Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » CPLD, FPGA - Miértek, hogyanok
Nálam csak 11 regiszter van. 10 a ledeknek 1 a sDir-nek.
Üdv. Zoli
Ezt hogy érted?
Közben megnéztem az adatlapot, és jé, ott van, hogy hardveres órajelosztó van beépítve!
Hogy értem ? Mi nem egyértelmű?
Itt az RTL séma. Üdv. Zoli
Ja! Az hogy áttértünk TFT-re! A KIT orrán lévő fény kikerült a látómezőmből!
Abból nekem is 11, hanem a Pterms-ből(ez micsoda egyébként?) van csak 19 a 36 helyett. Csatoltam én is az RTL-t(v3-as verzió) Ha nagy képet akarsz csatolni, akkor ne jpg-be tedd, mert azt átméretezi a fórummotor(azt hiszem ki lehet kapcsolni, de mindegy). Egyébként is huzalozás képet a png, vagy a giff jobban kezeli, a jpg szétmossa a részleteket. A forrást is feltettem:
Nem a signalos verziót nézed ? Ott kioptimalizál, mert rájön, hogy ki fog lépni az értékes 1 a szélén.
Üdv. Zoli
Signalos és nem számlálós, hanem összehasonlítós.
Érdekes dolgot tapasztaltam. Ha szerepel egy port nevében, hogy CLK, akkor a szimulátor úgy veszi, hogy annak is kell órajelet adni, azzal sem foglalkozik, hogy az kimenet, valamint hogy van még egy pCLK ami bemenet! A szimuláció pedig egy nagy zöldség lett, piros vonalakkal.
Ha lehagytam a ptCLK végéről a K-t, máris jó bench-et fordított hozzá. Ez mitől lehet? Van még ilyen foglalt címke?
Hali!
Szerintem az isim hülyesége. Ezt figyelembe kell venni a továbbiakban. Bár én nem nagyon ismerem, mert nem ezt használom. Üdv. Zoli
Kaptam hmli-től egy Demo Board-ot. Van hozzá két kábel is, egy LPT_s(DLC5) és egy soros(DLC4). A DLC5-el nem lenne gondom, de nincs LPT portom. A sorost pedig nem támogatja az ISE Webpack.
Van megoldás? (A PCI-os LPT kártya az lehet, de jó lenne használni a DLC4-et, mert elvileg debuggolni is tud, tehát okosabb mint a DLC5. Nem is értem miért azt támogatták a továbbiakban? .)
Hali!
DLC4-et nem ismerem. Nekem Digilent LPT-s JTAG-om van. Egy PCI-LPT kártyáról használom. Lehet debuggolni is vele. Lagalábbis Identify alatt megy szépen FPGA-val. CPLD-t nem tudom hogyan lehet debuggolni. Vegyél egy LPT-s kártyát, más lehetőség nemigen van, szerintem. Üdv. Zoli
Még egy kérdés, a régi FPGA-kat(XC4003E) nem támogatja a webpack? Mi a megoldás?
Ezt találtam közben:
Idézet: „XChecker Cable 1. Hardware Debugger v2.1i (or later) software: - Supports slave serial configuration of XC3000A, XC4000E/EX/XL/XLA/XV, Spartan/-XL, Virtex/-E - Supports Readback-Verify and Readback-Capture of XC4000E and Spartan with a configuration bitstream of 250,000 bits or less 2. JTAG Programmer v2.1i Service Pack 3 (or later) software: - Supports JTAG configuration of XC4000E/EX/XL/XLA/XV, XC9500/XL/XV, Spartan/-XL/-II, Virtex/-E - Supports Readback-Verify of XC9500/XL/XV 3. iMPACT software does not support the XChecker Cable.” Találkoztál már ezekkel a programokkal? Én nem találom a gyártó oldalán... Idézet: „Még egy kérdés, a régi FPGA-kat(XC4003E) nem támogatja a webpack? Mi a megoldás?” Valami régebbi verzióval kell használni. A Xilinx honlapjáról letölthetők régebbi verziók is. ISE Classic vagy valami hasonló. Ha jól rémlik, egy 6.3-as fent van a notimon, holnap belenézek támogatja e ezt az eszközt. Idézet: „Ezt találtam közben: ” Sajnos ezeket nem ismerem, csak kb. 4 éve léptem erre a területre. Üdv. Zoli
Nincs más jó megoldás, PCI-os LPT kártyát rendeltem. Legalább a PIC égető programomat sem kell másik gépen tesztelnem...
Na megnéztem a 6.3-ast, sajna Spartan2, Virtex2-től indul. Korábbra kéne visszanyúlni, de szerintem azok a sw verziók már nem elérhetőek a Xilinx honlapján.
Üdv. Zoli Idézet: „Még egy kérdés, a régi FPGA-kat(XC4003E) nem támogatja a webpack? Mi a megoldás?” Nna, van itt nekem egy 4.1-es verzió, nem próbáltam sose. ~800MB. Ezt találtam benne, lásd csatolmány. Viszont a manuáljában sehol nem említik az Xcheckert, csak a Multilinxet soros kábelként. LPT is van. Üdv. Zoli
Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel! Úgy látom nincs más megoldás, mint a PCI-os kártya. Remélem még e héten megjön!
Bocsi a lényeg lemaradt, ha érdekel, szivesen felirom neked dvd-re és postázom, vagy feltöltöm a data.hu -ra. Nem irtad hogy milyen boardot kaptál. Csak gyanítom, hogy ilyen régi cucc lehet. Igen ?
Üdv. Zoli
Szia!
Ilyen: Bővebben: Link Régi, de első hardveres próbákhoz szerintem tökéletes! Köszönöm a felajánlást, időközben megrendeltem egy LPT kártyát, pénteken itt lesz. Már régen akartam egyet, csak miután van soros portom nem volt rá égetően szükség a WPB-hez.
Hát, nem mai darab az biztos (1995). Nem tudom nem lenne e jobb valami modernebb board. Ennél olyan eszközspecifikus dolgokkal kell megismerkedned, ami lehet hogy nem hasznosítható a mai eszközökön. De egy-két próbát megér talán.
Üdv. Zoli
Tényleg csak a JTAG kezelését, néhány LED és 7szegmenses dolgot próbálnék ki és azt, hogy amit megírok egyszerű számlálót stb. egyáltalán életre tudom-e kelteni.
Egyébként milyen specifikus dolgokra kell számítanom? Néztem a doksikat, nem tűnik túl bonyolultnak. Vagy az FPGA-ra gondoltál? Ez még szimpla 5V-ról működik, ez se lehet túl komplikált...
Hát olyanra gondoltam, amit olvasni kell doksit, amikor az ember elakad. Ilyenkor muszály doksit túrni. Belenéztem az FPGA doksijába, talán mégsem olyan vészes. A board manuálja az XACTstep Development System -et emliti. Ezt is hozzáadták ?
Üdv. Zoli
Nem, nincs hozzá program. Olvasgatok, tanulok, aztán meglátom mire elég, de szerintem nem lehet akkora durranás, hogy kifogjon rajtam! Remélem...
Zavar támadt az erőben. Miért nem találom az XC3020A-t a project készítésekor a kiválasztható listában? Olyan régi, hogy a mai fejlesztőkörnyezet nem méltatja szóra sem? Lehet, hogy még is szükségem lesz egy régi verzióra?
Nem Te magad írtad kicsit feljebb ?
Idézet: „Még egy kérdés, a régi FPGA-kat(XC4003E) nem támogatja a webpack? Mi a megoldás?” Vagy ezt még tudod választani, csak a 3020-at nem ? Üdv. Zoli
Kérem valaki írja meg, hogy milyen licens lehetőségek vannak a Xilinx ISE-hez! Nem warezre gondolok, hanem arra, hogy melyik csomag melyik eszközhöz ad elérhetőséget.
A gyártó oldalán nem találom hol van ez leírva. Nekem XC4000, XC3000 sorozathoz kéne támogatás. A telepedett könyvtárakban ott vannak ezek a példányok is(bár a leíró fájluk úgy tűnik 0 hosszú), még sem lehet kiválasztani a project indításakor.
Azok obsolete alkatrészek, tehát támogatás csak a régi ISE verzókban lesz.
ISE Classics néven fut a dolog: Itt éred el: http://www.xilinx.com/tools/classics.htm Bővebben: Link Ezek ráadásul ingyenesek. Szóval nem lesz licenselési probléma.
Már nézem is! Köszönöm!
Akkor a 4.1-nek is kezelnie kéne? Mert azt letöltöttem, de abban sincs... Annál régebbi nincs az oldalon. Most elkezdtem letölteni a 4.2-t, ott jelzik az XC4000-et a linkben is... |
Bejelentkezés
Hirdetés |