Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   33 / 105
(#) musika válasza Geda hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Szia !

Érdeklődnék, hogy azt a fém (rozsdamentes) csövet honnan szerezted amibe a halogén izzót raktad ?


üdv
(#) Geda válasza musika hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Szia!

A saválló csövet egy esztergályos ismerősöm adta. Átmérő 60-as. Ha adhatok egy tanácsot, akkor ha hasonlóban gondolkozol, akkor tegyél nagyobb ventit a tetejére, különben nem tudja eléggé hűteni a 250W-os izzót.
(#) musika válasza Geda hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia !

Még egy kérdésem lenne, hogy végül a halogénről fölfelé szippantja ki a meleget a ventilátorod vagy pedig a halogén felé fújja a hűvösebb kinti levegőt.
(#) patexati válasza musika hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia! A válasz egyszerű!! Ha szívod a venti elolvad ha fújod nem..
(#) musika válasza patexati hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szerintem nem ilyen egyértelmű pl. ACHI IR 600 sötét infrás cucca is fölfelé szívja el a meleget és egyben a forrasztási füst egy jó részét is.
(#) patexati válasza musika hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
De az biztos nem egy sima ventilátor.. És te Geda gépét kérdezted nem egy sötét infrás profi gépét..
(#) Viktoria211 hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Sziasztok. Nem teszi tönkre az alkatrészt ha megfelelően választjátok meg a hőmérsékletet és a szűkítőt a hőlégfúvón. Ajánlanám a nem tapasztalt forrasztósoknak a maximum 400°C.ot. Én 450°C-on dolgozom de azzal már vigyázni kell. Nem minden alkatrész bírja. A műanyag bevonatú alkatrészeket is fel lehet tenni hőlégfúvóval anélkül , hogy megolvadna az alkatrész felülete.
(#) aflmor válasza Viktoria211 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
A gyárban 260°C-ot alkalmaznak. Azt birja minden.
(#) KTobi válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
És mennyi ideig hajlandó elviselni?

[OFF]Melegítgetek itt egy laptop déli hidat. 270°Cot mérek az chip tetején és ezt pár percig tartom, az ólmos óndarabka már rég összerántotta magát amit mellétettem. De úgy néz ki a chip alján a forrasztások nem melegedtek meg eléggé, mert marad a hiba.
(#) Viktoria211 válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Tapasztalatból tudom, hogy az ólmos forrasztáshoz kell kb. a 310°C , hogy az alkatrészek alatt is rendesen felolvadjon. Az ólommentes forrasztáshoz ( mindig attól függ, hogy mivel ötvözik az ónt) kb. 40- 50 °C-kal magasabb az olvadási hőmérséklete. De a műanyag bevonatú alkatrészekkel vigyázni kell, mert 310°C fölött már olvadnak. Én már több ezer db. IC-t, processzort és egyéb alkatrést kicseréltem 450°C-on telefonpanelon és általában sikerül és a teszten átmegy. Összeszerelés után pedig elindul a telefon. Ha infrábal alulról fűtöd a panelt, könnyebb vele dolgozni. Még valami. Melegítés előtt folyékony fluxot nyomok az alkatrész alá, hogy ne töredezzen ki a forrasztás. ( meg legyen a megfelelő nedvesítése). Ha BGA processzort cserélek , főleg ha nagyobb, akkor érdemesebb forrasztó pasztát használni.
(#) laszlo987 válasza Geda hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Mai nap tévedtem ide, nekem is metetszett, igazán ötletes.
(#) patexati válasza Viktoria211 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
BGA-nál óvatosan a fluxal mert megemeli ha sok és forrni kezd!
(#) accesid válasza Viktoria211 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Ez igy van régebben még 480-at is kibirták (pl.3310ccont)
ás a jó flux nem mozgatja meg a chippet, ettől jó!
Nem buborékosodik, nem füstöl.
(#) Viktoria211 válasza accesid hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nem tudtátok? A processzor füsttel működik! Ha kiszáll belőle a füst már nem jó. Bocs ez csak 1 régi vicc volt
(#) aflmor válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Ha kell, holnap lemérem mennyi idő. Az "óndarabka" felejtős: csakis paszta.
(#) KTobi válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Hőérzékelőnek használtam csak.
(#) aflmor válasza Viktoria211 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Idézet:
„Én már több ezer db. IC-t, processzort és egyéb alkatrést kicseréltem”

Idézet:
„folyékony fluxot nyomok az alkatrész alá, hogy ne töredezzen ki a forrasztás.”
A nedvesség az egyik legnagyobb ellensége az ilyesminek. (MSL érzékenység) Hogy szép legyen a forr. arra nitrogént használnak... elvonja az oxigént.

Továbbfejlesztett forrasztástechnika
(#) joetaylor válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 1
 
A folyékony flux és az alkatrész nedvességtartalma az két egymástól nagyon különböző fogalom. Egymásra nem nagyon vannak hatással. Nitrogént meg nem azért használunk, hogy szép legyen. Nagyon sok helyen a teljesen közönséges levegővel is nagyon szép forrasztásokat csinálnak. Egy forrasztásnak nem szépnek hanem jónak, a javításnak pedig eredményesnek kell lennie.
(#) Zsora válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ahogy Joe mondja!
A forrasztópaszta egyébként meg tartalmaz folyasztószert, viszont ha azt nem használunk, akkor mindenképp kell hogy adjunk neki.
Forrasztás előtt azért kell kemencében kiszárítani/nedvességteleníteni az alkatrészeket, mert a kivezetések mentén a tokba beszivárgott nedvesség (vízpára) a hevítéskor boborékképződést okoz, ami tönkreteheti az IC-t. Ezért tárolják a nedvességre érzékeny alkatrészeket légmentes csomagolásban ill. nitrogénkamrában.
(#) szaffo555 hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Javasolnátok valamilyen jó minőségű, könnyen beszerezhető folyasztószert?
Már próbáltam ezt , de izopropil alkohollal sem tudtam lemosni a visszamaradó anyagot. Valami fekete pontocskáknak látszó maradékanyag maradt a panelon az SMD IC lábak közt.
(#) icserny válasza szaffo555 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
AMTEC NC-559, többször volt már említve. NC = No Clean
(#) ludus hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Nem tudna valaki megszánni egy kis minimális mennyiségű maradék jobb fluxxal? Nem tervezem nagyon SMD alaktrészek használatát de be kéne forrasztanom néhány alkatrészt... Persze valami jelképes összeg még belefér!
Köszönöm!
ui: nem szántam ezt hirdetésnek remélem a moderátorok nem fognak megfeddni érte...
(#) bundyland hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Sziasztok !

Tévedésből vettem Amtech NC-559-AS-TF-et a HEStore-ból. Túl azon hogy tű nincs hozzá nem is igazán értem hogy lehet kinyomni a tubusból. Aki már esetleg tapasztalt használója e terméknek leírná hogyan is kellene használni ? Vagy legalábbis hogyan használja?
(#) watt válasza bundyland hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Kinyomni akár egy vastag filctollal is ki lehet. Tűnek megfelel bármilyen vastagabb, fém menetes injekcióstű. Az egyik legjobb anyag, amit vehettél, szerintem...
(#) bundyland válasza watt hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Köszönöm, nem is a minőségében kételkedtem hanem nem jót vettem mert én olyat szerettem volna amit rákenek rárakom az alkatrészt és mehet a forrólevegő.
Azt hiszem forrasztó paszta. Ezzel meg kínlódhatok továbbra is az ónnal.
(#) watt válasza bundyland hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Bekened, felviszed az ónt a lábakra, nem gond, ha összefolyik, majd újra bekened és a pákával lekotrod gyorsan óvatosan. Esetleg megismétled. Eredmény, tökéletes forrasztás a legkisebb 100 lábú esetén is...
(#) Zsora válasza bundyland hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Tűt külön kell hozzá venni. Többféle méret is kapható.
Kinyomót meg azért nem adtak hozzá, mert azt gondolták úgyis sűrítettlevegős kinyomót fogsz használni. Én is úgy kértem hozzá külön.
Ha van orvos vagy narkós ismerősöd, akkor ez nem gond...
(#) bundyland válasza Zsora hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Értem , ezeket előre nem ellenőriztem, többet biztosan nem veszek, főleg mivel nem is ezt akartam.
Hát ilyen ismerősök nincsenek, de tűt még csak csak szerzek de a kinyomás gond mert így két kézzel kell.
(#) Zsora válasza bundyland hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Nálunk a cégnél a javítók használnak fecskendős zselés folyasztószert, tőlük szerzem be az ilyen kellékeket. Ők egyébként előszeretettel használják azt a megoldást, hogy kinyomnak egy kisebb adagot - pl. a forrasztópáka-tartóra - és onnan kenik egy fogorvosi piszkával a szükséges helyre.
(#) bundyland válasza Zsora hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Bevallom ez nekem is eszembe jutott hogy csak egy helyre nyomok ki és onnan osztogatom el, bár tűt már találtam csak a kinyomás szar. Igazán az zavar hogy továbbra is kézzel kell hozzáadnom az ónt és pont ezt akartam elkerűlni főleg hogy forrólevegős pákám van.
Lehet inkább el kéne adjam amíg egyáltalán nem használtam.
Következő: »»   33 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem