Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V - 5V a legegyszerűbben
 
Témaindító: Lozsa, idő: Szept 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) dante01 válasza potyo hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
az biztosan jó ötlet úgy??
Én úgy már nyírtam ki 7812eseket hogy párhuzamosan kötöttem őket.
én inkább megfejelném egy 2 vagy inkább több Ampert tudó tranyóval valahogy így :

7805.JPG
    
(#) icserny válasza cs_gabor hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Van 78T05, ami 3 A.
(#) potyo válasza dante01 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Abban biztos vagy, hogy a 7812 párhuzamos kötése a tönkremenetel közvetlen okozója?
(#) Huby hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hellósztok

7805-el meglehet oldani egy vinyó külső táplálását 12voltról?

nem lesz gond,hogy a 2 test az közös?
(#) Huby válasza Huby hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
mármint,kivülre szeretném tenni a merevlemezt,és 12 voltról müködne,ebből csinálnék egy 5 voltos kimenetet is a stabilizátorral.

De a merevlemeznek úgy van,hogy 12v(sárga) GND(fekete) GND(fekete) 5v(piros)
és ha a GND mindkettő a 12 volt negatívja lenne
remélem nem kérdeztem hülyeséget
(#) potyo válasza Huby hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Az a két fekete drót ugyanoda megy a tápban és a merevlemezeken is, csak a nagyobb terhelhetőség miatt van két vezeték párhuzamosan.
(#) Huby válasza potyo hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszi, bár tudom,hogy hülyeséget kérdeztem, de akkor mégsem? köthetem a -12 voltos kábelt,és a -5 voltos kábelt egy helyre?
(#) Huby válasza Huby hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Megvettem az 7805-öt és jól is adja 5,02-t ad, de még mindig áll az a kérdés,hogy télleg köthetném-e úgy,hogy 12 volt plusz minusz fele adott a 12+ és a 12- -t bekötném a vinyó kábelbe,és erről a kábelbe bekötném még a 7805-t,és a gndje az ugyanaz lenne egy sata táp kábelbe kéne az 5+ 5- 12+ 12- nem lesz vele semmi galiba? probléma? nem szeretnm hazavágni a kábelt, olvastam,hogy előlehet állítani a -5it egy kisebb áramkörrel,de azt muszáj?
(#) fidelcastro válasza Huby hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Üdv!
Ha erre gondoltál akkor meg lehet csinálni, bár a 7805 igen csak melegedni fog úgyhogy a hűtést ne sajnáld tőle!
(#) potyo válasza Huby hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
De igen, simán kötheted úgy. fidelcastro rajzához annyit, hogy a 7805 kimenete és a GND közé is tegyél 100nF-os kerámiakondenzátort minél közelebb a 7805-höz.
(#) fidelcastro válasza potyo hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Igaz! Növeli a stabilitást és a tranziens viselkedés jóságát.
(#) Huby válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszi szépen nektek!
rájöttem azóta,hogy nem kell nekem -5 v,az csak a föld(GND)

holnap összerakom,és meglátjuk mi sül ki belőle
mégegyszer köszi nektek!
(#) fidelcastro válasza Huby hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nincs mit! Remélem működni fog!
(#) Huby válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Helló,nos a helyzet a következő
5.02, hűtőborda rajta,labortápegységről nézve de a vinyó nem pörög fel,csak kattog, megnéztem gépen,ott jó

5.16 van a gép tápegységnél az 5 voltnál itt 5.02,hogy lehetne felhúzni ezt a keveset? vagy valami egyszerű megoldás? szerintem kevesli a motor a fesztültséget(az 5 volt kell a motornak) esetleg USB nem bírná el?
(#) fidelcastro válasza Huby hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Üdv!
Lehet hogy tényleg kevés neki az áram, a kimenetre kellene kötni egy nagyobb kondit (mármint a stabilizátor kimenetére) mert az a stabilizátor nem engedi hogy nagy csúcsáramok folyjanak rajta. Ezt a kondival meg lehet kerülni, most csak körülbelüli értéket tudok mondani neked a kondira, szerintem először egy 2200µF-ossal próbálkozz. A feszültségét is meg lehet emelni egy diódával, de ez szerintem nem szükséges először a kondit próbáld ki.
(#) Huby válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Köszönöm szépen, valószínű mert a labortápegységen a CC(áramerősség korlátozás) bevillant egy pillanatra, bár szerintem ez más okból történt(egy pár ms-ra). Holnap meglátjuk, ha már ezzel nem foglalkozom, este van már
(#) Huby válasza Huby hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
ugyanaz,pedig a kondi jó,jó lett bekötve valami kapcsolási rajz ilyesmi nincs valahol? 12v 5vhoz?
Akkor elmondom,hogy mi lenne az egésznek a lényege adott 1 laptop(a benne lévő vinyó kódolt,és mivel epromba égetve,kicsit nehézkes lenne a törlése,kiolvasása)

így egy külső usb-s sata eszközt vettem,és mivel a laptop vinyó tudtommal 5 voltos(nincs ott 12 volt,de lehet tévedek)
így kivülről szeretnék berakni(?) egy vinyót,ehhez kell egy usb 12v 5v,mert van 12v gnd gnd 5v ->sata táp kábelem esetleg szedjem szét a laptopot,és mérjem le az 5 voltot a vinyó tápjáról(ami az eredeti bentiről)? és a 12 voltot meg állítsam elő a laptop tápjáról(19 volt) 7812vel?

már nemtudom mit kéne,már télleg
(#) potyo válasza Huby hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Idézet:
„már nemtudom mit kéne,már télleg”


Kezd azzal, hogy érthetően leírod, hogy mit is szeretnél csinálni!
(#) augre hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
sziasztok!

Nagy hétszegmensű kijelzőket készítettem a csatolt képen látható alapelv szerint. A kapcsoló szerepét egy atmega8 tölti be.Ameddig a programozórol kapja a mikrovezérlő az öt voltot addig gyönyörűen működik.

Viszont mivael 220-ról -->adapter-->12V-->ledek. A 12V-ból csinálnék 5V-ot az avr-nek.
7805-össel. bekötöm a 7805 kimenetét, amit leellenőriztem, h. 5V. És nagyon melegszik a stabilizátor, de működik a kijelző. hosszabb ideig nem próbáltam mert szerintem elfüstölne

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) potyo válasza augre hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Milyen terhelés van még az 5V-on? Lehet, hogy teljesen normális a melegedés. 7805-ben van túlmelegedésvédelem, nem fog az egykönnyen elfüstölni.
(#) niedziela válasza augre hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nem gerjed ? 100nF van a kimenetet és a bemeneten ?
Mennyi °C lehet az a nagyon meleg ?
(#) potyo válasza augre hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Juteszembe, az a 400ohmos ellenállás az AVR-es áramkörben hol is van pontosan?
(#) augre válasza potyo hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
a 400 ohmos a tranzisztorok bázisáról megy az avr GND-jére.

olyan 80C foknál nem hagytam jobban melegedni, hűtőbordát is raktam rá.

olyan mintha valahogy átfolyna a stab IC-n is az áram egy része ami a ledeken megy.

tettem kondenzátort a 7805 -re

köszönöm a válaszokat
(#) potyo válasza augre hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Akkor rajzold már le, hogy pontosan hogy is van az a kapcsolás!
(#) augre válasza potyo hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Most az a helyzet, h. megtaláltam a rövidzárat ami miatt melegedett.

És most ez a kapcsolás.

és az összes tranzisztor kinyit ha megkapja a 12 voltot.

És nem tudok rájönni miért :S
(#) augre hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Most vettem észre, h. ebben az állapotban is kinyit az összes tranzisztor, valaki meg tudná mondani miért?

köszönöm
(#) potyo válasza augre hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Egyrészt:
Idézet:
„a 400 Ωos a tranzisztorok bázisáról megy az avr GND-jére.”

Ez neked hol is van a rajzon?

Másrészt hol láttad azt, hogy bipoláris tranzisztor bázisát direktben kötjük kontroller lábára abban az esetben ha a tranzisztor emittere direktben van testre kötve, és ellenállást teszünk a test vezetékbe? Az ellenállások mindig a BÁZISSAL mennek sorba, hiszen a bázisáramot állítjuk be velük, valamint a ledek elé a kollektorkörbe is MINDIG kell az áram beállítására ellenállás.

Harmadrészt, mi lenne ha normálisan lerajzolnád a KOMPLETT kapcsolást és azt raknád fel?
(#) augre válasza augre hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Akkor nyílnak ki a tranzisztorok, ha a 7805 input lábán rajta van a +12V és a GND lába pedig rajta van az avr GND-jén.
A 7805 +5V lába pedig csak lóg a levegőben

Miért nyitnak a tranzisztorok a kollektor emitter között?

köszönöm
(#) pgazso hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék autóba egy villogó led-et betenni áramkörrel, viszont ehhez stabil 4,5 V-ra lenne szükségem. Hogyan tudnék az akkumulátor 12V-ból 4,5V-ot csinálni? Esetleg van ehhez valami olyasmi kapcsolás ami kicsi és nem melegszik?

Köszi a választ!
(#) pucuka válasza augre hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Ahogy potyo mondja emitter(ek)be nem teszünk ellenállást, mert emitterkövető lesz belőle, és a tranzisztor nem fog kapcsolni. A bázisokba viszont kell áramkorlátozó ellenállás, ahogy a diódákkal sorba is.
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem