
Egy végfoknak az adatlapját keresem, de nem tállom sehol, tudna valaki segíteni?
SVI4004
(#) mazso1988 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok.
Tudna nekem valaki segíteni, mert nem vagyok biztos a dolgomban!

Nekem egy smd alu-elkó- val van némi problémám, láttam rajta egy fekete kis vonalkát a tetején és kérdésem az lenne hogy ez a kis vonalka jelzi a negatív felét az elkónak?

Bocsika ha hülyeséget kérdezek, de ez kicsit most megzavart.
(#) guliver83 válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia
Csak, hogy jobban értsed a dolgot!
(#) mazso1988 válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
Ez nagy segítség volt!
(#) mex hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Gondolom sokan ismerik ezt a fejlámpát.Sajna az akku hamar veszít a kapacitásából, a hozzáadott kapcsolóüzemű 5.2V névleges feszültségű töltő kis idő múltán teljes töltöttséget érzékel, holott nem így van. Megpróbálnám regenerálni az akkut, (több is van) de nem tudom, hogy ólom, vagy más típusú. A fejlámpán 4V névleges feszültség van feltüntetve.
Az akku tokja kettő cellára enged következtetni, de jó lenne biztosat tudni. Ha van valakinek pontosabb infója, kérem ossza meg velem.
(#) szepnorbee hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy notim amiben van 3 db D-S zárlatos FET. Nem találok hozzájuk adatlapot. Segítenétek kicsit?

KÉP

Szerk: Ez lenne az ? Datasheet
(#) vicsys hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Urak! Ez vajon mi lehet?
TUNGSRAM felirat, mellette kézzel írva: 3TH 65
(#) kadarist válasza szepnorbee hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Igen, az lenne az. A tok alsó részén lévő felirat a típusszám.
(#) kadarist válasza vicsys hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!
Ez egy hőelemnek néz ki.
(#) szepnorbee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Sajnos hazánkban ez nem beszerezhető. :S Esetleg elképzelhető, hogy ez is mehetne helyette? FET

Nagyon köszi!
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Biztos? Az a bogyó a végén, kisebb mint egy mákszem. És vajon minek az üveg tok?
(#) kadarist válasza szepnorbee hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Kicsit erősebb meghajtást igényel, de akár még jó is lehet. Eredeti: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza vicsys hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Az üveg tok biztosan tartó szerepet tölt be. Abból látszik, hogy hogy hőelemről van szó, mert a két pálca eltérő anyagú fémből van, egészen a hegesztésig.
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszi, tesztelem!
(#) szepnorbee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszi! Szerintem az olcsóbb is elég lesz, főleg h. nem utolsó sorban feleannyiba kerül Köszi mégegyszer!
(#) vilmosd válasza vicsys hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Hali
Emlekeim szerint termisztor. De vagy 30-40 eve gyartottak ezeket a tipusu gyongy-termisztorokat.
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 / 1
 
Hello!
Már bocs, hogy belevau, de ha hőelem, akkor nem elég a hegesztésig a két külön anyag, hanem végig az kell. (A hozzá tartozó kompenz vezeték anyagának is azonosnak kell lenni.) Mert különben a hegesztésnél lesz a hideg-pontja. És hogy az néhány centire legyen a meleg-ponttól, annak értelme nem sok van.
De én a egy "gyöngy termisztorra" adnám a voksomat.
üdv! proli007
(#) sniperx hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!

A bekarikázott alkatrészeket ti minek azonosítanátok?
A panelen egy kb 1W nagyságú ellenállással megegyező méretű és kialakítású matt fekete dolog van, feliratok nélkül. A panelen tekercsnek van felfestve.
A rajzon az olvadóbizti jelölésést használják és ellenállás értéket ad meg hozzá.
Mondjuk alatta a 680M jelű ellenállás is érdekes madár...
Ez egy DVD felvevő tápja egyébként.
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Igen, mégis csak termisztor lesz ez, a típusa is erre utal, meg a többi jellemző is. A más-más színű rúd viszont érdekes.
(#) pucuka válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Bizony, bizony termisztor. Anno volt ilyenekhez szerencsém. Különböző műszerek gázkamráiban használták hőmérséklet beállításra, stabilizálására.
(#) Atis_81 hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék , hogy valaki tudna e tippet adni a képen látható alkatrészről hogy mi is az valójában, gyanúsan hasonlít egy ellenállásra de sztem nem az, tulajdonképpen, egy motor forgórészén lévő mágnes melett van, és ez a kis kütyü érzékeli a motor fordulatát és úgy szabályozza azt. Ha a képen nem látszana a színek rajta: sárga kék vörös ezüst
Remélem nagyjából érthetően fogalmaztam meg
Előre is köszi!

S4025490.JPG
    
(#) kadarist válasza Atis_81 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!
Ez egy induktivitás (tekercs).
(#) Atis_81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszi a választ, ennek tudatában, meg hogy így már utánnaolvastam könyebb lesz megoldani!
(#) VIM hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Hali!
A karácsonyi topikban tettem említést egy ledről ami kéket világít és homorú a lencséje. Van ennek valami betű és szám jele külön, mert rákerestem a guglival a kék ledre, de nem találtam hozzá hasonlót sem. Bővebben: Link Ha tudna valaki valamit mondani róla....
(#) Ricsi89 válasza VIM hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Nekem valahol van ilyen ledem, de az villogó kék.
Következő: »»   289 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem