Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   98 / 177
(#) jdani válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Lehet én nem értek hozzá, de a 628 Küld (transmit), és a 876 fogad (receive) nem? Itt mindkettő csak küldd. Viszont Se így, se úgy nem megy az UART.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Csináltam egy saját programot, a legegyszerűbbet, az UART kipróbálására, úgy se ment... Kipróbáltam egy másik 876Aval, azzal már ment, tehát a PIC volt a ludas.
(#) dcsabi válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Igazad volt abban, hogy a vételre szánt file-t, rosszul állítottam be.
Egyébként ha csak a 628 felől adsz, akkor elég csak az egyik adatvezetéket összekötni...
628-TX>876-RX.
Programírás közben tőbbször próbáld ki, ha valami ütközés van közben, akkor arra a részletre keress másik megoldást.
(#) jdani hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Lehetséges PIC-vel olyat, hogy a kimenetén ne 5Vot adjon ki, hanem amennyit akarok? mondjuk másfél voltjával növelve a feszültséget?
(#) vilmosd válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
PWM a varazsszo. Lehet 0-tol 100 % szabalyzast elerni Vannak PICek amibe bele van epitve, es SW-ben tudod allitani a kitoltesi tenyezot. Ez egy negyszogjelet fog adni valtozo kitoltesi tenyezovel, amit egy RC taggal szurve mar DC-t kapsz.
(#) jdani válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Jó, de ezt a parsiccal hogyan érem el?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Én valahogy így gondolom ezt a PWM dolgot

NONAME.PIC
    
(#) HA5AWS válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Kedves dcsabi!

Mégegyszer köszönöm a fáradozásodat, elsőre lefordult és rögtön azt csinálta amit kell. Remélem ennyi gomb elég lesz

Gábor
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Kösz, de egy kis leírás jó lenne hozzá
Lehet két típus között váltani, mik azok? A CF-re minek impulzust adni, és milyen időérték ajánlott?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ha hiszed ha nem erről is van fent a témában példa
(én hiába magyaráznám mert még nem használtam)
keress egy példát a témában és nézd meg , elvileg a pwm egy 4khz-s jelet tol ki a kimenetre,és az adatbemeneten lévő értéktől függ az impulzus szélesség (a lábon megjelenő feszültség .)
(#) jdani hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Hali. Az UART eddig a részig tökéletesen Működik. Amint a ZV4es számlálóhoz, RC.1 re kötök egy EEPROM-ot, a kommunikáció megszűnik. Miért?

dd.PIC
    
(#) kkrisz75 válasza jdani hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Nem követtem mostanában az itteni dolgokat.

Mit csinál a ZV4?
Látom RC.1 ről van léptetve...

Javasolnám oda egy one-shoot beszúrását. És az után az eeprom.

Vagyis RC.1 - oneshoot - eeprom -ZV4.

Amúgy hányszor lehet írni az eepromot egy picben?
Van valamennyi korlát benne, mire tönkre megy a pic?
(#) CoderKevin hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Üdv.

A mostani projektembe került 2 poti, amivel 2 értéket tudnék beállítani. A problémám az, hogy a poti eléggé "instabil", 16 bit-es analóg bemenetre kötve ha kiiratm a bement értékét és a potit beállítom pl. 10-es értékre, akkor eléggé sűrűn "ugrál" 9-11 között.

Nem nagyon tudok megoldást találni, ha valaki már találkozott ilyennel, megköszönném a segítséget.
(#) messer válasza CoderKevin hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Tegyél az ad bemenetre egy 100nF-os kondit
(#) CoderKevin válasza messer hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Köszi a gyors választ. Kicsi még így is van benne, de tényleg sokkal jobb lett.
(#) jdani válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ha csak magában van, vagy bekötve, az URAT nem működik...

messer: Az AD és a föld közzé?
(#) kkrisz75 válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nem tudom miért.

Nekem a váltás jelzőt lehetett gombnyomásra eltárolni, de az UART függetlenül tőle működik.
(#) jdani válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Az uart, a fogadó PICben működik egyszerre az EEPROMmal?
(#) CoderKevin válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Igen, az AD és a föld közé
(#) jdani hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Azt vettem észre, amint EEPROM-t akarok használni, a kommunikáció megáll, és a saját karakterek nem működnek. Ott lesz valahol a gond?..
(#) messer válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Igen az ad és a föld közé, ha nem túl gyors a mintavételezés akkor lehet nagyobb kondit is tenni akkor még stabilabb lesz.
(#) jdani válasza messer hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
És ha LM35DZ-t használok hőmérésre, de valamikor az is ugrál, akkor ott is használhatok ilyet?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Használ az átlagolást ! azt már feltettük többször és én is elküldtem , lassítja a beolvasást és megszünteti az érték ugrálását
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Én programhibára hivatkozok, hogy azért ugrál. Benne van két hőmérő, és egy voltmérő, akkor az egyik hőmérő ugrál. Ha kiveszem a feszültségmérőt, akkor a hőmérő stabil.
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Emlékszel már volt ilyen problémád , amikor két egyforma
programrészletből az egyik nem akart menni , lehet hogy itt is valami hasonló dolog jött elő , lehetséges hogy valamelyik bit azonos nevű a két részben
és ez okozza a keveredést
(#) messer válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Érdemes használni mindig, ha az áramköri környezet megengedi. Nekem potiknál nem szokott ugrálni mekkora a a poti? Lehet, hogy túl nagy és így nem folyik elég árami s így jobban összeszedi a zavarokat. Hagytál elég időt hogy a pic belsejében a kondi rendesen töltődjön? Le van írva az adatlapban hogy mennyi időt kell hagyni az ad mérések közt.
(#) kkrisz75 válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Igen...

628ban csak mérte a fordulatot és el küldte 877nek. Amiben volt a váltásjelző és az LCD vezérlés. A váltás jelzőt gombnyomásra tárolta. stb...
(#) jdani válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Az UART nekem is működik, viszont ha használom a saját karaktereket, akkor nem működik se a saját karakter, se az UART. 2Megás potit használok. De később enkóderrel szeretném állítani az értéket. Lehetséges a mentésre való adatot kiküldeni egy másik PIC-be, és induláskor viszaolvasná?
Fogok még használni órát is a PIC-ben, és akkor talán a PIC mindig feszültség alatt lesz (3,6V), és olyankor az adat nem veszlik el, mivel egy másik IC adja az órajelet, és a PIC veszi. .. Vagy hogy működik ez?
(#) messer válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Akkor ez a baj a 2M-ás poti
Olyan mintha nem is lenne az ad bemeneten semmi lebegne a levegőben. Használj 1K-100K ig max majd meglátod rögtön stabil lesz.
(#) jdani válasza messer hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
És az UART-ra mit mondasz?
Következő: »»   98 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem