Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   75 / 1681
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Na akkor ezt jól megbeszéltük! Mégegyszer köszi!

A Kürt délután jön majd, ha lesz időm, remélem lesz... Szeretném az egészet formába önteni és belinkelni.
(#) zoly15 válasza watt hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
szia!
ez nagyon vadállat és jól is szól?
a ház nem fog összedülni?
(#) watt válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Majd csinálok egy kis videót, hogy a 10Hz(nem írtam el!) hogyan mozgatja a szoba ajtóm üvegét!
(#) zoly15 válasza watt hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
azt + nézném
és mivel hajtod?
nekem is elférne itt 1 ilyen
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
OK, várjuk! Én biztosan!
(#) watt válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Idézet:
„és mivel hajtod?”

Van neki külön egy hidalt végfok. Most a táp miatt kb 150W max kakaót kap, de ha megemelem a tápot stabil +-47,5V-ra, akkor 500W körül fog kapni. Egyébként annyira elég a 150W, hogy nem nagyon akaródzik bazi nagy toroidokkal tekergőzni!

Idézet:
„nekem is elférne itt 1 ilyen”

Szerintem mindenkinél, aki nem panelben lakik, bár már kitaláltuk, hogy az erkélyen, vagy a falon kívül simán megvalósítható, bár a 10.-en a falon kívül nem szívesen dolgoznék! (ennek a mnemoniknak az a neve, hogy jump. Találó! )
Na de komolyan érdemes elgondolkodni, mert egyáltalán nem foglal helyet!
(#) oregharcos hozzászólása Jún 20, 2007 /
 
Sziasztok!
Én is építettem egy kis áramkőrt, ami a tv-t és a hozzá tartozó berendezést a tv kikapcsolása után kikapcsólja.
Az ötlet onnan indúlt, hogy egy régebbi Samsung tv-ben a hangszóróból éjjel is lehetett hallani a távirányítóval kikapcsólt tv-hangját. Ez úgy működik, hogy figyeli a tv áramfelvételét, és amennyiben alacsonyabb mint a komparároron beállitott,
akkór egy relé kikapcsól.
Nálam a műhóldvevőt, DVD-t és a tv-t kapcsólja ki.
A bekapcsolás annyiból áll, hogy a tv távírányítóját 5mp-ig nyomni kell, és behúz a relé, bekapcsólja
a tv-t, majd a tv öntartóvá teszi a relét, és így
minden ami rá van kötve feszűltség alatt marad.
Ennek több előnye is van, ha nem működik a tv,
akkór nincs fogyasztás egyik berendezésnél sem,
arról nem is beszélve, hogy hosszabb az élettartalma.
Tudom, hogy megoldható másként is, pl. szinkronjel figyeléssel, de én nem akartam szétszedni a tv-t, és ezért választottam ezt a mególdást.
Tehát én egy ilyen kis áramkőrt építettem és már kb.
10-éve üzemel.
Mindenkinek jó munkát!
Pista
(#) zoly15 válasza watt hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
én semm panellházban lakom
(#) Norberto válasza watt hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Én erről a gömbös hangfalról azt hittem nemrég, mikor felkerült ide, hogy gránitból van kiképezve
(#) gera hozzászólása Jún 20, 2007 /
 
Hi all!

Én még igen csak kezdő vagyok ebben az elektronikában.
A suliban ismertem meg jobban. Nemrég építettem ezt a kis fm adót amihez egy elég speckó tranzisztort használtam. A tranyót az infó tanáromtól kaptam. Nem tom látott-e már valaki ilyet?
(#) Norberto válasza gera hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Hát ilyen kivitelezésűt már rengeteget láttam, de igazából halvány lila gőzöm sincs, pontosan milyen típusú lehet a képen lévő
(#) Kovidivi válasza gera hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
hello!tök jó lett!lehetne kérni kapcsirajzot? a tranzisztor beszerzhető valahonnan?köszi!
(#) MaSTeRFoXX válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Hasonlókat én is láttam már, meg építettem is, gyanítom hogy BF198-tól a 2N2222-ig bármilyen tranyó jó bele
(#) gera válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Nekem azt mondta a tanárom, hogy ilyet már nem lehet kapni magyarországon. Rgyébként meg igaza van MaSTeRFoXXnak, hogy szinte bármilyen tranyó jó bele. A kapcsrajzot csak paintben tudtam lerajzolni mert nem találtam meg neten.

kapcsrajz.JPG
    
(#) Peti_85 válasza gera hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Ha ezt tényleg paint-tel csináltad, akkor ügyes vagy!
Egyébként milyen a rádió? Stabil? Hangolni mire tudtad be? Illetve, hogy tudod...? Jól működik?
(#) gera válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
A rajzot télleg paintel csináltam . Sztem elég stabil, kb 95Mhz-ra hangoltam és egy teljesen új 9V-os elemmel kb 70métert bír nyílt terepen, de ezt még nem nagyon mértem le.
(#) gera hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
Jah, a hangolást meg a tekercs összenyomásával, széthúzásával csináltam.
(#) Peti_85 válasza gera hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Hát az nagyon jóó! Mármint a távolság, és a stabilitás is!!! :yes:
Ha találtál egy biztos frekit, akkor öntsd ki a tekercset valami viaszos anyaggal, és akkor tutter, hogy nem mászik el!
(#) Kovidivi válasza gera hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Köszi a rajzot!
(#) Frankye válasza gera hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Nem kötekedésképpen:
A Farad jele "F" és nem "f"... Amúgy tényleg ügyes a paint-rajz!
(#) watt hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
Ígértem, hogy felveszem a 10Hz-et ami mozgatja az ajtómat. Hát igazából 8,47Hz az ami pont jó neki, ez van a felvételen!

Egy ócska mikrofonnal vettem fel, ez volt kéznél.

Azok a mélyek, amik hallatszanak esetleg, azok a tárgyak(fal, ajtó, szekrény stb.) által keltett másodlagos rezgések, de ha valaki betölti a hangokat egy szerkesztőbe, láthatja, hogy megvan a kérdéses freki!
Két felvétel van. Az egyik a másiktól abban különbözik, hogy halkabb és nem zörgeti az ajtót.
A zörgetős hang olyan energiájú, hogy a miki kiakad tőle, ezért rohadt nehéz vol felvenni a tényleges zörgést. Úgy hallatszik a felvételen, mintha kopogna a mély, de nem így van a valóságban, mert itt tiszta a mély(azaz nem nagyon hallani), csak az ajtó zörög rendesen! A halkabb felvételen szinuszos a jel, már amennyire az a szutyok fel tudja venni, miközben minden rázkódik körülötte!
(#) Norberto hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
Kegyetlen hangok!

Sajnos emlékeztet valamire

Az a helyzet, hogy a mosógépünk centrifugálás közben olyan 10-12Hz közötti hangokat tud kiadni...

Általában ideges is leszek hamar (konkrétabb indok nélkül), amikor megy a centrifuga...és néha picit a fejem is szokott tőle fájni...nem kellemes...

Mindeközben az ősök és a testvérem semmit se vesznek észre...bezzeg én érzékeny vagyok ezekre a má-már infrahangnak mondható hullámokra is
(#) watt válasza Norberto hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Igazad van, nem kellemes.
Igazából az egész érdekessége, hogy ilyen alacsony frekit ekkora hangnyomással képes lesugározni egy olyan mélyhangszóró, aminek az fs-e 36Hz! Mindez a TL cső hatása, amit elég nehéz megmagyarázni, sokunknak nem sikerült elfogadhatóan.

A másik érdekesség, hogy akkor most 20Hz-ig hallunk, vagy nem?

Én már egyébként sokszor leírtam, hogy csak hangerő kérdése és az 5Hz is hallható! Ugyanis a fül nem bináris a hallásküszöbén, csak elég meredeken romlik az érzékenysége.
(#) Norberto válasza watt hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
A mosógép centrizését én se közvetlenül a fülemmel érzékelem...

Azzal is, de inkább az egész fejemmel, ha lehet így mondani...ami kisugárzik a nyakamba is egy kicsit...

Mármint a "testemmel" érzem/fogom fel az egész lassú lüktetést...nyelni is nehezebb...
(#) Spagoca hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Nem nagy dolog amít bemutatok hiszen "csak" egy tápegység.
16 éves koromban építettem azóta is használom.
50, 100, 500 és 1000 mA-es áramkorlát van rajta.
3-27 V-ig folyamatosan szabályozható.
Aki nem épít nagyteljesítményű cuccokat azt ez kielégíti.
Bár én ezzel a táppal autórádiók tömkelegét javítottam.
A Különlegessége, hogy az alkatrészek 90%-a bontásból van.
(#) Spagoca hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
Szétszedve...
(#) Frankye válasza Spagoca hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Szuper jól néz ki! Tetszik a retró-dizájn!
(#) watt válasza Spagoca hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Igazi használható hasznos darab! Minimum egy ilyenre mindenkinek szüksége lenne, aki amatörködni akar!
Nekem is hasonló van, csak 2x0-28V-os és 200, 1000, 2000, 3000 mA-es. 723-al épült.
(#) maTaKee válasza Spagoca hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
ezt te építetted?? :wow2: esetleg egy kapcs. rajzot ha láthatnék(láthatnánk) az jó lenne
(#) cimopata hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Üdv!

Csináltam egy lötyögtetőgépet.
Nem egy nagy durranás, de gondoltam másoknak ötletet adhatok mert hasznos. Én páldául a a P20-at, előhívót és vaskloridot lötyögtetek.

Kép 087.avi
    
Következő: »»   75 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem