Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   156 / 375
(#) andras1 válasza otto54 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Puskamikrofon került hozzád

A gyártóját, és a mikrofon pontos típusát ha megadnád lehet könnyebb lenne a helyzet.
(#) otto54 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Helló!
A megrendelőnél személyi változás volt,így minden erre a készülékre vonatkozó dokumentáció "megsemmisült".
Sajnos a készüléken sem típus,sem gyártó nincs feltüntetve. Maximális a "névtelenség".

Üdv. Ottó
(#) dokidoki válasza otto54 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia.
Le kellene rajzolnod miképpen kapcsolódnak az alkatrészek a dip8 tokhoz. Így ránézésre egy dupla műveleti erősítő van a tokban bekötése, adatlapok alapján kitalálható, hogy igaz-e. Pontosan melyik... nem tudni: NE5532, TL072, MC1458...stb.
Ha Én terveztem volna, akkor egy SSM2165 lenne benne, ami a képeken látszik, hogy nem az. Mert a tápfeszültség bevezető lábai nem a 4. test 8. +táp. Amennyi kivehető a képen, ebben az IC 4-es lába a testen van 8-as láb meg tápfeszt kap sok szűrés után.
De nem nagyon szoktak ezek az IC-k tökre menni.
(#) otto54 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia!
Készítettem egy hevenyészett visszarajzolást.
Lehet benne egy-két hiba,de a lényeg remélem azért látható lesz.
Nagyon zajos, esetleg a FET zajosodott be?

Üdv. Ottó
(#) dokidoki válasza otto54 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Megnéztem, úgy van ahogy írtam. A felsorolt IC-k bármelyike jó lehet. A kettős műveleti erősítő van benne, DC-csatolt. Meg egy fet a bemenetén, hogy magas legyen a bemenő impedancia...
Hát bármi lehetséges, XLR-vonalon táv-táplált mikrofon. Jól üzemelteted? Ha zajos a tápvonal forrás, alapból lehet zajos.
(#) andras1 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Hasonló véleményen vagyok. Érdemes lenne megnézni a keverőpultot, amelyiken keresztül használják, nincs-e valami gond a fantomtápjával és nem e az tette tönkre.

Szerintem a fetet is cseréld ki.
(#) Plagis hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Szükségem lenne egy olyan egyszerű RF végfok kapcsolási rajzra, ami 70-80 MHz tartományban a bejövő 50-100 mW RF jelből kb. 500-1000 mW-ot produkál.
Tud valaki ilyenről?
(#) otto54 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia!

A keverőbe másik ilyen mikrofont csatlakoztatva,az jól működik,nem zajos.
Köszönöm az információkat!

Üdv. Ottó
(#) otto54 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia!
A K596 FET helyére tudsz könnyen beszerezhető,de hasonlóan kicsi zajú típust ajánlani?

Üdv. Ottó
(#) hunpet hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Sziasztok.
Egy Hyundai CTV 2980 SP kapcsolási rajzra lenne szükségem, ha esetleg valakinek megvan, vagy tudja honnan lehet letölteni annak előre is köszönöm.
(#) XiRo hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Sziasztok. Tudom elég furcsa, hogy ezt így írom, de nem tudja valaki megmondani, hogy honnan szerezhetném meg egy bizonyos effektpedál: EBS BassIQ kapcsolási rajzát? Vagy ne is reménykedjek, hogy ez lehetséges?

A választ/válaszokat előre köszönöm.
(#) abcdabcd válasza XiRo hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Egy pozícióábrát találtam a nyákjához...
Amúgy innen: Bővebben: Link
(#) djadji hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Hello!

Van egy elekromos rollerem, aminek nem működik az index reléje. Ehhez szeretnék kapcsolási rajzot keresni, de a lehető legegyszerűbbet. A képeken látszik milyen volt benne, de ehhez nem találok egy alkatrész (nagy téglatest alakú 3 lábút), nem is tudom (nem is tudják egyenlőre) mivel lehet helyettesíteni.
Találtam már index rajzokat, de azok őrült bonyolultak voltak. Én nem értek hozzá ennyire (se), de szerintem nem kell ahhoz relé, meg elektromágnes, meg 2 kör, meg mifene, hogy egy 24 V-os áramfolyamból csináljunk egy "folyik-nemfolyik-folyik-nemfolyik" villogást. Egy nagy kondi, meg egy tarnyó... nem? ez a kapcsolás majdnem ilyen ...
Vagy rosszul gondolom?
http://kepfeltoltes.hu/110209/DSCF0342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110209/DSCF0343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szvla: szeretnék egy hasonlóan egyszerű kapcsolást, amit aztán meg tudok csinálni 36 V-ra is (másik roller ekkora), ami a "megszaggatja" a rajta átfolyó áramot.

Köszi!
(#) dokidoki válasza otto54 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Helló.
Nem egyszerű a dolog, mert a 2SK596 fetből van vagy ötféle változat, amit a szám után egy betű jelöl.
A HQvideónál van többféle hasonló, nagyon alacsony Idss áramúak között kell keresgélni. pld.: J201, 2sk117, vagy jobb. Illetve venni több félét és próbálgatni.
A másik megoldás, keresel valami öreg elektret mikrofonkapszulát, abban is jóféle fetek szoktak lenni, kivenni belőle és próba.
(#) otto54 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm! Üdv. Ottó
(#) Valteri válasza djadji hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Hello!

Szerintem ez lehet az:
Bővebben: Link
(#) djadji válasza Valteri hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Nekem nem jelenik meg az oldal a linkről.
Talátam róla adatot a alldatasheet-en, de helyettesítő alkatrésze nincs, megpróbáltam egy hasonló szilikon tranzisztor, de persze nem vált be.
Most inkább azon töröm a fejem, hogy egészen másikat csinálok-csinálnék, ah találnék hozzá kapcs rajzot.
Nem tudtok valami egyszerű "villogtató" kapcsolást 24V-ra (Az izzók azt hiszem 3Wosak)? Mindegy milyen gyorsan, mindegy hányat, stb, csak villogjon és egyszerű legyen.

Sajnos én nem értek hozzá.. de nem lehet egy nagy kondi, ami amíg tölt addig sötét, amikor kisül, akkor világít az izzó? vagy ahhoz túl nagy kondi kellene?
(#) kadarist válasza djadji hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Egyelőre nem működik a HQ keresése, de van náluk ilyen tranzisztor.
(#) djadji válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ilyen 2SD2010-es? az király lenne.
Hogy tudok kérni, rendelni, lopni?
Nem ismerem a HQ.t, nem tudom mi lehet az.. bocsi...
(#) kadarist válasza djadji hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Elektronikai webáruház. Regisztrálni kell és utána lehet rendelni. Egyelőre nem működik az oldal (404-es hiba).
(#) oregtamas0202 hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Üdv ! Segítséget kérek kereséshez .
Keresem ZENEC ZEM-W652U monitor rajzát.
Előre köszönöm :Öreg T
(#) Melphi hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Sziasztok keresek olyan kapcsolást, ami figyeli a víz hőmérsékletét és egy beállított szinten tartja a fűtő szál hőmérsékletét, ha lehet legyen kijelző ,és mindenképpen pic-el szerelt legyen.
Segítséget köszönöm!
(#) djadji válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Megtaláltam, köszi. Majd figyelem ha elkezd működni az oldal és lecsapok rá (ha emberi áron van)
(#) doktor válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Telefonon,is elfogadnak rendelést, vagy ha van raktáron, személyesenl átvehető.
(#) djlaliboy hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni egy laney l60-as csöves erősitő kapcsolási rajzában.Ehezz kellene nekem kapcsolási rajz.Köszönöm előre is nektek.
(#) Sebi válasza djlaliboy hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ez melyik? A klipp-Laney 2xEL34-el?

Klipp60.GIF
    
(#) djgabi_8 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Heló!
NI-CD és NI-MH akkutöltőt szeretnék építeni többféle akkupakkokhoz, ami működik is.
köszi
(#) gerenk hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok !

Tda1077 ic. adatlapját keresem, sajnos a google nem barátom.

Köszi gerenk
(#) gerenk válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia !

Ez egy jól működő kapcsolás, használom 9v nimh
akku töltésére, automata.
A 47 k poti állitja a töltési végfesz.-t, a 12 ohm
a konstans töltőáramot állija be, változtatható.
Nagyobb töltőáram esetén a BC557 cserélendő nagyobb teljesítményű példányra.Akkupakk esetén a végfesz
cellaszám X 1,45V-ra állitandó nimh esetén.

akkutolto.jpg
    
(#) djgabi_8 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
köszi
Lehet-e vele tölteni NI-CD akksit is?
Következő: »»   156 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem