Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   710 / 2501
(#) nasgoon válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Jha

Ez a "szó" mit jelent?
szamóca
(#) Gyozo92 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Igen, alatta van, de nem ad le 8 ohmra 500 wattot, csak hidalva, úgy, hogy alatta is maradjon a THD az 1%-nak. Legalább is, ha jól értelmezem. 8 ohm 225watt 1% THD alatt. Ez 4 ohmon 350 watt, és így jön ki hidalva az 1kW
(#) tomat5 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Jogos
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A búgást a Te esetedben, árnyékolatlanság, feleslegesen hosszú, kesze-kusza zavargyüjtő drótok és a földelés nem megfelelő kialakítása okozhatják.
Olyan jack aljzat kell, amin a test nem ér hozzá a dobozhoz, tehát szigetelt. a dobozon belül a jack-ről egyenesen a csillagpontba vezesd a gnd-t. Ezután a hangerőpotit kösd össze árnyékolt kábellel a jack-el, árnyékolás a poti 1-es lába, jel a 3-as lába. A poti 2-es lábról vezesd a jelet a végfok bemenetére árnyékolttal, árnyékolás poti 1-es láb. Ha a végfok modul jól van testelve, akkor elég csak a jel vezetéket a bemenetre kötni, ezt majd kisérletezd ki.
A csillagpont a táp pufferek közös pontja legyen, ide vezesd a gnd ágakat, hogy nem alakulhassanak ki áramhurkok. A sasszit is a csillagpontba kell bekötni, a védőföldelést pedig a becsatlakozáshoz lehető legközelebbi ponton kösd a sasszira.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszönöm!

Megoldottam! Nem földeltem a dobozt, és a testet véletlenül rosz helyre forrasztottam! Ez mellett köszönöm a választ! Most már nagyon jól szól az erősítőm, és a két csatorna külön szabályozható!

DSCF1209.JPG
    
(#) nasgoon válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
És a kész "mű":
(#) Robi85 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Grat. Jól néz ki az a doboz. Első erősitőd?
A vezetékeket azért rendezd el vagy csavargasd össze öket, esztétikai okokból és a füldhurok elkerülése érdekében.
(#) Tetye válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Azt a problémát hogy 500mA es biztosítékot csak úgy kinyomja? Az szerintem nem fojtótekercs kérdése. Ha el tűnik a német rádió akkor rakok rá mindenképp de most az a nagyobb bajom hogy túl sok áramot eszik.
Mintha valami nem lenne okés benne.
Erre lenne ötlet? Amúgy ha neki állok műszerrel méricskélni a dolgokat a 2n3442 "körül" B,E,C, feszültségeket arra is reagál pl ha az egyik kollektorát mérem ami elméletileg + tápon van akkor elkezdi azt ami akkor ha adok rá hangerőt, elkezd gerjedés szerűen búgni miközben a tápfesz (az izzó mögött)emelkedik kb 48-50v ig az izzó halványodik majd pukk, fesz leesik kb 36v ra és megint szól halkan és torzan. A két 2n3442 kollektora közt van kb 20v különbség, föld és föld fele lévőn 11.6v.
Ja és 0,47R helyett 0,51R került bele.
(#) nasgoon válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia! Köszi!
Igen, az első , most vesztettem el a hangerő szüzességem

Köszönöm a véleményt! Köszi! Igen, persze, a vezetékeket rövidre vágom, újra forrasztom, meg kötegelem.
(#) nasgoon hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziaztok!
Már most gondolkodom egy újabb projecten. A Vf3-mat érdemes megépíteni?
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szép munka, főleg elsőre! Csak így tovább Egyből újabb project? Végül is ez a minimum Attól függ, hogy mire akarod használni a Vf3-at. Mintha beszéltünk volna, hogy házibuliba is kellene erősítő?
Én ügyvitelen egyest kapok, ha kevés az enter a szövegben
(#) rolitechno válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A potméterről beszéltem. Az mióta szigetelt?
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia! Igen. házibuliba, meg otthoni célokra. A mostani 2X20Wattos TDA2005R-s. Szépen szól. Most 2 db 10W/4ohm hanfalra van kötve. Most rendeltem meg a hozzá illő hangszórókat.
A mostani hangládával nem tudom teljes föltekerni a hengerőt, mert a hangszórók nem bírjaák.
(#) PH-User hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok!

A fentebb említett erősítőről kérdeznék.
Annyira haladtam vele, hogy szól mind a négy csatornája, de a két bal oldalán csak a mély hangok jönnek át a hangszóróra, a közép és a magas nem.
A két jobb oldali csatornáról átmegy a teljes sáv a hangfalakra.

Mi okozhatja ezt a rendellenes működést?
A hangfalakat megcseréltem, úgy is azonos a helyzet, tehát nem a hangfalakkal van a gond.

Előre is köszi! Üdv.
(#) nasgoon válasza PH-User hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!
Melyikről?
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ha házibulira is kell, akkor a Vf3 kicsit kicsi lesz, de jó móka, főleg, hogy alig kell bele pár alkatrész
Mondjuk Vf5-öt?
(#) PH-User válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Luxman L-2-ről.
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
És az mit tud? A Vf5?
(#) nasgoon hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Kérdés: Nézegetem ezt a kapcsolási rajzot, még "kezdő" vagyok! Kérdésem: ezen a rajzon hova kötöm a + / - VCD-t? melyikre kell a + , és melyikre kell a - kötni?
Köszi!

00535.jpg
    
(#) PH-User válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
V+ a pozitív, mellette a föld a negatív. A 4Ohm-os hangszórókimenet mellett.
(#) nasgoon válasza PH-User hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Hálásan köszönöm!
(#) nasgoon válasza PH-User hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Még 1 kérdés! Látok a "mute" "kütyüt" a rajzon, az mi? kapcsoló?
(#) PH-User válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Azt hiszem, hogy alapból, ha nincs zárva egy 10k-s ellenálláson keresztül a mute két tüskéje, akkor nem fog megszólalni az erősítő.
De először építsd meg, próbáld ki, aztán, ha nem szól, akkor a mute két tüskéje közé tegyél majd be egy 10k-s ellenállást.
Én is kezdő vagyok, de remélem jól mondtam.
(#) nasgoon válasza PH-User hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm! Én is "kezdő" vagyok, egy TDA2005R-estet már összeraktam! nagyon dühöngősen szól!
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A "mute" egy lágy indító. Nekem is van a TDA7294es hidamon. Összerakod az erősítőt, és a "mute" két kivezetésére egy kapcsolót teszel. Először a főkapcsolón áramot adsz neki, majd a "mute"-ra kötött kapcsolót is átkapcsolod. Így nem kerül bekapcsoláskor áram a hangszórókra, ami nagy teljesítménynél akár ki is kőheti a szórókat, illetve nem hallod bekapcsoláskor a "puffanást"
Remélem segítettem

Vf5 kb. 200 wattot tud. Nagyobbra ezt nem érdemes, mert magasabb frekvenciákat nem viszi át. Kivéve, ha subra kell
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszönöm! Én is kapcsólóra gondoltam elösször! Kösznöm!
(#) nasgoon hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok! Tud valaki TDA 8560 Q-ra kapcsolási rajzot + nyáktervet? Köszike!
(#) PH-User válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A gyári doksijában is van kapcsolás: Bővebben: Link
Meg google-be beírod, aztán elég sok kapcsolást kidob.
(#) PH-User válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Itt is van egy konkrét: Bővebben: Link
YouTube-ra beírod, és a találatok között sok videónál ott van a kapcsolások linkje.
(#) nasgoon hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziaztok!
Kiválasztva az új project! Ezt 3daraban építem meg! Egy dobozba.
Következő: »»   710 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem