Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   96 / 582
(#) Busz válasza papa62 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A műanyag golyónak akkor mi a szerepe?
(#) szepi003 válasza borbelylajos1957 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia.Az R24 1ko R25 22ko R 26 690 om Sok sikert üdv szepi003
(#) papa62 válasza Busz hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Nem engedi leszaladni a mosóport a szivattyúra,így a szivattyút is kíméli és a mosószert is jobban hasznosítja.A víz hatására megemelkedik és az üst aljában lévő gyűrűvel egy szelepet képez,röviden ennyi.
(#) csimaher hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy whirlpool felültöltős mosógépem ami nem üríti az öblítő tartályt. Az öblítő programot végigcsinálja frankón csak öblítőszer nélkül.
A ötleteket előre is köszönöm!
(#) Atilla001 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Üdv!

Van egy vörpúúúl AWT-2284/1-800 felül töltős motyógépünk. Most azt csinálja, h a programtárcsa nem ugrik át mosás közben a következő programra. Megáll és kézzel kell átsegíteni. Általában centrifugázás előtt de volt már máshol is. Le akartam szedni a gombot(kihúzni) h szilikonnal vagy WD40 el befújjam, de hamarabb eltörik int lejön. Hogyan tudnám orvosolni? Örök hála, Attila
(#) szepi003 válasza csimaher hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia El van dugulva az öblítő tartály.Le kell venni,beáztatni forróvízbe, és nagy nyomású mosóval átmosni.Ez szokott segíteni.Vagy kiakadt a vízszelep,és nem fordul a megfelelő pozícióba.Ezt a program kapcsoló mellet találod üdv szepi003
(#) szepi003 válasza Atilla001 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia.Valószínű hogy eldugult a lég csapda,ezt kell kitakarítani.A bal oldali burkolat alatt van egy kis fehér doboz ,egy vékony gumicső csatlakozással azt kel kitakarítani.üdv szepi003
(#) polcsi73 válasza Atilla001 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok. Az én Whirlpool awt 2284 tip. mosógépem két hónapja halt meg (hol centrizett, hol nem). Ezért úgy döntöttem, hogy pár száz forintért alkatrészenként eladom. Az alkatrész ára alku tárgya. A fűtőszál már elkelt. A motor csapágyazva.
(#) lukovicsek hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok. Egy kis segitség kellene egy Indesit WIA102 hez, villog az öblités led szerintem, a három közzül a középső, és szerintem kapcsolná a motrot de nem megy. kösz mindenkinek.

Laci!
(#) major10 hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tölletek mosógép ügyben.
Wp-100-as bekapcsolása után a progi. körbe jár a
szivattyúval együtt. A jelző led hármat villan.
Úgy tudom, hogy ez thermisztor hiba.
A thermisztor értéke hidegen 8 mega. Ez jó vagy nem?
Ha jó, akkor mi lehet a hiba. Segítségeteket köszönöm.
(#) Hajós62 hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Matura Öko Jet 1100-as keveset használt, (újszerű) mosógépem, aminek a programkapcsolója rossz állítólag. Ez ügyben tud valaki segíteni?
(#) papa62 válasza major10 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szia!

Ez nagyon nem jó!20Fokon,20KOhm,melegítésre csökken.

Üdv.Csongor
(#) papa62 válasza Hajós62 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Helló!

Talán kicsit bővebben,mit csinál,mit nem csinál?Abból,hogy állítólag rossz a programkapcsoló,számomra nem sok minden derül ki.

Üdv.Csongor
(#) csimaher válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Holnap megcsinálom a javasolt beavatkozást és beszámolok a fejleményekről.
Köszönettel!
Csimaher
(#) Hajós62 válasza papa62 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Helló.

Össze-vissza keveri a dolgokat, betölti a vizet aztán még mielőtt felfűtené, kiszivattyúzza. Ilyenek.
(#) szepi003 válasza Hajós62 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia Azt javaslom mielőtt beszerzed az elektronikát,előtte átvizsgálni az összes alkatrészt. / motor,fűtőtest,szivattyú,hőérzékelő,víz szelep/mert/ sokszor valamelyik hibája okozza a működési zavart.üdv szepi003
(#) sanko26 válasza papa62 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Igazad volt! A húgom bugyija teljesen eldugította a gumicsövet. Mostmár tökéletes újra.

Na gyon szépen köszönöm a tippet papa62!
(#) csimaher válasza csimaher hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia Szep003i!
Megcsináltam az általad javasolt beavatkozásokat és a vízszelep volt kiakadva.
Azt szeretném kérdezni még, hogy mik azok a karbantartási műveletek amivel hosszabbítani lehetne eme családtag élettartamát?
Köszönöm a segítséget!
(#) szepi003 válasza csimaher hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szia. Örülök hogy sikerült megjavítani. A karbantartásról annyit hogy időnként a szűrőt tisztítani,aztán ennyi.üdv szepi003
(#) csimaher válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szia!
Még egyszer köszönöm a segítséget. További szép napot kívánok!
Csimaher
(#) Busz hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Mosógép vízszelepe korlátlan ideig képes nyitvamaradni ha kap áramot?

Tehát nem ég le a szelep ha pl kiszerelem a mosógépből és pl kerti locsolót vezérlek vele?
(#) szepi003 válasza Busz hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Szia Igen hosszú ideig képes működni,csak nedvesség ellen kell védeni üdv szepi003
(#) Busz hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Kaptam egy Beko 3301-es elöltöltős mosógépet. Elromlott és kirakták az udvarra. Meg is ázott párszor.
Én itthon bedugtam, bekapcsoltam, tekertem a programkapcsolón, pár másodperc és pukk.
Próbálgattam mi lehet a rossz, lehúztam a motorról a kábeleket, pukk.Lehúztam a szivattyúról és a vízbeengedő szelepről is... pukk.
Aztán valami lett vele, többet nem pukkant, hiába dugtam vissza a fűtőszálat, mindent. Tehát nem a fent említett dolgok a zárlatosak.
De gondolom a sok próbától elszálhatott benne az a valami végleg.
De érdekes hogy bekapcsolás után nem rögtön pukkant hanem kb 1 másodperc elteltével, de a programkapcsoló, programvég állásán kívül mindenhol zárlatba ment a gép.
De már nem pukkan, nem is vágja le a kismegszakítót, de nem is csinál semmit, valahogy a zárlat megszűnt.
Mivelhogy a pukkanás a gép közepe felől jött így gyanússá vált az ajtóretesz. De hiába méregetem, az nem (már) nem zárlatos, igaz nem is mozog, semmit nem csinál pedig megkapja a 230V-ot a csatlakozóira és mérve van valamennyi ellenállása is. Tehát az sem tűnik rossznak bár ha kézzel mozgatom a nyelvét akkor sem zárja össze egyik kimenetét sem.
Gondolom így az lehetett a rossz nem??
De nyitott ajtóval is zárlatba vitte az áramkört... tehát végülis nem tudom mi lehetett a zárlatos, de tuti nem a programkapcsoló mert a pukkanó hang nem onnan jött.
A programkapcsoló alatt elektronika is van, nem tudom az elszállhatott-e a kísérletezéstől. Elsőnek pukkangatott a gép, de mostmár pukkani sem akar, megmozdulni, életjelet adni meg pláne nem.
Az ajtóreteszt hogyan tudom kiiktatni, teljesen kiiktatni hogy azt kizárjam?? Illetve honnan tudhatom hogy elszállt-e az elektronika (égés nincs rajta).

Vízbeengedő szelep, semmi nem kap áramot, csak az ajtóretesz és abszolúte semmit nem csinál.
Csak néha, mikor tekergetem a programkapcsolót akkor (de nem mindig) megindul a léptetőmotor, teker egy kicsit rajta és 20 másodperc működés után megáll. Persze a gép nem csinál semmit, csak a kapcsoló mozog.
Mi lehet a baj? Elektronika?
Bár ha noszogatásra, nagyritkán megindul a programkapcsoló akkor attól még lehet rossz az elektronika is nem?
Mit tippelnétek egy ilyen gépre?
(#) Busz hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Azt hogyan fogom észrevenni ha a dob csapágyát cserélni kell egy mosógépben?
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Erősen morog benne centrifugázáskor.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Egyáltalán egy zárlat tönkreteheti a programkapcsoló elektronikát?
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Igen.
(#) Busz hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Mellékelem a programkapcsoló fényképét, égés, semmi gyanús nem látszik rajta. Nomeg néha, piszkálódásra megy egy picit magától is. Tehát a léptetőmotor nincs megszorulva és sem leégve.

Az elektronikán egy db IC van, ezek a feliratok vannak rajta:
TDA1085C
KJV9631

Tehát ha feltételezzük hogy az ajtóretesz volt a zárlatos akkor pontosan mit nézzek meg az elektronikán?
Bár érdekes hogy kb az 5. próbálkozásra szállt el végleg, az előző 4-et meg kibírta volna az elektronika?
Akkor még így is jól bírta.

De légyszi nagyon érthetően mert nem értek az elektronikákhoz. A mosógép már úgyis rossz (ajtót már csak a szentlélek tartja stb) tehát kísérletezésre nekem pont jó lesz.

DSC00001.JPG
    
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Sajnos nem látom a gépet, meg nem is vagyok profi. Megnézném először is, hogy nincs-e mechanikai hiba. A motor tengelyén lévő fogaskeréken megvannak-e a fogak? Az áttéteben nincs- törött fogaskerék. Ha ott minden rendben, és a motor is működik akkor kéne vizsgálni az elektronikát. Az IC adatlapján Van kapcsolási rajz is, nézd meg mennyire hasonlít a tiédre. Bővebben: Link
(#) major10 hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni Wp 100-as mosógépről.

Segítséget előre is köszönöm
Következő: »»   96 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem