Fórum témák
» Több friss téma |
HQ-ból rendeltem 5db-ot , már lepróbáltam mindet.
Eredetileg a nyákon látható kondik voltak benne , de az adatlap alapján 1u-val is próbáltam. Bemenetre 10u tantál , kimenetre is több érték próbálva . Kapcsolás tartalmaz egy induktivitást is (kijelző és a proci tápja között ) , talán az teszi gerjedékenyé . ?
Szia!
A bemeneten és a kimeneten lévő 10 µF-os kondenzátorokkal kössél párhuzamosan 1-1 100 nF-os kerámia kondenzátort, a lehető legrövidebb kivezetésekkel. Én az LM sorozat stabilizátorait is így használom. Üdv.: Feri
Az induktív terhelés nem biztos, hogy szerencsés, nem is igen értem minek bele!
Szia !
Köszi, ezt már az elején próbáltam. Furcsa az egészben , hogy csak összedrótozva , kondi nélkül , 6-7V a kimeneti fesz. , nem áll be az 5V ...
Az induktivitást próbáltad kivenni, vagy rövidre-zárni a tápban?
Én is ezt tervezetem , próbát még megcsinálom , nem nagy beavatkozás . Fura IC az biztos , teszter nélkül csak levegőben összedrótozva kondi nélkül nincs stabil kimeneti feszültsége , ezt terhelés sem befolyásolja . Minimum 1u kell a kimenetére , hogy stab. 5V legyen .
Drop out valóban alacsony, 5,6V-ról már stabil kondival .
Feltételezésünk igazolódott, induktivitás nélkül ok.
Ezt jó tudni a jövőre vonatkozóan is, mert amúgy kellemes kis stab IC, az alacsony maradékfeszültségen túl a pontossága is szimpatikus nekem. Közepes pontossági igény esetén így a tápot feszültségreferenciának is lehet használni.
Induktív szűrő a tápban érzékenyebb és nagyobb frekvenciás áramköröknél lehet indokolt, ez nem az!
István nem tervezi valaki ennek a műszernek kitbe való forgalmazását, mint a nagy sikerű LC mérőt.
Szerintem ez annyira egyszerű hogy nincs értelme.
Az a gondom, hogy nem tudok AVR-t programozni és nincs lézer nyomtatóm a nyák vasaláshoz. A többi menne.
Természetesen segítek. Mond meg mire van szükséged és összekészítem. ( AVR-em van panelt megcsinálom ).
Amennyi az alkatrészek ára annyit kérek. A többit pü-ben intézzük.
Már van is segítséged!
Amúgy sem lenne tisztességes más szellemi termékét annak megkérdezése nélkül üzletszerű tevékenységhez felhasználni.
Ebben maximálisan egyetértek veled! Szerintem sem lenne korrekt ebből üzletet csinálni.
Köszi, holnap este visszatérünk a témára. Jó éjt.
Végül is a Atmega8L-el építetted meg? Működik rendesen?
Én is L-est néztem ki magamnak, mert ezt könnyebb beszerezni és szinte felébe kerül. "ATMEGA8L-8PU' u.i.: ATMEGA88-al nem helyettesíthető? Néztem az adatlapját, a láb kiosztás megegyezik. Gondolom ez már korszerűbb és az ár is megfelelő. ATMEGA88 Kezdő vagyok,ezért kérdezek ilyeneket.
Igen, ez volt itthon. Működik vele tökéletesen. A legjobb tudásom szerint, a 8L és a sima között csak sebesség eltérés van. A 8L csak 8MHz-ig működik.
A teszter meg 1MHz INTRC vagyis belső oszcillátorról jár. Az ATmega88 esetében szerintem már módosítani kell a firmware-et, de az is lehet, hogy fenn van az eredeti Német oldalon a kód hozzá. Már nem emlékszem. (szerk: megnéztem, atmega48 ehhez van meg még a kód.) A firmware forráskódja nyitott, szerintem átdolgozható viszonylag egyszerűen a mega88-ra. De a programozáshoz elég csecsemő vagyok még...
Sajnos csak a 48-hoz van még kód, jól benéztem.
Az a lényeg hogy, az L-es is jó. A programozáshoz én is csecsemő vagyok, oly annyira hogy ez lesz az első AVR-es kütyüm.
Lefordítottam mega88-ra. Érdekel? persze nem garantálom hogy működik... fusebitekel lehet szórakozni... adatlapböngészés meg ilyesmi...
A mai nap fura dolgot vettem észre. SMD alkatrészeket válogattam a műszerrel, és a 220k ellenállást 76Mikrós kondenzátornak mért. Persze a kondenzátorokat megfelelően felismeri. Még nem cseréltem ki a 7805-öt. A nagy durung 1A-os van benne. Nem igazán értem mi az oka ennek a fura dolognak. A leírás alapján a program minden lábat minden lábhoz képest megvizsgál, az átfolyó árama alapján sorozatosan egy ideig.Az ellenállásoknál mindig ugyan annyi áram folyik, amíg a kondenzátorok fegyverzetei ahogyan töltődnek úgy csökken az átfolyó árama.Viszont a műszer minden lábat minden lábhoz képest megvizsgál, így amit rátölt, azt a fordított polaritás miatt a következő alkalommal ki is süti. Így tehát az eredő nulla lesz.Most ,hogy megépítettem felmerült a nagy kérdés.Hogyan is működik pontosan??
Szia.
Megcsináltam délután az AVR-t amit vettem tőled.CHZ nyákját kicsit átterveztem (remélem nem veszi zokon mert csak saját használatra "loptam" kölcsön ) BB gyártmányú REG1117-5 stabit tettem bele kettőt.Egyet az AVR.nek egyet meg az LCD-nek.Néha nekem is mér ostobaságokat de azt vettem észre,hogy,ha a test gomb működésével párhuzamosan a tápfeszt megszakítom akkor nincs ez a hiba.Én így használom majd. A kikapcsolási időn nem lehet valahogy hardveresen változtatni,mert elég hamar kikapcsol és ez egy kicsit zavaró.Egyébként jól mér mindent. Képek
Igen érdekel, megköszönném.
Egy nagy problémám van még. Olvasom a hozzá szólásokban hogy, állítsuk be a fusebiteket, de vigyázzunk mert kizárhatjuk magunkat a kontrollerből. Naaa itt a nagy gondom, azt sem tudom mik azok a fusebitek és ráadásul fogalmam sincs melyikeket kell bepipálni a programban. Szívesen fogadnák egy kis okítást. Lehet hogy csak ez az egy kapcsolást fogom megcsinálni és ennyi lesz az AVR-es pályafutásom. Igaz, hogy találtam még néhány érdekes kapcsolást, majd meglátjuk. A PIC-et tanulgatom még kezdőként. Több áramkörnek álltam neki, halomban áll az alkatrész. Néhány kapcsolás célkeresztben. Remélem nem lesz kudarc.
Akkor az ATmega88 lefordított .hex kell? Mert eredetileg ATmega8 , 8L , 48 ezekhez van meg. Annyi a szerencse a konfig bitekkel, hogy az alaphelyzet kell nekünk. A teszter alapból belső 1MHz oszcillátorról jár, a programozatlan AVR-ek alaphelyzete is ennyi. Ha netán más helyzethez kell igazítani a beállításokat akkor kell az adatlap és annak megfelelően kell eljárni.
Nem tudom még mivel fogod programozni, én JDM hw. és ponyprogot használtam. Mivel kifogytam a megfelelő avrekből így most nem tudtam összerakni avr-isp-t. Mert AvrStudióval és stk500 alapú programozóval könnyebb gyorsabb. Mellékelem amit fordítottam, hiba nélkül lefordult mega88ra is, remélem tényleg működni is fog. Én tesztelni nem tudtam, az is lehet hogy nem lesz jó. Nem nagyon vágom még a programozást... A kontrollert először olvasd ki, utána a hex állományt és ez után az eprom állományt, töltsd fel. csak ez után piszkáld a konfig biteket. De ez esetben szerintem nem kell állítanod semmit. Az ATmega88 alap beállításait nem néztem, de emlékeim szerint az is belső 1MHz állított oszcillátorról jár, ha nem így lenne akkor erre kell állítanod.(adatlap) Sok sikert.
Atmega 8 és a 48-hoz van meg.
Ha nem tartod pofátlanságnak, akkor elkérném a panel tervedet is. Ha jól tudom áttervezted TQFP32 tokozásra. Talán valamelyik összejön, ha isten is úgy akarja és ha ti segítetek. Előre is köszönöm a segítséget.
Szívesen odaadnám, de nem kínoztam még magam TQFP tokokkal.... Én még csak lyukas panelra raktam össze kísérletileg. Van egy tervezet panelom, de csak az alap dolgokat tartalmazza, nincs benne kikapcsoló és stb tranyó sem. Ha az kell felteszem, de még az sem volt kipróbálva.
Köszi, semmi gond.
A ponyprogit fogom használni egy egyszerű égetővel amit az első egyed életre keltésére való. Az "AVR égető, de melyiket válasszam?" topikban fogok érdeklődni, mert nem tudom hogy érdemes lesz-e komolyabb égetőt építenem. szerk.: találtam egy másik lehetőséget is ha végre elkészül a PICkit2 klónom.
Ok, talán még nem off... itt tartok épp a nyákkal.
Felteszem a programozómat amivel felküzdöttem a programot rá. Működik szépen csak lassú, USB-COM átalakítóval küldöm neki. Most nézem írtál.... hallottam róla... de most látva meghökkentő Van pk2-m... ki fogom próbálni.... Lehet hogy a avr-dopert meg kihúzom a építési listáról... |
Bejelentkezés
Hirdetés |