Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   463 / 1273
(#) arpad53 válasza moele hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!

Az előző üzenetben az egyik IC számot elírtam.
TDA7056.B

Kösz!
(#) arpad53 válasza moele hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!

Van még egy SCHEIDER SCENARO 2810 tévém.
Az alaplap neve SCHNEIDER, a száma pedig 3941-100885"B"

Ha volna alaprajz hozzá azt megköszönném, mert én nem találtam hozzá.
Először volt rajta készenlét, de már az sincs, az IC-k jók, van benne egy nyolclábú és az már nem kap 12 V-ot, úgy tudom ennyit kell kapnia. Van még egy fehér színű tranzisztor PMP-s. Kérdésem hogy hol keressem a hibát?

Kösz!
(#) kadarist válasza arpad53 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!
Rajz: kattints a Get Manualra
A tápegység primer oldalán cserélj kis elkókat.
(#) gyuri71 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok van egy SAMSUNG CW-29M66v TV egyszer csak bekapcsolás után össze ugrott a kép három negyedére elkezdett gyengén remegni-csíkozni és be szűkült a teteje.Ha valaki tudna segíteni hogy mitől van ez azt előre meg köszönném!
(#) moele válasza arpad53 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia !
Akkor a képeltérítő IC- a TV-d be TDA 8356. Rajzot nézek hozzá. A sasszé szám az alap panelon van, van mikor feltüntetik a TV hátulján is a típusszám mellett.
Üdv.: moele
(#) kadarist válasza gyuri71 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!
Rajz: kattints a Get Manualra
Az LA7845 függőleges eltérítő IC tápfeszültségeit ellenőrizd, ha ez megvan, akkor cseréld az IC-re kötött elkókat.
(#) arpad53 válasza moele hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
AA41-10915D-S15A ez van a panelon ,
SZ 21943HANA00514Y ez meg a tv hátulján . Minek kell azon az Ic-n (TDA 8356) mit kell ezen mérni ezeken a lábakon minek kellenne kijönni hogy tudjam hogy jó ez az ic.elöre is köszönöm árpád
(#) moele válasza arpad53 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
(#) arpad53 válasza moele hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
nekem amit adtál linket nem jeleniti meg azt irja ki az oldalon vmi nemtalálható :S:/
(#) kadarist válasza arpad53 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Így a jó: Bővebben: Link
(#) moele válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Köszönöm a javítást !
(#) moele válasza arpad53 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
A Tv-rajzát elküldtem e-mail-ban, itt a mérete miatt nem fért el.
(#) pitro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!

Nem produkál semmi életjelet és nem is mérek a 7805-ön sem feszültséget.
(#) kadarist válasza pitro hozzászólására (») Márc 18, 2011 / 1
 
Akkor most jön ez:
Idézet:
„Nézd meg az R807-et és cseréld a C811-et.”

Ha nem jön helyre ettől, akkor IC-csere. Persze az UC3843 körüli többi alkatrészt is ellenőrizd, mielőtt IC-t cserélsz.
(#) pitro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Érdekes a rajzon UC3843 van de a gépben UC3842. Ha jól emlékezem a 42-vel inkább tranyót szokás hajtani.Mindenesetre megnézem amiket írtál hátha szerencsével járok. Köszönöm szépen a segítséget.
(#) kadarist válasza pitro hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
A alacsony feszültség küszöbértékben van különbség. Az utolsó szám ezt határozza meg. Bővebben: Link. Olyan kell hozzá, amilyen benne van.
(#) biowizard hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok.Lenne egy kérdésem.0.22 Ohm-os ellenállást max mekkorával helyettesíthetek?Pl:100 KOhm helyettesíthetem?
Köszönöm.
(#) BarnaPili válasza biowizard hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Ugyanilyen kis értékűvel,és hasonló teljesítményűvel lehet csak helyettesíteni.Ha a rajzon esetleg egy felkiáltó jelet látsz mellette,akkor csak ekkorával.Sokat jelent,hogy hol van a kapcsolásba beépítve.Esetleg linkeld be a rajzrészletet.
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia.Köszi a választ.Ez egy vestel ctv5131-es tv-ben van.
Két ellenállást mértem ki amelyik nem jó.Az egyik a nagy pufferkondi mögött van R870 0.22 Ohm és a másik a sorkimenő trafó mögött van R611 2 Ohm az ellenállás értékszámolóval nézve.
Rajzot nem tudok linkelni,mert nem találtam meg ennek a típusnak a rajzát
(#) BarnaPili válasza biowizard hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Itt találsz hozzá rajzot: 11AK19.
A downlodra klikkelj,lent.
Ahogy elnézem ,ugyanekkorát tegyél be.
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszi az infót.Lenne még 1 kérdésem.A Tevion tv-n amit múltnap csináltam meg elment a hang.Kontakt hibára gondoltam a jack dugónál.Kivettem,de jó.Hang továbbra sincs.A jack helyén mértem multiméterrel és ahol a bal oldala van ott sípol a műszer,mintha valahol zárlatos lenne.Valami megoldás,hogy merre keressem a hibát?
(#) Zseni hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy ctv 3156/k spoc tipusu tv.(1 es kép)
A probléma a következő tegnap néztem a híreket és egyszer csak átkapcsolt valami orosz csatornára és utánna meg azótta sincs csak hangya háború meg sistergés!!?
Ez mitől lehet?
a másik találtam egy valamit (2es kép) ami látszólag hibás de nem találtam eddig csak hasonlót de ijet nem!
(3 as kép)
A másik kérdés ez mi és mivel lehet helyettesíteni???
Köszönöm
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Látok egy Chrystal-t ami a rajzon Z1010-el van jelölve,de az alkatrészek felsorolásában nincs benne,csak S1001.Sztem az lehet a ludas mert látok alatta kis barna szivárgást,mintha rozsda lenne.Mértem,de reagál a mérésre.Attól még jó szted,vagy lehet attól is a hiba?
(#) BarnaPili válasza biowizard hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Az valószínűleg jó lehet,csak valami ragacs van alatta gyárilag.Mi a gond egyáltalán a géppel?Én nem olvastam vissza ,vagy nem írtad?
István
(#) BarnaPili válasza Zseni hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Amit te kiszedtél ,az a TV tápegysége.Ha megy a gép,akkor ez nem hibás.Ha már kinn van a 47µF-s kondit az ellenállás mellett cseréld ki.A hangyafoci más miatt van.A bal oldali panelon meg kellene mérni a 33V-os hangoló feszültséget.Egy zenerrel van megfogva,a 200V-ból csinálja.Fenn van egy nagy ellenállás,az az előtétje.Azt mérd meg!
István
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Ez egy Tevion MD8205 VTS-A.Gondolt egyet és elment a hang.Az elején a jack dugót megmozgattam és visszajött a hang,de csak ha újra bekapcsoltam.Kivettem a jack dugót,mert azt hittem kontakt hibás,de nem az.Hang továbbra sincs és nem tudom,merre keressek.Lehet érintkezési hiba,mert előtte ha megmozgattam akkor visszajött a hang,de csak úgy ha kikapcsoltam és vissza be.
(#) BarnaPili válasza biowizard hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Ha közvetlen a hangvégfokra kötsz egy hangszórót,akkor szól?Ha megtapizod a hangvég IC bemenetét,akkor van zizegés?A hangvég IC-nek van mute lába?Ha igen ki kellene kötni,és úgy kipróbálni.
(#) gyuri71 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Ki fogom próbálni amit írtál.A gond az,hogy ahonnan kiforrasztottam a jack bemenetet ott az első két helyen sípol a műszer ha ráteszem az érzékelőket,de ha lehúzom a bal oldali hangszoró egyik csatlakozását akkor abba hagyja.Nagyon halkan lehet hallani,hogy szól a hangszoró,de ahoz oda kell tenni a füled és max hangra tenni a tv-t.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok, hoztak ma nálam egy Sivaschneider STV 210SS-típusú tv-ét, az a probléma vele hogy mikor be kapcsolom a kék háttérkép helyet mindenféle színek jelenek meg szabálytalan foltokban zöld kék és piros színben jobban mondva, szerintem valahol a deflexiós tekercsnél lesz a hiba, csak azt nem tudom hogy ilyen esetben hová nyúljak, egyáltalán meg lehet e javítani?. Köszönöm a segítséget előre is.
Következő: »»   463 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem