Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 166
(#) akos70 válasza bull84ghia hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Így valahogy:
(#) bull84ghia válasza akos70 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszi, mindenképpen kipróbálom, csak azt nem értem mi lehet az a no conect szál, ha nincs semmi szerepe akkor mit keres ott?
(#) Inhouse válasza bull84ghia hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Mivel váltóérintkezők vannak a vezérlőben, ezért az alaphelyzetben zártak nem kellenek, ennyit jelent.
Kösd be úgy, ahogy Akos70 rajzolta, csak szebben!

Üdv
Inhouse
(#) bull84ghia válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Igyekezni fogok, köszi mindent
(#) danifender1 hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok.

Vettem egy autóriasztót de pár dolgot nem értek a bekötésén, ezért hozzátok fordulok.
A rajzon bal oldalt fent van olyan bejegyzés hogy NC Lila+
Szürke- ezt hová kell kötni illetve mi ez?
Akkor teljesen lent mutat egy nyíl balra és az van írva hogy motor.Ezt hová kell kötni?A gyujtáskapcsolón honnan tudom meg hogy melyik kábelek az acc,on stb?Tehát hogy melyiket hová kössem.

Köszi a segítséget.
(#) hatys hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Helló! Tudna valaki segíteni az F astrába egyik napról a másikra nem működik a központi zár se kulcs-l se távirányítóval
(#) Inhouse válasza danifender1 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Valaminek lennie kell a leírásban róla.
A szemem kifolyik az ilyen képektől...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza hatys hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Kiment a biztosíték?

Üdv
Inhouse
(#) hatys válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Azt megnéztem és nem találtam ott hibát ha csak nincs külön biztosíték a vezérlő panelen de ha nyitom halszik valami halk hang valahonnan
(#) bull84ghia hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Köszönöm uraim, működik a kp zár a poloban.
(#) Inhouse válasza hatys hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Mivel F-Astra, gondolom elektromos a zár és nem levegős... Megkapja a vezérlő a 12V-ot? Megmérted?
A bal első ajtóban meg kell nézni az 5 vezetékes motort, hogy kapcsol-e a mikrokapcsolója. Megnézheted egy rövid külső impulzussal (lehúzott vezetékekkel), hogy maga a motor megy-e? Az ajtó zárát érdemes egy csavarhúzóval bekattintani, mert sok autó nyitva nem szeret záródni...
Ha egyik motor sem nyikkan meg, akkor a vezérlő környékén kell lennie a bajnak, mivel a motorok párhuzamosan vannak kötve, egyszerre nem törhet el mindnek a vezetéke...
Ha valami kattan, akkor kap tápot a vezérlő, de pl. elégett a relé pogácsája, vagy a fólia a panelen...

Üdv
Inhouse
(#) mazsi258 válasza danifender1 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Helló.
Ha tudnál egy jobb minőségű képet a leírásról az sokat segítene! Szerintem a szürke-, lila+, NC, az lehet a pneumatikus zárvezérlő jele is de lehet az ajtónyitásé is. A slusszkulcsos dolog az nagyjából pont úgy van, ahogy az autóban. Ha megmondod milyen autóról van szó, az sokat segítene.Én úgy csináltam, hogy az akksiról levettem a sarut és úgy mértem ki. Egy multiméter nagy segítség! Szakadásvizsgálóval ki tudod mérni lehúzott csatlakozó mellett, hogy ki hova megy. A motoros dolog pedig egyszerű, ami a gyújtáskapcsolóról megy az önindító relé felé, azt kell elvágni és a rajz szerint a relét bekötni. Ha nincs túl sok elektronikai ismereted, akkor nem igazán ajánlom, hogy elkezd faragni a gyújt.kapcsot, mert egy esetleges rövidzár sokba kerül! Azt tudod, hogyha ezt bekötöd és használni is akarod a táv indítás funkciót, akkor nem hagyjuk sebességbe az autót! Haver felesége így törte szét a garázst meg az autót!
(#) danifender1 válasza mazsi258 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszi hogy segítesz.
Kötöttem már be komplett riasztórendszert+kp zárat autóba csak az egyszerűbb volt.Távindításos riasztót most látok először ezért is vettem meg.Csak kicsit gondba vagyok a bekötésével.Fiat Puntoba lenne 95ös.
Feltöltök egy jobb képet.

Üdvani.

P1010037.JPG
    
(#) danifender1 válasza mazsi258 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
A gyujtáskapcsolóba azthiszem 3kábel megy Piros,Barna.Narancs.
(#) Inhouse válasza danifender1 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ez a feltöltés nem akar összejönni...
Semmi más nincs hozzá, csak a bekötési rajz? Valahol a szövegben írniuk kellene róla...
Szerintem nem ajtókapcsoló, mert az mintha a narancs/kék lenne, bár a rajz ugye...meg az piktogram is érdekes...
Inkább valami külső érzékelő bemenet lehet...

Üdv
Inhouse
(#) danifender1 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Sajna nem adtak hozzá más leírást.

Kép: Hivatkozás
(#) Slient hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
sziasztok,
van egy Seat Ibizám(2000), és van benne gyári központi zár. A távirányító bele van építve a kulcsba,de viszont gombról nem működik. Ha beleteszem a zárba a kulcsot és elfordítom akkor bezárja és kinyitja az összes ajtót úgy ahogy kell. Kicseréltem az elemet de úgysem működik. A kulcsban ég a LED mikor nyomom a gombot, de más semmi reakció. Ha mar nektek is volt ilyen problémátok kérlek írjatok hogyan oldottátok meg,vagy ha tudtok rá megoldást.
Előre is köszi
(#) hatys válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszönöm ma nem volt időm megnézni de remélem csak ez a baja ha mégse akkor majd írom a további fejleményeket.De köszönöm előre is.
(#) bubu19778 válasza Slient hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Próbáld meg szinkronizálni a kulcsot!!
Néha el szokta felejteni az autó!
(#) sanyo187 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulok hozzátok,hogy szeretnék egy Caesar ct-210U riasztót beszerelni egy Fiat Mareába,
de nem tudom,hol keressem a központi zár vezérlőt és az ajtó kapcsolókat.Az ajtó kapcsolók sajnos nem benyomós gombbal vannak megcsinálva, és késleltetett is a a belső lámpa lekapcsolása is.
Kérlek benneteket segítsetek nekem egy kicsikét.
A riasztó bekötési leírását mellékeltem.
Mindenkinek előre is köszönöm!
Üdv Sanyo
(#) CsemanAttila válasza danifender1 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Helló! Nem kötekedni akarok, de ez a távindításos vezérlő nekem biztos nem kéne. Semmi védelem, hogy az autót ne lehessen indítani sebességben, vagy ha nincs behúzva a kézifék. Utólag sem nagy dolog beépíteni ezt a két védelmet. Gondold meg. Üdv!
(#) Inhouse válasza sanyo187 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Tudni kellene, hogy milyen van benne? Gyári, levegős, motoros?
Ha motoros, akkor kevesebb mint 1s alatt egyszerre zárnak az ajtók.
Ha ilyen, és gyári, akkor azt kell megtudni, hogy a bal első ajtóban van-e motor, vagy csak kapcsoló?
Minden van, akkor az ajtóból kijövő kábelekre lehet rákötni, ha megvan, hogy melyik az a 2...a riasztót sokféleképpen lehet kötni, biztos jó lesz.
Az ajtókapcsoló nem gond, van itt ebben a topicban egy megoldásom relével, Skoda Fabia Praktikba kellett...

Üdv
Inhouse
(#) sanyo187 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia!
Motoros a zár és vezérli is a többi ajtót még az anyós ülés felől is.
A zár vezetékei meg vannak...
A nagyobb gond az,hogy hogy oldom meg az ajtókapcsolót ami a lámpát is felkapcsolja.
Minden ajtónál van valami érzékelő,de nem hagyományos nyomgomb,vagy lehet csak én vagyok vaksi...
(#) Inhouse válasza sanyo187 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Valószínű, hogy hagyományos gomb, csak benne van a zárban. Ennek járj utána, mert esetleg lehet hall elemes is...
Ha rendes mikrokapcsolós, akkor semmi gond!

Üdv
Inhouse
(#) sanyo187 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ezt látom,ha lebontom a ajtó kárpitot?
(#) Inhouse válasza sanyo187 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
A Skodánál csak akkor lesz látható a mikrokapcsoló, ha zárat is kiszeded. Inkább keress rá a Fiat fórumokban...
CanBus-os autó egyébként?

Üdv
Inhouse
(#) sanyo187 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Na ezt nem értem.
Most megfogtál.
(#) Inhouse válasza sanyo187 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Az új autók már CanBus-osak, számítógépeshez hasonló hálózat fut az autóban, erre rá lehet csatlakozni. Gyakorlatilag egy csatlakozás és mindent lát a riasztó...

Üdv
Inhouse
(#) danifender1 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok.

Bekötöttem a riasztót.
Most értem a távindítás részhez.Felteszem képen a punto gyújtás kapcsolóját.A riasztó rajzát már feltettem pár napja.A segítségeteket szeretném kérni mit hová kössek a távindításnál?Van róla sejtésem de nem tiszta minden.

Üdvani.

P10101038.JPG
    
Következő: »»   48 / 166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem