Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő 9V-s elemről
 
Témaindító: borvendeg, idő: Szept 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Kijavítanád? :pirul:
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Köszike ! A ki és bementek érdekelnek, na meg, hogy mi az a jelölés a rajz alján.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Köszi.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Zoli bácsi, mi az az alkatrész ami a 3. lábhoz megy, meg még valahova???
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Joj, de ez már nem a hangerős cucchoz tartozik...
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Hát, de nincs itthon. (
(#) john94 hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Hello!

Már régóta szeretnék építeni egy ilyen kis erősítőt a telefonomhoz.
Most megtaláltan ezt, és töltöttem le PDF-et és van benne 3 féle rajz,amikre ez van írva:
-Amplifier with gain=20
-Amplifier with gain=50
-Amplifier with gain=200
Mi a különbség köztük?
Köszi a segítséget előre is!
(#) kadarist válasza john94 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A "gain" erősítést vagy nyereséget jelent. Tehát minél nagyobb ez a szám, annál nagyobb az erősítés. Úgy kell értelmezni, hogy például 20-szoros erősítése van annak az adott erősítőnek.
(#) El_Pinyo válasza john94 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Nyilván az erősítés. A kimeneti/bemeneti feszültség aránya, feltéve, hogy feszültségerősítésről van szó.
(#) john94 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Ameron24 hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Elkészítettem egy erősítőt aminek a kapcsolási rajzát egy másik oldalon találtam. Ahhoz képest hogy mennyire egyszerű elég jól szól már 12 voltnál is, kevesebbel is elmegy de 15-18 volt a legjobb neki szerintem. készítettem hozzá nyáktervet kezdő vagyok és photoshoppal készítettem de szerintem jó lett

R1:4K7
R2:4K7
C1:47uF
C2:47uF
C3:3300µF (én 2200 µF-al készítettem)
T1szinte bármilyen komplementer párral működik) BD139
T2:BD140
Az erősítő 2-16ohm-ig terhelhető KB 10Watt a teljesítménye.
Ajánlott tápfeszültség 12-30V/250-400mA

rajz.png
    
(#) miroslavbrnic hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok.Már régóta töröm azon a fejem hogy hogyan lehetne össze hozni egy töltő rendszert ami tudná üzemeltetni a 2w -os hordozható erősitőt és egybe tudná tölteni az elemet.Ezt próbáltam én valahogy összehozni csak sajna rákellett jönnön hogy az elem túlmelegedett, tönkrement.Egy olyan kapcsolási rajz kéne ami megoldja problémámat.

edit:elfelejtettem odairni hogy van egy 9v-os transformátorom amit diódákkal egyenárammá alakitottam igy arról megy az erősitő csak az elemtöltést kellene megoldani.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) kadarist hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Szia!
Elemet nem érdemes tölteni, ezért inkább akkumulátort kellene használni.
(#) miroslavbrnic hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Elnèzèst Akumulátort akartam irni.Van ithon egy pár mobilaksi ami megfelehet a cèlra
(#) eyess válasza miroslavbrnic hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
És az erősítő miről menne Laptopról ?
(#) miroslavbrnic hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Mp3 -ról ,mobilról
(#) eyess válasza miroslavbrnic hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
És 2W a muszáj , hogy meg legyen , vagy csak a több hallgathatóság a lényeg.
(#) miroslavbrnic hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Az erösitő már megvan ami nem muszáj hogy adjon 2w ot csak egy kicsit jobb hangeröt szerettem volna a mostaninál
(#) eyess válasza miroslavbrnic hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Akkor javaslok egy megoldást , és talán időbe jobban ki tudod használni , vagy tovább fog tartani üzemidőben.
Vegyél egy rádiót elemes , és alakítsd át van mindenféle méretben, és egyszerűbb lesz az üzemeltetése .Igaz ez is elemes , de ezek már olyan csekély fogyasztású alkatrészekkel vannak szerelve , hogy sokáig fogja bírni neked.Valamelyik még fülhallgató kimenetes is szóval lehet hallgatni úgy is.
Csinálsz egy kimenetet rá az MP3 nak a rádió részét kiiktatod , és oda mehet az mp3 .
Zsebben elfér , és azért jó hangerővel rendelkezik némelyik.
Ettől egyszerűbbet nem nagyon lehet kivitelezni.
(#) miroslavbrnic hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Már próbálkoztam a rádiókkal is ès nem nagyon voltam a hangjukkal megelègedve èpp ezèrt vettem meg ès raktam óssze ezt a 2w os KIT -et ami tökèletesen mükszik règi 2.0 gèp hangszórókkal 9v os elemröl.Èn csak azzt szeretnèm megoldani hogy a 9v os elem helyett valamilyen aksit tegyek amit aztán tudnèk valahogy tölteni
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) Peter65 válasza miroslavbrnic hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia! Létezik 9V-os akkumulátor, és kapható hozzávaló töltő is. Ha veszel 2db ilyen aksit, akkor felváltva használhatod/töltheted.
Ha az első hozzászólásodban írt elem valójában ilyen 9V-os aksi volt, akkor annak az okát kell megkeresni, amiért túlmelegedett, tönkrement. Ilyesmi leggyakrabban az akkumulátor túltöltése miatt szokott bekövetkezni. Az, hogy milyen töltőáram/feszültség ideális az adott aksihoz, az adatlapjából tudható meg, ha meg tudod szerezni. Adatlap hiányában általában a névleges töltéstároló képességének az 1/10 része nagyságú árammal célszerű 10 óráig tölteni. Tehát ha mondjuk 150mAh 9V-os aksid van, akkor 15mA-rel töltsd 10 órán keresztül. Ezt az áramot legegyszerűbben egy ellenállással állíthatod be. Persze, ha nem merítetted le az aksit teljesen, vagy ha a töltőben felejted, akkor túltöltődhet, ezért a komolyabb töltők az akkumulátor feszültségét is figyelik, és nem engedik a feszültséget az úgynevezett csepptöltési feszültség fölé.
(#) miroslavbrnic válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia A napokban tervezek venni egy akumulátort ami lehetőleg 12v-os lesz mivel az erősitőm 3-13v ig (mükszik)működik..Sajnos nállunk(Szerbia..)nagyon kicsi a választék elektronikai felszerelés terén igy kénytelen vagyok mindent internetről rendelni ami nem kevés pénzbe kerül.Ezért szeretnék "othoni" alkatrészekből kihozni valami töltőt az aksimnak.Holnap megpróbálok venni hozzá egy kissebb méretü 12v-os aksit amihez majd valahogy próbálok töltőt is barkácsolni
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) Peter65 válasza miroslavbrnic hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
A 12V-os aksin feltöltött állapotban lehet 14,5V is, ez meg több mint 13V, de lehet hogy simán kibírja az erősítőd. Magyarországon a ceruza elem alakú akkumulátorok a legelterjedtebbek, és fajlagosan talán a legolcsóbbak. Igaz, ebből legalább 6db kellene, ami már elég nagy méretű/tömegű. Ennél kisebb méretű lehet, ha valamelyik mobiltelefon aksiját kiválasztod, és 2-3 db-t sorba kötsz, de ez valószínűleg drágább megoldás lesz.
(#) miroslavbrnic válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Vettem egy viszonylag kismèretű 12v os 1.3A os akumulatort Az erősítő simán birja már csak a töltèsèt kell megoldani
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem