Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   78 / 1679
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
esetleg kapcsolási rajzot nem tudnál publikálni a végfokról?
(#) yyy hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
eredetileg az lett volna de nem sikerült szerezni fqa36p15 ezért át kellet tervezni. egyébként a tanyossal ellentétben egy fetes végfoknál nem a végén van a kritikus rész hanem az elején. van otthon egy kis házi szutyok is két kis százegynéhány wattos ugyanilyen véggel, azok komplementerek. én fülre semmi külömbséget nem tudok kihallani közülük.
(#) watt válasza yyy hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Én nem nyáktervező programot írtam, ajánlottam! Ezzel rajzolni lehet, nem nyákot tervezni!
Ha nem akarod megosztani, akkor megértjük, de akkor ne másra hivatkozz!
(#) huhuu válasza watt hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Szerintem ő szivesen megosztaná, de tényleg nehéz néha nyáktervezőkkel elboldogulni.
Idő és türelem kell hozzá.
Régen én is az express pcb-hez szoktam hozzá és elég nehéz volt átálni másikra. Akimár régebben kezdte a fotózást az a kézzel rajzolt panelhez szokott hozzá.

Amúgy nyáktervezésre a sprint layoutot javaslom yyy kolégának, szerintem az könnyen kezelhető!!
Viszont a rajzoló progival meg még ismermerkednem kell, ki is próálom amit ajánlottál!
(#) watt válasza huhuu hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
NEM NYÁKTERVEZŐT AJÁNLOTTAM!
Bocsi hogy kiabálok, de talán így meg lehet hallani!
Egy egyszerű áramköri rajzolatot 5 perc alatt össze lehet vele dobni csupán az egér használatával!
yyy remélem reagálsz az ajánlatra, legalább nézd meg a progit!
(#) huhuu válasza watt hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Nyugi watt! ne harabd le a fejem

Amint irtam en probalgatom a rajzolo progit amit javasoltál.
Tudom mi a kulönbség a rajzoló és nyák tervezö közt.
Idézet:
„a nyáktervezö progikkal beszoptam. probálkoztam eagle és protellel egyaránt. nem jutottam velük semmire.”

e miatt javasoltam yyy kollégának a sprint layout progit.
(#) watt válasza huhuu hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Ne haragudj, csak nyomatékosítani akartam, mert úgy éreztem félreérthető a hozzászólásokból leszűrhető következtetés, ami eltántoríthatja yyy-t az érdeklődéstől!
Ha gondolod tudok küldeni néhány alkatrészt a Design-hez, írj privátot, ha érdekel!
(#) lalipityu hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Íme egy 20W-os Plachtovics-féle csöves erősítő...

Hódmezőn a magnaplanárral meghallgattuk...
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Ez szép munka! és a hangja is jó! Volt szerencsém hallani nekem is Grat hozzá Lali Pityu
(#) lalipityu hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
RT-ÉK '96 első saját építésű csövesem; kimenőtől kezdve táptrafóig mind én tekertem.
(#) fureszk válasza lalipityu hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
jól néz ki, már láttam róla más képet is, mert egy barátom ott volt a talin. grat hozzá, tényleg igényes, szép munka.
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
utánanéztem, mégsem láttam még erről képet, csak egy hasonlóról.
(#) lalipityu hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
mit ér egy ijen erősítő gondoltam eladom

Bővebben: kép
(#) isamisa válasza lalipityu hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
[off]Ezt csak te tudod megítélni... Én szvsz a JLH-mat nem adnám 120 alatt semmiképp.. De ha eladnád, majd az apróba tedd mert itt leharapják a fejed...
(#) lalipityu válasza isamisa hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
JLH John Linsley Hood A osztájut jelenti, és ezt építetted, mutass róla egy képet
(#) szabi83 válasza lalipityu hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Bővebben: Link

itt találsz róla.

üdv
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
jah ettől már vannak ujjabbak, csak még nem tettem fel.. majd holnap este teszek fel.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
ÜDV!
Felteszek pár képet a tápomról, igaz már jó pár éve készült de ez az eddigi legjobban sikerült.
A háza egy régi Orosz akkutöltőé volt, ezt és a nagyáramú forgókapcsolót onnan örökölte.
A paraméterei 0-50V 10A a feszültség előválasztó kapcsolóval a szabályozó tranyókon fellépő disszipációt tudom csökkenteni.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Egy másik projektem RF teljesítmény mérő, bár ennek a rajza a netről való de azért megmutatom.
0-500MHz-ig működőképes nagyon sok mindent tud.
2db 50Ω-os bemenet (max 1W) ebből csak az egyiket jeleníti meg a kijelzőn.
Online kapcsolat a számítógéppel, trigger bemenet, egy szignál és egy program segítségével gyönyörű átviteli karakterisztikákat lehet felvenni.
És gyártottam hozzá 6db csillapítót is.
(#) zoly15 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
az első tápról nem tudnál akkor képet csinálni mikor működik?
engem érdekelne


üdv!
(#) Ferkógyerek válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Parancsolj itt egy kép amin egy darab acél drótot hevítek más nagyobb teljesítményű terhelés nem volt kéznél.

izzás.jpg
    
(#) ZLED válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Ez nagyon jó.
(#) raron válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Milyen nehéz a trafó :eek2:
Szép
(#) Medve válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Hello, hiába, hogy a NET ről való, de Te építetted...Megadnád a linket, hogy mi alapján? A Wobbler alkalmazás érdekelne...
(#) Ferkógyerek válasza Medve hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Helló a link: http://www.webx.dk/oz2cpu/radios/miliwatt.htm

És egy a műszer segítségével felvett átviteli görbe egy 10,7MHz-es kvarcszűrőről. Csak az a baj hogy a freki skálát nem lehet hozzárendelni
(#) zoly15 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
szia!
ez naon király!
én is szeretnéh hasonlót csinálni
és ha szapad megtudni milyen trafó van benne arra lennék kíváncsi hogy hány A-t bír leadni!
mégegyszer naon király
(#) Ferkógyerek válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Szia Zoly15!
A trafó egy 30cm2 vaskeresztmetszetű sima lemez trafó szűken 500VA-es, és mint már írtam 0-10A-ig szabályozható az áramkorlát.
Eredetileg egy ipari akkutöltőben volt és valami áramkorlátozó szerepet tölthetett be, mivel egyetlen tekercs volt rajta és a vasmag is légréssel volt szerelve. Ezt szétszedtem és áttekertem úgy hogy a szekunder tekercsen 7,5V-nál és utána 5Voltonként leágaztam (kivezettem mindkét tekercsvéget és kívül kötöttem össze őket) egészen 52,5V-ig. Ezeket a kivezetéseket kapcsolom a diódahídra attól függően hogy milyen maximális kimeneti feszültségre van szükségem. Ha a kapcsoló jól van használva a teljesítménytranyókon max 50-60W disszipálódik.
(#) Brandyman hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Legújabb: 5.1-es erősítő, előfokokkal, hangszínszabályzással.

P1100134.JPG
    
(#) Gábor488 válasza Brandyman hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Király lett Nekem is készülne a quadom ha lenne műnyomóm meg ha ki lenne nyomtatva a nyákom
(#) Brandyman válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Elhatározás kérdése. Egyszer el kell dönteni, hogy; "mostaztánnekiállokdeazonnal", a többi megy magától.
Következő: »»   78 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem