Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   41 / 293
(#) toro válasza Tom52 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Nézd meg az elektródákat vagy az elektróda távolságot.
:yes: :yes: :yes:
(#) shine1 válasza bacsko62 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Üdv!
1.termosztát kontaktus megjelenik e a készülék panel csatlakozónál (rövid zár)?
2.Biztosíték rendben van e a panelon?
3.Szivattyú kap e 230V-ot?
4.Ha ezek rendben vannak (de főleg hogy fázis,nulla megvan a szivattyúnál) és mégsem megy akkor a szivattyú kifeküdt!
Egy izzóval tudod ellenőrizni a feszültséget.
(#) toro válasza shine1 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Az SC 24-nél nincs termosztát, csak potméter.
Feszültséget csak úgy ELLENŐRIZZ, ha bátran tudsz feszültség alatt dolgozni, vagy elektromos képzettséged van! Esetleg szólj a szomszédnak, aki elektromos szakember!

:yes: :yes: :yes:
(#) VIM válasza bacsko62 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia! A tanácsok már elhangoztak, a rajzokat mellékelem segítségként.
(#) Tom52 válasza toro hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Köszönöm,megnézem-bár nem tudom mennyinek kéne lenni a távolságnak ,de majd egy kicsit csökkentek rajt.
(#) shine1 válasza bacsko62 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
üdv!
A rajzok alapján:
1. Szivattyú csatlakozási pontnál (1-2 a rajz alapján) van e fázis és nulla.

Ezt kellene először megmérni.

Toro hozzászólását köszönöm... ne nyúlj a panelba ha nincs elektromos végzettséged!!!
(de gondolom ezt nem is kellett volna leírnom)
(#) gazszeres válasza bacsko62 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia!
Bár kaptál már néhány instrukciót a szakemberektől, nem írtál vissza, hogy hol tart a hibafeltárás. Pedig az kellene amennyiben tényleg segítséget kérsz.
Segítségként pár mondatot a panelról. Ebben a készülékben SC12-40/F-02 panel van.
Gyenge pontjai: Motorvezérlő triak ( TIC 206M )
És természetesen az optocsatolók. A szivattyú indításáért a panelon a trafó feletti kis hatlábú, melynek egyik lába le van csípve a felelős. Tip: TLP3062
Ennyi.
Ne nyúlj a panelba ha nincs elektromos végzettséged!!!
Ahogy erre kollégák már felhívták figyelmedet.
(#) Tom52 válasza toro hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Megnéztem sötétben,csak az egyik elektródánál van szikra,a másiknál nincs.Ez így van megcsinálva gyárilag?Különben az elektródák tiszták voltak.
(#) toro válasza Tom52 hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
A két elektródának egymás közt kell szikrázni! Ezek vannak a jobb oldalon. A baloldalon az ionikus elektróda.
:yes: :yes: :yes:
(#) tibibalogh520 hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Termomax Inka kazán vezérlőpaneljén lévő hálózati trafó beszerzési forrást tud-e valaki?

Beöntött trafó, és a primer szakadt (leégett, mert enyhe elszíneződés is látszik a műanyag burkolaton).

A trafón szereplő adatok.:
Typ EI42/14.8 01/07CN
BV 042-0641.0

Pri 230V 50/60Hz (Pin 4-6)
Sec1 10V 2.0VA (Pin 1-2)
Sec2 9V 1.5VA (Pin 7-8)
Sec3 9V 1.5VA (Pin 11-12)

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) gazszeres válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia!
A gyártó oldalán próbálj meg rákeresni, szervizre vagy szervizesre. Csak tipp: de ilyen paraméterekkel kereshetsz elektronikai boltokban is. Pl.: hqelektronik.hu
A kazángyártóra: termomax.hu találsz. Itt lehet, hogy regisztrálnod kell.
Még egy tipp: Fotozd le és küld el a HQ-nak ha beszerezhető ők megtalálják neked, nekem már találtak meg olyan alkatrészt amit én neten nem tudtam fellelni.
(#) tibibalogh520 válasza gazszeres hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia gázszeres!

Köszönöm a válaszod...

A gyártó -ez irányú- segítségében nem igazán bízom, mert egyrészt az Ő érdeke azt diktálja, hogy komplett vezérlőpanelt vásároljanak tőle, másrészt a panelt nem Ő gyártja, hanem egy külföldi beszállító.Bővebben: Link
A HQ.-s ötleted viszont jól is elsülhet, főleg ha velük is közlöm a panel gyártójának elérhetőségét.
Még egyszer köszi...
Üdv.
(#) gazszeres válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia! Semmiképp sem akartalak tévútra terelni.
A HQ valóban csak alkatrészt árul, azaz amit te keresel.
Én megbízhatónak tudom ( nem lobbizik, panel, stb.)
Sok szerencsét a kereséshez, és válaszolj mert minket is érdekel, hogyan sikerül.
Üdv.
(#) tibibalogh520 válasza gazszeres hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Semmiképp sem akartalak tévútra terelni.”

Ezzel tisztában vagyok! :yes:

a HQ hozzá állásával tisztában vagyok, mert az egyéb jellegű anyagbeszerzéseimnél az Ők szolgáltatásait is igénybe szoktam venni.

A beszerzéssel kapcsolatosan -ha úgy alakul, hogy a végére járok-, mindenképpen jelzéssel leszek, hiszen nekem is jólesik, ha hasznos információhoz jutok...amit igyekszem viszonozni. :yes:
Üdv.
(#) Tom52 válasza toro hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Csak két gyertya van az egyik középen a másik jobb szélen,a középső ad szikrát.Pár kép...
(#) toro válasza Tom52 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
A jobb szélső az ionikus (lángőr) elektróda.
Biztos, hogy koszos a rendszered, mert elég szűk a hőcserélő. Ez egy un. bitermikus hőcserélős. Nem valami kiváló technika!
:yes: :yes:
(#) beriko hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok,
nem tudom, jó helyen próbálok infot szerezni, de itt legalább kazánokról van szó... A miénk egy Saunier Duval kondenzációs fali gázkazán, ECOSY F28E AS típusú. Tegnap este 6kor még jó volt. Ma este 8kor arra jöttem haza, hogy a "vészjelzője" pirosan villog, a nyomás 0.0bar és 20fokra lehűlt a víz a tartályban, amit nem melegített újra. A nyomást még sikerült visszaállítanom a megadott csapok segítségével, de a kazán nem akar elindulni. Kattog, vagy zúg és betonkeverő hanggal szenved, és a bar a kijelzőjén ugrál. Hol 0.5, hol 1.3 és a kettő között szinte bármi váltakozik. Van valami ötletetek, mi lehet a problémája? Ha sokáig hagyom ezt a "betonkeverő" hangot, visszatér a sima kattogásra... Köszönöm
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A régi rendszerre van felszerelve, amely vascsöves és lemezradiátoros?
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Minden új volt, a ház is új építésű.
A cső réz, a radiátor vékony (10cms kb). De a fűtés ki van kapcsolva 1 hónapja. És padlófűtés is van.
(#) Raszy válasza beriko hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Valószínűnek tartom, hogy levegős leget a készüléked! :yes:
(#) beriko válasza Raszy hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
De hogy került bele levegő? Amikor kiment a víz és a nyomás 0 lett?
Hogy lehet "levegőtleníteni"?
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A szivattyún van egy automata légtelenítő. Annak csavar kicsit le a szelepszerű csavarját és hideg állapotban töltsd fel 1,2 bar nyomásra. Indítsd el, közben a levegőt kinyomja a légtelenítőn. Ámbár lehet az is, hogy valami kosz lerakódott a kazánban.
Azért kiváncsi lennék a padló és a radiátor fűtésed külön választására!
:yes: :yes: :yes:
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Nem vesztem el, csak kerítettem pár férfit a lakásba, mert ott akadtam el, melyik a szivattyú... (eddig nem figyeltem, mi-mi a kazánházban, de most majd pótolom)
De az a kérdés is felmerült közben, hogy hová lesz a nyomás a kazánból? Hol szökhet meg? Mert erre nem bírunk rájönni tél óta már.
Közben folyik a levegőtlenítés is
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Nincs benne levegő, és a fűtésre állítva se indul be a kazán... király...
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Valahol elcsöpög a víz, de nem veszed észre fűtés közben, mert elpárolog! Kevés a nyomás a tágulási tartályban és a biztonsági szelep kiengedi a fűtőkörben keletkező túlnyomást!

:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Fényképezd le és tedd fel a kazánod és a fűtésed! :yes: :yes: :yes:
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Idézet:
„a "vészjelzője" pirosan villog, a nyomás 0.0bar és 20fokra lehűlt a víz a tartályban, amit nem melegített újra. A nyomást még sikerült visszaállítanom a megadott csapok segítségével, de a kazán nem akar elindulni. Kattog, vagy zúg és betonkeverő hanggal szenved, és a bar a kijelzőjén ugrál. Hol 0.5, hol 1.3 és a kettő között szinte bármi váltakozik.”


A megoldandó problémám most ez, mert nincs melegvíz, viszont van 3 gyerekem.
A nyomás egy szezon alatt megy el, és ha visszaállítom, nem szokott gondot okozni eddig, a kazánnal eddig nem volt semmi probléma.
Levegő nincs benne, a nyomás 1,2 bar körül van.
A kazán pedig bekapcsoláskor zúg és mellé a betonkeverő hangot adja ki, ami nem múlik el, és közben a kijelzőn váltakozik a nyomás mennyisége.
Erre van még ötletetek?
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ez itt a kazán belseje elvileg.

A fűtésből konkrétan mire vagy kíváncsi? Melyik cső vagy egyéb? Vagy az összes, mind?
(#) Tom52 válasza toro hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Hogy érted hogy koszos?A csőrendszer el van vízkövesedve?Kb 10 éves a kazán,most jött elő ez a hiba hogy a viz megnyitásakor kigyullad a piros hibajelző és 2-3 sec mulva nem történik meg a gyujtás,ahogy eddig szokott hanem nem történik semmi,a piros lámpa égve marad,addig amig ismét nem próbálgatom-áramtalanitok,stb.Azt megpróbáltam hogy mindkét elektródát kivettem ,ekkor a viz megnyitásakor kigyulladt a piros hibajelző ismét de 2-3 sec mulva ki is aludt és nem történt semmi más.
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Arra, hogy milyen elrendezésben készült a fűtésrendszered. Mivel Neked egy kondenzációs kazánod van, amelyik sok hasznos dolgot tud! :yes: :yes: :yes:
Következő: »»   41 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem